» »

Apple večji od Microsofta

lurker ::

Če sem pri prejšnjem pozabil narisal androida, bom tudi brez japke preživel. Ti pa, če si pri prejšnjem napisal Mormon, si napisal eno črko preveč.

driver_x ::

CoolBits je izjavil:

Ja ti pa prečrtano jabolko nariši :))


Nimam nič proti jabolkom.

CoolBits ::

Kako da ne če pa kar nekaj pljuvaš... pa sam skozi izložbo si ga videl.
Antiapple je res postala religija :))

nekikr ::

Ne zajebavaj CB. Saj je povedal da je na podlagi svojih izkušenj in znanja čez izložbeno okno strokovno ugotovil da je....ok, ne morem se več zadrževati... :)

jlpktnst ::

Smešno je koliko 15-letnih uporabnikov ima slo-tech :D

Troll much.

Limit-sky ::

Ne zajebavaj CB. Saj je povedal da je na podlagi svojih izkušenj in znanja čez izložbeno okno strokovno ugotovil da je....ok, ne morem se več zadrževati... :)


Verjetno je videl ceno...

drejc ::

Apple je firma ki inovira:

- stilsko dovršeni desktopi in notebooki z visoko ceno in malo različnih konfiguracij
- Mac OSX = najboljši komercialni end user friendly *nix sistem
- Ipod = pričel evolucijo mp3 playerjev z vgrajenimi diski/večjo kapaciteto
- Iphone = pričel revolucijo user friendly vmesnikov prilagojenih na dotik/kapacitativne displaye (ne palčko)
- Ipad = preizkušen vmesnik z iphona na tablet, praktično pol leta + pred konkurenco
- Itunes = največja svetovna trgovina z glasbo
- App store = največja svetovna trgovina z aplikacijami za mobilno napravo

Simply brilliant!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

stuff ::

Imam občutek, da so Apple fany kot JJ v naši politiki. Pa tut če nevem kaj vse narobe naredijo so the best off. In seveda to ni napaka ampak napredek...

opeter ::

driver_x je izjavil:

No ja. iPada sem preizkušal in ugotovil, da gre za zelo dovršeno napravo v vseh pogledih, da pa ima (z mojega stališča!) zelo omejeno uporabnost, saj bi sam potreboval računalnik takega formata in ne "naprave". Mogoče bi bilo zame bolje, če bi bil na iPada naložen pravi OS X. Še enkrat povdarjam, da se zavedam, da je tako moje mnenje in da komu drugemu lahko naprava zelo koristi. Nisem se pa mogel znebiti podobnega občutka, kot ga je na koncu napisal Mazzini, ko je napravo primerjal z nakupovalnim vozičkom. Tisto o printanju in nohtih je itak neumnost, s tem zadnjim pa je zadel bistvo. Čudim se le reakciji nekaterih tukaj, ki se na kritiko odzovejo podobno, kot če bi jim predlagali njihovo kastracijo (razen če bi uporabili iKastrator, tisto bi seveda kovali v nebo in naštevali 1001 prednost).


Točno to. Jaz bi ga tudi rad imel, če bi bil kot pravi računalnik, z naloženo pravo, čistokrvno MacOS X-ko. Da bi lahko poganjal gor normaln (beri: navadne) programe. Z vsaj kakšnim USB portom, da lahko vanj vtakneš ključek, preneseš razne datoteke (brez vmesnega mostička kot je iTunes). Ampak tega od Applea zaenkrat ne moremo pričakovati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

CoolBits ::

Za poln OSX imaš MacBook, al ne? Če bi osx tlačili v tablico, bi se zgodilo podobno kot s HP slate...

darkolord ::

Bil bi uporaben?

nekikr ::

Jp. Na papirju seveda. Na policah ga pa ne bi našel.

driver_x ::

No, najprej vam priznam, da sem vas s tisto izložbo potegnil. iPada sem imel nekaj dni doma in sem ga tudi dodobra preizkusil. Še enkrat povdarjam, da je moje mnenje o njem, da gre v vseh pogledih za zelo dovršeno napravo. Ampak! Čeprav je zelo dovršena, je to le trotlzihr. Na voljo imaš (res da precej) funkcij in aplikacij, če pa želiš stopiti čez tiste meje, pa ne moreš, oz. imaš s tem precej težav. Zagovarjam tudi to, da je tak pristop dober za precej uporabnikov, za tiste naprednejše pa ni primeren. Ampak žal ste nekateri tukaj preveč zagledani v svojo ljubljeno blagovno znamko, da bi bili sposobni resne debate, saj ste me zaradi povedanega mnenja takoj označili za anti apple fanatika, ćeprav se strinjam s precej točkami iz objave drejca zgoraj.

