» »

Nakup trekking kolesa

Nakup trekking kolesa

Garibaldi ::

Pozdravljeni,
rabil bi mnenje kaj kupiti. Rabim baje trekking tip kolesa ki mi z mojo težo ne bo razpadlo v 1 sezoni (neto zjutraj 94Kg - računam padec na vzdrževanje 90Kg ). Želje so kar divje:
- robusten, zanesljiv
- menjalnik na ročice ne tisto krneki obračanje gor dol el-cheapo sistem
- primerna velikost (moja višina 190cm)
- vsaj osnovno udobje
- vožnja vsaj 60% asfalt
Budget okvirno 300€ a zaželjeno manj (s tem mislim vse zvijače za iztržit čimveč popustov)
Namen uporabe pa je 2-3x tedenski easy "sprehod" po mestu in okolici.
Predlogi z linki močno zaželjeni.

Vikking ::

kupi rabljenega, prebrskaj forum: bicikel.com in tabla.mtb.si

Garibaldi ::

Novo je le novo... (upam)

zavajon ::

Garibaldi je izjavil:

Novo je le novo... (upam)

Ampak za 300€ boš najbrž težki našel takega, ki bi ustrezal tvojim divjim željam ;)

Blinder ::

Ampak če kupi novega ni frke za dobit čisto takega kot si ga želi(predvsem velikost okvirja).
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Garibaldi ::

zavajon je izjavil:

Garibaldi je izjavil:

Novo je le novo... (upam)

Ampak za 300€ boš najbrž težki našel takega, ki bi ustrezal tvojim divjim željam ;)

To pa vem... zato pa se držim načela več ljudi več ve, da ne bo pol po nakupu; Kje si pa una jajca nabavil ko bi za isti denar...

Zgodovina sprememb…

JercSI ::

Kot priporočilo, ne glej koles cenejših od 300€, vsaj do sedaj smo imeli take izkušnje s tremi kolesi. Npr: začne vse škripat po parih kilometrih, prestave začnejo same preskakovat če fajn goniš v hrib,... . Sam sem resda dal 600€ za treking kolo in mi ni žal.

Vse pa je seveda odvisno, koliko kilometrov si pripravljen naredit na turo oziroma leto.

Kot si napisal imaš omejen budget, poglej po rabljenih kolesih ali pa po lanskih modelih.

pingo76 ::

Ima smisel gledat po hervisih in interšpotih ali naj se jih ognem v veliiiiiiiiiiiiiiiiiiiikem loku? Lokalno imam sicer b-point ampak imam feeling, da nimajo kolesa pod 500EUR vem pa zagotovo da ne prodajo slabe robe.

Blinder ::

Če se ti gre za keš kupi eno v hervisu za 250EUR in čakaj na boljše čase ($$) :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

tsh2 ::

jaz imam s treking kolesom povprečno hitrost 15km/h, če vozim samo po ravnem asfaltu pa blizu 20 km/h. precej počasi. s cestnim kolesom bi bila hitrost najbrž blizu 30 km/h? in kaj je narobe če se voziš s cestnim kolesom po makadamu občasno?

LeQuack ::

V LeClercu imajo gorsko kolo z diski za slabih 200EUR. O kvaliteti najbrž težko govoriti, vsekakor mora vsak zase preveriti kako mu ustreza.

Katalog v PDF je tu (na 3. strani so kolesa):
http://www.e-leclerc.si/P/DeskWM/TS.php...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

RazzorX ::

Ne vem, ampak ugibam, da ima to kolo zavore na zajle. Če boš že kupil zavore na zajle, kupi v-brake, ne kupuj diskov na zajle.

Blinder ::

tsh2 je izjavil:

jaz imam s treking kolesom povprečno hitrost 15km/h, če vozim samo po ravnem asfaltu pa blizu 20 km/h. precej počasi. s cestnim kolesom bi bila hitrost najbrž blizu 30 km/h? in kaj je narobe če se voziš s cestnim kolesom po makadamu občasno?


Ma ti si počasen, ne kolo :) Cestno naredi nekaj manj kotalnega upora in zračnega upora, to je to.
Mogoče bi moral vozit z nižjo prestavo(višjimi obrati), al pa ti manjka determinacije(si navajen vozit na izi). KOlikšen srčni utrip imaš po ravnini?

Cestno kolo na makadam mora bit zelo neudobno, gume zelo malo blažijo udarce. Še riskiraš, da zviješ feltne al zj**** okvir... nimam pa izkušenj z cestnim na makadamu!
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

RazzorX ::

Pravo cestno itak ni namenjeno drugi podlagi kot res dobri cesti, že švoh cesta ga zj***(vaške ceste, razpoke, pesek...).

