» »

Težave pri navijanju procesorja (Intel Quad Q6600 2.40 GHz)

Težave pri navijanju procesorja (Intel Quad Q6600 2.40 GHz)

GhoSt53 ::

Pozdravljeni!

Imam težavo z navijanjem mojega procesorja Intel Core 2 Quad Q6600 katerega orginalen takt je 2.40GHz, danes sem malo pogledal v Everestu stanje in ostalo in opazil, da moj procesor ni več navit na 3.20 GHz tako kot včasih ampak je njegov takt 2.40GHz, vse to sem šel preverit v Biose in res je bilo tako. Procesor sem še enkrat navil po starih nastavitvah, in računialnik se po mojem mnenju ni najbolje zagnal, vmes se je 2x resetiral in potem šele zagnal, takt pa je še vedno ostal 2.40GHz. Sedaj že za računalnikom sedim približno 3-4 ure in moje potrpljenje se že počasi krajša, saj sem probal že vse možno in takt se nikamor ne premakne.. ostane na 2.40GHz kot normalno. Res pa je, da sem v zadnjih 14 dneh v računalniku zamenjal hladilnik za procesor, in vgradil dodatne 4 hladne katode (lučke LED) ampak mislim da to ni vpilvalo na stanje procesorja. Kaj naj storim, saj je na 2.40GHz taktnem procesorju kar muka igrati določene igrice in opravljati kakšne zahtevnejše stvari. Prosim za pomoč!!!!!

Kaj vse sem že probal:
-Dvigovati voltažo procesorja
-spreminjati množilec takta
-dvigovati in spuščati voltažo ramov
-in še bi lahko našteval

no za konec koncov samo za inforamacijo: Uporabljam matično ploščo: Gigabyte EP31-DS3L

Ugotovil pa sem tudi, da se množilec takta spremeni iz "Enable" v "Disable" kot da nekaj ni vredu..

Lepo prosim za pomoč!! Najlepša Hvala vnaprej!
Če me vidiš beži, Če me slišiš leži! (WW2 German Gestapo Rules!)

popster ::

neki ti ga resetira zgleda.
lahko da tudi softwersko

GhoSt53 ::

ja, ampak s časoma se je računalnik, ko sem nastavil takt in vse ostalo samo resetiral, tako kot je tudi normalno ob navijanju (računalnik se ni ogasnil!) in windowsi so se normalno naložili.. po mojem je problem, da procesor ali nekaj drugega sploh ne pusti da ga navijem, ampak to bi bilo zelo čudno, ker uporabljam kot sem že omenil Intel Quad Q6600 4-jederni procesor, ki se zelo radi navijajo in tudi večkrat sem ga že imel navitega, tudi na 3,50GHz in se mi je na stari matični plošči čez čas enako zgodilo, ampak stara matična je bila kasneje zanič in imam sedaj novo in ob začetku se je procesor zelo lepo navil, vse do včeraj ko se je zadeva ustavila..

Upam lahko samo tako, da bo kdo napisal točne podatka zakaj mi to naredi, recimo: premajhna voltaža itd..

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.
Če me vidiš beži, Če me slišiš leži! (WW2 German Gestapo Rules!)

GhoSt53 ::

evo tukaj sem poslikal da boste videli kako izgleda... pomojem je težava v tem da se tisti "CPU Host Clock" spremeni iz Enable v Disable in nevem zakaj!?

SLIKA 1



SLIKA 2

Če me vidiš beži, Če me slišiš leži! (WW2 German Gestapo Rules!)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

djumko ::

Si ze mogoce pomislo,da ti da Napajalnik premal štroma? :)
Ali pa se zadeva mogoče pregreva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djumko ()

GhoSt53 ::

ne, napajalnik je 750W tako da bi moglo dat dovolj elektrike..
Če me vidiš beži, Če me slišiš leži! (WW2 German Gestapo Rules!)

djumko ::

hm... kaj ce se stvar pregreva??

