» »

Nov PC - hude težave

Nov PC - hude težave

trully ::

Imam problem s novim računalnikom. Konfiguracija:
MB: ASUS M4A785TD-V EVO
Grafika_ integrirana HD4200
CPU: AMD X2 245
HDD: SATA SAMSUNG 500Gb / 7200rpm / 16MB F3
DVD: SATA SAMSUNG 223
RAM: Mushkin 2GB DDR3 PC3-10666 9-9-9-24 Silverline 991768
Napajalnik: LC Power 420W

Računalnik je bil kupljen po komponentah in sem ga sestavil sam. To sem že počel in vem kako se rečem streže.

Problem je sledeč - po inštalaciji Win7 (licenčni), gonilnikov, uporabnih programov za musko,filme,PDF, office 2007, Avast
je vse delalo kot mora. Ko sem naslednjič prižgal PC je prišel v Windowsw normalno nato pa je vse zmrznilo.
Nič ni bilo odzivno, potrebno ga je bilo resetirati s tipko. Napaka se je ponavljala vedno po nekaj minutah, ko je prišel v windovse.

Pognal sem Memtest pa ni javil napake(3 prehodi) - vsi parametri rama so taki kot so napisani na ramu, tudi chkdisk ni javil nič.
Pretikal sem DVD in disk med različne SATA vhode pa ni bilo nič drugače. V BIOSu sem odklopil vse kar ne potrebujem pa ni bilo razlike.
Probal sem z inštalacijo Win7 na IDE disk pa se je nekaj časa delalo nato se je napaka ponovila.

Nato sem mislil, da je kaj narobe z Win7 in sem formatiral disk ter inštaliral WinXP pro. Inštalacija WinXP in vseh programov je potekala brez problema.
ko sem nasledni dan spet prižgal PC se mi po nekaj minutah zadeva resetira in to se ponavlja.

Kaj je zanič: plata, disk, ram, proc, napajalnik,...

Dons bom zamenjal še napajalnik z močnejšim pa bomo videli kaj bo.

ModriN96 ::

definitivn je neki narobe z eno komponento...zdej kero točn je dost težko ugotovit...jst sumim na ram oz plato...mogoče je grafa, proc definitivno ni, napajalnik tut ne...

TOP ::

Se strinjam z ModriN napajalnik ni proc tud ne,vejetnost je probaj z drugimi rami pa poglej koliko napetost rabijo.

R-S-LoVe ::

Predlagal, bi ti da pogledaš, če so ti rami napisani v knjigi od plate, kot združljivi/podprti.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

SynTax64 ::

Tako kot sta že predhodnika napisala sem skoraj prepričan, da je kriva nekompatibilnost ram-a, imel skoraj identičen problem z "OCZ Platinum" rami ter matično p7p55d.

edit : v kolikor sem na hitro pogledal v manual matične tvojega rama ni na združljivostni listi tako, da si probaj sposodit ram ki je združljiv z tvojo plato.

cekr ::

Samo z eno ploščico RAMa poskusi.
Poglej, če si grafično dovolj dobro pritrdil.
Izklopi nepotrebne komponente, da boš videl, če ogoče poklekne napajalnik.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ModriN96 ::

Sigurn je al plata al pa ram...druge ni! in da se tep ni treba jebat s tem, ga lepo odklop pa ga nes nazaj in se nej uni jebejo z njemu, ker so zato tm ;)

RuN ::

Lahko pa probaš z istimi rami, samo jim čase povišaj.

To je meni tudi nagajalo na plati P7P55d. Ko sem mel naštimano na vrednosti zapisane na RAMih se mi je resterialo, pa sem menjal 3x rame pa ni nič pomagalo. Potem sem pa čase povečal iz 7-7-7-24 sem dal na 8-8-8-24 pa dela vse BP.

jest10 ::

No ja. Če se gre za 420W LC, ki je ponavadi že zraven ohišja, potem je lahko tudi napajalnik kriv. Saj ima le ta le ušivih 15A na 12V liniji. Proc in plata pobereta okoli 10A...

st0jko ::

ta kišta niti 150W ne žre v polni obremenitvi, tako da preslab napajalnik ni kriv. Lahko pa je pokvarjen napajalnik, samo če gre programe in windows namestit BP, potem gre za softwaresko težavo imo. Mogoče se kaki gonilniki ali kaj podobnega updejta, in potem ne deluje več pravilno...
keks?

cekr ::

V povprečju že lahko, da ne žre veliko. So pa konice, pod katerimi slab napajalnik poklekne. Samo pomisli, da se hkrati v konico spravijo disk, grafična, DVD-pogon, zraven pa še procesor in si mrtev.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

st0jko ::

Ampak konica je ponavadi pri vklopu računalnika, ne pa nekaj minut po vklopu. Še vedno sem mnenja da napajalnik ni preslab.
keks?

fosil ::

Grafika je integrirana, torej ne more bit pokvarjena, oziroma je potem cela plata za zamenjat.