RedDrake ::

Okej, pa dajmo resen predlog:
Prvic za ta budget MORAS iti v Hervis, sport2000, ipd.
Vsaka resna kolesarska trgovina zacne low end pri 400EUR, kar pa je za 2-3 krat tedensko rekreacijo stran metanje denarja.

Osebno bi ti priporocal Fuji Sunfire. Ga imam tudi sam. Od lanskega septembra do zdajle ima 1900 kilometrov, na servisu sploh se ni bil - ce je kaj za zategnit naredim sam, vse ostalo pa je kot novo (z izjemo pedal ki sem jih po nesreci unicil, in so sedaj aftermarket gor).
V sport2000 sem za zadevo dal 280 EUR (znizan s 400EUR), v osnovi misljeno kot zacasno kolo ker mi je sel lezaj na mojem prejsnjem Scottu, ampak ker sem len in starega se sedaj nisem dal popravit se se kar vozim.
Dobis ga (verjetno) v sport2000, lahko pa kontaktiras uvoznika (firma Velo).

Ti pa bodo znali precej solidno svetovati tudi v trgovinah kot so Hervis ipd, tako da kar pogumno (Meni se je tip v sport2000 posvetil MNOGO MNOGO bolj kot tisti v Bauer-ju recimo).

kitewing ::

tsh2 je izjavil:

jaz imam s treking kolesom povprečno hitrost 15km/h, če vozim samo po ravnem asfaltu pa blizu 20 km/h. precej počasi. s cestnim kolesom bi bila hitrost najbrž blizu 30 km/h? in kaj je narobe če se voziš s cestnim kolesom po makadamu občasno?


Če imaš vsaj malo kondicije greš z MTB z kramparicami z vetrom v hrbet med 30-35km/h, proti vetru pa 23-27km/h ... S specjalko pa kakšen km/h več in ni take občutne razlike kot si napisal. Moja sigma kaže očitno drugače od tvoje (hvala bogu), ampak preko 63km/h pa tudi noče iti.

Če hočeš kupiti poceni,kupi v outlet trgovini http://www.kolesarska-oprema.si/kategor...

tsh2 ::

Mogoče bi moral vozit z nižjo prestavo(višjimi obrati), al pa ti manjka determinacije(si navajen vozit na izi). KOlikšen srčni utrip imaš po ravnini?

vozim z dovolj visokimi obrati. determinacije mi ne manjka, mogoče še pretiravam. srčnega utripa nisem pa nikoli meril.

če gonim na vse 2.3 km dolgo pot dosežem povprečno hitrost 24.3 km/h. to res gonim na vse, tudi vstanem in potiskam. to sem prav tekmoval s seboj kako hitro lahko prevozim to pot. pa sem potem odnehal ker sem to delal pozimi in sem potem kašljal, ker je bil prehud napor.
8 km dolgo pot pa dosežem povprečno hitrost 22 km/h. res je da je to kolo staro že čez 10 let, ampak ko sem to 8 kilometrsko pot prevozil z novim bratovim treking kolesom je bil čas isti. v kondiciji pa sem, tako da ne vem zakaj gre tako počasi. :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

LeQuack ::

Mislim, da bi moral vseeno doseči vsaj 30-35kmh kot pravi tudi kitewing, vsaj če greš na polno, mogoče je potrebno kalibrirati števec ali kaj podobnega (premer kolesa, merske enote, ...). Lahko pa poizkusiš tudi s kakim GPS-om, ki ni odvisen od premera kolesa ali pa se štopaš na natančno odmerjeni razdalji in potem izračunaš hitrost.

Wikipedia pravi:

  • Typical speeds for bicycles are 15 to 30 km/h (10 to 20 mph). On a fast racing bicycle, a reasonably fit rider can ride at 50 km/h (30 mph) on flat ground for short periods. The highest speed officially recorded for any human-powered vehicle (HPV) on level ground and with calm winds and without external aids (such as motor pacing and wind-blocks) is 132.449 km/h (82.3 mph). That record was set in 2008 by Sam Whittingham in the Varna. In the 1989 Race Across America, a group of HPV's crossed the United States in just 6 days.[4][5][6][7] The highest speed officially recorded for a bicycle ridden in a conventional upright position under fully faired conditions was 82.52 km/h (51.29 mph) over 200m.[8][9] That record was set in 1986 by Jim Glover on a Moulton AM7 at the 3rd international HPV scientific symposium at Vancouver.