CoolBits ::

Čez katero mejo bi pa ti stopil, še vedno nisi povedal čeprav že nakladaš zdej na veliko?

MacQ ::

Na vse to pravim samo eno. Hardver je pač dražji od softvera.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

Limit-sky ::

Ufff, dobro si nas potegnil, sammy. Ti šaljivec, ti. No, zdaj nam pa le povej, kaj se ti je pri iPadu zamerilo in kaj ti je bilo všeč. Da bomo vedeli, na kaj biti pozorni pri nakupu. A si imel probleme s tipkanjem in si moral uporabljati nohte? S katerim programom si preskusil branje pdf fajlov? Te je zelo motilo, ker nisi mogel listati pdfa kot eknjige? Koliko mailov ti je izginilo? Kako si spravil multimedijsko vsebino na ipada? Katere aplikacije priporočaš? Kater nam odsvetuješ? Koliko načinov za prenos fajlov na ipada si preskusil?
Ker resno razmišljam o nakupu, te prosim za čimbolj konkretne odgovore.

Bistri007 ::

CoolBits je izjavil:

Za poln OSX imaš MacBook, al ne? Če bi osx tlačili v tablico, bi se zgodilo podobno kot s HP slate...

OK, samo kaj ti bo potem iPad, če moraš nositi s seboj še MacBook? Kaj ti bo torba, če imaš kolo?

Naprava, kot je Eee PC Touch T91MT, je neskončno bolj uporabna.

Specs 1: http://commercial.asus.com/product/deta...
Specs 2: http://www.apple.com/ipad/specs/

Primerljiva velikost, teža in resolucija ekrana. Le da uporabnost ene naprave svetlobna leta pred drugo.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

CoolBits ::

Zakaj ŠE ipad zraven? Če ti je ipad neuporaben ga pač ne kupiš in kupiš kaj drugega.
Al kje piše da ga moraš nujno imet?

Bistri007 ::

CoolBits, saj ravno to je problem. In nad tem se je pritoževal Mazzini.

Na potovanju seveda potrebujem zemljevide in tisto povečevanje in pomanjševanje s prstoma je super – a vmes me je pot vodila skozi pragozdove in hotel sem imeti odtis tudi na papirju. Apple pravi, naj napravo sinhroniziram z mojim Macom in jo natisnem od tam. Aha. Če vlačim na pot celega Maca, zakaj bi torej še iPada? Naj na cesti ogovarjam neznance, češ, oprostite, se lahko sinhronizirava?

http://www.siol.net/Slovenija/Rubrikon/...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

CoolBits ::

A maca ni hotu vlačit s sabo tiskalnik pa ja? Par EUR pa nima za adapterček... ne štekam...

opeter ::

Nikjer ne piše, da ga moraš imet.

Bi pa resnično želel, da tablice čez čas prevzamejo vlogo centralnega računalnika. Zakaj? Da z mize izgine vse, kar je povezano s trenutnimi tehnologijami. Sratka, doma imaš samo en dock, s pomočjo katerega tablico/mobilni/pametni telefon priklopiš na večji ekran (če je potrebno). Seveda bi lahko šlo brez dock, brezžično, ali pa z nekim univerzalnim kablom. A v vsakem primeru bi morala biti takšna tablica dovolj hitra (recimo z današnjimi trendi čez 10 let ene 20 ali več jedrni CPU s kombiniranim GPU-jem, vgrajen mini-SSD z več TB prostora in en poenoten standard za priključitev, pa naj bo to USB 4.0 ali kaj drugega.

Vesel bi bil tudi, če bi imeli samo eno vrsto kable za vse skupaj (ne pa ločeno USB xx, Firewire, VGA, DVI, HDMI, Displayport in še in še). Morda bo to Lightpeak, morda USB 3.0 oz. 4.0?

Skratka čakam čas, ko bodo klasični namizni in prenosni računalniki (v današnji obliki) le še spomin v učbenikih in muzejih, podobno kot nekdanji velikanski "kalkulatorji".

