» »

Ob menjavi grafične naletel na problem

Ob menjavi grafične naletel na problem

TehDucky ::

Živjo, imam problem z grafično kartico (predvidevam). Prej sem imel ATI HD4890, ker mi je super delovala za tisto kar sem potreboval ~ igre kot so LoL, Terraria, Diablo 3, Starcraft 2, Age of Empires in kakšen starejši Need for Speed.
Ker pa se mi je pojavila možnost, da mi kolega podari AMD 7850, sicer ni najnovejša pa vseeno boljša kot prejšna. Važno mi je, da ima DP ker imam 1440p ekran. Ker sem pri prejšnji sam sebe nekako zadrževal pri preizkusu novejših iger, ker sem itak vedel da 1440p pa vsaj srednje nastavitve na moji prejšni grafični ne bodo šle.

Takoj sem zagnal par igric, Ziggurat in najnovejši UT pre-alpha pa se je po nekem času sesulo na tak način, da nisem niti z googlom prišel do odgovora. Torej igro zalaufam, igram 5-30minut, fpsji iz normalnega števila dropajo zelo hitro (recimo sekundo), nato pa freezne. Pojavi se črn ekran in zaštekan zvok od igre (~brrrr). Reset ne dela, tako da je opcija samo da 5-10 sekund držim na power gumbu. Nato po resetu dela vse normalno in nobenega okna ob crashu sistema.

Sem na roke izbrisal CCC in driverje za staro pred menjavo. Potem sem še pognal iz AMD strani za izbris vseh GPU driverjev in še enkrat naložil na novo. Nakar sem še formatiral C disk in šel iz 8.1 na 10 pa tudi to neuspešno, je pa res da sem lahko igral par minut dlje kot na Win 8.1.

Sama grafična je delovala brez kakršnihkoli problemov pri kolegu, edina razlika je da je imel matično z PCIE 3.0 jaz pa PCIE 2.0 (on i7-3770, jaz pa i7-920). Napajalnik je dovolj močan (850W Corsair).

Torej ideje?
Hvala
  • spremenil: TehDucky ()

D3m ::

Par vprašanj?

Kateri model matične?
Kateri model grafične?
Kateri OS sistem?
Kateri gonilniki?

P.S.

PCI-E 3.0 ali 2.0 nima veze.

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TehDucky ::

Matična: Gigabyte EX58-UD5
Grafična: AMD 7850 Sapphire Dual-X
OS: Trenutno Win10 PRO x64, prej pa Win 8.1 PRO x64
Gonilnik: GPU-Z pokaže 15.201.1151.1008 WHQL - to je tisto kar je samodejno naložil ob inštalaciji.
pri win 8.1 sem pa šel na spletno stran in potegnil 15.12 če se ne motim.

Za PCIE pa načeloma vem da ni problemov, samo vseeno sem omenil.

D3m ::

TehDucky je izjavil:

Matična: Gigabyte EX58-UD5
Grafična: AMD 7850 Sapphire Dual-X
OS: Trenutno Win10 PRO x64, prej pa Win 8.1 PRO x64
Gonilnik: GPU-Z pokaže 15.201.1151.1008 WHQL - to je tisto kar je samodejno naložil ob inštalaciji.
pri win 8.1 sem pa šel na spletno stran in potegnil 15.12 če se ne motim.

Za PCIE pa načeloma vem da ni problemov, samo vseeno sem omenil.


Briši, povleči in inštaliraj tole.

http://support.amd.com/en-us/download/d...

lp.

Če bo isto pa najnovejši BIOS za matično.

http://www.gigabyte.com/products/produc...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

TehDucky ::

Hvala. Med pisanjem ko sem gledal katere gonilnike imam sem ravno to potegnil dol in inštaliral. Bom stestiral, če ne pa še nov bios. Na to pa nisem pomislil :)

Hvala. I'll be in touch.

D3m ::

Saj poročaj, ker ne vem kateri BIOS imaš, vmes je pa že bil eden z "improved VGA compatibility"
|HP EliteBook|R5 6650U|

TehDucky ::

Ja trenutno je F7 gor. Zaenkrat s tistimi 15.12 driverji dela lepo. Upam, da bo tako še naprej.

