» »

PI is wrong!

PI is wrong!

1 2 3
4
»

s51as ::

Matev, avtobus na harmoniko ima enega voznika, en motor, en volumen... ma nima veze...
sicer pa imaš prav hrenovka je sestavljena iz dveh enakih delov in ravno to je tisto kar me moti. Zakaj je ena hrenovka iz dveh enakih delov, če pa bi blo bolj logično da je ena hrenovka svoja uporabna celota. Tako kot bi to blo v primeru 2Pi.
It's just me myself and I

Zero0ne ::

OK, tole o klobasah in hrenovkah je degeneriralo iz analogije v nesmisel. Krožnico lahko razstaviš na n krožnih lokov, tako, da ima vsak lok dolžino 1/n obsega krožnice, pa bodo vsi enaki za vsak celoštevilski n. Polovica krožnice (dolžine π pri enotskem krogu) ni nič posebnega, samo en primer tega pravila - in zato je za izbiro konstante krožnice bolj smiseln τ.
uname -o

Aldo ::

Kak argument sploh ima Academia, da se te menjave ne uvede?

sherman ::

Ker ni vse tako lepo kot je predstavljeno v tistem pamfletu s pristransko izbranimi primeri.

Matev ::

ena konstanta več v matematiki ne bi nikogar motila

zanimivo je zgolj zakaj tako komplicirajo
naj rečejo 2PI
pa je

simpl in še nove konstante ni potrebno uvajati

Aldo ::

sherman je izjavil:

Ker ni vse tako lepo kot je predstavljeno v tistem pamfletu s pristransko izbranimi primeri.

Nisem bral nobenega linka, vendar se mi osebno zdi bolj primeren tau namesto 2pi za radiane. Glede poenostavitve formul pa ne vem, saj to ne velja za vse. Kaj si hotel povedati s tem, da ni vse tako lepo?

WarpedGone ::

Ker ni vse tako lepo kot je predstavljeno v tistem pamfletu s pristransko izbranimi primeri.

Še en, ki ne kapira K od K*rc*.
Kdor kapira, mu je dost definicija kroga, kdor ne kapira.. njemu ne zadošča kamion knjig.

Glede poenostavitve formul pa ne vem, saj to ne velja za vse

Poenostavitev formul je nepomemben sideefect.
Sledi iz tega, da so formule ki vključujejo T konceptualno bol pravilne. Posledično vse, kar vključuje polni kot, postane bol "enostavno", kakšna izvedena reč pa na videz bol komplicirana.

Gre se za pravilnost koncepta. Tuki PI pogrne na celi črti.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

sherman ::

Še en, ki ne kapira K od K*rc*.
Kdor kapira, mu je dost definicija kroga, kdor ne kapira.. njemu ne zadošča kamion knjig.

Še en, ki misli, da je prijel boga za jajca, ker je prebral nekaj pristransko izbranih primerov v prid konstanti 2 pi. Nesramen in pokroviteljski sem lahko tudi jaz, a to ne spremeni ničesar.

Vse bluzenje o tem, da bi večina enačb postala enostavnejših je le to, bluzenje, in primeri v tisti objavi so seveda namenoma izbrani samo taki, ki podpirajo njegovo tezo. Vključno z obsegom kroga.

Gre se za pravilnost koncepta. Tuki PI pogrne na celi črti.

Take izjave so vedno najbolj zabavne :). Ostro, brezkompromisno in brez vsebine.

Aldo ::

Če se ne strinjaš s Tau, pač argumentiraj, ne :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aldo ()

CaqKa ::

WarpedGone je izjavil:

Od funkcionalno nepismenih pričakovat razumevanje prebranega nima smisla.

Mene je v srednji elektrotehnični matematična označla za matematično nepismenega :>

no zdaj mi je vsaj jasno zakaj mi je računanje z stopinjami vedno bilo bolj pri srcu, kot pa z radiani.

podpiram \dpi in \tau
predvsem zaradi ideje, da naj bo celoten krožni lok cela enota, ne pa 2x nečesa.

