» »

Apple večji od Microsofta

driver_x ::

nekkir in Limit-sky: torej potrebujem še en prižgan računalnik, če si hočem naložiti film?

Aha, pa iTunes mora biti gor, kajne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

nekikr ::

Ne. Downloadaš lahko direktno na iPad z ustrezno bittorent aplikacijo. Če imaš pa na serverju potem pa mora biti server prižgan, da z njega pretočiš vsebino.

Jaja, vem. Če imaš Android platformo potem je lahko server izključen pa z njega preneseš vse brez problema, ker energijo črpa iz paralelnega vesolja.

driver_x ::

nekkir: ne vem, ali se delaš neumnega ali si res. Sumim da oboje.

Imam svoj server, do katerega dostopam preko protokola NFS (tisti protokol, ki ga uporabljajo Unix in njemu podobni sistemi) ali protokola SMB (tisti protokol, ki ga uporabljajo Windowsi). Zadeva prav dobro deluje z vsemi mojimi napravami. Server je vedno prižgan (to pomeni, da je kabel vključen v vtičnico, stikalo je na On, naložen je operacijski sistem, ....).
Torej me zanima, če si zvečer v postelji zaželim gledanja enega filma z mojega strežnika, ali moram zaradi tega z iPadom do delovne sobe, prižgati ražunalnik in si preko kabla pretočiti film?

lurker ::

Torej me zanima, če si zvečer v postelji zaželim gledanja enega filma z mojega strežnika, ali moram zaradi tega z iPadom do delovne sobe, prižgati ražunalnik in si preko kabla pretočiti film?
Seveda ne, bimbo. There's an app for that. More of them. Take, da ti sproti prekodirajo film, adaptirajo bitrate glede na povezavo (če ti na skretu slabše vleče wifi), prikažejo čez film še podnapise, si zapomnejo kaj in do kod si že pogledal itd. itd.

A niti tega nisi vedu?! Aja, pa probej to naredit z Androidom pa poročaj potem tule.

darkolord ::

Android je IMO edina pametna konkurenca iPhone OS-u.
IMO ga tudi WM že lep čas poseka

driver_x ::

lurker: iz tvojega odgovora sklepam, da to lahko naredim bodisi z aplikacijo na iPadu, ki mi film predhodno prekodira ali pa z aplikacijo na strežniku?

zos ::

@Bistri: nisem sicer financni strokovnjak, ampak P/E v rangu 20 ni ravno veliko. Veliko je 50. Nekje v istem rangu sta tudi Google in Oracle. V bistvu razen zelo konservativnih podjetih (ms, ibm, hp), tezko najdemo uspesno tehnolosko podjetje z dosti nizjim P/E.

gpc17 ::

driver_x je izjavil:

lurker: iz tvojega odgovora sklepam, da to lahko naredim bodisi z aplikacijo na iPadu, ki mi film predhodno prekodira ali pa z aplikacijo na strežniku?

Z aplikacijo na iPad-u...
Res ste smešni s tem android-om..

mar_tin ::

Bom dodal še svoje sporočilo, kljub temu, da je pač žalostno koliko trollanja je tukaj...tako s strani Apple fanov kot Apple haterjev.

Všeč mi je kako lahko ljude primerjajo dva produkta izključno po specifikacijah, brez da bi jih uporabljali.

Sam dnevno uporabljam tako Mac OS X, kot Windows-e, ter Linux.

No svoj prvi nov prenosnik sem kupil lani, konec poletja: Macbook Pro 13.3". Pred tem nisem nikoli uporabljal OS X. Prve tedne je bilo zelo težko, ker nisem bil doma kot v Windowsih pa Linuxu, in sem iskal določene nastavitve dolgo. Sedaj po več mesecih vsakodnevne, večurne uporabe, tako službene (programiranje Java, Ruby, PHP, ...) kot osebne zadeve, lahko povem, da mi ni žal niti Eura. Seveda ni perfekten prenosnik in ima pomankljivosti, ampak mislim, da ima nekaj inovativnih oz. zanimivih rešitev, katerih drugje nisem opazil.

