» »

Nov intervju: Chris Bryant

1
2
»

nekikr ::

Tudi mi, uporabniki Office 2007 (ali 2010) tega ne rabimo.

MacQ ::

Mislim, da oba paketa poznata format rtf, ki je (verjetno) standardiziran in ne bi smel biti problem z izmenjavo datotek. Če pa je nekdo len oziroma ne pozna programa niti toliko, da ve, da lahko shrani datoteko tudi v kaki drugi format, pa mu je tudi OOo preveč.
Do nepravilnosti v odpiranju datotek pa prihaja zato, ker se nekdo ne drži standardov, ampak kar naprej vsiljuje svoje. Saj prav, samo ne vem zakaj se potem ljudje čudijo.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

r0ker ::

driver_x je izjavil:

nekkir: stručkoti so MS sistemci, ki tega ne vedo. Mi, uporabniki OOo, tega dodatka ne rabimo in ne poznamo.

saj delate na hitrosti in končnem izgledu iz leta 1990. kak bo pa OO hotel naredit kaj uporabnejšega in hitrejšega bo pa moral po poti MS Office. zaenkrat pa to nočejo ker je ta zavrtost njihov edini argument :)

driver_x ::

Če ti je končni izgled aplikacije glavni argument, potem se strinjam s tabo.

nekikr ::

Ne, funkcionalost je na prvem mestu. Calc pogori proti Excelu. Pa še grši je...ne bi ga inštaliral niti na tvojo mašino ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

MacQ ::

Napredni uporabniki uporabljamo bližnjice na tipkovnici in ne klikamo na lepe barvne in svetleče ikonice. Jaz ves dan delam v Wordu v službi in se miške dotaknem le če brskam po spletu. :D
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

poweroff ::

Ja, jaz sem sicer nekaj slišal o nekih dodatkih za starejše Office (celo neki od Suna), ampak s tem se ne ukvarjam, ker za desktop mašine ne skrbim jaz. Če je problem - tudi z virusi - sodelavcem rečem, naj se obrnejo na uradne sistemce. Svoje probleme pa rešujem sam.
sudo poweroff

McMallar ::

Zakaj pa jim potem ti konvertiraš dokumente? Naj jih sistemci.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

poweroff ::

Ni tolk švoh ideja. Po drugi strani pa... vsaka usluga nekaj stane. >:D
sudo poweroff

nekikr ::

Zakaj jim potem ne inštaliraš tega majhnega dodatka (ki je brezplačen mimogrede) in dobiš od njih konkretno uslugo in jih skineš s k***? Aja, vidim da sploh nisi vedel da obstaja. Jaki štručko si, res :)

Mavrik ::

Zato ker je lažje pustiti tako kot je, da vedno za vsak docx document lahko ljudi posiljuješ z OOo. Če bi bile stvari popravljene in bi delale pač ne bi mel razloga za posiljevanje z OOo a ne?

Zato tudi sistemcem ni nič povedal ali jim predlagal.
The truth is rarely pure and never simple.

nekikr ::

Aja....that makes sense...I guess....

poweroff ::

Na Windows sisteme se res ne spoznam (več), ker se aktivno ne ukvarjam z njimi. Nameščat softwera kao sami ne smejo.

Ne pravim, da se stručko. Sem pa približno na takem rangu kot tale Microsoftovec, ki ne zna copy-pastat.
sudo poweroff

LuiIII ::

Od državne uprave še nisem dobil *.docx dokumenta in ga tudi ne pričakujem. Če sem zelo pošten tudi ne vem zakaj bi ga dobil. Večina dokumentov bi morala biti tako ali tako v pdf obliki (in večina od teh v view only modu). Tisti dokumenti, pri katerih sestavlanju sodeluje več avtorjev, so pa še vedno vsi v *.doc.
Me pa včasih res srbijo prsti, ko dobim kakšen dokument *.doc, ki bi moral biti zaklenjen za urejanje, pa pač ni. Prav mika me, da bi popravil kaj v njem in poslal naokoli. Da ne omenjam tega, da mi včasih iz neznanega razloga iz neke državne institucije pošiljajo maile, ki imajo dostikrat pripet kakšen doc v katerem me prosijo za revizijo dokumenta ali pa so notri interna poročila,... Brez skrbi, zadeve si takoj shranim. Kdo ve morda pa kdaj pridejo prav?>:D
Sam večinoma poslujem s PDF dokumenti in to ne z izvoženimi, ampak s skeniranimi, podpisanimi in s štampiljko.
V firmi uporabljamo OpenOffice in ni nobenih problemov. Calc pa nekatere stvari (konverzije) izvede bolje kot Excel. Sem pa seveda pogledal tudi s "tovornjaka dol padli in najden" MS Office 2007 in moram reči, da bi se verjetno navadil nanj brez problema, samo nisem še našel pravega razloga za to.