D3m ::

No lepo, da smo rešili.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TehDucky ::

No po še enem freezu sem se odločil flashat nov bios. Še enkrat zaženem in je bil še en freeze. Tokrat rjave barve, ampak ne vem če ima kakšno vlogo.
V desktopu je pa stable. Furmark sem dal do konca pa po 10 minutah ni bilo nič, grafična pa se je segrela na 70°C.
Edit: 20min, še vedno deluje BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

D3m ::

Še zmeraj deluje?
|HP EliteBook|R5 6650U|

TehDucky ::

Furmark deluje lepo, sem dal tanovejši NFS Most Wanted čez, da vidim razliko v detajlih iz low na high, pa se mi po 5-10minutah še vseeno sesuje. Probal bom še, če je kaj povezano s fullscreen igranjem.

D3m ::

Veš kaj probaj. Tako ne vem, če ima povezavo. Naj ti kolega posodi napajalnik pa probaj z njegovim. Tako za foro.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TOP ::

Daj Winse na novo gor in use in poročaj.

TehDucky ::

TehDucky je izjavil:


Sem na roke izbrisal CCC in driverje za staro pred menjavo. Potem sem še pognal iz AMD strani za izbris vseh GPU driverjev in še enkrat naložil na novo. Nakar sem še formatiral C disk in šel iz 8.1 na 10 pa tudi to neuspešno.



Danes popoldan sem dal vse stress teste čez, od OCCT CPU in Power Supply vsakega za pol ure, do furmark pol ure še enkrat, prime95 tudi še. Pod nobenim se mi ne sesuje. Bom videl, kako bo z možnostjo, da vržem grafično v kakšen drug računalnik, doma so sami laptopi :|

D3m ::

Saj pravim. Je hecno ampak probaj z drugim napajalnikom :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

TehDucky ::

No pri punci, ki ima LC 600W napajalnik dela brez problemov v igrah. Ravno napajalnika si trenutno ne morem sposodit, mogoče potem za novo leto.

Upam, da je res samo napajalnik, ker ga bom rade volje zamenjal z modularnim.

Hvala D3m za tvoj trud.

Zaenkrat ni druge kot nazaj na HD4890. Saj ne da ima 2 6-PIN priključka in da verjetno še več papca kot 7850, ki ima enga.

D3m ::

A veš kaj lahko še probaš pred novim letom. Memtest+ za RAM-e.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Lonsarg ::

Se strinjam z D3m, vedno bolj kaže da grafična ni vzrok, najprej preveri RAM, naslednje preveri če so okvarjeni windows fili.

Leprechaun ::

Če ti HD4890 deluje brezhibno, potem je napajalnik ok, 7850 pokuri 50% manj. Edino, če bi imel napajalnik kakšne težave pri nizkih obremenitvah, v kar pa dvomim.
*************************************************************

TehDucky ::

Evo me nazaj. Sem dal windows file error čez od Azgarda, pa je nekaj popravilo samo nič kar bi pomagalo pri mojem problemu. Potem sem dal čez memtest86 5 passov pa tudi ni blo haska, 0 napak.

No potem sem že skoraj obupal, nekaj dni nisem niti časa imel, da bi kaj zagnal. Potem pa sem spet igral malo Hearthstone, kjer pa mi začuda tudi po dveh urah ni ven vrglo.

Ker mi ni bilo jasno zakaj igre freezajo in razni stress testi ne sem bil že več časa v precepu. No potem sem se le opogumil in potegnil MSI Afterburner. Nastavil sem rame iz 1200 na 1150MHz ter core iz 860 na 840Mhz, voltažo sem dvignil iz 1136mV na 1140mV in pohitril delovanje ventilatorjev na 70% ves čas.

Ker sem še v fazi testiranja, ne vem katera izmed nastavitev v MSI Afterburner je zares naredila tisto, da sedaj dela. Jaz sem samo povsod za par procentov dal lufta kartici in jo malo bolj ohladil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD (ATI) Catalyst™ (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Zvok in slika
850129651 (40130) ferdo
»

Unigine Valley - OpenGL Lestvica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12921837 (13228) meho7
»

R9 390X ali GTX 970 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
26732441 (28795) Berni_01
»

Menjava grafične kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
656801 (6192) PurplePapet
»

Driverji grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
151441 (1333) PurplePapet

Več podobnih tem