Pri prenosniku sem vedno sovražil Trackpade, edino IBM-ova "nipple" mi je bila všeč. Sedaj ne potrebujem miške poleg Macbooka. Nevem zakaj ostali proizvajalci ne morejo narediti veliko multitouch površino, zakaj še vedno prodajajo tista "sranja". Trdno ohišje, katero ne poka in se zvija po nekaj mesecih uporabe, ter še vedno po več mesecih uporabe ne kaže znakov staranja. Magnetni konektor za polnjenje, kateri ne pada ven, ter če ga zatakneš z nogo ne povlečeš prenosnika s sabo :). Pa tudi backlit keyboard bi moral biti standard, veliko olajša tipkanje ponoči. Trajanje baterije 5 ur, ob delu (najvišja svetilnost, wifi...). In ja vgrajena baterija žal ni slabost ampak prednost. Zadeva je nenavadna, čudna itd, ampak zakaj za vraga bi dajal vn baterijo? Ali za RAM ter disk, imaš tudi slote ki jih samo potisneš ven? Integrirana baterija zmanjša napravo. V primeru okvare se jo še vedno da zamenjati, če si malce spreten. V Še vedno nevem zakaj konkurenca ne kopira in popravi napake macbookov. Pa ljudje se čudijo kako ima lahko samo 2 USB-ja, zato ker jih enostavno 99% ljudi večino časa ne rabi več. Osebno jih rabim le ko ga priklopim na zunanji monitor, za priklop miške ter tipkovnice. Če bi si lastil brezžični set, bi uporabljal USB 1x na teden za ključek.

Operacijski je meni osebno malce boljši od Windowsov 7, ni pa svetlobna leta spredaj kot pač nekateri hvalijo. Še vedno pa mi razne distribucije Linuxov bolj pašejo kot OS X, ker meni osebno (kot naprednemu uporabniku) omogoča več konfiguracij. Pri OS X me moti, da je dokaj požrešen, saj 2GB rama zadoščajo le za brskanje po internetu, t er pisanje enostavnih dokumentov. Z Windows 7 ter Linux, lahko delaš več s takšno količino pomnilnika. Pa všeč mi je da temelji na UNIX-u, pa ima zato podoben command line kot linux, in sta med seboj dokaj kompatibilna.

Apple je dražji produkt, in v Sloveniji ko so pač cene 1$ = 1 EUR, to veliko bolj pozna. Še vedno so cene Apple-ovih prenosnikov 15-17 močno zasoljene. Če bi potreboval prenosnik večji od 13,3" ne bi niti pohoval Apple.

Skrbim za veliko Windows mašin (sordoniki, prijatelji, znanci), ter če me vprašajo kakšen prenosnik naj kupijo, jim pokažem osnovnega Macbook-a ter Pro. Zakaj? Ker se mi enostavno ne da 2x na mesec vsakemu čistit viruse, spyware, ter vse smeti ki jim uspe nakopičit na disku. Če jim je Mac predrag, pa predlagam PC z Linuxom. Seveda le v primeru ko gaminga ni.

Apple produkti so zelo zanimivi za navadne ter nove uporabnike. Zakaj pa tudi Power userji "ne smejo" imeti operacijski sistem, na katerem se ne nabira virusna navlaka, ter moreš spretno klikat Cancel ko brskaš po spletu? Zakaj se sam morem sploh ukvarjati s tem? Zakaj ne bi posvetil čas, ko ga preživim za računalnikom, za tisto kar želim?

Pa še to če Apple ni inovativno podjetje, prosim navedite katero podobno podjetje pa je? Menim da neprestano poskušajo nove stvari tudi če niso vedno dobre (ta najnovejša miš, ni ergonomična, ...)

Vse kar sem navedel je seveda MOJE OSEBNO mnenje, vsak ima pravico do svojega.

ekseR ::

mal ste smešni že vsi skp. Pač apple zna kupca njegovega izdelka privezat na telefon. Vsaka stvar ma pa dobre pa slabe stvari. Nič ni popolno. Zato prosm se mal umirte.
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Bistri007 ::

zos je izjavil:

@Bistri: nisem sicer financni strokovnjak, ampak P/E v rangu 20 ni ravno veliko. Veliko je 50. Nekje v istem rangu sta tudi Google in Oracle. V bistvu razen zelo konservativnih podjetih (ms, ibm, hp), tezko najdemo uspesno tehnolosko podjetje z dosti nizjim P/E.

