» »

Software Copyright Violation - kako je z zakoni v sloveniji?

Software Copyright Violation - kako je z zakoni v sloveniji?

Marilyn ::

pozdravljeni!

dobil sem e-mail in namreš od tistih ki izdelujejo določen program.Ugotovili so , da uporabljam piratsko verzijo in moj e-mail :)).Ne razumem kako so sploh prišli do mojega e-maila.Samo me zanima kako resno naj vzamem njihovo teženje :P.poslali so mi pa tole:

Hello,

We noticed that you are using a pirate copy of Ace Translator.
We have logged down the IP addresses and other solid proof.

Software theft is a serious crime. If you are caught with illegal software, you may be fined and prosecuted to the full extent of the law. In fact, you may be liable under both civil and criminal law. Software copyright violators in Slovenia are fined up to €100 000, or sentenced to jail for up to two years.

We hope you will take this matter seriously. You can acquire valid licenses now from the webpage below:

http://AceTools.biz/purchase.html?pp=4&...

If you don't acquire a license within 7 days, we will turn over all evidence and documentation to a law enforcement agency for investigation.

Thank you for your immediate attention.

Dejte mi povedat kaj več o temu.Kako resna bi bila lahko zadeva?

LP

poweroff ::

Težko reči.

100.000 EUR te gotovo ne bodo izterjali, zna pa pasti kakšna manjša (beri par tisoč EUR) odškodninska tožba. Glede na to, da omogočajo tudi prevajanje v slovenščino morda sodelujejo s kakšnim lokalcem... razen, če so "barabe" in uporabljajo Google Translate v ozadju.

Jaz na tvojem mestu bi pljunil tistih 60 EUR. Jebiga, to je pa cena piratstva. :D Tisti, ki uporabljamo odprto kodo že vemo zakaj.

Si svoj mail ob namestitvi izdelka kje vpisal?
sudo poweroff

St235 ::

Definitivno blef, tožit nekoga zaradi nelegalne uporabe programa čez dve celine je zelo malo verjetno. Predvsem zneski in kazni v omenjenem emalu so absurdne. Teoretično če bi te spoznali za krivega bi plačal globo potem bi te pa morali civilno tožit za odškodnino. Glede na to ga je program vrede 60$ po naši zakonodaji ne bi dobili niti ficka več od tega. Na srečo nismo amerika. Predvsem pa tega ne uporabljaš za pridobitno dejavnost tako, da se ne sekirat. Kot drugo tako pridobljene dokaze ni možno uporabit v kazenskem. Prej obratno na podlagi tega bi ti lahko njih tožil zaradi kršenja pravice do zasebnosti. Je pa dobro vprašanje kako so prišli do tvojih podatkov. Verjetno program sam pošilja podatke o tebi tako da se ne čudit če ti bodo kar sami obremenili kreditno kartico za tistih 100000EUR. Definitivno čim prej blokiraj dostop programu do interneta, še bolje pa da vse skupaj uninstaliraš in uporabljaš google translate pa je zgodba zaključena. To da si imel nekoč instaliran njihov program in da si ga nelegalno uporalbjal ti pa praktično ne morejo dokazat, ker je tudi tvoj IP pridobljen nelegalno in ne more biti uporabljen v postopki.

Marilyn ::

St235 je izjavil:

Definitivno blef, tožit nekoga zaradi nelegalne uporabe programa čez dve celine je zelo malo verjetno. Predvsem zneski in kazni v omenjenem emalu so absurdne. Teoretično če bi te spoznali za krivega bi plačal globo potem bi te pa morali civilno tožit za odškodnino. Glede na to ga je program vrede 60$ po naši zakonodaji ne bi dobili niti ficka več od tega. Na srečo nismo amerika. Predvsem pa tega ne uporabljaš za pridobitno dejavnost tako, da se ne sekirat. Kot drugo tako pridobljene dokaze ni možno uporabit v kazenskem. Prej obratno na podlagi tega bi ti lahko njih tožil zaradi kršenja pravice do zasebnosti. Je pa dobro vprašanje kako so prišli do tvojih podatkov. Verjetno program sam pošilja podatke o tebi tako da se ne čudit če ti bodo kar sami obremenili kreditno kartico za tistih 100000EUR. Definitivno čim prej blokiraj dostop programu do interneta, še bolje pa da vse skupaj uninstaliraš in uporabljaš google translate pa je zgodba zaključena. To da si imel nekoč instaliran njihov program in da si ga nelegalno uporalbjal ti pa praktično ne morejo dokazat, ker je tudi tvoj IP pridobljen nelegalno in ne more biti uporabljen v postopki.


hvala ti za te odgovore.Nisem nič vpisoval, nikjer nobenega e-maila, tako da verjetno prorgam sam pošilja.Samo nekaj ne razumem.Opisal si, da kvečjemu oni kršijo pravice, ampak potem si pa napisal da mi lahko obremenijo kreditno kartico.Program pa je izbrisan, nej se j***o.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

preem ::

hehe free software ftw

Marilyn ::

preem je izjavil:

hehe free software ftw


?

poweroff ::

Ja, seveda. ONI so piratu kršili njegove pravice... To je pa res odnos.

Zelo verjetno je res blef. Ampak če imajo kakšnega lokalnega partnerja, pa le-ta lahko vidi možnost zaslužka. In "kazen" na sodišču definitivno ni samo 60 EUR.

Jaz sem lansko leto dobil tožbo proti nekemu podjetju, ki mi je ukradlo en tekst, vreden okrog 250 EUR. Sodišče mi je prisodilo okrog 4500 EUR odškodnine.
sudo poweroff

Sims ::

Matthai: Pa si denar že dejansko dobil?

Okapi ::

vreden okrog 250 EUR. Sodišče mi je prisodilo okrog 4500 EUR odškodnine.
Tole pa jaz težko verjamem, ker vem, da pri nas sodišča za kršenje avtorskih pravic praviloma dosodijo odškodnino v vrednosti 3-kratnega siceršnjega honorarja.

O.

poweroff ::

Saj ni bila samo kršitev avtorskih pravic. Bila je še objava na spletni strani se pravi dajanje na voljo javnosti), skazitev (spremenili so en stavek), in še cel kup drugih copyright-related kršitev.
sudo poweroff

Valentin ::

To je nateg. Saj je že pisalo o tem...

Marilyn ::

Valentin je izjavil:

To je nateg. Saj je že pisalo o tem...


na kaj si repliciral to...? o čemer sem pisal?

BlueIce ::

Jaz sem dobil isti meil. Tako da bi bil zelo vesel še kakšnih informacij od nekoga, ki se spozna na pravo.

KoMar- ::

Saj je že vse napisano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozi mi kazen 6000GBP+ :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19628273 (15320) pijavka
»

Odpovedi in zamude letov - kakšne so moje pravice?

Oddelek: Loža
183912 (2985) TehDucky
»

Največja poravnava zaradi nelegalne programske opreme v Sloveniji vredna 30.000 evrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
10236948 (31553) 5er-->
»

Tožbe zaradi nelegalnih verzij CAD programske opreme v Sloveniji

Oddelek: Pomoč in nasveti
102001 (1715) Brane2
»

Dvomilijonska odškodnina v primeru RIAA znižana

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
224675 (3341) PaX_MaN

Več podobnih tem