» »

Apple večji od Microsofta

49106 ::

Coolbits katere programe uporabljaš na macosu, ki jih na pcju ni?

CoolBits ::

Logic pro pa final cut.
Ampak jaz sem govoril o ceni ki jo ti plačaš in plačuješ še PO nakupu računalnika.

Bistri007 ::

Hitra finančna analiza:
http://www.google.com/finance?q=msft
http://www.google.com/finance?q=NASDAQ%...

Microsoft Corporation (Public, NASDAQ:MSFT)
1. Range 24.56 - 26.60
2. 52 week 20.05 - 31.58
3. Open 26.25
4. Vol / Avg. 176.68M/78.49M
5. Mkt cap 219.18B
6. P/E 12.93
7. Div/yield 0.13/2.08
8. EPS 1.93
9. Shares 8.76B
10. Beta 0.97
11. Inst. own 63%


Apple Inc. (Public, NASDAQ:AAPL)
1. Range 243.75 - 252.13
2. 52 week 130.91 - 272.46
3. Open 250.20
4. Vol / Avg. 30.38M/29.35M
5. Mkt cap 222.12B
6. P/E 20.72
7. Div/yield -
8. EPS 11.78
9. Shares 909.94M
10. Beta 1.55
11. Inst. own 68%

Apple ima skoraj dvakrat višji P/E kot MSFT: 20.72 proti 12.93. Po domače povedano je to mera napihnjenosti delnice - koliko letnih zaslužkov je potrebno, da prideš do vrednosti tržne kapitalizacije.

Volatilnost AAPL (stdev), če pogledaš gibanje cene delnice v zadnjih 52 tednih in BETA, je tudi nebroj višje od MSFT. In še, ah ja, če imaš AAPL, si bil brez dividend, imaš pa zato Jobsov nasmešek.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Jaka83 ::

Limit-sky je izjavil:

Jaka83 je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Jaka, daj se pozanimaj malo. Če je "Android in your veins", bi lahko vedel, da spica nima resistive TS.

Ampak naprej se tako ne pogovarjaš, ne.


Oprosti, ampak napram ostalim deluje kot da je rezistiven. Sem se igral s tem telefonom in moraš prav močno pritisnit na ekran, če želiš, da registrira dotik. Recimo na Milestone in Desire deluje že ob zelo rahlem dotiku, na Spici sem moral pa malo manj kot luknjo narest v ekran, da je dojel kje sem pritisnil.
Skratka point je bil, da Spica ni ravno konkurenčna iPhoney-u, ker tudi ne spada v enak cenovni razred.


3 leta star telefon pa res ne spada v isti cenovni razred kot par mesecev star Samsung z Androidom? Če sem pa bral na forumih, da je že ob izidu bil fail, ker so baje že takrat imeli vsi telefoni več funkcij kot iPhone. Pa Spica ima 800 Mhz procesor. Imagine that. Za ekran se pa strinjam, da je velik fail. Še dandanes je malo telefonov, ki bi imeli primerljiv ekran. Pa ne moremo primerjati telefonov samo po HW plati. Na androidu še nisem našel browserja, ki bi mi Slo-tech stran prikazal vsaj približno tako, kot na desktopu. Safari na iPhonu je to nalogo opravil najbolje do sedaj.


Pa človek božji, moj Milestone ima 550 MHz CPU, pa je hitrejši tako od iphone 2G, kot od Spica-e. Niso važni samo MHz-ji, važna je arhitektura. In govoriš o superiornosti ekrana, ne vem, Milestone ima prekleto dober ekran.
Hmmm, na moji mobilni napravi z Androidom vidim Slo-Tech stran TOČNO v taki obliki kot na desktopu.

P4ajo ::

nekikr je izjavil:

P4ajo: prosim povej katera stvar je to.


Ne obljubljam nič več in nič manj od prej naštetega.
Zato so vsi morebitni izgovori v tej smeri brezpredmetni.

cowon d2+

http://www.cowonglobal.com/product_wide...