Imaš prav, da P/E v višini 21 ni pretirano visok. Ampak ima pomembno vlogo pri ocenjevanju trdnosti tržne kapitalizacije. Visok P/E pomeni, da se na podjetje gleda optimistično, da bo raslo in da je večina vrednosti v pričakovani prihodnosti. Ampak meni se ne zdi, da bodo prihodnji zaslužki AAPL dvakrat večji od tistih od MSFT. Problem je tudi v tem, da je AAPL nišni igralec (z visokimi cenami lahko nahecaš samo toliko % potrošnikov) - kam naj raste?

Pazi tudi na beta koeficient, ki označuje tveganje. 1.55 vs 0.97 je kar velika razlika.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

noraguta ::

No ja ergonomične mič in tipkovnica, bohnedaj tudi monitor za katerega nucaš poleg sleek naprave da ga priklopiš baje, da je poroblem.
Svoje cajte je vul imail, keteri je še vedno nasprot otlooku kot šantavec prot klenem goorenjcu. Pa seznam se nadaljuje...

Ampak apple ni sw firma, kott je ms, applu je preprodajnje muske prinselo svoje. Ako ravno je iphone kvaitete slušalk kvečjem sprejemliva, ja jih ekateri kujejo v nebo. Ja pa prav da ms dobiva konkurenco, tako iz goo, kot apple-strani
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Zheegec ::

Čestitke Applu, sploh marketing oddelku, fantje so res sposobni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Limit-sky ::

Applov marketing sploh ni tako hud. Dobre izdelke je pač lažje prodajat.

Zheegec ::

Marketing =! reklame. Marketing je izredno široka stvar, od načina predstavitve novih modelov, dizajna, imen, cen, konfiguracij in tako dalje. Pa seveda od zaprtosti platforme in dodatkov je veliko odvisno, spet stvar marketinga.

P.s.: Primer dobrega marketinga je recimo tudi pri Toyoti za model Prius. Pa je avto precej jajc (sploh, ker ni "zelen"), ampak marketing naredi svoje. pa ne oglašujejo, da je Prius ultra hiter, prav tako je precej grd, ampak ciljajo svojo skupino; ljudi ki se želijo pred sosedi postaviti, kot da jih "skrbi za okolje" in da za "okolje nekaj naredijo", čeprav naokoli furajo nikljeve baterije, katerih cenejši avtomobili nimajo. Tukaj vse naredi marketing.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Stark ::

Ovce bevskajo, finančni podatki pa kažejo uspešnost firme. Je že tako, da v Sloveniji marsikdo še ni dojel, da živimo v času kapitalizma, zato pa lahko nekatere osebe že 20 let folku prodajajo isto sranje.

Steve Jobs, kapo dol.

Koliko ljudi poznate, ki so bili vrženi iz firme, so prišli nazaj in iz tega naredili eno največjih (najbolj vrednih) podjetij na svetu?

Na mesto, da kritizirate in trosite nesmisle se raje poskusite iz takih primerov kaj naučiti, da boste od življenje imeli še kaj drugega poleg plačevanja davkov in položnic...

Btw, ali imaš na Windowsih na tipkovnici bližnjico za "..."?


:D

noraguta ::

in pošteno podjetje se napaja za poštenim dnarjem.

Zheegec je izjavil:

Čestitke Applu, sploh marketing oddelku, fantje so res sposobni.

v smiuslu operacijskih sistemov so luzerji.
z kitajci se pa ms ne bode
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

techfreak :) ::

noraguta je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Čestitke Applu, sploh marketing oddelku, fantje so res sposobni.

v smiuslu operacijskih sistemov so luzerji.

Se strinjam. Ampak na žalost drugi niso nič boljši.

noraguta ::

niti ne
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

stuff ::

No bom đe sam nekaj dodal, glede na vse ki hvalite APPLE. Dobim telefon "idrek" za darilo, naredim upgradepa NE dela več. Mislim in to je neka preprostost, to je znak kako ni treba razmišljat in samo uporabljat ? ADIJO PAMET !!! Pa ne mislat, da mi ni všeč telefon, ampak zaradi ene nadgradnje ne morem več uporabljati telefona? In POINT vsega tega kar mislim povedat VI TO PODPIRATE "Ifany" in še povdarjate kako je oh in sploh izdelek? Če bi to naredil M$, linux, nevem še kdo vse bi pljuvali kako in kaj in sploh itd.. To je kot bi dobil ferrarija, pa sem hotu avtoradio not svoj dat pa nebi več užgal in VI "ifany" bi to sprejeli kot sveto. Adijo pamet kam gre ta svet.

p.s. zdej pa popljuvite kako sem smotan da sem hotel nadrgraditi svojo napravo in naj jo uporabljam točno takšno, ki so mi jo dali.

