» »

Kater kolo kupit - Scott Scale 40 ali Trek 8000?

Kater kolo kupit - Scott Scale 40 ali Trek 8000?

Stak ::

d0rK ::

Damn. Kako praktično identični kolesi. Jaz bi vzel Treka. Zato, ker furam 8000ko ze skoraj 8 let. Pa še lepše kolo se mi zdi. :-)

Zadnja mi je počla na turi in po zaslugi Trekove lifetime garancije sem imel nov okvir [novejši letnik tudi] v enem tednu.

kixs ::

Odvisno kaj vozis, sam bi vzel tega:
Trek Fuel EX 8

V tujini pride cena okoli 1.500EUR ;)

Stak ::

Ta ta zadnji je overkill za asfalt, kjer 80% časa vozim, po moje...

xCore ::

Fural treka zdaj furam gianta in se jočem ker nisem še enkrat kupil treka :P
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

globoko grlo ::

ne zastopm, če voziš po asfaltu, si vzem treking bicikl, ne pa MTBja

sicer pa vzameš tistega, ki ti bolj na rit sede (beri, se bolje počutiš na biciklu)

Stak ::

po asfaltu gor in potem po gozdu dol ;)

ZLOky ::

Jaz si tudi kupujem kolo, v glavnem bom po asfaltu vozil. Kakšna je sploh razlika med Trek in MTBjem?
Recimo prva dva linka, Scott in Trek od Treka sta zelo podobna. Za gume že vem da je razlika v grifu, kaj pa ostalo?

Trenutno imam enega starega SCOTTA MTBja (unga ta plavega :D )z gumami za asfalt za ovinke polagat >:D.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

DOOM_er ::

če je večina cesta in včasih kkšn ne tok zj.... makedam se bolj splača kupt trekinga. Sam imam specialko in sedaj gledam malo za gorce okoli :))
Robots will steal your job. But that's OK

AngelOfDeath ::

d0rK je izjavil:

Damn. Kako praktično identični kolesi. Jaz bi vzel Treka. Zato, ker furam 8000ko ze skoraj 8 let. Pa še lepše kolo se mi zdi. :-)

Zadnja mi je počla na turi in po zaslugi Trekove lifetime garancije sem imel nov okvir [novejši letnik tudi] v enem tednu.



Od kdaj pa ima Trek lifetime garancijo na okvir ? Ko sem jaz kupoval kolo je to imel samo Gary Fisher, pa še to le na prvega kupca kolesa. Je pa res da Gary Fisher spada pod Trek... :)
edit: Slovnica

globoko grlo ::

mah Q, se mi je post zjebal

vglavnem na hitro

Trek je firma, treking pa tip bicikla,
MTB ima 26" felgo, treking pa 29" (al je 28"?). Treking ima bolj pokončno držo, je bolj udoben in predsem hitrejši kot pa mtb. MTB je prvenstveno za plezat v hrib :)

Če nisi 150 kg prase, teren ni zahteven (velke korenine, skale, hudourniška struga ipd.) kup trekinga za ne preveč keša, še najbolš rablenga, pol pa vidiš kaj ti odgovarja.

drgač maš pa http://mtb.si/ (forum oz. tabla) in še www.bicikl.com, pa si mal razglej in poduči

ajd

Zgodovina sprememb…

d0rK ::

AngelOfDeath je izjavil:

d0rK je izjavil:

Damn. Kako praktično identični kolesi. Jaz bi vzel Treka. Zato, ker furam 8000ko ze skoraj 8 let. Pa še lepše kolo se mi zdi. :-)

Zadnja mi je počla na turi in po zaslugi Trekove lifetime garancije sem imel nov okvir [novejši letnik tudi] v enem tednu.



Od kdaj pa ima Trek lifetime garancijo na okvir ? Ko sem jaz kupoval kolo je to imel samo Gary Fisher, pa še to le na prvega kupca kolesa. Je pa res da Gary Fisher spada pod Trek... :)

Nimam pojma od kdaj, vem pa da moj ima to garancijo, drugače mi ne bi zamenjali 7 let star okvir. ;)

Lifetime garancijo majo še Speci, če se ne motim. Pa še kakšna firma bi se našla.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8633846 (31373) stratosD
»

kje kupiti kolesa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5013847 (12162) K0K0
»

Katero gorsko kolo za 70k sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
778663 (7309) mile
»

Kolo - 80k - Help!

Oddelek: Loža
182529 (2180) Mercier
»

SCOTT ?

Oddelek: Loža
233708 (3282) kaninerror

Več podobnih tem