» »

Nakup slušalk in zvočne

Nakup slušalk in zvočne

UNIVERZUM ::

Evo malce sem si ogledoval 5.1 slušalke. Sicer si že lastim sennheiser 595, vendar pa ni enakega učinka pri igrah in filmih, kot je bil pri prejšnjih 5.1 slušalkah. Ker so tiste slušalke služile zelo malo časa, je potrebno kupiti nove. Odločitev pa je vse prej kot lahka, zato se zanašam na vaše izkušnje.

1. logitech

2. Plantronics

3. Sharkoon

Zraven pa potrebujem še zvočno kartico, ki bo sposobna predvajati primeren zvok (trenutno je v uporabi integrirana). Limit za kartico je nekje 100€ raje manj kot več :P Pa kartica naj ima S/PDIF.

Hvaležen za vse nasvete
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

5er--> ::

V bistvu samo pri Sharkoon rabiš novo zvočno. Logitech jo ima vgrajeno (Slušalke se priključijo na usb), Sharkoon pa jo ima zraven (slušalke lahko priklopiš na priloženo usb zvočno ali pa kakšno svojo).

Shkorc ::

Katero zvočno kartico uporabljaš s Sennheiserjevimi slušalkami?

Če uporabljaš integrirano, bi ti priporočal pred nakupom slušalk kupit kakšno boljšo. Klik primer

Sam imam iste slušalke skupaj z Asus Essence STX zvočno in sem več kot zadovoljen z zvokom v igrah (COD4 ipd.), še posebej pa pri poslušanju glasbe.

UNIVERZUM ::

Integrirano kartico imam ta trenutek. Z zvokom glsbe sem popolnoma zadovoljen, še posebej če je ta glasba DTS (recimo queeni), tudi mp3 zveni bolje kot s prejšnjimi slušalkami (veliko bolje), problem je ker sem slušalke 5.1 že imel in je razlika v igrah (far cry...) zelo opazna, še bolj pa je razlika opazna pri dvd filmih, kjer je zvok čudovit (pearl harbour, LOTR...), kjer se sliši iz katere strani prihaja vojska.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

MedusasPath ::

Integrirano kartico imam ta trenutek. Z zvokom glsbe sem popolnoma zadovoljen, še posebej če je ta glasba DTS (recimo queeni), tudi mp3 zveni bolje kot s prejšnjimi slušalkami (veliko bolje), problem je ker sem slušalke 5.1 že imel in je razlika v igrah (far cry...) zelo opazna, še bolj pa je razlika opazna pri dvd filmih, kjer je zvok čudovit (pearl harbour, LOTR...), kjer se sliši iz katere strani prihaja vojska.

Pa imaš ti kakšen ojačevalec vezan na te Sennheiserce?

UNIVERZUM ::

nobenega ojačevalca ni vezanega na te slušalke.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

jan01 ::

Najprej si kupi kakšno boljšo zvočno kot je creative xfi titanium ali pa xtreme gamer. Razlika bo ogromna. SLušalke so dobre...

UNIVERZUM ::

Sej nisem rekel da so slušalke slabe, vendar ker sem si lastil 5.1 zvočnike (ker nisem želel motiti okolice sem jih prodal), kot tudi 5.1 slušalke, pogrešam prave efekte tako v igrah kot filmih (da slišiš da nekdo prihaja desno zadaj ali da slišiš letalo ki leti desno zadaj in se prikaže levo spredaj). Verjamem da bi bila kvaliteta zvoka boljša z novo zvočno, efekta 5.1 pa gotovo ne bi dosegel. Zato bom dokupil ene od zgoraj omenjenih slušalk.

Glede zvočne pa sem se tudi sam najbolj nagibal k titaniumu, vendar sem čakal mnenje.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

jan01 ::

Najprej kupi ta creative titanium. BOš tudi prek stereo slušalk imel občutek prostorskega zvoka...

Shkorc ::

Še nekaj sem se spomnil, kar bi lahko bilo razlog za slabo prostorsko sliko: če ima tvoja integrirana zvočna 5/7.1 izhode, v katerega imaš prikljopljene slušalke?