Prospekt ::

Samo da je konkurenca :)

zee ::

Če si dobil zaklenjen telefon "idrek" za darilo, to pomeni samo, da te oseba, ki ti ga je podarila, ne ceni (niti) toliko, da bi ti kupila odklenjenega, ki ga lahko nadgrajuješ po mili volji in je malenkost dražji. To, da se ti je po nadgradnji zaklenil, nima prav nobene zveze z Applom.

Seveda pa je najlažje pljuvati po stvareh, ki se jih ne pozna.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

noraguta ::

kva je tisto kar ne poznamo? persinal "jezus" asspilikacija., al neizmerna prilagiodljivost?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zee ::

Da so poceni telefoni "idrek" zaklenjeni na operaterja (podobno kot praktično vsi telefoni pri slovenskih ponudnikih, Mobitel je izvzet). To je tisto, česar uporabnik stuff ne pozna.

In zato pljuva po stvareh.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

stuff ::

Zee zakaj bi bil zaklenjen, bil je kuplen na Hrvaškev, odklenjen je bil tudi za vse ostale kartice.... ob prvi nadgradnji pa ne dela več. Kdo je zato kriv. Mogoče oseba, ki mi ga je podarila ali APPLE, ki je tako uničil (onesposobil) kar nekaj iphonov po svetu in JA ima zveze z APPLOM.
Ne govorit če ne veš ali pa si zasljepljen z vso belo lepoto in debilno politiko.

Zee vse se je dalo do sedaj odklenit, mobitel, simobil, tuš mobil, itd... In niso krivi ponudniki ampak izdelovalci. Če tega neveš potem rajši pejt spat ker so risanke že mim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stuff ()

zee ::

Zee zakaj bi bil zaklenjen, bil je kuplen na Hrvaškev, odklenjen je bil tudi za vse ostale kartice...


I hereby rest my case. Funkcionalna pismenost?

Telefonski aparati, ki so naprodaj v nekaterih državah, so neodvisno od znamke (preberi še enkrat), a odvisno od operaterja (preberi še enkrat), zaklenjeni.

Res pa je, da je "hvatanje krivin" povsem običajna praksa na Balkanu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

stuff ::

zee je izjavil:

Zee zakaj bi bil zaklenjen, bil je kuplen na Hrvaškev, odklenjen je bil tudi za vse ostale kartice...


I hereby rest my case. Funkcionalna pismenost?

Telefonski aparati, ki so naprodaj v nekaterih državah, so neodvisno od znamke (preberi še enkrat), a odvisno od operaterja (preberi še enkrat), zaklenjeni.

Res pa je, da je "hvatanje krivin" povsem običajna praksa na Balkanu.



Neodvisni od znamke. Pomeni, da operaterji postavljajo pogoje ? Če pa jih pri tem izdelovalci še podpirajo pa toliko slabše.

lurker ::

@stuff, pejt v CRO in jim reči naj ti še enkrat odklenejo telefon na vse kartice. :D

neonX ::

stuff ni ti jasno.

tvoj "idrek" iz hrvaške je tovarniško zakljenjen in je bil narejen odklep, da si lahko tel. uporabljal.

sam imam "idrek" iz italije, kjer je tovarniško odkljenjen in nimam prav nobene težave z nadgradnjo. le poseči je potrebno po uradni poti.. v tvojem primeru se to ni zgodilo. uporabljal si tel. nelegalno in to se ne podpira :)

da boš bolje razumel .. iz spleta potegneš MS Office in uporabiš ukradeno serijsko, zadeva deluje prvi mesec, naslednji mesec pa MS prepreči uporabo. koga boš krivil? MS ali sebe?

noraguta ::

zee je izjavil:

Da so poceni telefoni "idrek" zaklenjeni na operaterja (podobno kot praktično vsi telefoni pri slovenskih ponudnikih, Mobitel je izvzet). To je tisto, česar uporabnik stuff ne pozna.

