» »

Hekanje

Hekanje

«
1
2 3

ViperR ::

No oče mi je dal eno zanimivo nalogo, ker se veliko čaca igram samo igrce itd. Pac rad bi se naučil hekanja ,ker me full zanima itd. No pac naloga je, da mu uderem u njegov računalnik, povezana sta prek mreže. Vendar na tem sem še začetnik edino, kar znam je, da sem si naredu ftp server na netu pa ardamax keyloggerja pobral in pac zdej to posilam okol itd. Sam to ni to, rad bi zvedel malo več o teh stvareh, kako dobim njegov ip naslov(če grem na njegov comp in na google napisem ip se mi napise isti ip kokr na mojem compu). Pac rabu bi kak vodic pa kakćne dobre programe, da bi vsaj vedel kje začet. Drgac sm ze probal hekat po metodi(kakorkoli se temu rece) netbios samo nobeden nima tega uklopljenga alpa pa ima fw tko da ni šlo. Gesla od nejgovega compa pa vse pa tud keyloggerje bi mu lahko gor dal(mamo server 8tb kamor on videe pa to shranjuje mu loh gor dam) vendar jaz bi rad pravi udor naredil, da si pridobim nadzor nad nejgovim računalnikom ne to s keyloggerji. Slišal sm za neke RATs pa to samo jaz tega neznam uporabljat. Ubistvu ne poznam te programe pa nevem kaj vse bi rabu, da uderem notr.

No kdorkoli kaj ve naj posta, tudi če je kakšen link do kake strani kjer to pise(fajn bi blo da je v slo;)), lahko pa tud pod zasebna sporočila kej napiše.
  • spremenil: ViperR ()

bluefish ::

Aja pa oprostite za tako pisavo, se mi res ni dalo pisat bolj pravilno.
Le upaj, da se bo dalo komu odgovarjati na tole skropucalo.

zee ::

Nam se tudi ne brati teksta, ki nima ne repa ne glave, in je napisan v neki latovščini.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ViperR ::

Sem malo popravil upam, da je kej bolse:D

5er--> ::

Stvar je v tem, da če ima tvoj oče kolikor-toliko čist sistem z vsemi update-i, antivirusom in požarnim zidom, si oplel.
Pa ni nekega programčka, ki bi ti kar sam shekal stvari. Zunanji IP pa imata oba isti, ker sta za router-jem.

Testman42 ::

Potegni si dol Back|Track pa poglej kaj kej stvar zmore.

Good Guy ::

RDP zihr dela ;)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mastah ::

imas na netu video predavanja CEH - certified ethical hacker

blackbfm ::

Za začetek probaj raj WEP ključ od kakšnega brezžičnega omrežja skrekat.
Tukaj maš konkretna navodila:
http://ryanunderdown.com/linux/cracking...
http://lifehacker.com/5305094/how-to-cr...

Če ti že tukaj nav nič jasno, potem pozabi na vse skupaj pa pejt igrat rajš igrce:)

bender rodri ::

če češ udret uzam pajser pa kšno macolo... uspeh garantiran! :)
guez

KoMar- ::

pa ardamax keyloggerja pobral in pac zdej to posilam okol itd

Bi ti rad ostal brez internet dostopa?

blackbfm ::

Dej ne seri:))

bender rodri ::

dec je gajstn nimaš kej... udru bo in pika! 8-)
guez

ViperR ::

Kaj pa frendu, ki nima antivirusa, bi za začetek njemu lahko udru v server?

Pa hvala za linke si bom mal pogledal. Mamo doma ravno eno brezžično omrežje, sam je spet kr dobro zaščiteno.

hacker1997 ::

če si začetnik ti priporočam knjigo The Hackers Underground Handbook
se da dobit tudi na netu v pdf

ViperR ::

hacker1997 je izjavil:

če si začetnik ti priporočam knjigo The Hackers Underground Handbook
se da dobit tudi na netu v pdf


Hvala zelo dobra knjiga mi bo prav pršla za osnove:D

poweroff ::

Za začetek poženi nmap za njegov računalnik (za LAN IP). Pa lahko rezultate tudi skopiraš semle.:)
sudo poweroff

