» »

Kok se lahka tak zvočnik uniči ?

Kok se lahka tak zvočnik uniči ?

Bull13 ::

Lp

Zadnjič sn si šel pogledat ene rabljene B&W 602. Se zmenma, pridem pogledat špilal so super jih navije dost čez polovico na ojačevalcu. Mu rečem, da jih bom vzel in jih da dol s police. Pol sn jih pa čist od blizu pogledal me je skoraj kap, ko sn opazil okoli gume same navpične črtice. En zvočnik je bil vredi ta drugi je bil pa tak, ko bi z olfa nožekom zarezal. Na vsak cm okol je bla na gumi navpična zareza na dotik te je bla predrta. Sej možakar je bil pošten in je že prej rekel, da jih ni že dolgo poslušal od kar ima nove zvočnike in sploh ni videl tega prej. A je možno, da zaradi dolge neuporabe in pa zaradi napačnega čiščenja lahko tak zvočnik uničiš.

LP
  • spremenil: Bull13 ()

MonkeyHead ::

To misliš membrane so prerezane?

membrane lahko po nekaj času "sprhnejo"(ko primeš membrano in jo sem ter tja migaš se zraztrga) če so neki poceni zvočniki in če je skladiščenje bol bogo

BALAST ::

Zvočne membrane so zelo prefinjena zadeva in z leti uporabe postanejeo trše in manj prožne. Če pa je še na delu sončna svetloba z UV spektrom, ki pa to gibljivo gumo še dodatno izsuši ter obrabi je pa rezultat razpokana membrana.

zee ::

Strošek obnove membran sicer ni ravno visok.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bull13 ::

Ja sej tist mi je rekel, da ni obnova neki draga. Sam me res čudi, ker ma kolega še S1 model pa ni nč strgana membrana. Zgleda je res odvisno od tega v kakšnem prostoru jih imaš ali jih dost poslušaš in pa kako skrbiš za njih glede vzdrževanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bull13 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12332834 (29129) Kleemen
»

Domača izdelava zvočnika :-> (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
17237108 (20567) čuhalev
»

Ali razen Logitech-a še kdo dela kvalitetne aktivne zvočnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6715308 (12795) Janac
»

popravilo zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
146908 (6596) gzibret
»

genius sw 5.1 home theatre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564270 (3654) jest10

Več podobnih tem