Baterija: 55 ur glasbe, 11 ur videa (iPod 24 ur glasbe, 5 ur videa)
Kvaliteta zvoka: Z BBE+ tehnologijo. Iz lastnih izkušenj garantiram, da je boljša, tudi ogromno preizkuševalcev/uporabnikov na spletu pravi enako. Veliko večja prilagodljivost zvoka.
Podpora formatom: mp3, flac, waw, ogg, ape.
Kvaliteta izdelave: Izdelan v (j.)koreji (iPod na kitajskem), večkrat občutil tla, brez posledic, tudi v dežju si lahko mirno, brez posledic ogledujem, kar želim.
Dodatne funkcije: flash player (flash igre), notepad, ogled .txt, tako običajno, kot "znanstveno" računalno, slovar, možnost spominske kartice, možna povezava z računalnikom in prenos datotek, brez dodatnega programja.
priložene slušalke: Cresyn LMX-E630SN

cenejši? 16 gb različica 140 € (ipod 16 gb 180 $ (v sloveniji 180 €))

nekikr ::

Vprašal sem za Ipad in rekel si da imaš boljšo alternativo. Sedaj mi ponujaš nek čungalunga MP3 player. Res ste smešni.

Dodatek: ta čungalunga izdelek 140EUR, priznan večkrat preverjen in da, lep, Ipod pa 180EUR? A ti moram zgibanko narest, zakaj je ta čungalunga fail proti ipodu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

P4ajo ::

Zame in vsakega objektivnega opazovalca je bolj iPod čungalunga, kot pa tole...

Ampak ja priznam iPad sem zamenjal z iPod, no ja izvirnost pri imenih pa taka...

Še vedno je pa point isti, četudi ne odgovarja na tvoje vprašanje...

Limit-sky ::

"Hmmm, na moji mobilni napravi z Androidom vidim Slo-Tech stran TOČNO v taki obliki kot na desktopu."

Super. Kateri browser? Jaz sem sprobal 4 pa nisem imel sreče. Morda nisem našel pravega.

nekikr: JooJoo je zakon.

SXR ::

Khamul je izjavil:

Ko smo glih pr klonih, sam eno vprašanje mam za vas: Kdo je prej razviu okenski vmsnik, Apple al Microsoft? Pa namizni računalnik? Seveda je jasno, da so tut kej skopiral. To nenazadnje vsi počnejo. Sam ko pa pravte "It's all been done before" - s tem se pa preprosto ne strinjam.

Tale bulls*#t o tem kdo je imel prej okna Apple ali MS bi se lahko nehal. Nihče od niju ni bil prvi zato je čisto irelevantno kdo je bil prej.
Če smem pristavit svojih pet centov o tem zakaj in kdo je večji bi dejal, da je Apple veliko bolj zaprt v vseh pogledih (hardver, softver, izjave, informacije, help, support...) kot je MS, njihove cene so obupne, imajo pa boljši marketing. Zakaj je pomembna informacija o zaprtosti? Zato ker je veliko lažje napraviti specifično programsko opremo, ki leži in super deluje na za to izbranem hardverju. Če pa imaš generične programe, ki lahko delujejo na različnih sistemih je hitrost delovanja zelo vprašljiva zadeva. Res dobra lastnost Applovih produktov je tako to, da zadeve delajo hitro in "mogoče" bolj zanesljivo. Nikakor se pa Apple žal (v to me ne more nihče prepričat) ne more primerjat z MS v paleti programov in s tem funkcionalnostih, ki jih ponujajo določene naprave (telefoni, os...).
You can talk rationaly about kernel design, the issue of free-ness is emotional.

driver_x ::

49106 je izjavil:

Obračaš besede. Apple nima slabih izdelkov, imajo pa ti izdelki nategnjeno ceno. Če jaz nategnem ceno, potem nategnem tudi kupca


Kaj pa je zate prava cena? Izdelki so vredni toliko, za kolikor jih lahko prodaš. Če lahko Apple svoje izdelke prodaja za (po tvojem mnenju) visoko ceno, potem je to zelo dobro za Apple, kajne?. Da cena ni previsoka, pričajo že prodajne številke in rast podjetja. Tako da trditve o previsokih cenah preprosto ne držijo.

P4ajo ::

@nekikr
Če samo ravno pri alternativi iPad-u...