AndyS ::

Če ti je dal tako nalogo, predidevam, da je kolikortok pameten in ti je nekaj pustil odprto.. Če se res kaj hočš naučit sam naredi

mat3 ::

Na njegov računalnik namesti Teamviewer in boš imel popoln nadzor nad njim :D :D
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

imagodei ::

Če njegov IP želiš dobiti tako, da hodiš z njegovega compa gledat na Google "What is my IP", potem ti moram žal reči, da preskakuješ cel kup stopnic. Namreč stopnic nivoja znanja, kjer si sedaj in nivoja znanja, ki ga rabiš za hekanje. Pa čeprav script-kiddy hekanje.
- Hoc est qui sumus -

Tody ::

hmm ampak če sta na isti mreži pa to... Dobiš najprej dostop do routerja. Recimor da je dal geslo Admin admin? :) Potem pa recimor da je pustil odprt RDP in se logiraš pa probaš gesla :D

Drugače bo pa težka :D

Lahko pa goljufaš pa mu inštaliraš log me in :)

imagodei ::

ja, recimor.

recimoR.
- Hoc est qui sumus -

boogie_xlr ::

Ne rabiš dostopa do ruterja, če sta v istem LANu. Probaj s kakšnim netsend, takrat, ko bo on gor, da ga mal prestrašiš.

Daedalus ::

LOL. Heker ki ne ve, kaj je to IP.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

imagodei ::

Sej se bo nauču... ;) Sam po v drugo nadstropje prideš po cca 20 stopnicah, on bi jih pa rad kar preskočil.

@ViperR, najprej v roke vzemi kakšno malo bolj zahtevno literaturo o delovanju interneta (meni je bila pred leti všeč Sams Teach Yourself: TCP/IP Networking in 21 days). Na Youtube boš tudi našel cel kup razlag, kako deluje TCP/IP, vse od zelo poljudnih, pa do dokaj zahtevnih: http://www.youtube.com/results?search_q...

Ko pa razumeš vsaj razliko med notranjim in zunanjim IP-jem (no, pa še kaj več), se pa lahko lotiš hekerskih tem. ;)
- Hoc est qui sumus -

boogie_xlr ::

Daedalus je izjavil:

LOL. Heker ki ne ve, kaj je to IP.

Prav dobro ve, kako dati HS(v CSS seveda).:))

ViperR ::

No pa sm mal po netu gledu pa sm našu tole:


http://hackcomp.page.tl/Hekanje-Net_bio...

Drgač mi oče ni ravno dal nalogo, da to naredim samo moti ga da igram igrica, on pa hoce da se kej naucim. Sedaj med počitnicami se bom učil c# jezika, rad bi ap tudi se naučil kaj takega kot je buffer overflow. Za začetek bi lahko probal z prijateljem, ki nima nič zaščite (nima ruterja, AV, FW...). Da sploh vidim kako to deluje, ker bi rad čim prej rezultate, da ne bom že prej obupal. Torej zanima me kaj lahko jaz njemu naredim z temi stvarmi(buffer overflow, XSS pa se nevem kaki napadi), s katerimi programi(nmap, putty...). No rad bi zvedel kje naj začnem, da bi najprej frendu udru k nima nič, pol pa še kaj več:D

bluefish ::

Najprej se to nauči delati lokalno, ker zna v nasprotnem primeru priti do zbrke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mastah ::

ne me jebat ker backdoor tutorial hahaha, skupna raba za njega backdoor hehe, al pa ce gre na start/iskanje/iskanje racunalnikov v omrezju in 2x klikne na njega pa je hitrej k pa tole

ViperR ::

mastah je izjavil:

ne me jebat ker backdoor tutorial hahaha, skupna raba za njega backdoor hehe, al pa ce gre na start/iskanje/iskanje racunalnikov v omrezju in 2x klikne na njega pa je hitrej k pa tole


Tega tutoriala nisem niti gledal sem ga dal samo za primer:P Jaz niti ne vem kaj pravzaprav je backdoor in kaj lahko z njim naredis.

Kako to mislis "lokalno"?

mastah ::

v lokalnem omrezju, doma!