Jux ::

driver_x je izjavil:

Jux: ravno zaradi tega, kar si napisal zgoraj, ti nisi noben kriterij! Brezglavi prehod na karkoli in šele naknadno ugotavljanje težav zaradi nekompatibilnosti ti ne bi smelo biti v ponos.

Se pa strinjam z Matthaiem, da so delovna okolja različna in da so tudi delovna mesta znotraj teh okolij specifična. Pri nas, na primer, pisarniške pakete oporabljamo za najosnovnejše stvari, za zahtevneje analize pa uporabljamo specificirana orodja.


Ne ga srat sammy, sej trdiš da je OO ja super in da vse dela. Kako vse dela, če od 10 prejetih dokumentov niti 9 niso uspeli primerno odpreti? Razlagati partnerjem, ki delajo v firmah da naj shranjujejo dokumente v rtf samo zato ker eno izmed podjetji nima worda, je najmanj utopija (vem, ker sem vse to poskusili).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

poweroff ::

Pa da se razumemo. Za določen segment uporabnikov je MSO 2010 super. Pivot tabele so super zadeva. To je resna pomanjkljivost OOo. Seveda za določen segment uporabnikov - tisti, ki te zadeve rabi. Zakaj bi ga pa ostali kupovali???

Sam sicer za pivot uporabljam SPSS. Za resno analitiko Microsoft orodja pač niso. Za resno analitiko so PASW, SAS, R, itd. Tle Microsoft nima kej praskat. Ampak jasno je pa, da so ta orodja zelo specifična in niso primerna za vsakogar, ki ima recimo en majhen data set za analizirat.
sudo poweroff

driver_x ::

Jux: pri nas že od verzije 1.x dalje uporabljamo OOo, sam pa sem že pred tem uporabljal StarOffice, saj sem v tistih časih delal na Sunovih postajah. Do sedaj nismo imeli nobenih problemov, je pa res, da smo resna firma in da za poslovanje in delo uporabljamo druga, specializirana orodja. OOo je za kakšne manjše dopise, ponudbe in podobno, ki pa itak firmo zapuščajo v obliki pdf.

poweroff ::

Jux je izjavil:

Ne ga srat sammy, sej trdiš da je OO ja super in da vse dela. Kako vse dela, če od 10 prejetih dokumentov niti 9 niso uspeli primerno odpreti? Razlagati partnerjem, ki delajo v firmah da naj shranjujejo dokumente v rtf samo zato ker eno izmed podjetji nima worda, je najmanj utopija (vem, ker sem vse to poskusili).

Jux, sammy ima prav. Daedalus vzdržuje računalnike v več podjetjih. Eno je nek arhitekturni biro. Kjer uporabljajo AutoCad. Jasno je,da bodo imeli Winse. In nesmiselno jim je uturit linux mail server - pač uporabljajo Exchange, čeprav ne uporabljajo njegovih naprednih funkcij.

Ampak vzržuje pa tudi neka druga podjetja. Pri enih so šli skoraj komplet na Linux, pri drugih delno. Ker narava dela to omogoča. Ena podjetja celo NE MOREJO delat na Winsih. Zaradi narave dela.

Kar pomeni... da če imaš inteligentnega admina, bo znal zate izbrati optimalno rešitev.

Če imaš pa nesposobno opico, ki ne zna pogledat dlje kot v MS katalog... je pa tako kot je. Pa ne leti to nate Jux osebno.
sudo poweroff

kitaj ::

Jux je izjavil:

Ne ga srat sammy, sej trdiš da je OO ja super in da vse dela. Kako vse dela, če od 10 prejetih dokumentov niti 9 niso uspeli primerno odpreti? Razlagati partnerjem, ki delajo v firmah da naj shranjujejo dokumente v rtf samo zato ker eno izmed podjetji nima worda, je najmanj utopija (vem, ker sem vse to poskusili).