Zakaj bi si ti (ali nekdo drug) sploh želel trenutno iPad, oz. po namenu podoben izdelek?
Stem ne želim nič povedati, samo sprašujem...

49106 ::

CB, nisva se razumela. Tebi pri tvojem delu macOS lahko pomeni vse. Meni kot povprečnemu uporabniku, ki se ne ukvarjam z Audio/Video obdelavo pa mi dol visi za MacOS.


nekikr: kateri gms pa imaš da ti ne podpira mp3-jev?

LS: Dej naredi screen z ajfonom jaz bom z milestonom pa bova primerjala.

SAMMY: Zgoraj sem napisal konfiguracijo laptopa, sedaj ti pa dajem nalogo, da najdeš dražji prenosnik z identično konfiguracijo. Če praviš da trditve o previsokih cenah ne držijo, boš brez težav našel vsaj 1 laptop

nekikr ::

P4ajo:
Zakaj? za druge ne bom govoril, jaz sem pa mahnjen na nove zadeve na elektriko - in lahko si jih privoščim. Če bi HP izdal Slate bi ga kupil (ker je bil vsaj na prvotnem papirju boljši) tako pa od vse poplave tabličnih računalnikov ostaja edino Applov iPad. Neke nenadomestljive vrednosti ne prinaša, je pa bistveno bolje narediti predstavitve na sestanku s tako zadevo kot z nekim laptopom. Apple fan? Ne, 100x povedano. Fan inovativnih in dobrih stvari? DA! Pa so lahko od Appla, HPja, Rade Končarja ali pa Bekota.

Messiah: kdaj sem napisal da ne podpira mp3?

Jaka83 ::

Limit-sky je izjavil:

"Hmmm, na moji mobilni napravi z Androidom vidim Slo-Tech stran TOČNO v taki obliki kot na desktopu."

Super. Kateri browser? Jaz sem sprobal 4 pa nisem imel sreče. Morda nisem našel pravega.

nekikr: JooJoo je zakon.


Najbrž imaš na Spici 1.5 Cupcake, ki je gor po defaultu.

Jaz poganjam:
Default browser v 2.1-update1
SHOULS_U2_02.31.0 Build number

Tudi na privzetem 2.0 in kasneje na 2.01 je Slo-Tech stran izgledala točno tako kot na desktopu. Edina razlika je, da moraš pinch-zoom narest, da povečaš zadevo, ker po defaultu pokaže celotno stran.

49106 ::

nekikr je izjavil:

P4ajo:
Zakaj? za druge ne bom govoril, jaz sem pa mahnjen na nove zadeve na elektriko - in lahko si jih privoščim. Če bi HP izdal Slate bi ga kupil (ker je bil vsaj na prvotnem papirju boljši) tako pa od vse poplave tabličnih računalnikov ostaja edino Applov iPad. Neke nenadomestljive vrednosti ne prinaša, je pa bistveno bolje narediti predstavitve na sestanku s tako zadevo kot z nekim laptopom. Apple fan? Ne, 100x povedano. Fan inovativnih in dobrih stvari? DA! Pa so lahko od Appla, HPja, Rade Končarja ali pa Bekota.

Messiah: kdaj sem napisal da ne podpira mp3?


Bi kupil navigacijsko napravo, čeprav imaš navigacijo tudi na gsmu?

Limit-sky ::

Jaka: Imam 2.1 in na default browserju je katastrofa. Opera prav tako. Delphin isto.
Pa Spica nima multitoucha.

Messiah: evo dam slikico čez 5 minut.

Lahko pa tudi novo temo odpremo za tele primerjave.

nekikr ::

Messiah: na Iphonu imam Navigon navigacijo, v avtu pa še Garmina ;)

Dodatek: pa v avtu imam še en zelo kul nosilec za iPhone, tako da z lahkoto nadomesti Garmina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

st0jko ::

Po šolah se učimo uporabe računalnika z mikrosofotovimi orodji, državne uprave skoraj povsod po svetu uporabljajo mikrosoftova orodja, večina podjetij ima na računalnikih mikrosoftove izdelke, večina domačih uporabnikov uporablja mikrosoftove izdelke. Zdaj je pa apple večji z svojimi kvazi izdelki? Nelogično.
keks?

driver_x ::

Messiah: ne bom ti iskal nobene konfiguracije, ker ni bil to moj point (btw. od Appla ima samo iPoda, s katerim sem res zadovoljen, v ožjem izboru za laptopa je bil tudi MacBook, a sem za manj denarja raje kupil boljšega Sonyja, iPada sem preizkušal in mi je bil všeč, ne vem le, za kaj bi ga rabil, edina stvar ki bi me zanimala, bi bil mogoče iMac, predvsem zaradi izgleda).

