» »

Ali razen Logitech-a še kdo dela kvalitetne aktivne zvočnike

Ali razen Logitech-a še kdo dela kvalitetne aktivne zvočnike

1
2
»

MIx ::

Okapi je izjavil:

Ja, rečejo marsikaj.

O.


Seveda rečejo, ampak na začetku sem uporabil equalizer ker je bil malce zadušen zvok, danes ga ne rabim več. Tok butast pa spet nism. Nekateri zvočniki igrajo od samega začetka isto, nekateri pa rabijo malce časa. Malo si preberi na spletu, o audiofilskih zadevah.

jest10 ::

Večina teh avdiofilskih for je le psiha. Na blind testih večinoma vsi, "ki slišijo razlike" pogrnejo.

barakus ::

Kar pa ne zanika dejstva, da so A5 zelo dobri zvočniki, najboljši za ta denar.

jest10 ::

Da so najboljši za ta denar je zelo pogumna trditev. Kako jo lahko podpreš?

Da so dobri, bo pa verjetno res držalo.

gazibo ::

veliko profi zvocnikov potrebuje cas da se ulaufajo in veliko ljudi jih iz prve ko jih prejmejo pustijo cez par noci spilat v prazno

Okapi ::

In še veliko drugih avdiofilskih mitov poznamo.:D

O.

gazibo ::

ne govorim za audiofile temvec za recording in mixing inzinerje in za dolocen tip monitorjev. Focal uporablja npr. beryllium za visokotonce, ki jih je definitivno treba przit par dni ce ne znajo bit visokotonci dost harsh. Sam sem imel Focal Solo in lahko recem da jih je definitivno treba uigrat. Je pa res odvisno od samega tipa zvocnika in komponent, nekateri monitorji (zvocniki) tega vec ne potrebuje oz. nikoli niso

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gazibo ()

MIx ::

Okapi

dej pejt mau na zrak pa se sprehod.
Govoriš neki na pamet. Preberi si na spletu pa boš videl da se nekateri zvočniki morajo ulaufati da zaživijo tko k treba.

Okapi ::

Ja, na netu piše tudi, da morajo biti tudi kabli ulaufani, pa da jih ne smeš potem v drugo smer obrnit, pa še milijon drugih avdiofilskih mitov najdeš.

Lahko pa razložiš, kaj se z zvočniki dogaja v teh prvih nekaj deset urah, da postanejo boljši, in predvsem, zakaj se to potem po nekaj dneh neha dogajati.

Lahko poveš tudi, zakaj že v tovarni ne ulaufajo zvočnikov. Če bi bil jaz proizvajalec zvočnikov, in bi zvočnike bilo res treba ulaufati, bi za to sigurno poskrbel že v tovarni. Ker moraš biti res velik bedak, da veš za preprost postopek, kako narediti zvočnike boljše, pa tega ne narediš.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gazibo ::

Okapi je izjavil:

Lahko poveš tudi, zakaj že v tovarni ne ulaufajo zvočnikov. Če bi bil jaz proizvajalec zvočnikov, in bi zvočnike bilo res treba ulaufati, bi za to sigurno poskrbel že v tovarni.


Kdo pa pravi da jih ne ? Barefoot Audio, ki dela ene bolj proper studijskih zvocnikov jih ze v firmi "brejkajo"

http://www.gearslutz.com/board/high-end...

jest10 ::

Prodaja se tudi "informirane" kozarce in energijska okna(btw kako da se še nihče ni spravil prijaviti Mik-a zaradi teh idiotizmov?). Ker so ljudje pripravljeni plačati za to.

gazibo ::

ja in?

prodaja se tudi margarina in grozdje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gazibo ()

SaXsIm ::

Lepo, da ti zadeva funkcionira, če ravno bi za dobrih 200 EUR več dobil par Yamah HS-80, ki A5 poje, pa še večje membrane ima.

So mi pa smešni ti audiofili, ja - prideš pa v RSL pa ma stric tam ene Focale, dvoje Yamahe, pa Gigabytove aktivce za 20 EUR, pa gre za enega izmed najboljših studijev pri nas.
SaXsIm

gazibo ::

RSL je studio facility in Gigabytovi zvocniki sluzijo kvecjemu kot referenci zvocniki (as in kako end user slisi to kar so zmiksali na high end monitorjih.)

MIx ::

SaXsIm je izjavil:

Lepo, da ti zadeva funkcionira, če ravno bi za dobrih 200 EUR več dobil par Yamah HS-80, ki A5 poje, pa še večje membrane ima.

So mi pa smešni ti audiofili, ja - prideš pa v RSL pa ma stric tam ene Focale, dvoje Yamahe, pa Gigabytove aktivce za 20 EUR, pa gre za enega izmed najboljših studijev pri nas.


Si pa povedal zdejle ja, to je tko k če bi kupovou avto za 40k pa bi mi ti reku ja za 60 dobiš neki bolšga, dej zamisl si ta odgovor od prodajalca k greš avto kupovat. Ja no shit da dobišm, sej so 1/3 dražji. Ampak za ta denar ne boš dubu boljše grem stauvt. Prid poslušat, te vabim.

Janac ::

me povabis?

Kje si nabavil stojala?

MIx ::

Jst sm jih šel poslušat kar k uvozniku, na Brnčičevo 13 v Ljubljani-črnuče.
Sm prnesu svoj source da sm slišu kako špilajo komadi k jih poznam.
Tko da zakon, se splača it poslušat neki kar imensko ne poznam ampak po svetovnih portalih jih lepo hvaljo in pobirajo nagrade, tko da samo še vprašanje časa kdaj se bojo tut tuki razpasl :P

Janac ::

Kje si nabavil stojala?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21540105 (11213) Ales
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22351541 (17911) naruto2
»

zvocniki do 100-200 evrov max?

Oddelek: Kaj kupiti
132321 (1915) Jst
»

Nakup zvočnikov Logitech z906

Oddelek: Zvok in slika
366864 (5812) Skyman
»

Ozvočenje?

Oddelek: Zvok in slika
475872 (4120) Primož12

Več podobnih tem