Apple je vsekakor na dobri poti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

CoolBits ::

Sej počasi bo... danes je moj telefon hitrejši od mojega prvega računalnika :)

nekikr ::

6x hitrejši s 30x večjim "trdim" diskom :)

Bistri007 ::

CoolBits, kaj ne štekaš?
Prvič, tiskalnik in računalnik sta dve povsem funkcijsko različni napravi.

iPad in notebook pa se po funkcionalnosti v veliki meri prekrivata. Samo zakaj bi vlekel s sabo dva računalnika? Enega, s katerim se da normalno tiskati. In drugega, ki mu manjkajo določene ključne funkcije.

CoolBits je izjavil:

Par EUR pa nima za adapterček... ne štekam...
Kaj ni članka naslovil "iPad in reža za kovanec"???. To je pravi mali (no z 1kg ne tako mali) zmaj žvenketaj za Apple.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

CoolBits ::

Sej to vse veš pred nakupom... če ti ne ustreza imaš polno konkurence... aja niti je ni tolko no... pač imaš prenosnika.

Limit-sky ::

opeter> Jaz si pa drugače predstavljam. Podatke in multimedijo na nekem malem serverčku doma. Telefoni, iPadi in ostali gadgeti pa kot odjemalce teh vsebin. Urejanje in ustvarjanje dokumentov približno tako, kot omogoča google docs. Ne vem, zakaj bi tovoril toliko podatkov na gadgetu. Važno je, da imaš na razpolago podatke, ki jih potrebuješ. Lahko bi tudi cloud zamenjal s serverjem. Seveda je pogoj hitri internet. Ko bomo na tej stopnji bo tudi printanje možno brezžično iz vseh naprav.

Če vlačiš na pot celega maca je res neumnost zraven tovoriti še iPada. Če pa hočem stranki pokazati izdelek in napisati nekaj pripomb na sestanku, je pa seveda IMO lažje prinesti iPada, s katerim se lahko povežeš tudi na domač komp ali DB, če slučajno kaj pozabiš.

lurker ::

To je pravi mali (no z 1kg ne tako mali) zmaj žvenketaj za Apple.
Od kdaj je 40dag 1kg?!

Save it, Bistri007. Če si kaj bister, tako veš kako sem dobil 40dag. :))

Limit-sky ::

Bistri je printer zraven štel. :)

Bistri007 ::

lurker je izjavil:

To je pravi mali (no z 1kg ne tako mali) zmaj žvenketaj za Apple.
Od kdaj je 40dag 1kg?!
Save it, Bistri007. Če si kaj bister, tako veš kako sem dobil 40dag.
:))

Kakih 40dag???

Bistri007 je izjavil:

Specs 1: http://commercial.asus.com/product/deta...
Specs 2: http://www.apple.com/ipad/specs/


Pojdi na Applovo stran, ki sem jo citiral dva posta nazaj. Tam not lahko prebereš:
Weight:
1.5 pounds (0.68 kg) Wi-Fi model;
1.6 pounds (0.73 kg) Wi-Fi + 3G model

Tudi Eee PC Touch T91MT ima z 2.12 lbs pod 1kg. Tako da razlika ne more biti 40dag.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

CoolBits ::

Ipad bo idealna zadeva za mojo mamo recimo... računalnika ni nikoli uporabljala... sedaj bi ga pa imela za kak facebook, ker sliši od ostalih pa brskanje po straneh pa meile pa slikce...
Windows je ne bom učil pa čistil nesnago, ki se nabira s časom... tako da je to idealno.
Če bo hotela kaj natisnjeno bo pa že po meilu poslala recimo...

Al ve kdo kako boljšo alternativo?

Bistri ne natikaj se na malenkosti, lažjega prenosnika itak ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

lurker ::

No, vidiš Bistri007. iPad je težek 70dag, ne 1kg. Ampak, ok, če poljubno premikamo 30dag je potem tudi 40dag pravilna oznaka za iPad-a.

Al ve kdo kako boljšo alternativo?
JooJoo.

Pod pogojem, da zelo hitro bere, da ne zmanjka JooJoo-u baterije medtem, ko bere kakšen daljši post na facebooku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

Bistri007 ::

lurker je izjavil:

No, vidiš Bistri007. iPad je težek 70dag, ne 1kg. Ampak, ok, če poljubno premikamo 30dag je potem tudi 40dag pravilna oznaka za iPad-a.

