» »

slušalke - slišim ventilator

slušalke - slišim ventilator

BuzzFuzz ::

Kadar imam na računalnik priključene slušalke ali zvočnike slišim annoying zvok od vetilatorja na cpu hladilniku. Predvidevam da je kriv CPU vent.
Kako zadevo utišat? kakšna ozemljitev konektorja?

BALAST ::

Se mi zdi da slišiš brenčanje v slušalkah. Poizkusi si nadeti slušalke in v zvočnih nastavitvah klikni na MUTE "utišanje", če se šumenje preneha je prej ko ne kriva zvočna kartica. Je pa več razlogov za to šumenje, od prevelikega nihanja električne napetosti (kriva hišna napeljava ali celo napajalnik), kabla slušalk, ki se lahko obnaša kot sprejemna antena ali pa cenenosti izdelave zvočnega čipa na zvočni kartici ali integraciji z matično ploščo.

Torej prva stvar, ki jo lahko poizkusiš je da priključiš druge slušalke, lahko zamenjaš napajalnik, ali celo dokupiš UPS usmerjevalnik, kupiš novo samostojno zvočno kartico, ali pa preprosto poslušaš prek digitalnega izhoda na namenskem ojačevalcu za slušalke. Lahko je pa kriv Operacijski Sistem, gonilniki...

Seveda je lahko ena izmed teh srečna rešitev, ampak vsaka računalniška konfiguracija ima svoje hrošče in točne rešitve ni.

BuzzFuzz ::

Hvala...

Sem testiral Mute varianto in seveda preneha brenčat (slušalke in zvočniki). Tudi z drugimi slušalkami ostaja problem enak.
Bom kupil zvočno kartico... Ampak zanimivo, to je sedaj enak problem na Asus plati kot na starejšem sistemu. Star sistem je imel enak problem (755), kasneje sem imel MSI plato (1366) zadeva delovala super, zdaj sem na ponovno na Asus (1366) enak problem. Seveda zmeraj enake slušalke, zvočniki. In 2x enako ohišje za PC.
Upam da bo zvočna kartica odpravila zzzz zzzz...

Ne me narobe razumet, Asus je super le tale težava mi ne da miru ;) Ali pa tudi ni tako super, kaj pa vem.

Han ::

Jaz slišim zzzz-bzzzzz (ko premikam miško, spreminjam velikost oken...), če priklopim slušalke na sprednji izhod (Front Audio). In to ne glede na to ali je izhod vezan na kvalitetno PCIe zvočno (SB X-Fi Titanium, Asus Xonar) ali integrirano. Zadnji (direktni) priključki so ok (ni brenčanja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

AngelOfDeath ::

BuzzFuzz je izjavil:

Hvala...

Sem testiral Mute varianto in seveda preneha brenčat (slušalke in zvočniki). Tudi z drugimi slušalkami ostaja problem enak.
Bom kupil zvočno kartico... Ampak zanimivo, to je sedaj enak problem na Asus plati kot na starejšem sistemu. Star sistem je imel enak problem (755), kasneje sem imel MSI plato (1366) zadeva delovala super, zdaj sem na ponovno na Asus (1366) enak problem. Seveda zmeraj enake slušalke, zvočniki. In 2x enako ohišje za PC.
Upam da bo zvočna kartica odpravila zzzz zzzz...

Ne me narobe razumet, Asus je super le tale težava mi ne da miru ;) Ali pa tudi ni tako super, kaj pa vem.



Sam imam Asus (755) in nimam nobenega brenčanja. Imam pa še eno staro plato Asus (socket a) tam se pa slišijo ventilatorji...
edit: Slovnica

BuzzFuzz ::

Na službenem računalniku sem imel enak problem ampak je bil kriv PC Beep volumen ki je bil nastavljen na maksimum. Zadevo sem malce utišal in zzzz je izginil ob premiku miške itn...

Pyr0Beast ::

ali pa Aux In oz. podobni vhodi vklopljeni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WyattEarp ::

meni se isto kdaj v slušalkah sliši, ko premikam miško... ne vem kaj bi blu anrobe, mam zadi uštekane slušalke... čudno to.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki in slušalke istočasno?

Oddelek: Zvok in slika
494811 (4404) eric_cartman
»

Kupil Slušalke - Razočaran ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302906 (2160) shadeX
»

Nakup slušalk in zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
292443 (1859) cinkaCR7
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543962 (3473) Mac Gyver
»

Piskanje mikrofona

Oddelek: Pomoč in nasveti
133083 (2919) gunserman

Več podobnih tem