Splača se naredit tudi test diska, če so morda kakšni bad sectorji.
Tako je!

dukenukem ::

softwersko tud nemore bit, če je mel win7, pa xpje, saj so drugi gonilniki ,problem pa isti

energetik ::

Na tvojem mestu bi odklopil še disk in pognal Ubuntu s CDja. Če se tudi tam pojavi zmrznitev, potem je nekaj s hardverom narobe. Glede na to, da se "zmrz" pojavi nekaj časa po zagonu, bi bilo lahko kaj v zvezi s pregrevanjem komponent?
Je hladilnik dobro pritrjen, pasta OK? Sicer pa poskusi z nekim drugim napajalcem in nato še z nekim drugim RAM.

trully ::

Evo, da poročam kakšno je stanje: na kratko - nič novega.
Zamenjal sem napajalnik z močnejšim pa ni bilo nič drugače, disk sem prenesel v drug računalnik in na novo inštaliral WinXP, gonilnike in iste programe. Vse je delalo kot mora. Preživelo je kar nekaj restartov, žal pa ga nisem mogel testirati dalše časovno obdobje.
Ko sem vrnil disk v prvotni PC je še prišel v windovse, nato je začel z nalaganjem drugih gonilnikov do prvega restarta. Naslednič pa se sistem ni več pobral oz. ga je resetiralo takoj ko sem prišel do namizja.

Kako bi lahko izločil ali je matična ali RAM? Nimam pa možnosti dobiti drugega rama ker imajo vsi DDR2.
Vse bolj tudi premišljujem da bo poslal matično in ram nazaj.

ModriN96 ::

tko k sm ti reku...nehi se jebat s tem, pa ga odklop pa nes nazaj pa se nej uni zajbavajo, ker so zato plačani...

TOP ::

Tukaj smo ti lepo povedali kaj naj bi bilo krivo in kako rešiš težavo,ti pa pameten in greš menjat napajalnik,pa kaj sploh poslušaš človek božji,kaj ti ves čas trobimo.:D

Company ::

ModriN96 je izjavil:

tko k sm ti reku...nehi se jebat s tem, pa ga odklop pa nes nazaj pa se nej uni zajbavajo, ker so zato plačani...


Kupljen je bil po komponentah... Lahko da mu ga bodo vzeli in naredili diagnostiko, ampak to bo plačal. Komponenta, ki je zanič, pa bo menjana pod garancijo.
LP!

solatko ::

Si ram-e testiral iz Windows-a ali iz boot-a.

Scorpia ::

Glede na to da je sam sestavljal, bi prej pogledal kako je računalnik sestavljen. Velikokrat se zgodi da se procesor ustavi na matično ploščo, preden je ta sploh ustavljena v ohišje. Namreč ko hladilnik pritrdiš gor, se matična mal zvije. Pri enih je opazno, pri drugih ne. Tukaj pride, da procesor ni dober ustavljen in nimajo vsi pini, stika, dostikrat zaradi zvite plošče nagaja ram. Prvo je treba matično v ohišje dati in jo primerno pritrditi, nato pa ostale komponente.
////

eDDi ::

Pozdrav,

meč že tri take računalnike z istimi simptomi. Torej sveža inštalacija, nekaj časa ok, potem pa napake čez nekaj časa. V vseh primerih je bil krivec ram, kateri pa ni padel na diagnostiki. Je pa pomebna informacija tudi to, da ko je enkrat začelo metati BS, ni pomagala menjava rama, ampak menjava rama + nova inštalacija, potem je bilo šele ok.

Upam, da sem ti s tem pomagal.

LP; E

trully ::

Rame sem testiral iz boota.

Sestavljal pa sem tako kot se mora. Matična najprej v ohišje, potem pa še vse ostalo.
Napajalnik pa sem menjal, ker sem že od mnogih slišal, da je bil ravno napajalnik tisti, ki je povzročal težave, pa sem se hotu prepričat. Tistih pol ure kot se zamudiš pa res ni taka reč.

Glede pošiljanja nazaj je pa tako, da ker ne vem kaj je zanič težko kaj pametnega narediš. Če bi kupil sestavljeno mašino bi bil že pri prodajalcu tako pa pač ni.
Bom probal dobit ene nove rame na posodo pa še to preverim, če ne bosta matična in ram romala nazaj k prodajalcu.

SynTax64 ::

trully je izjavil:

Rame sem testiral iz boota.

Sestavljal pa sem tako kot se mora. Matična najprej v ohišje, potem pa še vse ostalo.
Napajalnik pa sem menjal, ker sem že od mnogih slišal, da je bil ravno napajalnik tisti, ki je povzročal težave, pa sem se hotu prepričat. Tistih pol ure kot se zamudiš pa res ni taka reč.

Glede pošiljanja nazaj je pa tako, da ker ne vem kaj je zanič težko kaj pametnega narediš. Če bi kupil sestavljeno mašino bi bil že pri prodajalcu tako pa pač ni.
Bom probal dobit ene nove rame na posodo pa še to preverim, če ne bosta matična in ram romala nazaj k prodajalcu.


Ja ampak boš zaradi neposlušnosti ostalih ter ker vzrajaš pri svojem 2× preplačal sistem, ampak ok to je tvoj problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebujem pomoc! nov build zmrzuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
867459 (4908) m0LN4r
»

Ob menjavi grafične naletel na problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
191897 (1321) TehDucky
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

Problem z računalnikom (corrupted files)

Oddelek: Pomoč in nasveti
12836 (637) solatko
»

Slaba odzivnost računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
14990 (833) xteakwondox

Več podobnih tem