» »

RAMi problem

RAMi problem

BuzzFuzz ::

Na novo sem namestil Windows 7 (32bit) ampak mi ne prikaže vseh ramov. Namesto 3Gb mi prikazuje samo 2Gb. Govorim o Windows in BIOS prikazu. Edino CPU-Z mi prikazuje 3Gb. Rami so DDR3 (1600 Mhz)... v BIOSu sem že poizkusil na XMP, Auto ter vse ostalo a vrednost ostaja enaka. Frekvence so nastavljene na default 1600 Mhz tako kot tudi voltaže. Prosim za malce pomoči.

Hvala, Lp

JJM ::

Katera matična in rami so točno?

Kot prvo vzami palčke ven in jih ponovno vstavi. Možno je, da je ena samo slabo vstavljena.
Lahko tudi poskusiš vsako posebej vstavit in v različne reže. V BIOSu pa nastavi vse ročno glede na specifikacije.

BuzzFuzz ::

Asus P6T , Corsair Dominator DDR3 1600 Mhz

Sem že prestavil rame in enako.

opeter ::

Ali uporabljaš integrirano grafično?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BuzzFuzz ::

Tudi ne

JJM ::

Bolj verjetno je ena palčka pokvarjena. Dominator so zadnji čas dokaj znani po tem, da je kar nekaj težav z eno pokvarjeno palčko v triple channel kompletih.
Čeprav ima tudi Asus težave s pokvarjenimi pomnilniškimi režami v določenih serijah matičnih plošč.

Najdi režo za katero veš, da deluje brezhibno. Potem pa testiraj vsako palčko posamezno v tej reži.

Toomy ::

Jaz si bom kar sposodil to temo, glede na to da gre za podobno plato. Pred kratkim sem kupil novo plato, P6T Deluxe V2. Vse dela zaenkrat ok. Najprej sem mel probleme ker mi ni prepoznalo vseh ramov. nato sem v biosu naštimal ročno in sedaj prepozna vseh 6gb.

Kar me zanima je to, če tale modra ledica pod rami(slot a1) mora vedno svetit ali naj nebi svetila če je vse ok ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ddr 3 ram kupiti

Oddelek: Strojna oprema
413360 (2415) HeXeD
»

Ripjaws (3x 2x2gb)?

Oddelek: Kaj kupiti
172326 (2079) psyke
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812628 (10426) MonkeyHead
»

Nov i7 sistem - najboljše za najmanj denarja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911738 (8278) paps
»

Triple Channel pri DDR3 - Kako je sedaj s temu?

Oddelek: Strojna oprema
251899 (1162) stekar89

Več podobnih tem