ViperR ::

mastah je izjavil:

v lokalnem omrezju, doma!

A prek hamacija bi moglo tudi delat? pa se ipje mas ze zapisane:D
Kr doma mi oče nebo pustu da se jst neki igram z njegovim računalnikom, ma preveč podatkov gor, pa banka itd.

bluefish ::

Še v prvem postu pa si trdil, da želiš priti v njegov računalnik. Svašta.

Poleg tega obstaja več načinov, kako simulirati lokalno omrežje. Malo si oglej virtualne mašine in princip delovanja.

ViperR ::

bluefish je izjavil:

Še v prvem postu pa si trdil, da želiš priti v njegov računalnik. Svašta.

Poleg tega obstaja več načinov, kako simulirati lokalno omrežje. Malo si oglej virtualne mašine in princip delovanja.


Mi je pa takoj postalo jasno, da to nebom kar tako mogle naredit glede na to da ima AV, FW pa se nevem kaj si je on tm stimu...
Zato bi rad probal najprej nekaj lažjega pa kakor sem videl je treba tudi kak jezik znat da si sam svoje programčke napišeš, kar še ne znam + vsi priporočajo linux tako da se bom mogel še to naučiti(to mi lahko oče pomaga, upam da nebo problem).

phyro ::

moj nasvet: nauci se programirat, s tem bos tudi spoznal kako racunalnik deluje (kar ti bo prslo prav kasneje ce bos hotu hekat), do takrat pa pridno programiri in ne deli neumnosti ^^
uglavnem, kar hocem povedat je to, da ne bos ti nic shekal, ce nimas osnovne teorije kako delujejo reci.

KoMar- ::

Žal je res tako. Navdušen si res ful očitno, ampak ne kažeš dovolj samostojnosti.

ERGY ::

Uf ta tema pa je kr dolgo preživela, sm upal na manj postov glede na uvodni post :P

AndyS ::

DOSaj 127.0.0.1

brodul ::

Stvar je sila preprosta.

Najprej se nauči uporabljat linux oz. nek UNIX oz. nek drugi obskuren sistem.
Potem se nauči programirat, C bi znal biti sila koristen, potem pa si zbereš še nek "višji" jezik.
Uči se matematike, verjetnosti ter boolove algebre.
Začni reševati logične probleme (kenguru /etc.). S tem boš mel logično razgiban um. Postani paranoičen glede varnosti. Nehi igrat igre (razen enkrat tedensko :P ).
Potem postani velika riba v open-sourcu.
Beri open exploite.
Osvoji sistemska znanja iz telekumunikacij ter računalništva.
Potem se iz lastnih izkušenj nauči kako pretentati druge ljudi.

tako nekako ...
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

1024 ::

Ko prideš do koraka:

brodul je izjavil:


Potem se nauči programirat


Ti bo znal tole prit prov.

 C++ in 21 days

C++ in 21 days

Fish knows everything.

ViperR ::



Evo za začetek mi je uspelo udrt v XP SP2 brez FW itd. Sedaj sem si na namestil virtualni Backtrack4 pa se malo učim linuxa (za začetek bom naredil apache server in pa WEP key hacknu noni:P) Igric tud ne igram veliko več(10h na teden, kako fifo z frendu ali pa cod2 war). Se bom pa tudi visual C#.net začel učit, potem bom pa na C++ šel(oče pravi da je to najbolsi jezik:P).
aja glede kenguruja ni za skrber mam zlato priznanje iz logike, srebrno iz matematike pa se za naderjenega ucenca biu zbran:D
Drgač sm pa na netu zasledil za stran milw0rm kjer naj bi bli dobri exploiti ali nekaj tazga, pa me zanima kako to uporabit:D

imagodei ::

Good for you ;)
- Hoc est qui sumus -

poweroff ::

A to je local root exploit? Ti rabiš remote. :D

Milworm je načeloma samo zbirka exploitov, ki jih je treba pognati na roke ali celo prevesti, vendar so vsi pomembnejši že vključeni v Metasploit framework.

