» »

Google opušča Windows

1 2
3
»

Stipex ::

@BigWhale
Zakaj bi bil?
Drobljenje že tako omejenih projektov na še manjše projekte zagotovo niso plus pri uveljavljanju na trgu "večjih".
Namesto da bi nehali vse to prikazovat kot prednost bi se lahko zavedali da je to tudi problem.
Uporabljam Linux, ampak se tudi zavedam njegovih pomankljivosti in sem do njega kritičen, kar je še kako pomembno za kvaliteto programske opreme.

Icematxyz ::

Potem ena dobra GNU/Linux distribucija ni po tvojem odličen primer združevanja fragmentov v celoto?

noraguta ::

Icematxyz je izjavil:

Google-ovci pa z vsem drugim samo s tem ne. Zanimivo.

Se pa ne strinjam da vsi zaposleni pri IBM uporabljajo Windows. Malo beri bloge zaposlenih. Kar radi napišejo kaj uporabljajo. Kje na svojem blogu.

pa sej je prov , da ne.(v resnici jih ne videvam).

glede ibm-jevcev in njih migracije pa , simfonija uspešno skrivajo. glede blogov pa , .... vrjamem kar vidim.

bo pa prav fajn , če bo google postoril tudi kaj na end user področju in z androidom mu gre dobro.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

Ne vem. Ne uporabljam Android naprave. Sklepam pa da end-userja dokaj močno priklene Google na sebe.

So na področju GNU/Linux distribucij tudi boljše rešitve za end userje že na voljo.

Android pa je lepo videti da tudi povprečen potrošnik (ki ponavadi pljuva po GNU/Linux). Da je sedaj nad nečim kar temelji na GNU/Linux naravnost navdušen.

Works for me.

noraguta ::

Works for me.

fajn
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:

Potem ena dobra GNU/Linux distribucija ni po tvojem odličen primer združevanja fragmentov v celoto?

Sto distrotov je ravno ta fragmentacija.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Ah kje pa. Če te moti izbira. Uporabljaš Ubuntu. Problem rešen.

To pa da bi zdaj šel delati enoumje in en samcat distro. Pa ga vsiljeval vsem. To pa je just plain wrong. To že do neke mere imamo sedaj. Pa tudi ne vem. Da bi šel zdaj XFCE pa Gnome pa KDE se eci peci pec. Katerega naj ukineš. To bi bila katastrofa brez primere.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Icematxyz je izjavil:

Ah kje pa. Če te moti izbira. Uporabljaš Ubuntu. Problem rešen.

sw v alfa stanju se ne uporablja za produkcijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

Čakaj malo. Spet smo pri Google. In Goobuntu. Kdo pa misliš da patcha Goobuntu?

Hm... No comment.

noraguta ::

kitajci?
no coment
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Icematxyz ::

Ne vem katere narodnosti so programerji. In če se to na patchu pozna. Da piše gor. Made in China. Ali pa Made in Balkan? Nisem se temu posvečal toliko da bi se pozanimal. Zgleda da Google s tem nima težav. In tudi s tem da OS ki ga uporablja temelji na OS ki je po tvojem v alfa stanju in ni namenjen uporabi v produkciji. Kot kaže Google nima težav.

Ne vem. Saj za to pa je Google tam eno tretjerazredno podjetje zgleda. Če pa delajo vse narobe.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

očitno si zrel svetovalec za korporacije. in google to potrjuje!

matr še zvok ne dela leta 2010. pa to je v dosu delal.
pober svojo revšno. pa ne kvas neumnosti patrick sam skrpa bolšo distribucijo kakor je ubuntu kadar koli bil . pa trobezljaš neumnosti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

Zvok dela.

MrStein ::

Če že omenjate Ubuntu, a kdo ve kje imajo DVD image?