Ti bom pa še enkrat razložil, kaj je bil namen moje izjave: če lahko Apple proda ogromno izdelkov po višjih cenah od konkurence, potem cena ni previsoka. Previsoka cena bi, po moji kmečki pameti pomenila, da bi imel Apple težave s prodajo. Ali jih ima? Tehnične karakteristike izdelkov tukaj ne igrajo nobene vloge.

Jaka83 ::

Limit-sky: Še en dokaz, da je Spica pač slab entry model za Android.

Prvi stik z Androidom pri meni je bil na Samsung Galaxy i7500 ter na HTC Hero in mi zadeva ni bila všeč. Potem so pa prišle malo boljše naprave in se mi ni dalo čakat na Nexus One in sem pograbil Motorola Milestone. Ni mi žal, še posebej zato ne, ker se zdaj da tudi Motorolo spraviti na 1 GHz in zelo spremeniti programsko drobovje. Aja, pa da ne pozabim hardverske tipkovnice, brez katere bi mi bilo veliko težje. iPhone se mi je in se mi še danes zdi predrag za to kar dobiš. Sej je flashy in fukish, ampak jaz se pač rad ubadam z drobovjem, kar pa Apple na vse kriplje hoče preprečit.
Tudi k nakupu MacBookPro-ja se zelo nagibam, ampak vedno pridem do iste ugotovitve, za koji k***c bi dajal tolk več denarja za nekaj, kar me bo v končni fazi omejevalo. Mogoče enkrat, ko bom v penziji in se mi ne bo več dalo ubadat z računalniki.

Limit-sky ::

Sammy, če tebe zanima iMac samo zaradi izgleda potem si isti, kot tisti, ki jih nekateri opisujejo kot idiote, pedre, neumneže itd. Jaz vedno vem o izdelku, ki ga nameravam kupiti vse, kar se da izvedeti. Ker nimam toliko denarja, da bi kar metal denar skozi okno. Me pa Apple še ni razočaral s svojimi izdelki. Ko pa me bo, bom pa začel pogledovati po drugih firmah.

Zakaj bi pa jaz uporabljal iPada? Internet, maili, filmi, glasba itd... je že znano. Trenutno uporabljam laptopa za na pot. Največkrat rabim za napisati kakšen tekst, preposlati kakšne maile, pošiljati fajle v tiskarno itd... Za kar bi komot uporabil iPada, ker je manjši in lažji. Pa team viewer na takšni zadevi sploh ni slaba ideja. :)

Jaka: Entry model je po mojem HTC tattoo, ki ni vreden počenega groša. Sem pa malo pokukal v drobovje Androida tudi z rootom in, ker nisem ravno programer me je samo odvrnilo od vsega. Pa sem iPhone tudi jailbreakal. To je še en razlog, zakaj je Apple user experience zelo dober. Kako naj človek ve, kateri telefon z Androidom bo dobival nadgradnje redno. Da bo tudi novejša verzija podpirala moj telefon? Čisto razumem tehnološke freake, ki jim je drobovje zanimivo za tweakat in hackat itd, ampak saj ne morejo biti android telefoni namenjeni samo tej skupini. Ali pač?

S katerim browserjem se da pogledati ST, kot na desktopu? prosim, ker bi si ga naložil in sprobal.

Jaka83 ::

Sem že povedal, da meni s privzetim browserjem deluje čisto OK.

Limit-sky ::

Kako na androidu najlažje naredim screenshot?

49106 ::

slikaš z digitalcem

BTW LS: Tudi ti uporabljaš Maca za video editing?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Limit-sky ::

Cool!