Ko sem to pisal, nisem imel v glavi točne številke v gramih. Zapomnil sem si samo 1.6 pounds. Dva funta pa je ena kila. Ampak če odpreš kalkulator in izračunaš, je med 0.73kg in 1kg razlika 0.27kg, tretjino manjša od tvojih 40dag. S seboj moraš imeti še napajalnik in torbico. Pa prideš do 1kg. Ti "poljubno" izračunaš, meni pa očitaš površnost.

Ampak to sploh ni bila poanta. Zakaj vleči s sabo dva računalnika - enega polno funkcionalnega in in drugega, ki mu manjkajo določene ključne funkcije. Po teži pa sta oba primerljiva...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

CoolBits ::

Dva računalnika bi vlekli s sabo samo taki kot je Mazzini, pametni bi se pa prej pozanimali in kupili usb adapterček, ki je mal lažji od prenosnika.

Limit-sky ::

"Ampak to sploh ni bila poanta. Zakaj vleči s sabo dva računalnika - enega polno funkcionalnega in in drugega, ki mu manjkajo določene ključne funkcije. Po teži pa sta oba primerljiva..."

Se strinjam, ja. Če si dobro organiziraš, lahko netbooka komot pustiš doma in vzameš samo polno funkcionalno napravo na pot.

lurker ::

Ampak med 0.73kg in 1kg je 0.27kg. S seboj moraš imeti še napajalnik in torbico. Pa prideš do 1kg. Ti "poljubno" izračunaš, meni pa očitaš površnost.
Let me get this straight... Ti, ki zaokrožuješ na 30dag, šolaš mene, ki zaokrožujem na 3dag?! :))

CoolBits ::

lurker je izjavil:

JooJoo.

Pod pogojem, da zelo hitro bere, da ne zmanjka JooJoo-u baterije medtem, ko bere kakšen daljši post na facebooku.

Eh... jaz bi tudi zaradi baterije raje ipad-a... če ga vsak dan po kako urco uporablja zdrži par dni brez polnenja.

Bistri007 ::

lurker je izjavil:

Ampak med 0.73kg in 1kg je 0.27kg. S seboj moraš imeti še napajalnik in torbico. Pa prideš do 1kg. Ti "poljubno" izračunaš, meni pa očitaš površnost.
Let me get this straight... Ti, ki zaokrožuješ na 30dag, šolaš mene, ki zaokrožujem na 3dag?! :))
Kake 3dag? Jaz sem zaokrožil na 27dag, ti v svoji kritiki moje površnosti pa na 13dag!
Pa itak s torbico in napajalnikom prideš do 1kg, če ne več. Drugače vem, da je 1.6 funta malo manj kot 1kg. Ampak to je neto teža same naprave.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

techfreak :) ::

Nekaj ne razumem ... kdo bi v gozd vlačil tiskalnik? In zakaj bi sploh kaj tiskal tam?

Poleg tega je iPad consumer device in ne neka ful geekish naprava za dostop do Basha.

nekikr ::

Ti sploh ni pomembno. Pomembno je to, da si sredi gozda s hi-tech napravo za katero si odštel lep denar, v ruzaku pa imaš poleg litra vode tudi skener in tiskalnik. Ker ne podpiraš kapitalističnih svinj nisi dal nekaj evrov za USB adapter in sedaj, sam sredi gozda, ne moreš tiskati nečesa z iPada.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."

gjural ::

apple ni za vsakega. to sem opazil pri meni in pri bratu... brat prisega na appla, iphone, mac book, imac, apple-ov wireless itd itd... no in na drugi strani sem jaz, ki se postanem živčen že po 10 minutah za katero izmed teh naprav...

zmeraj priznam, da imajo design daleč najlepši, ampak tukaj se tudi vse lepo za mene konča. iphone sem uporabljal kak teden dni.. in ne hvala, ni mi všeč. še zmeraj prisegam na symbian. mac booka sem imel tudi kak teden doma s snow leopardom, in ne hvala, raje ostanem pri svojem dell-u z windows-i... naj podvdarim da ne gre za navajenost, pač pa tisto da mi mac hoče nekaj sam naredit, da ma vse nekako vsiljeno grafično...

samo naj keri pisne da se apple ne kvari. mac book 2x na popravilu disk in drugič ventilatorji.
imac 1x na popravilu disk in ventilatorji
iphone 3g - ima 1 tipko in ŠE TA JE BILA ZANIČ
seveda to vse mojega brata ni zmotilo in še zmeraj prisega na appla, ampak jaz vem da pod fancy plastiko je zadeva enaka kot pod mojim grdim špartanskim ohišjem, kjer dejansko za manj denarja dobim boljšo opremo ki dela lepše.