Na http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubunt... ga v nasprotju z imenom ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bluefish ::

PrimozR ::

Icematxyz je izjavil:

Ne vem. Ne uporabljam Android naprave. Sklepam pa da end-userja dokaj močno priklene Google na sebe.

Kako že?

Icematxyz je izjavil:

Android pa je lepo videti da tudi povprečen potrošnik (ki ponavadi pljuva po GNU/Linux). Da je sedaj nad nečim kar temelji na GNU/Linux naravnost navdušen.

Tudi povprečen potrošnik kaj?

Icematxyz ::

Kako že?


Evo brez da bi kdaj uporabljal Android napravo. Bom ugibal. Če vklopim mobilnik z Android OS v računalnik. Stisnem na gumb. In ga z lahkoto sinhroniziram z mojim poštnim odjemalcem?

Sem zadel? Ali bo kakšen poznavalec me popravil. Na moje veselje (oziroma razočaranje).

Tudi povprečen potrošnik kaj?


Povprečen potrošnik si želi GNU/Linux. To je point. Ker mu ga nihče ne proda. Ga pa pač nima. In zraven govori kaj pač govori o GNU/Linux. Po večini neumnosti.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Povprečen potrošnik si želi nečesa kar dela. Če je nekaj brezplačno in enako dobro ali bolje kot plačljiva alternativa, bo uporabljal brezplačen OS: SIcer plačljivega.

Brez da bi kdaj uporabljal Android kvasiš totalne neumnosti. Zakaj bi za sinhronizacijo z mailom uporabljal povezavo s PCjem? Kakšen gumb bi pritisnil?

Če si na GMailu nekje ob prvem zagonu vpišeš svoj user in pass Googlovega accounta. Nato samo odpreš app GMail in mail dela. Over the air. Pogosto mi telefon piska prej, kot nov mail javi GMail Notifier. Sicer imam Desire ki ima HTC-jev Sense, ampak v HTC Mailu lahko vpišeš e-mail in geslo nekega računa, pa ti ga verjetno v primeru bolj znanih ponudnikov skonfigurira sam. Lahko pop/imap nastaviš sam, vse podrobnosti. Lahko pa skonfiguriraš še Exchange/ActiveSync account.

Koledar je res samo Googlov. Verjetno obstaja tudi kaka alternativa na Marketu ampak ne vem, uporabljam googlovega. Search po spletu je prav tako samo Googlov, ampak je dostopen iz kjerkoli s pritiskom na en fizičen gumb. Ki lahko išče tudi po aplikacijah, nastavitvah, kontaktih, itd., istočasno.

Icematxyz ::

Povprečen potrošnik si želi nečesa kar dela. Če je nekaj brezplačno in enako dobro ali bolje kot plačljiva alternativa, bo uporabljal brezplačen OS: SIcer plačljivega.


Ni videti da bi temu bilo tako.

Brez da bi kdaj uporabljal Android kvasiš totalne neumnosti. Zakaj bi za sinhronizacijo z mailom uporabljal povezavo s PCjem?


No si mi kar sam povedal vse. Hvala.

driver_x ::

Icematxyz je izjavil:

Kako že?

Evo brez da bi kdaj uporabljal Android napravo. Bom ugibal. Če vklopim mobilnik z Android OS v računalnik. Stisnem na gumb. In ga z lahkoto sinhroniziram z mojim poštnim odjemalcem?


Zraven pride nek Windows softwer za sinhronizacijo s PCjem, predvidevam da preko kabla, vendar sam nimam nobenega računalnika z windowsi, tako da ti ne morem povedati kako dela. Za gumb ne vem, ampak pri priklopu na računalnik dobim menu z možnostmi samo polnjenja baterije, sinhronizacije, dostopa do SD kartice ali pa deljenja telefonove internetne povezave z računalnikom. Osebno mi je dosti enostavnejša sinhronizacija z Googlovim računom (pošta, koledar, stiki), ima pa Android tudi možnost sinhronizacije z Exchange strežniki. Sinhromiziraš lahko tudi s Facebookom, vendar ti tudi tega ne morem povedati iz prve roke, ker tam nimam računa, sem pa pri nekomu videl, kako je sistem sam pobral slike stikov iz Facebooka in jih dodal tistim v imeniku.