In zato pljuva po stvareh.

kaj idrek ponuja razen neizmern'ga izregljanja po oštarijah. ko poveš , da neseš tu na skret telefon po novm.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Bistri007 ::

zee je izjavil:

podobno kot praktično vsi telefoni pri slovenskih ponudnikih, Mobitel je izvzet). To je tisto, česar uporabnik stuff ne pozna.

Od šestih slovenskih mobilnih operaterjev in ponudnikov, telefone na svoje omrežje zaklepa samo Si.mobil. To, da najnovejši firmware iPhone onemogoči hack za odklep telefona na poljubno omrežje, pa ni kriv Apple.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

stuff ::

Tudi o tem sem razmišljal, še bolj pa v tem da imajo po svetu vsi problem s tem ne samo jst. Če se neda se neda.
@neonX NEEEEE
Pri BigBangu kupim office ga instaliram na en PC, ki mi crkne in ga ne morem aktivirat na drugem.
Razmišlji z glavo ne z ....... :)

@Bistri007 ja APPLE je kriv in nihće drug.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stuff ()

neonX ::

stuff, vedno lahko namestiš ponovno v kolikor si kupil izdelek.

pokličeš na ms support in ti z veseljem pomagajo, vedno je bilo tako.

Zheegec ::

Pri BigBangu kupim office ga instaliram na en PC, ki mi crkne in ga ne morem aktivirat na drugem.

Saj če kupiš DSP verzijo, potem načeloma ne deluje na drugem računalniku, čeprav ni nujno (naj ne bi po licenčni pogodbi), FPP verzija pa dela na drugem PCju 100%.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

stuff ::

Zato pa pravim APPLE pa tukaj ne naredi NIČ in kdo je kriv ? Hrvaški T-mobile ?

Pa sej ne morem vrjeti, v lastno skledo si pljuvate. HAHAHAHAHHA

Zheegec ::

stuff je izjavil:

Zato pa pravim APPLE pa tukaj ne naredi NIČ in kdo je kriv ? Hrvaški T-mobile ?

Pa sej ne morem vrjeti, v lastno skledo si pljuvate. HAHAHAHAHHA

Jaz bi rekel, da si kriv ti, correct me if I'm wrong?!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

neonX ::

stuff. ne vidim nobene povezave? mislim, da je čas, da ti začneš razmišljati z glavo, kot si prejle dejal zame :)

apple ti ponuja možnost, da kupiš iphone legalno, vendar si se zavestno odločil, da ne boš plačal za iphone, ki je odklenjen. vendar boš uporabil zakljenjen tel. nelegalno. nelegalno pomeni, da to početje ni podprto s strani proizvajalca, da bo lažje razumljivo.

gpc17 ::

Mi je všeč, da se taki kot zee najdejo tudi na slo-tech forumu.
Strinjam se z zee-om, ker je prav povedal.
Stuff enostavno ne razumeš.
Kupil si oz. kdorkoli telefon na hrvaškem. S tem so prišparali kar dosti EUR vendar se zdaj ti tepeš po glavi. Telefon iz hr. je narejen tako da dela samo na Hrvaški T-Mobile.
Če si ga pa ti švercal v Slovenijo oz. kdorkoli, ki je imel toliko pameti in ti je raje kupil zaklenjenega kot tovarniško odklenjenega potem je pač tako kot je..
Enostavno "Žvaka nije za seljaka".

stuff ::

Nevem a sem res jst tako mim al kaj. Če kupim izdelek kjerkoli na svetu in izdelovalec za njega izda popravek, nadgradnjo je ne morem narediti, zato ker sem ga kupil v napačni državi pri napačnem prodajalcu? In to Vi podpirate. ADIJO PAMET!!

noraguta ::

ne gre zamo zato , gre da je zadeva za exchangetom še dnes nerodna(ja simbian je te zadve popucal par let nazaj). po še en kup pomankljivositi ima, ampak človek kateri jo ptonese na šiht je ponavadai malo ---trapast..- >
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

neonX ::

stuff. izdelek uradno ni v prodaji pri nas in proizvajalec se odloči kje in kako bo svoje izdelke prodajal.