Slovenskim sodiščem prav lepo in brez velikih težav uspeva uporabljati izključno OpenOffice. [klik]

Poldi112 ::

nekikr je izjavil:

Matthai...sem mislil, da si res štručko, pa si s tole zadnjo cvetko sam sebe potisnil globoko v drek... Microsoft je izdal brezplačni dodatek za vse stare office pakete s katerim lahko odpreš nove formate. Škoda, sem mislil, da tvoja beseda vseeno nekaj velja...


Super ane, z izjemo tega, da meni na dveh mašinah ta dodatek ni delal. Rešitev je bila OOo. Saj vem da bi se dalo ugotoviti, zakaj ne dela, samo za koga? Če MS ne zna tega prav narediti za svoj program na svojem os-u, potem hvala lepa.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jux ::

poweroff je izjavil:

Jux je izjavil:

Ne ga srat sammy, sej trdiš da je OO ja super in da vse dela. Kako vse dela, če od 10 prejetih dokumentov niti 9 niso uspeli primerno odpreti? Razlagati partnerjem, ki delajo v firmah da naj shranjujejo dokumente v rtf samo zato ker eno izmed podjetji nima worda, je najmanj utopija (vem, ker sem vse to poskusili).

Jux, sammy ima prav. Daedalus vzdržuje računalnike v več podjetjih. Eno je nek arhitekturni biro. Kjer uporabljajo AutoCad. Jasno je,da bodo imeli Winse. In nesmiselno jim je uturit linux mail server - pač uporabljajo Exchange, čeprav ne uporabljajo njegovih naprednih funkcij.

Ampak vzržuje pa tudi neka druga podjetja. Pri enih so šli skoraj komplet na Linux, pri drugih delno. Ker narava dela to omogoča. Ena podjetja celo NE MOREJO delat na Winsih. Zaradi narave dela.

Kar pomeni... da če imaš inteligentnega admina, bo znal zate izbrati optimalno rešitev.

Če imaš pa nesposobno opico, ki ne zna pogledat dlje kot v MS katalog... je pa tako kot je. Pa ne leti to nate Jux osebno.


Ker vidim da ne pride moj point čez. Nisem zagovornik MS, še več, če bi se ga dalo, se bi ga rešil. Vendar ne gre. In še v veliko drugih podjetjih to ne bo šlo, ker morajo poslovat z ekosistemom drugih podjetji, kjer praktično vsi uporabljajo MS word. Tudi sam sem prisiljen v to.

Rešitev je preprosta. OO naj dela tako kot mora, kar pomeni da se:
1. ne sesuva redno če odpreš word dokument
2. ne podira dokumentov, če so napisani v docx

Če bi zgornje dve reči delale, bi preživel dejstvo da OO ponuja slabšo uporabniško izkušnjo in manj funkcionalnosti. Tako pa na žalost ne morem.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

MacQ ::

Ja, no, če bi ljudje bili malo bolj odprte glave in si vzeli par uric časa, da se navadijo na OO, potem bi tudi MSO bil hitro pozabljen in bi vsi srečni uporabljali standardizirane formate datotek. Tako pa pač imamo monopol, katerega so nekateri očitno veseli.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

nekikr ::

Poldi: replace user and try again :) Ker je meni delal na bistveno več kot dveh mašinah.

Gavran ::

sirotka je izjavil:



em....maš popravek in potem brez težav odpre dokument, tko da...kaj želiš povedat?


Da .doc ni standard, ker ni kompatibilen niti sam s sabo! Torej je treba v javni rabi prepovedati vse .doc dokumente.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Icematxyz ::

Da .doc ni standard, ker ni kompatibilen niti sam s sabo! Torej je treba v javni rabi prepovedati vse .doc dokumente.


V bistvu. Ne vem. Boljše da ostanejo na .doc dokler ne bo na voljo pisarniški paket z OOXML strict podporo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Subnetting - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
81241 (688) matjazd
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5224518 (21515) Mr.B
»

Nov intervju: Chris Bryant (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
7416502 (14574) Icematxyz
»

Oracle umika brezplačni ODF vtičnik za MS Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
7215829 (13308) noraguta
»

Danska izbrala format ODF (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5015237 (13722) noraguta

Več podobnih tem