PrimozR ::

Pri Desireu ni SWja, razen če je naložen na kartico in se inštalira s telefona.

In zakaj mi govoriš o stvare ki jih poznam?

S Facebooka pobere tudi vse kontakte in jih zmeče v imenik. Kul je zaradi slik, malo tečno pa zaradi večjega števila useless kontaktov. No ampak saj je search.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

driver_x ::

Desire ima SW na kartici.

Icematxyz ::

S Facebooka pobere tudi vse kontakte in jih zmeče v imenik. Kul je zaradi slik, malo tečno pa zaradi večjega števila useless kontaktov.


Z lahkoto pa potem sinhroniziraš kontakte z Google? A ne da?

PrimozR ::

Da. :P

driver_x ::

Icematxyz je izjavil:

Z lahkoto pa potem sinhroniziraš kontakte z Google? A ne da?


Do sedaj da. Zakaj sprašuješ?

PrimozR ::

Mislim da se je zapičil v moj stavek, da ni nujno, da te Google priklene nase.

driver_x ::

Aja. Saj če ne želiš sinhronizirati z Googlom pa sinhroniziraš s svojim Outlookom ali službenim Exchangeom.

BigWhale ::

Vendor Lock-In je nekaj cesar nocemo, pa vseeno kdo je vendor.

Z odprtokodnimi sistemi se ti to ne more zgoditi, ker imas vedno moznost sam odklenit stvari.

noraguta je izjavil:

očitno si zrel svetovalec za korporacije. in google to potrjuje!

matr še zvok ne dela leta 2010. pa to je v dosu delal.
pober svojo revšno. pa ne kvas neumnosti patrick sam skrpa bolšo distribucijo kakor je ubuntu kadar koli bil . pa trobezljaš neumnosti.



2. člen
Zahteva se argumentiran pogovor, ki se nanaša na predmet razprave. Zaželeno je, da je podkrepljen z viri.
Sklicevanje na lastno avtoriteto je nezaželeno.


Troll ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Ph4nt0m ::

PrimozR je izjavil:

S Facebooka pobere tudi vse kontakte in jih zmeče v imenik. Kul je zaradi slik, malo tečno pa zaradi večjega števila useless kontaktov. No ampak saj je search.


Saj lahko izključiš importanje kontaktov. Meni je tudi šlo na živce, da sem imel poln imenik kontaktov pa sem malo brskal po nastavitvah in mi sedaj ne uvaža več kontaktov. Še vedno se posodabljajo slike kontaktov, ki jih imam povezane z njihovimi FB računi.
www.kartusatoner.si

Icematxyz ::

Kakšen partnership za ActiveSync pa izdela android naprava. Kaj vse lahko sinhroniziraš med Android napravo in na primer poštnim odjemalcem Outlook?

denial ::

MSFT has good security, but it's not enough

PR bullshit? Maybe, sam post je objavil security researcher, ki je nedavno opisal svojo negativno izkušnjo z MSFT: KLIK (glej FAIL #3 ter komentar #2).
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkritih več tisoč vohunskih aplikacij za Android

Oddelek: Novice / Android
4112990 (9369) shadeX
»

Orodje Slovenskega podjetniškega sklada za pripravo finančnega načrta projekta

Oddelek: Programska oprema
465522 (4685) Pithlit
»

Microsoft vlaga pritožbo zoper Google pri Evropski komisiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
7120995 (19531) dela
»

Google opušča Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13029253 (24873) denial
»

Chrome gre na OEM-trg

Oddelek: Novice / Brskalniki
465219 (3217) 3p

Več podobnih tem