tega kar mrgoli v prehrani, kjer imamo izdelke za vzhodno in zahodno evropo.. in prepričan sem, da bi te zmotila deklaracija, ki ne bi bila v slovenščini. izdelek bi seveda kupil v tujini :)

ps: nadgradnjo seveda lahko narediš, če ne bi posegel v samo napravo (tvoje početje je bilo nelegalno). naredi restore in vstavi kartico od T-Mobile HR ter namesti zadnji update :) tel. bo deloval odlično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

stuff ::

Pa kaj mene boli kurac drug trg, pardon izraženju. Bom drugače napisal, da bo Vam ljubiteljem le tega jasno. Če dam v njega Italjasko kartico tudi ne dela.... pa se je proizvajalec tudi odločil, da ga bo tam prodajal. Zdej upam, da me zastopte.
Več se mi pa res neda prepirat, če Vam ni jasno kdo je kriv in zakaj potem obožujte svoje bele igračke, ki so vredne pol pizde mrzle vode.
Najlažje je kriviti kupca, ne prodajalca ki te je zavedel ter proizvajalca ki to podpira.
Adijo več se mi pa res neda.

Utk ::

Mobi za 400 evrov pač ni za otroke. Morda ti pa zato ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

stuff ::

Sam uporabljam že več kot leto Blackberry 9000 in ne mi govorit da mobi za 400EUR ni za otroke. To pa je jajc od proizvajalca, za krivim hrvatov, ne krivim sebe ... krivim apple, ki je izdal nadgradnjo oziroma polnadgradnjo.

neonX ::

stuff. ni prepir, le pogovor.

italijan ne bo kupil izdelek na hrvaškem, če je naprodaj v italiji :> in izdelek kupljen na hrvaškem ne deluje drugje verjetno zaradi:

a) pogodbe med Apple in T-Mobile
b) lokalizacije

stuff, a ne vidiš, da je tvoj poseg v tel. nelegalen?

stuff ::

stuff, a ne vidiš, da je tvoj poseg v tel. nelegalen?

Nelegalno je vstaviti drugo kartico v telefon ? Pa dej smešnice pejte pisat RESNO.
Zamenjam grafično pa računalnik več ne dela kar sem ga kupil v BigBangu zaradi akcije oziroma ga uporabljam na Hrvaškem in sem na njega naložil Linux in ne dela več.

SMEH!!!

Jst ::

stuff, ti pa res ne razumeš kje izvira težava. Hrvaški operater je z Apple-om sklenil pogodbo, da bodo prodajali iPhone. Kdo je zahteval zaklep na to omrežje, Operater ali Apple, v tvojem primeru ni pomembno.

Če bi kupil odklenjen iPhone kjerkoli po svetu, bi poleg uporabe v vseh državah/operaterjih, komot nadgrajeval telefon.

Tvoj iPhone je bil pa odklenjen, najverjetneje ne pri operaterju - če bi bil pri operaterju, potem bi lahko nadgrajeval in v primeru napake med nadgrajevanjem, bi uveljavljal garancijo.


---

Ker nimam iPhone-a, sem mogoče rekel kakšno neskladje, ampak princip ostaja - tudi pri drugih telefonih. Kar pomeni, da pri neavtoriziranemu (ne iz strani operaterja) odklepanju, nimaš več pravice uveljavljanja garancije.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

lurker ::

S hrvaškim T-Mobile SIMom stuffov telefon dela kot urca. Pred nadgradnjo, po nadgradnji...

Hecno, kaki frajerji so pri Apple-u. Iz oblaka gledajo kater SIM ma stuff notr in pritiskajo na rdeči in zeleni gumb.

Jst ::

ps: nelegalen ni prava beseda.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

lurker ::

Neavtoriziran.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kmalu bomo dobili prvo bilijon dolarjev vredno podjetje

Oddelek: Novice / Ostale najave
3212379 (9397) gruntfürmich
»

Apple ni največje podjetje na svetu

Oddelek: Novice / Ostale najave
4620563 (16661) driver_x
»

Apple vreden 700 milijard dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6017165 (13693) Invictus
»

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25448688 (42833) spirit
»

Pogled na Applovo bilanco

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
253919 (3180) IceIceBaby

Več podobnih tem