» »

Nezadovoljen s kvaliteto slike, zajete z VHS

Nezadovoljen s kvaliteto slike, zajete z VHS

lutt ::

Pozdravljeni,

Za zajemanje videa uporabljam tv tuner Pinnacle PCTV PRO (pci) in program WinDVR, ki menda zelo v redu opravi delo. Spustil sem se tudi v nastavitve pri snemanju in GOP naastavil na minimum ter MOTION VECTOR na maksimum, za kar je procesor še vedno več kot dovolj hiter.

Problem je v tem, da video še vedno ni tako tekoč pri hitrih premikih (večinoma gre za horizontalne premike), kot če video priklopim na star TV (torej nima vgrajene obdelave slike). V virtualdubu se seveda da delati čudeže z dobrimi filtri in nekaj izkušenj, vendar ne gre za to. Jaz bi že v osnovi rad imel video zajet tak, kot ga vidim na TV, lepo tekoč.

Verjetno je kriva Pinnacle kartica. Driverje sem preizkusil že mnoge. BT WDM pa imajo poleg tega še precej slabe barve.


Kaj lahko storim?

Ali ima kdo kaj izkušenj, če je npr. Pinnacle Studio MovieBox Plus (USB 2.0) kaj boljši v tem ali so pač te naprave za navadne smrtnike take, da ne morejo videa lepo zajeti? Zanima me tudi kje bi v Sloveniji dobil malo bolj profi pretvornike iz video v firewire, ki jih na tujih straneh po spletu kar mrgoli in ali bi taka naprava rešila ta moj problem?

KoMar- ::

In modern-day digital terminology, VHS is roughly equivalent to 333x480 pixels.

Pomoje preveč pričakuješ od te zastarele tehnologije.

Naabo ::

Iz mojih izkušenj je najbolje zajemati nestisnjeno oz. z uporabo lossless codecov (WinDVR se mi zdi snema v MPEG2). Za izboljšanje slike pa se je žal, kot si že omenil, potrebno ukvarjati s filtri in ostalimi procesiranji, (tu sem pa tudi sam mrzel).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

lutt ::

KoMar- je izjavil:

In modern-day digital terminology, VHS is roughly equivalent to 333x480 pixels.

Pomoje preveč pričakuješ od te zastarele tehnologije.


Resolucija me niti ne moti, problem je v tem, da je na TV veliko bolj pretočna slika, kot preko te kartice, kar se še posebej pozna pri horizontalnih premikih kamere, ko slika v na nekaterih delih nekako trepeta oziroma se vidi, kako se "zlaga skupaj".

Naabo je izjavil:

Iz mojih izkušenj je najbolje zajemati nestisnjeno oz. z uporabo lossless codecov (WinDVR se mi zdi snema v MPEG2). Za izboljšanje slike pa se je žal, kot si že omenil, potrebno ukvarjati s filtri in ostalimi procesiranji, (tu sem pa tudi sam mrzel).



Drži, samo meni že v osnovi (tudi ko ne snemam) prikaže tako sliko, torej je že sam prikaz problem in namiguje na kartico ali na driverje (ki pa sem jih že veliko sprobal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lutt ()

Naabo ::

Slika, ki jo prikazuje WinDVR je že ko gledaš pretvorjena v mpeg2 (kolikor se spomnim še iz časov, ko sem ga uporabljal).

KoMar- ::

Resolucija me niti ne moti, problem je v tem, da je na TV veliko bolj pretočna slika, kot preko te kartice

CRT televizor omogoča neposreden prikaz interlaced slike, kar za PC ne velja - tam se mora slika razplesti in posledično je gibanje manj gladko.

fosil ::

V virtualdubu se seveda da delati čudeže z dobrimi filtri in nekaj izkušenj, vendar ne gre za to. Jaz bi že v osnovi rad imel video zajet tak, kot ga vidim na TV, lepo tekoč.