GhoSt53 ::

nebi reku, ker mam ta nov hladilnik gor, tak da procesor je prej ko je biv navit mel okolo 30-40 stopinj..
Če me vidiš beži, Če me slišiš leži! (WW2 German Gestapo Rules!)

st0jko ::

Množilnik rama spusti, da bo frekvenca bližje 667. 667MHz Rame navit na 973MHz je malo optimistično. Verjetno se zaradi tega sistem ne postavi in matična preventivno resetira nastavitve.
keks?

djumko ::

Stojko se vidi da je Ghotst53 moj bratranec in kr navija neki ;((

GhoSt53 ::

st0jko je izjavil:

Množilnik rama spusti, da bo frekvenca bližje 667. 667MHz Rame navit na 973MHz je malo optimistično. Verjetno se zaradi tega sistem ne postavi in matična preventivno resetira nastavitve.


Hvala, točno takšen dogovor sem pričakoval, ja sem že tudi to probal, da je bilo razmerje 1:1 in je isto naredilo.. zanima me, ali bi se ta napaka rešila če bi kupil 800MHz ram?? ali kako naj še ukrepam?
Če me vidiš beži, Če me slišiš leži! (WW2 German Gestapo Rules!)

st0jko ::

Kako točno si nastavil, ko si probaval 1:1? Nastavi še enkrat tako kot si imel in slikaj.
keks?

GhoSt53 ::

st0jko je izjavil:

Kako točno si nastavil, ko si probaval 1:1? Nastavi še enkrat tako kot si imel in slikaj.


667 667 sem nastavil
Če me vidiš beži, Če me slišiš leži! (WW2 German Gestapo Rules!)

GhoSt53 ::

evo tukaj sem posnel video, da vidite kakšne so nastavitve in kako se zgodi z računalnikom potem

VIDEO: http://www.shrani.si/?2U/lK/4EhsuQLj/v1...
Če me vidiš beži, Če me slišiš leži! (WW2 German Gestapo Rules!)

cinkaCR7 ::

Točno kateri napajalnik imaš? Stisni ramu 2.1V, mogoče ga to zajebava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cinkaCR7 ()

GhoSt53 ::

tale napajalnik: ENERGON (Gaming Power Supply) 750W

točni naziv je: Energon EPS-750W

Drugače pa sem ramu že naštimal na "Auto" pa je isto naredlo..

Glede na to da imam procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz ki se uvršča med najdražje in najmočnejše procesorje, menite, da se mi splača navijat procesor ali je procesor že sam po sebi dober?
Če me vidiš beži, Če me slišiš leži! (WW2 German Gestapo Rules!)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GhoSt53 ()

cinkaCR7 ::

GhoSt53 je izjavil:

tale napajalnik: ENERGON (Gaming Power Supply) 750W

točni naziv je: Energon EPS-750W

Drugače pa sem ramu že naštimal na "Auto" pa je isto naredlo..

Glede na to da imam procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz ki se uvršča med najdražje in najmočnejše procesorje, menite, da se mi splača navijat procesor ali je procesor že sam po sebi dober?

Ni najdražji niti najmočnejši. Navit se ga vsekakor splača. Mislim, da tebe napetost rama rajebava, ker verjetno niso dovolj stabilni, ter 12V linija.

GhoSt53 ::

aha, potem se prav razmišljal.. ker mi je nekdo rekel, da je to že sam po sebi zelo močan in dober procesor in se ga nesplača navijat, hvala za odgovor, zanima pa me kaj sedaj priporočaš da naj naredim?? nastavim voltažo ramov na najmočnejšo +0.7V pa bo kar bo al kaj druga???
Če me vidiš beži, Če me slišiš leži! (WW2 German Gestapo Rules!)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri overclockingu procesorja

Oddelek: Navijanje
72047 (1237) hojnikb
»

kateri racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
281081 (733) Brias
»

q 6600 go overclocking

Oddelek: Navijanje
81202 (1064) _geek_
»

Nadgradnja strojne opreme na ASUS P5B

Oddelek: Kaj kupiti
131672 (1400) 69charger
»

ulTrA PC - need your help plz (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
674144 (3053) PrimozR

Več podobnih tem