» »

Izginuli platterji diska

Izginuli platterji diska

PrimozR ::

Mogoče bo kdo iz strojne opreme poznal rešitev. Težava je opisana že v drugi temi, kje rmi recovery fajlov onemogočajo izginuli platterji. Enostavno disk očitno prepozna samo prvega.

Torej namesto 1,5 TB diska imam zdaj 500 GB disk. Pozna kdo kako rešitev?

PrimozR ::

Če bo kdo imel podobne težave, spremenil se je current size diska, ki se ga lahko spremeni z orodjem proizvajalca. SPrememba na original je rešila vse težave.

noraguta ::

zanimiv imaš še kakšno referenco na netu mogoče?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PrimozR ::

Za takšen primer? Nope :)

SimplTech ::

Imel isti primer. Kupljen disk v trgovini (Hitachi 160gb), priklopljen - BIOS javi pravo velikost. Po formatiranju se kapaciteta zniža na 100 gb. Windows nikakor ne najde preostalega prostora, sledi reboot in tudi BIOS kaže samo 100gb prostora na disku.

Reklamacija v trgovino - dobim nov disk, priklp, format in popolnoma ista zgodba. Potem sem obupal za nekaj časa in na stvar pozabil. Nato čez čas slučajno nekaj delam v softwerom za diske od Hitachija in vidim nastavitev, ki jo omenja že PIPI. Spremenim na max. vrednost in disk od takrat naprej deluje normalno v polni velikosti.

Kaj je bilo vzrok, da se je kapaciteta diska znižala mi do danes ni jasno, a jaz se ga nisem z ničemer niti dotaknil.

bedak ::

js sm tudi kupil hitachijev disk že pred časom, disk naj bi bil 200gb velik, kazalo pa jih je 150
vmes sem pozabil na to (4 leta) potem sem zamenjal xp za win7 in našel še 50gb pod unlocated space al neki tazga :)

st0jko ::

to je pa čisto druga stvar Jan-Krof..
keks?

opeter ::

Kaj pa se zgodi v tem primeru s podatki (seveda, če jih imaš na disku)?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

V mojem primeru je bilo kot da se ni zgodilo popolnoma nič. Particija delujoča, ime diska/particije, vsi fajli gor, vse OK. Ko sem nastavil nazaj na 1,5 TB seveda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arhiviranje podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
598753 (7775) joker16_7
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533994 (14144) xyxyxyxy
»

Diski se nezadržno cenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
839800 (6162) kixs
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515850 (4963) bajsibajsi

Več podobnih tem