49106 ::

cool ni, bomo pa vsaj vedeli za keteri gsm se gre

Jaka83 ::

"Shoot Me" aplikacija na android marketu, vendar rabiš root.

Limit-sky ::

A je prikaz v default browserju androida odvisen od modela telefona? Je pa spica.

Lonsarg ::

drocat2 aplikacija je za screenshota in se ne spomnim, da bi rabil kakšen root.

Men pa Apple kot podjetje ni všeč predvsem zaradi enega razloga. če bi bila vsa podjetja kot Apple in imela samo en izdelek v eni kategoriji, bi lahko izbiral samo med kakih 5 različnih smartphonov...

Dejstvo da uspe podjetje, ki nima širokega nabora izdelkov mi sploh ni všeč, ker če gre več podjetij v to smer na koncu potrošnik izgubi. Ljudje se pa obnašajo, kot da nočejo izbire in spodbujajo podjetja k temu, da bi čim manj izbire mel(z tem ko kupujejo Apple), taki ludje lohk zajebejo mene, ki pa hočem izbiro in se zelo čudim, da jo ostali ne in jim je čisto po naklučju ravno ta edini model Applovga telefona všeč, čist po naključju seveda...

Jaka83 ::

@ Limit-sky
Ne vem, možno. Jaz pripenjam slike kako pri meni izgleda prebiranje ST strani na mobilni napravi. (niso zarotirane, ker sem samo na hitro snapshote naredil in uploadal)







Pa še trenutni main desktop:


Priznam, da je skrolanje levo-desno rahlo moteče, ampak tako je na večini strani. Če želiš kaj prebrat, moraš pač pozoomat in skrolat. Tukaj pa dober touch response zelo pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

49106 ::

Levo desno? Jaz pri mojem milestonu kliknem za povečavo in potem ti itak tekst prilagodi zaslonu, tako da ostane samo scroll down

Jaka83 ::

Ja, imaš prav Messiah. Ampak še vedno pa ostane drsnik za levo in desno.

Mikrohard ::

Če se ti tekst prilagaja na ta način, da ostaja samo scroll up/down, potem definitivno stran ne izgleda tako kot na desktopu. Pa tudi na prilepljenih slikcah zgpraj mi proporcije ne delujejo pravilne (verjetno tudi zaradi prilagajanja).

Lonsarg ::

Ja za tekst ni treba levo desno, ko pa moraš postat odgovor na forumu pa je, da prideš do unega gumba:)

Sicer pa Slo tech je pri meni edini, ki tako raztegne, sem že predlagal popravek slo tech strani tukaj, ker če je edini, ni stran čisto prav narejena.
ST na dlančniku

Razlika je očitna:) Pa samo eno vrstico kode v spletni strani slo tech bi morali spremeniti hehe.

zdajšna



popravljena

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

driver_x ::

Limit-sky je izjavil:

Sammy, če tebe zanima iMac samo zaradi izgleda potem si isti, kot tisti, ki jih nekateri opisujejo kot idiote, pedre, neumneže itd. Jaz vedno vem o izdelku, ki ga nameravam kupiti vse, kar se da izvedeti. Ker nimam toliko denarja, da bi kar metal denar skozi okno. Me pa Apple še ni razočaral s svojimi izdelki. Ko pa me bo, bom pa začel pogledovati po drugih firmah.


Mogoče sem se slabo izrazil. Ni mi pomemben le izgled, vendar lahko ostale stvari dobim pri konkurenci, ali pa si enako zmogljiv sistem sestavim sam.

Limit-sky ::

takoj po odprtju


takoj po odprtju


gumb pošlji


gumb pošlji - double tap na srednji frame



Tole izgleda isto kot na desktop safariju.

Reflow texta na Androidu je pa tudi kul, samo ti pri reflowu tudi vse linke prestavi in morem čakat, da se vse ponovno nariše, da vidim kje bodo linki "po novem".

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

noraguta ::

Bistri007 je izjavil:

Hitra finančna analiza:
http://www.google.com/finance?q=msft
http://www.google.com/finance?q=NASDAQ%...

