» »

popravilo zvočnikov

popravilo zvočnikov

gzibret ::

Lep pozdrav!

Na enih starih zvočnikih mi je preperela guma, ki je tesnila prostore okoli membran. V bistvu se je dobesedno utekočinila in spremenila v prah, pomešan s katransko osnovo. Pač, čas dela svoje. Zvočniki seveda zaradi tega ne igrajo več tako, kot bi morali...

Zanima me, ali poznate koga ali kakšen servis, ki bi to lahko popravil. Ali se to sploh splača rihtat? Kristalnost zvoka po popravilu je zaželena, ni pa pogoj. Sem pripravljen tudi sprejeti kompromis in imeti rahlo slabši zvok...

Sem iz Ljubljane. Zvočniki so eni malo starejši: JBL TLX50

LP Gorazd

Prilagam sliki. Na basovcu sem tisto gumo posesal s sesalcem, ker se je stvar le grdo packala... Se pa vidi srž problema na srednjetoncih.



Vse je za neki dobr!
  • spremenilo: gzibret ()

IvoJan ::

recone se ponavadi dela na subih, pa se to moras dobit pravi recone kit. zal ne poznam nobenega ki bi se s tam ukvarjal, je pa bolj mala verjetnost da bos koga nasel :/
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Pyr0Beast ::

Ta guma služi samo za izolacijo tlaka. Sama tuljava in membrana imata svojo - ki verjetno dela še perfektno.

Kaj takega boš lahko popravil sam saj centriranje ni potrebno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mihec87 ::

Poglej na avtoakustika forumu pri nas se z tem ukvarjata ena dva...

Barbarpapa2 ::

Zdravo

Jaz sem imel pred slabim desetletjem :) podobno težavo in sem se prav tako obrnil na Slo-Tech...

Okvara zunanjih obes membran basovskih zvočnikov

Sem zadevo poslal na Žagar Audio...

http://www.zagaraudio.com/

...in zadeva je bila na mojo zadovoljstvo popravljena odlično (takrat za mali dnar...). Zvočniki igrajo še sedaj in nič ne kaže, da bodo kaj kmalu spustili dušo...

LP

Jože

Meizu ::

Če ti ni problem prit do Ilirske Bistrice, potem mi lahko pišeš na ZS poznam par ljudi ki to opravi vrhunsko. Mogoče ti bojo celo zamenjali komplet zvočnike če boš hotel.

gzibret ::

Hvala vsem za nasvete. Sem kontaktiral Žagaraudio in je rekel, da lahko to zrihta.

Meizu - kaj misliš s tem "...celo zamenjal komplet zvočnike"? ;) Do Ilirske je malo daleč. Bo treba verjetno pridet 2x, kar pa bo naneslo cel tank bencina (60€). Pa ne vem, a bi se mi res splačalo tja vozit.

Vem pa, da je bil nasproti rastavišča v LJ en tip, ki je rihtal vse to, samo ča že nekaj let ni več... Žal.
Vse je za neki dobr!

Meizu ::

Mislim na zvočnike, ki jih imaš nameščene v ohišje. Pač če so res že krepko prepereli in nasploh želiš dober zvok, včasih zelo poceni odneseš zadevo tako, da zamenjaš samo zvočnike v ohišju. Saj če imaš zadosti kvalitetno ohišje (primeren les, zadostna litraža ohišja glede na tip zvočnika) je praktično edina stvar menjava zvočnikov, če želiš večjo kvaliteto.

Če imaš dizla boš za pot tja in nazaj porabil manj kot 20 evrov, sploh če se ti da kaj malega tam počakat, ti porihta tudi pred očmi, še posebej če bi se odločil za menjavo zvočnikov. Če jih le ima na zalogi je to ubistvu 10 min dela hehe...

Kot študent se z Astro 1.7 dizel redno iz Ilirske vozim v LJ in vključno z vožnjo po mestu do faksa čez cel teden ne porabim več kot 20 evrov nafte. Če pa seveda najdeš koga v LJ ali v bližini, ki se dobro spozna na te stvari, potem logično nesi tja, vsaj potne stroške prišparaš. Vem pa, da tale, ki ga jaz poznam tudi previja magnete zvočnikov (včasih se magneti z leti razmagnetijo in je tudi zato zvok slabši, zvočniki izgubijo na glasnosti). Kakorkoli, če se odločiš potem mi piši na ZS, drugače pa kot sem zgoraj napisal. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

DeeJay ::

Imam identičen problem pri mojih Jamo zvočnikih. Gzibret lahko poveš koliko so ti pri Žagar audio rekli za popravilo. Hvala!

gzibret ::

Meizu - hvala za pojasnilo! Meni je tip na oni akustiki Žagar rekel, da za takšno popravilo rabi 2 dni, ker se mora kao guma posušit... Zato sem mislil, da se mi bo potrebno 2x furat tja dol.

Glede menjave celih zvočnikov... Ostalo deluje super, bp. Tudi kretnice so zelo lepo nastavljene (malo je bilo potrebno zamenjati tovarniški kondenzator), da lepo špila, pa ne bi morda menjaval celih zvočnikov. Vem pa ne, nisem strokovnjak za te stvari.

DeeJay - rekel mi je okvirno 20€ za nizkotonec in 10€ za srednjetonec. Torej, 60€ oba zvočnika (D in L).
Vse je za neki dobr!

Meizu ::

Ti kar tja nesi potem. Če ti bo popravil stare zvočnike in so ti že prej delali zadostno, potem nimaš kaj razmišljat :)

Še poceni boš prišel skozi, nekateri računajo veliko več. Da ti bo le kvalitetno opravil svoje delo, pa bo.

Pa še veliko ur užitkov z zvočniki!

Pyr0Beast ::

Popravi kar oba srednjetonca IMO
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gzibret ::

Pozdrav!

Takle je... Dal sem jih v popravilo k Žagar Audio. Naredil je vse skupaj v treh dneh za 60 € (4 zvočniki). Nisem nek težek audiofil in tudi ne zaznam glih vsakega detajla. Ampak zame.. zvočniki igrajo isto, kot so prej. Torej, zvok ni nič slabši. Vsaj zaznavno ne. V bistvu za 60 ne bi dobil novih, ki bi špilali tako dobro, kot tile. Upam, da bo zej mir za nadaljnjih 10 let ;)

Še sliki izdelka:



Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Pyr0Beast ::

Ti je samo zamenjal gumo ali tudi samo membrano
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gzibret ::

Zamenjal je gumo. Membrana je ista.
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo zvočnikov B&W

Oddelek: Zvok in slika
92923 (2427) Jirzy
»

stari srednjetonski zvočniki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153546 (3241) hodu63
»

počena membrana na zvočinku

Oddelek: Zvok in slika
103849 (3555) wooted
»

servis zvocnikov

Oddelek: Zvok in slika
102168 (2055) jebesnick
»

Okvara zunanjih obes membran basovskih zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
71997 (1846) glinik

Več podobnih tem