» »

Internet dostop samo s fiksnim IP-jem

Internet dostop samo s fiksnim IP-jem

pirx ::

Pozdravljeni,

imam dokaj čuden problem. Moj ponudnik za internet je Amis in oni imajo dostop do neta tako fajn porihtan, da samo vtakneš kabel iz modema v mrežno kartico in zadeva že deluje. Tudi meni je stvar laufala dolgo časa, zdaj pa že kakšen mesec dni vse skupaj šteka.

Če želim do neta, moram narediti eno od obeh stvari:

1) V TCP/IP (v4) možnostih pustim IP in DNS na avtomatično, moram pa narediti novo PPPoE povezavo, preko katere se potem z vpisom up. imena in gesla "ročno" povežem na net.

2) Če želim, da se mi računalnik avtomatično poveže na net, kot se je do sedaj, moram v TCP/IP (v4) možnostih vpisati fiksen IP, subway, gateway in DNS. V tem primeru se računalnik takoj ob bootu poveže na net.

Mogoče ve kdo, v čem bi lahko bil problem? Načeloma mi ne smeta, da imam fiksen IP, ampak v tem primeru ne znam nastaviti brezžičnega routerja. Če nastavim PPPoE na routerju, mi zadeva ne dela. IP-je, ki jih vpisujem za mrežno kartico na računalniku, pa ne sprejme.

Za kakršno koli pomoč bom zelo hvaležen! :)

EDIT: Aja, imam (licenčen) Win 7 Ultimate 64 bit
  • spremenil: pirx ()

Bakunin ::

in kaj pravijo na 0802010 ???

a imas catv ali adsl povezavo ?

ce imas adsl

a je modem v bridge ali router nacinu ?

pri slednjem ne rabis NIC vpisovati v omrezno kartico PC, ker se to uredi preko modema (s DHCP), ki v tem primeru prevzame vlogo usmerjevalnika (router).

sicer pa >> 080 20 10
delajo 24/7

pirx ::

Oj, hvala za odgovor.

Že klical na 080 20 10 in ugotovili so, da je z modemom vse v redu in da naj samo vpišem IP številke v ipv4, pa bo delalo. Saj res dela, ampak potem pa ne vem brezžičnega routerja nastaviti (ali dam na Automatic IP, PPPoE,...?).

No, sem pa vmes ugotovil, da je verjetno napaka na mojem compu, saj če priklopim drug comp, se tisti poveže brez problemov - tako preko kabla, kot tudi brezžično.

Slučajno pa sem tudi ugotovil, da če onemogočim mrežno kartico in jo takoj nazaj omogočim, se računalnik poveže na net.

Nekaj sem že googlal na to temo (ipv4 no internet access yellow triangle), vendar še nisem uspel vsega prebrati.

ALT ::

a si probal tko:

-router povezes na modem
-v routeru izberes static ip in vpises svoj ip in podatke
-potem pa pustis na racunalnikih automatic nastavitve

pa z kablom se moras v router priklopit, ne v modem. moralo bi delat..

kaj si pa mislu s tem, da router ne sprejme ipje, ki jih upisujes v racunalnik?

pirx ::

Oj! Točno to sem poskusil, kar si predlagal, vendar ne vem zakaj, ampak router (Asus RT-G32) javlja, da IP-ji niso veljavni. Če pa te iste IP-jev vpišem za mrežno kartico, pa zadeva deluje.

misek ::

Kakšne IP naslove si vpisal? Lahko prilepiš kakšno slikico ekrana, ko ti javi to napako?

ALT ::

kako pa imas priklopljene zadeve? kaksen pa je tvoj modem? preprost kabl modem (ala thompson), al je kaksen modem-router-AP vse v enem?

kaksen ip pa vpises to? lahko samo prve 3 stevilke napises?

ce gre za all-in-one modem bo treba z kablom se priklopit na sam modem, nastavit ip na auto ce zagrabi, sicer pa rocno na rang, ki je napisan v knjizici modema, se povezat na njega in ustrezno nastavit v njem zadeve..

solatko ::

Enostavno cloniraj mrežno kartico računalnika v router in bo delovalo, na katerem koli računalniku, ki ga boš povezal v router.

pirx ::

Hvala za odgovore! Danes žal ne bom utegnil, ker imam jutri popoldan izpit in se še moram učiti, tako, da če bom pri močeh, bom jutri zvečer skupaj s slikicami prikazal mojo situacijo.

pirx ::

Pozdravljeni!

Zadevo sem rešil tako, da sem odinštaliral mrežno kartico, jo znova namestil in zdaj zadeva deluje vedno in BP. :)

Vseeno hvala vsem za ponujeno pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
442096 (1750) ...:TOMI:...
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951465 (23215) simone
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169508 (9177) Hanzek
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384787 (4306) SasoS
»

KKS -Arnes- router ??? A je res nemogoče??

Oddelek: Omrežja in internet
211838 (1423) kajak33

Več podobnih tem