Microsoft Corporation (Public, NASDAQ:MSFT)
1. Range 24.56 - 26.60
2. 52 week 20.05 - 31.58
3. Open 26.25
4. Vol / Avg. 176.68M/78.49M
5. Mkt cap 219.18B
6. P/E 12.93
7. Div/yield 0.13/2.08
8. EPS 1.93
9. Shares 8.76B
10. Beta 0.97
11. Inst. own 63%


Apple Inc. (Public, NASDAQ:AAPL)
1. Range 243.75 - 252.13
2. 52 week 130.91 - 272.46
3. Open 250.20
4. Vol / Avg. 30.38M/29.35M
5. Mkt cap 222.12B
6. P/E 20.72
7. Div/yield -
8. EPS 11.78
9. Shares 909.94M
10. Beta 1.55
11. Inst. own 68%

Apple ima skoraj dvakrat višji P/E kot MSFT: 20.72 proti 12.93. Po domače povedano je to mera napihnjenosti delnice - koliko letnih zaslužkov je potrebno, da prideš do vrednosti tržne kapitalizacije.

Volatilnost AAPL (stdev), če pogledaš gibanje cene delnice v zadnjih 52 tednih in BETA, je tudi nebroj višje od MSFT. In še, ah ja, če imaš AAPL, si bil brez dividend, imaš pa zato Jobsov nasmešek.

itk poleg tega , da apple služi bagatelo z predprodajo tujih produktov in vsebin , razmerje je če odštejemo wallmart celo precej hujše.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jlpktnst ::

Apple in Microsoft sta oba primer uspešne marketing firme ki prodaja cheap izdelke za vesoljske cene :) Apple je ubistvu še korak dlje odkar je se vrnil Jobs.

Jaka83 je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

"Hmmm, na moji mobilni napravi z Androidom vidim Slo-Tech stran TOČNO v taki obliki kot na desktopu."

Super. Kateri browser? Jaz sem sprobal 4 pa nisem imel sreče. Morda nisem našel pravega.

nekikr: JooJoo je zakon.


Najbrž imaš na Spici 1.5 Cupcake, ki je gor po defaultu.

Jaz poganjam:
Default browser v 2.1-update1
SHOULS_U2_02.31.0 Build number

Tudi na privzetem 2.0 in kasneje na 2.01 je Slo-Tech stran izgledala točno tako kot na desktopu. Edina razlika je, da moraš pinch-zoom narest, da povečaš zadevo, ker po defaultu pokaže celotno stran.


Erm to je točen primer česa ponavadi v apple rečeh ne vidiš, v Microsoft robi redko vidiš, v linuxu pa konstantno vidiš. In tudi razlog zakaj se ni prijel linux na desktopu toliko kot bi se lahko. Koga pa brigajo te vesoljske cifre? Kdo se hoče s tem ubdadat. Živ bog ne kapira kaj si hotel povedat s tem :) Razumeš? Nimajo vsi ljudje 20 ur na dan da delajo tehnični darmar.

Lažje je kupit od appla kjer itak ni izbire v enem segmentu. Pač kupiš kar rabiš in dela. Seveda vse zelo osnovno in omejeno ampak ravno to je point, to je lepota tega. Seveda tudi meni ni všeč zaprtost in zato nimam macbooka, sem preveč vezan na odprtost, samo počasi se pa gibam v to smer in si tega vedno bolj želim! Nimam enostavno več časa hekat cele dneve da bo pc deloval. Prav tako velja za mobilne naprave.

Recimo moja žalost od symbiana na telefonu, jasno zakaj propadajo te firme, če je pa naprava katastrofa in vmesnik katastrofa :D iPhone pač ima preprost in intuitiven vmesnik, niti ni nujno da vse deluje 100%. Niti ni nujno da ima veliko funkcij. Logika je zelo preprosta.

Pa vsi ki me poznajo vedo da nisem noben apple fanboy, niti nimam enega njihovega izdelka. Še iTunes sem vrgel dol par let nazaj že :D Samo filozofija pa sploh ni tako neumna kot bi radi nekateri prikazali. To je pač slo-tech in geeki razumljivo nočejo i-izdelkov ampak nekaj kjer lahko šarijo. Tehnofili pač. Vsakodnevni uporabnik pa želi samo uporabljat reči. iPad pač daš mami v kuhinjo da išče z njim kuharske recepte. Zdej android moram pa res preverit predno karkoli rečem, če je na stopnji tega kar ma iPhone super, bo konkurenca.