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

kitewing ::

Moj najkrajši krog je 10km. Prva polovica se rahlo vzpenja in ima povprečje 23-26km/h druga polovica proge se spušča in grejo hitrosti tudi preko 40km/h (odvisno od vetra). Najraje pa imam daljše klance kjer gre utrip v maximum, hitrost pa v ...

tsh2 ::

hitrost sem izmeril s štoparico in google maps. mora biti kolo zanič, druge možnosti ni.

kitewing ::

Kupi si en števec, saj ga dobiš že za manj kot 20EUR. Če se voziš po ravnem je res cool ker te ves čas priganja... ne rad vidim, da vozim pod povprečno hitrostjo.

tsh2 ::

ja sem ravno zadnjič razmišljal da bi bil števec zelo koristen. do ljubljane imam 30 km in sem našel stranske poti do tja kjer skoraj ni prometa. bi bilo fajn če bi dosegel 30km/h in bi bil v eni uri tam. zdaj sem v dveh urah. z avtom pa v pol ure, torej je povprečna hitrost avta 60km/h. tako bi bil avto samo dvakrat hitrejši kot kolo.

JercSI ::

S teking kolesom se da dosegat kar lepe hitrosti, vse je odvisno od kondicije in kolesa (če je pravilno vzdrževano).

Moja prva letošnja tura (kak mesec nazaj):
- 33,7km
- 1h 36min
- 21,02km/h (povprečna hitrost)
- 8,0km vožnje v hrib (največji naklon: 6,4%)
- 8,4km vožnje v dolino (največji spust: 6,4%)
- skupna višinska razlka: 227m

Lani sem dosegal povprečno hitrost nekje 27km/h, bi pa lahko še kak kilometer ali dva našel, če bi na začetku sezone bolj treniral.

tsh2 ::

no sem šel zdajle točno meriti. razdalja je v resnici 72 km, ne 60. pa vmes je en 200 metrski hrib dolžine 3 km (zelo strm). tako pride povprečna hitrost 18km/h, ne 15. malo bolje že.

Garibaldi ::

No super, hvala za predloge. Čeprav je tema zašla in jo lahko preimenujemo v problemi biciklizma. :D
Odločil sem se, da bom pljunil 450EUR za ustrezno velikost, boljšo znamko in spodobne žlajfe in opremo deore xt. Baje za ta denar nimam res kaj zgrešit.
Vozil pa bom nadpovprečno ne samo v službo in nazaj tako, da le ima nek smisel pljunit cekinček več.

Stak ::

Kje pa boš dobil xt za 450EUR?

matejmesar ::

Deore Xt opreme za 450 eur ne dobiš niti v sanjah.
Dobiš pa opremo Alivio ali kako noname in zadnji menjalnik deore XT, ki pa je med najmanj pomembnimi komponentami na kolesu.

LPM

thramos ::

Katere pa so pomembne?

matejmesar ::

Pesta, obroči, gonilni in krmilni ležaj.
Nato pa odvisno od bicikla, vzmetenje.

Pri prestavljanju pa veliko večjo vlogo igrajo zobniki in veriga. Tu je potrebno vedeti, da se veriga in zobniki skupaj obrabljajo. Če predolgo odlašaš z menjavo verige, tudi nova veriga ne pomaga.

LPM

Avenger ::

Hehehe, deore xt stane med 400-600 EUR, brez kolesa seveda. Lahko pa kaj od te skupine natakneš na kolo, recimo prestavne ročke, pa te ne bo fršlok zarad cene. Me pa res zanima kakšno opremo dobi kolo za 450 EUR.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

matejmesar ::

Se opravičujem za napako v enem izmed prejšnjih postov. Oprema XT za 450 eur je bila mišljena, kot komplet kolo s to opremo.

Se pa dobi za 450 eur solidno kolo s komplet deore (NE XT) opremo, ali pa dva ranga slabšo opremo in xt zadnji menjalnik, ki v tem primeru nič ne pripomore h kvaliteti vožnje.

Garibaldi ::

Gre se le za dober popust na že tako dodatno znižan lanski model. Uradno je 690EUR ali tam nekje...

matejmesar ::

Lahko objaviš bolj podrobno konfiguracijo?

PINki ::

Tudi jaz bi kupil sedaj kolo. Zapravil bi tam do 550EUR.

Kaj je trenutno best buy za ta denar? Lahko tudi lanski model, ali pa tudi rabljen, samo da dela OK in se splača za ta denar. Oz. rad bi največ za ta denar. Rad bi imel tudi diske ampak, če za ta denar dobim jajc od diskov, potem raje v-brake. Kvalitetno kolo torej.
Visok sem 190cm.

Lahko mi tudi modele predlagate pa bi se odločil kateri bi mi bil všeč.

Martin Krpan ::

Jaz imam WHEELER 6.4 cross in sem kar zadovoljen.
Tu pa lahko vidiš slike in tehnične podatke

:http://www.kolo-kolesa-orbitrek.com/id9...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 494 95 96 97 )

Oddelek: Šport
4840718802 (507) stratosD
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696121993 (13161) issak
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

Oddelek: Šport
329119 (7817) GizmoX
»

Moško treking kolo

Oddelek: Šport
265556 (2963) njyngs

Več podobnih tem