Se mi zdi, da niso vsi izhodi stereo, mogoče je to problem. Probaj prestaviti v drug izhod (kakšen "front" recimo).

Infinity ::

sam si lastim točno te plantronicsove slušalke, vedar sem jih kupil v tujini in zato prišparal okoli 40€(dal sem 61€), in ti povem da so slušalke izvrstne, kot tudi priložena usb zvočna, prej sem imel neke logitechove gamer slušalkein je razlika kot dan in noč. toplo priporočam

__Devil__ ::

Najprej si kupi kakšno boljšo zvočno kot je creative xfi titanium ali pa xtreme gamer. Razlika bo ogromna. SLušalke so dobre...


Katera pa je po tvojem mnenju boljša od teh dveh? pa po možnosti stane podobno kot tele dve??

clix ::

Asus Xonar DX.

__Devil__ ::

Asus Xonar DX.


ni švoh samo nima optičnega izhoda :8)

jan01 ::

Ima optični izhod!

__Devil__ ::

Asus Xonar DX ga nima. Razen, če je tisto prvo pravo, ker sem gledal na youtube en rewiev in je kazalo, da je poleg še neki mali "priključek" za optični izhod.

evo sliko: LINK

Mislim, da da prvem izhodi piše mic in spdif ali nekaj takega =)

EDIT:

Jan, zdaj si mi s tem, da si mi povedal, da ima Asus Xonar DX optični priključek naredil še dodaten problem :S

No pač sedaj se že men tremi odločam: :8)

1. Club 3D Theatron Agrippa DTS 7.1 65,45 € --> LINK

2. ASUS Xonar DX 7.1 71.00 € --> LINK

3. Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty PRO 135.00 € --> LINK

ja pa mimogrede sem zasledil tole od asusa, ista cena kot fatal1ty.. LINK Najbolj me je zamikalo, tako na hitro tistih 118 db.. No pač.. nimam pojma kero naj vzamem. najbolj se nagibam k X-Fi Titanium Fatal1ty PRO ker bi rad mel X-fi. če je z tem res tako lep zvok kot pravijo.

aja zvočniki so logitech z-5500. povezal bi rad preko optike. Največ bom uporabljal za glasbo (večino časa), pa tut kakšen film.

heeelp! pls!

pardon za izčrpen post! :P

Zgodovina sprememb…

clix ::

Če boš uporabljal optiko, je čistoo vseeno kero vzameš, saj bo kvaliteta glasbe na vseh ista. Uporabljen bo DAC v tvojih zvočnikih in ne tisti na kartici!

UNIVERZUM ::

Še nekaj sem se spomnil, kar bi lahko bilo razlog za slabo prostorsko sliko: če ima tvoja integrirana zvočna 5/7.1 izhode, v katerega imaš prikljopljene slušalke?

Se mi zdi, da niso vsi izhodi stereo, mogoče je to problem. Probaj prestaviti v drug izhod (kakšen "front" recimo).



Priklopljene so na zeleni izhod, če jih preklopim, me pa sistem vpraša kaj sem priklopil. V primeru 5.1 zvočniškega sistema, bi lahko nastavil na vse izhode da so recimo front.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

__Devil__ ::

Če boš uporabljal optiko, je čistoo vseeno kero vzameš, saj bo kvaliteta glasbe na vseh ista. Uporabljen bo DAC v tvojih zvočnikih in ne tisti na kartici!


Katero pa potem priporočaš? tako da bi bil po možnosti tudi dokaj dober zvok z navadnimi "bananicami" ?

clix ::

Ja, jaz bi definitivno vzel xonarja, sploh če ne boš uporabljal samo optike, saj ima zelo dober zvok tudi "na banancah". (Oziroma bi ga že vzel, če bi ga pri AGT-ju meli na zalogi) http://techreport.com/articles.x/14500 Po kvaliteti zvoka prektično nič ne zaostaja za dražjim bratom d2x.