Spock83 ::

Oba sta over rated kot tudi njihovi izdelki. Nekako tako kot Contemporary art. Vsaka čast za njihov marketing. Apple ve kako se s tem streže.

Limit-sky ::

"Zdej android moram pa res preverit predno karkoli rečem, če je na stopnji tega kar ma iPhone super, bo konkurenca"

Saj ravno tu moraš paziti. Zelo je odvisno, kje boš preveril android. Če ga boš uporabljal na tattooju boš zelo razočaran. Pa ne boš vedel ali je zaradi OSa ali zaradi HW. Na kakšnem EVOtu pa bi zadeva že bila boljša.

Android je IMO edina pametna konkurenca iPhone OS-u. Ampak je ta fragmentiranost trga za aplikacije in hardware gadgete že malo preveč za uporabnika, ki ni ravno geek. Sicer pa z jailbreakanim iPhonom dobiš tudi terminal, kjer lahko šariš po telefonu kolikor hočeš in nisi več tako "zaprt".

CoolBits ::

Tako kot rabiš root na androidu za spreminjat sistem...

knesz ::

Jaz bi tudi rad malo trollal :)

Bananovec ::

Limit-sky je izjavil:

Seved r0ker, se strinjam s tabo. Zato pa sem jih naštel. A imaš mogoče pri roki kak link od produkta, katerega so klonirali, da so dobili iMac? Ali iPhone? Pa zakaj jih te firme, ki jih Apple klonira ne tožijo? Vsaka pametna firma bi to naredila.
Ne razumem...

Microsoft>dobiti licenco> desktop> OS X goes bye bye!

Je pa res, da je "injekcija" bila nujno potrebna za konkurenčnost.

driver_x ::

knesz je izjavil:

Jaz bi tudi rad malo trollal :)


He he, Mazzini je dobro napisal.

Limit-sky ::

9000> ???

Kaj za vraga je hotel Mazzini povedati s tistim printanjem kart in izginjanjem pošte? Pa za dropbox mu naj nekdo prišepne. Ga tudi na netbooku uporabljam.

driver_x ::

Limit-sky: a če si hočem doma iz domačega strežnika pretočiti film ali mp3, bom le-to najprej nalagal na dropbox?

nekikr ::

Limit-sky: Ti res čisto nič ne razumeš ali kaj?

1. Hotel je povedati, da ker iPad nima USB izhoda nanj sredi gozda ne moreš priključiti tiskalnika in si sprintati zemljevida. Prisiljen si, da gledaš v ekran.
2. Pošta mu naključno izginjal. Precej znan pojav pri vsaj enem uporabniku.

Sammy: ne? naložiš lahko direktno na iPad? Je fino trolati brez najmanjšega poznavanja teme ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

CoolBits ::

Ja Mazzini nese s sabo v gozd tudi tiskalnik... a niste vedli? :))

Limit-sky ::

Sammy> Ne jaz ponavadi preko USBja doma pretočim vsebino.

nekikr> Pa z nohti tapka po kapac. zaslonu? A to sploh dela? Na mojem iPhonu mi z nohtom vsaki drugi tap prime, s prstom pa vsak. Zdaj, ali nima pojma kaj ima v rokah, ali mora RTFM, da bo znal pinch nardit.

nekikr ::

Ti nimaš pojma no. On sigurno ve, ker je spisal članek na to temo.

Upam, da si dojel moje pisanje :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kmalu bomo dobili prvo bilijon dolarjev vredno podjetje

Oddelek: Novice / Ostale najave
3212385 (9403) gruntfürmich
»

Apple ni največje podjetje na svetu

Oddelek: Novice / Ostale najave
4620566 (16664) driver_x
»

Apple vreden 700 milijard dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6017171 (13699) Invictus
»

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25448725 (42870) spirit
»

Pogled na Applovo bilanco

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
253922 (3183) IceIceBaby

Več podobnih tem