CaqKa ::

Zero0ne je izjavil:

Eni bi radi cel krog definirali kot pi radianov. Ampak to delajo tako, da grejo okoli riti v žep in podvojujejo realno vrednost pi, namesto, da bi radiane določili kot 360 deg = 3.1415926535... rad.

ne. kolkor berem bi radi določili da je \pi=obseg/polmer
sedaj je definicija \pi=obseg/premer

Matev ::

PI je število kolikokrat gre premer kroga na njegov obseg

premer * pi = obseg
ali
2 * polmer * pi = obseg

CaqKa ::

Matev je izjavil:

PI je število kolikokrat gre premer kroga na njegov obseg

da.
in ta tema govori o tem da je to napačen koncept. da bi morala izhajat iz polmera in obsega. saj kot je že zgoraj bilo omenjeno, konstruiraj krog s pomočjo polmera, nato pa še probaj s pomočjo premera.
ko delaš s polmerom rabiš center in polmer. ko delaš z premerom, rabiš premer, potem rabiš polovico premera da določiš polmer, potem pa rabiš še center. pomeni da je premer izpeljan iz polmera in ne obratno.
pomeni da bi polmer moral uporabljat za osnovo enačbe.

Matev ::

pomeni da bi polmer moral uporabljat za osnovo enačbe.


pa saj je v osnovni enačni polmer
pi * polmer * 2 = obseg

hočete reči da je tau enako 2*pi

s51as ::

ja
It's just me myself and I

CaqKa ::

Matev je izjavil:

pomeni da bi polmer moral uporabljat za osnovo enačbe.


pa saj je v osnovni enačni polmer
pi * polmer * 2 = obseg

hočete reči da je tau enako 2*pi

Ne.

hočemo reči da bi bilo bolj primerno uporabljati zadevo ki bi imela vrednost zdajšnega 2*pi.

ne v osnovni enačbi ni polmera, je samo premer: Pi @ Wikipedia
Pi @ Wikipedia

/edit:
wiki že tudi govori o tau: Tau (2%CF%80) @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

WarpedGone ::

predvsem zaradi ideje, da naj bo celoten krožni lok cela enota, ne pa 2x nečesa.

To je celo bistvo. Vse ostale posledice so sideeffect brez resne teže.
Če je neki narobe je pač narobe in ni važno kolk "elegantno" al pa lepo je.
Zbogom in hvala za vse ribe

Malajlo ::

Ampak lažje je s špago premer dolgo in žebljem narisati krog. Vzameš špago, jo oviješ (polkrat ;) okoli žeblja, konce poravnaš in zavrtiš. Če bi imel špago, dolgo polmer, okoli česa bi jo ovil, ne da bi delal vozel in hkrati skrajšal (zmanjšal) premer?

Kako je pi definiran, je čisto ok. Da pa ni neke K, ki je ravno 2pi, je pa drugo.
So pa formule res lepše...

$%&/() ::

Kaj pa tale formula? Ena lepših IMO (v prvotni obliki seveda): Euler%27s identity @ Wikipedia

Zero0ne ::

$%&/() je izjavil:

Kaj pa tale formula? Ena lepših IMO (v prvotni obliki seveda): Euler%27s identity @ Wikipedia


Prav Eulerjeva identiteta pokaže pravilno - če se zavrtiš za pi, si naredil pol kroga, če se zavrtiš za tau, pa cel krog.

e^{i\pi{}}=-1 (napaka se odpravlja)
e^{i\tau{}}=1 (napaka se odpravlja)
uname -o

$%&/() ::

Aja, seveda ...

Hudo.

neboben ::

glih prebral članke o dpi in tau in sem zlo navdušen !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

modicr ::

neboben je izjavil:

glih prebral članke o dpi in tau in sem zlo navdušen !


Še ena sveža debata: http://news.ycombinator.com/item?id=351...
(c) nisem patentiran
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematična konstanta

Oddelek: Šola
101467 (1074) marko181914
»

Matematika

Oddelek: Šola
303435 (2143) marjan_h
»

Problem z MATEMATIKO!

Oddelek: Šola
5652 (485) MatVZ
»

Površina kroga brez pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7710358 (8447) CHAOS
»

Matematični lešnik

Oddelek: Loža
433052 (2562) sketch

Več podobnih tem