__Devil__ ::

ja saj verjetno bo xonarja za 70 €, še vedno se mi bolj spalča kot dati 130 EUR za zvočno. Škoda se mi zdi dnraja, ker bom večino uporabljal samo optiko in mislim da bo xonarjeva zadosovala. Kaj pa glede x-fi? tega kot vidim nima, zato slabše igra kot katera dražja? fatal1ty recimo.

cinkaCR7 ::

Da ne odpiram nove teme bom tu na kratko ražložo. Kupujem slušalke in zvočno do tam 150e za oboje. Gledal sem sicer se mi še najbolje dopadejo razer barracuda slušalke vendar sem še vedno v dilemi o zvočni. Rabil bi predvsem za poslušanje glesbe na slušalkah kot tudi čim čistejši zvok na zvočnikih(5.1, 2.0), gledanje kakega filma in mogoče občasno kakšne igre. Kaj priporočate za zvočne in slušalk? Trenutno imam Realtek ALC888 onboard in se mi zdi zelo pokvarjen zvok.

cinkaCR7 ::

Da ne odpiram nove teme bom tu na kratko ražložo. Kupujem slušalke in zvočno do tam 150e za oboje. Gledal sem sicer se mi še najbolje dopadejo razer barracuda slušalke vendar sem še vedno v dilemi o zvočni. Rabil bi predvsem za poslušanje glesbe na slušalkah kot tudi čim čistejši zvok na zvočnikih(5.1, 2.0), gledanje kakega filma in mogoče občasno kakšne igre. Kaj priporočate za zvočne in slušalk? Trenutno imam Realtek ALC888 onboard in se mi zdi zelo pokvarjen zvok.

nihče?:|

PacificBlue ::

cinkaCR7 ::

Zvočna kartica:

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Izkušnje? Kaj pa slušalke?

PacificBlue ::

Sicer imam jaz asus xonar essence st(stane 160evrov),in je odlična zvočna kartica,nanjo imam vezan hifi,ima vgrajen ojačevalec za mikrofon,124db noise ratio,izjemno čist zvok,res sem zadovoljen z njo.
sem pa dost bral reviewe in vsi so hvalili xonar serijo kako dobra je,tako da po mojem ne morš falit. Poglej si še Auzentech kot alternativo,čeprav zadnje serije asus xonar(stx,st).,so boljše kot Auzentech.

slušalke pa nevem,odvisn od proračuna, bi si pa pogledal kakšne Sennheiser.

cinkaCR7 ::

Sicer imam jaz asus xonar essence st(stane 160evrov),in je odlična zvočna kartica,nanjo imam vezan hifi,ima vgrajen ojačevalec za mikrofon,124db noise ratio,izjemno čist zvok,res sem zadovoljen z njo.
sem pa dost bral reviewe in vsi so hvalili xonar serijo kako dobra je,tako da po mojem ne morš falit. Poglej si še Auzentech kot alternativo,čeprav zadnje serije asus xonar(stx,st).,so boljše kot Auzentech.

slušalke pa nevem,odvisn od proračuna, bi si pa pogledal kakšne Sennheiser.

Zarad mene je lahko tudi rabljena kartica saj to osebno zame nema nekega pomena. Za 160 pa tud nebi rad kupoval zvočne, sicer pa itak imajo najprej prednost slušalke in nato zvočna. Noise ration mi je kar všeč pri tej kartici ampak kot že omenjeno predraga:( Gledal sem tudi razene reviewe od creative pa jih eni nadve hvalijo drugi pa pravijo, da je crap(ne govorim o tistih low-end) ima kdo kakšno objektivno mnenje?

PacificBlue ::

Prej sem imel creative audigy 4,ki skoraj ni bila kaj boljša kot pa vgrajena realtekova zvočna(ki res za povprečno predvajajnje audio, in Hd vsebin ni slaba).

cinkaCR7 ::

Dobro za vedet, zato pa tudi najprej kupim slušalke in potem zvočno ampak še vedno nobenega predloga.

cinkaCR7 ::

Še vedno ni nihče pripravljen deliti svojega mnenja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510568 (2693) Machete
»

katero zvočno kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7712112 (7971) Janac
»

Katero zvočno kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526176 (4748) __Devil__
»

Katero zvočno kartico za 5.1 sistem?

Oddelek: Kaj kupiti
231737 (1355) Nevihta
»

Creative ali Asus zvočna?

Oddelek: Kaj kupiti
282374 (1938) __Devil__

Več podobnih tem