še nasvet za tiste ki bodo razstavljali imac-a... če to delate prvič si vzamite par urc časa... sploh če hočete prit do CPU-ja....

kar hočem povedat je to, da se apple enako kvari kot ostali hardware, saj pač komponente kupijo od drugih ter jih sestavijo, ter si tudi ceno nabijejo, ampak vse skupaj lepše zavijejo.

glede mac XOS in windowsev pa je zadeva različna od vsakega posameznika... kaj komu bolj paše.

driver_x ::

CoolBits je izjavil:

Zakaj ŠE ipad zraven? Če ti je ipad neuporaben ga pač ne kupiš in kupiš kaj drugega.
Al kje piše da ga moraš nujno imet?


Ja, vi tukaj to trdite. Oz. trdite, da je za vse ljudi nasvetu najprimernješi iPad, kdor pa tega ne dojame, je pa sam čuden.

Limit-sky je izjavil:

Ker resno razmišljam o nakupu, te prosim za čimbolj konkretne odgovore.


Ti kar kupi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

nekikr ::

A lahko prosim en sam samcat post citiraš, kjer je kdo kaj takega rekel. Samo en post?

driver_x ::

ne enega, skoraj vsi zgoraj so taki.

CoolBits ::

Nihče ni reku, da je za vse najprimernejši ipad, vedno govorimo, da če ne izpolnjuje tvojih kriterijev si kupi kaj drugega.
To si samo domišljaš nekaj, tako kot, da si imel ipada v uporabi.

nekikr ::

To si ne domišlja. To mu pravijo glasovi v glavi...

sirotka ::

Ko sem nekaj časa nazaj govoril to kolegom(Da bo Apple večji od MS), so se mi smejali.

Jaka83 ::

CoolBits je izjavil:

Nihče ni reku, da je za vse najprimernejši ipad, vedno govorimo, da če ne izpolnjuje tvojih kriterijev si kupi kaj drugega.
To si samo domišljaš nekaj, tako kot, da si imel ipada v uporabi.

Zato pa imam 15,4" laptop, ki je meni osebno veliko bolj uporaben za veliko več stvari kot fashion accessory (A.K.A. iPad). Pazi to, celo denar lahko služim z delom na laptopu, česar na iPad-u ne bi mogel. :)

Ampak pustmo to, boš itak rekel, da je naprava za drugačne namene. Ampak pazi zdaj to, na laptopu lahko počnem to, kar lahko na iPadu - na iPad-u pa ne morem počet vsega, kar lahko na laptopu. Cena je sitnica v obeh primerih.

MasterBlaster ::

London - Regent Street danes

http://twitpic.com/1rqwdp
Tk je pa pika .

mtosev ::

Apple mi je manj vsec ko M$.da je to Jobsu uspelo pa vsaka cast.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Limit-sky ::

Jaka> Jaz grem na pizzo in ko naročim najprej pospravim celo mizo, vaze umaknem na primerno daljavo, vilice in nože na stran, pijačo pod mizo, ker ni dovolj prostora. Potem pa iz torbe potegnem laptopa in ga postavim na mizo. Odprem in čekiram maile, pogledam na par forumov, če so kakšne nove teme, itd... Ko prinese pizzo pa obratna procedura. Hmmm, I wish I had iPad.
Pa na kakem vlaku bi človek tudi raje uporabljal iPad kot prenosnika. Pa še kakšna prednost kompaktnosti in majhnosti se bi našla.

Kdor pa pravi, da je iPad za vse je kreten. Mazzini je dokaz, da za pisatelje pa iPad ni, ker ne moreš sredi gozda printat. Pa naš sammy je tudi. Zanj tudi ni, sicer še sam ne ve zakaj, ampak enostavno, ni!

EDIT
"Apple mi je manj vsec ko M$.da je to Jobsu uspelo pa vsaka cast."
Bravo. Ti je veliko časa vzela ta modrost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kmalu bomo dobili prvo bilijon dolarjev vredno podjetje

Oddelek: Novice / Ostale najave
3212270 (9288) gruntfürmich
»

Apple ni največje podjetje na svetu

Oddelek: Novice / Ostale najave
4620472 (16570) driver_x
»

Apple vreden 700 milijard dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6017057 (13585) Invictus
»

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25448433 (42578) spirit
»

Pogled na Applovo bilanco

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
253906 (3167) IceIceBaby

Več podobnih tem