Video moraš razplesti - deinterlace.
En hiter vodič za virtualdub klik

Drugače pa poišči kakšen program, ki ti to naredi sproti.
Tako je!

lutt ::

Hvala za link. Sem sledil navodilom, vendar se izkaže, da to, kar me moti, ni problem s prepletanjem. Slika v hitrih premikih prične utripati bolj, kot na TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lutt ()

KoMar- ::

Seveda, ker LCD in CRT drugače prikazujeta sliko.

lutt ::

Če se ne da kaj več spravit iz tega tv tunerja, bom pač kupil novega. Vendar nebi rad, da bi bil problem potem isti.

refosk ::

Si poskusil zajemati v DV format, interlaced,lower field? Jaz z adobe premierom nikoli nisem imel teh težav.

stefp ::

V primeru nakupa nove kartice, razmisli o odmiku od Pinnacla. Sem imel več let težave. Pinnacle ne podpira ustreznih nizkokompresiranih kodekov. V primeru visokega stiskanja, se napake, ki jih je pri VHS-u veliko, samo množijo. Zato je potrebno zajemati v AVI, YUV2 ipd. Žal rabiš veliko diskovnega prostora (okoli 1G/min)in dovolj hiter disk (7200 rpm že dela dovoj dobro). Samo tako dobiš dovoj dobro osnovo za nadaljnjo obdelavo.

Lp

Matako ::

Mah jaz bi vseeno preveril, da ni kak zaj pri pretvorbi prepletene slike/TV frekvence - vem, da se recimo PAL signala ne da pretvoriti v MPEG2 kar tako, brez kompromisov.
Včasih je imel DScaler par trikov (kot plug-in) in veliko nastavitev s katerimi si lahko malo ekspermentiral...

Sicer si je najbolje kartico za zajem sposoditi, da ne boš šel 2x na led - firma tukaj ne pomeni nič, ker vse odvisno od uporabljenega čipa. Različne lahko jih prešteješ na prste ene roke.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Matako je izjavil:

Mah jaz bi vseeno preveril, da ni kak zaj pri pretvorbi prepletene slike/TV frekvence - vem, da se recimo PAL signala ne da pretvoriti v MPEG2 kar tako, brez kompromisov.
Včasih je imel DScaler par trikov (kot plug-in) in veliko nastavitev s katerimi si lahko malo ekspermentiral...

Sicer si je najbolje kartico za zajem sposoditi, da ne boš šel 2x na led - firma tukaj ne pomeni nič, ker vse odvisno od uporabljenega čipa. Različne lahko prešteješ na prste ene roke.
/\/\.K.

stefp ::

Zelo verjetno drži vse, kar je zapisano. Sam sem bil in sem še mnenja, da je problem softverski.

Opis:
Od leta 2004 uporabljam kartico Xpert DVD MAKER USB 2.0 . Priožen je bil programček za zajemanje, kateri ponuja (za tisti čas), kar zajetan nabor različnih formatov. In vse kar se je vrtelo okoli MPEG2, je bilo slabo, čeprav za silo še vedno dobro. Ko sem pogledal natančneje posamezne slike in jih povečal, sem videl, da imajo posamezni piksli popolnoma napačne barve, ali pa je preko večih bilo videti nakakšno sivino, kot bi gledal skozi umazano steklo. Enako je bilo, če sem zajemal z editorjem pinnacle 9.0. Enako je tudi bilo, ko sem si izposodil kartico pinnacle. Ko pa sem zajemal nizkokompresirano je bilo vredu. Ker pinnacle studio teh kodekov ni podpiral, sem bil prisiljen zamenjati editor. Ko z novim editorjem zadevo shranim, tudi če nič ne popravljem, v katero koli obliko, tudi v DVD, ki je v bistvu MPEG2, je slika enaka originalu. Če pa se še malo pigram z nastavitvami: luma/gama, morda kako redukcijo šuma ali tresljajev je pa slika (vsaj navidezno) boljša od originala.
Tako sem po daljšem času problem rešil in se z njim nisem več ukvarjal.

Lp

poweroff ::

To Pinnacle kartico imam tudi jaz. In sem opazil, da je bila kvaliteta slike v Windowsih opazno slabša kot v Linuxu. Vsaj s priloženimi driverji.

Tako da poglej za kakšne nove driverje na netu...
sudo poweroff

NazgulRR ::

Mogoče probaš to:
VirtualDub VCR + SYNC: Sometimes VirtualDub will drop frames from the video to re-synchronize the video and audio streams again. VirtualDub VCR+Sync resamples the audio stream during the capture to compensate for any irregularities to reduce the amount of dropped frames. If VirtualDub gives you dropped frames, you can try this variant.
http://www.virtualdub.net/download.htm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje TV na disk

Oddelek: Zvok in slika
113243 (2429) kitara8
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5010083 (7892) edublin
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507322 (5389) Tiash
»

TV Tuner Cinergy 400 ( zajemanje )?

Oddelek: Zvok in slika
71197 (1031) rap3r
»

Tv-kartica

Oddelek: Kaj kupiti
231871 (1453) AngelOfDeath

Več podobnih tem