Sicer pa, če se boš pridno učil in NE DELAL neumnosti (se pravi kaznivih dejanj), imaš šanse, da se nekoč začneš ukvarjati z informacijsko varnostjo kot del službe. Se pravi, če vdiraš, vdiraj v lastne računalnike (VirtualBox je super rešitev).
sudo poweroff

denial ::

ms08_067_netapi je remote exploit. Very reliable :D
Milw0rm is dead. Alternativa je Exploit-DB.
Aja, zelo poučno branje: KLIK
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

ViperR ::

denial je izjavil:

ms08_067_netapi je remote exploit. Very reliable :D
Milw0rm is dead. Alternativa je Exploit-DB.
Aja, zelo poučno branje: KLIK


Ja pa mogoče veš kako te exploite dat not v metasploit al moreš to na roke nardit? kak guide?
Zaenkrat testiram vse na virtualnih windowsih, ali pa prijatelju povem, da bom poskužal udret v njegov računalnik tako do tu ni nič ilegalnega. Pa kdo bo dal v zapor mladoletno osebo k se gre wnb hacker:P

poweroff ::

Saj ni treba zapor. Zna biti tečno že to, da ti uletijo kriminalisti, zaplenijo vse računalnike po bajti, da moraš do odvetnika... to te stane čas in denar, verjetno pa tudi starši ne bodo ravno zadovoljni.

Potem se pa postopki po navadi vlečejo leta... ti boš vmes že končal faks, pa boš še vedno vsake toliko časa moral iti na sodišče. In ta čas bodo tudi težave, ker te verjetno marsikateri delodajalec ne bo hotel vzeti v službo, ker si pač v kazenskem postopku.

Saj na koncu so kazni precej mile (za mladoletnike), samo vse skupaj se vleče in za sabo potegne cel kup drugih problemov...
sudo poweroff

denial ::

MSF je Ruby based, torej moraš exploite portat v Ruby language. Ne bi vedel kako.

Pa kdo bo dal v zapor mladoletno osebo k se gre wnb hacker:P

Nihče. Sam nekoč boš polnoleten. A ni boljše, da si že danes seznanjen s posledicami?
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

ViperR ::

poweroff je izjavil:

Saj ni treba zapor. Zna biti tečno že to, da ti uletijo kriminalisti, zaplenijo vse računalnike po bajti, da moraš do odvetnika... to te stane čas in denar, verjetno pa tudi starši ne bodo ravno zadovoljni.

Potem se pa postopki po navadi vlečejo leta... ti boš vmes že končal faks, pa boš še vedno vsake toliko časa moral iti na sodišče. In ta čas bodo tudi težave, ker te verjetno marsikateri delodajalec ne bo hotel vzeti v službo, ker si pač v kazenskem postopku.

Saj na koncu so kazni precej mile (za mladoletnike), samo vse skupaj se vleče in za sabo potegne cel kup drugih problemov...


Če bom pa na temu področju zelo dober te marsikatero podjetje lahko najame za varnost omrežja ali kaj podobnega right? In pa tudi mislim, da še veliko časa nebom mogel udreti v srednje zaščiten računalnik, kaj šele kakšnemu podjetju, da bi mi kriminalisti prišli na dom:D

knesz ::

ViperR je izjavil:

poweroff je izjavil:

Saj ni treba zapor. Zna biti tečno že to, da ti uletijo kriminalisti, zaplenijo vse računalnike po bajti, da moraš do odvetnika... to te stane čas in denar, verjetno pa tudi starši ne bodo ravno zadovoljni.

Potem se pa postopki po navadi vlečejo leta... ti boš vmes že končal faks, pa boš še vedno vsake toliko časa moral iti na sodišče. In ta čas bodo tudi težave, ker te verjetno marsikateri delodajalec ne bo hotel vzeti v službo, ker si pač v kazenskem postopku.

Saj na koncu so kazni precej mile (za mladoletnike), samo vse skupaj se vleče in za sabo potegne cel kup drugih problemov...


Če bom pa na temu področju zelo dober te marsikatero podjetje lahko najame za varnost omrežja ali kaj podobnega right? In pa tudi mislim, da še veliko časa nebom mogel udreti v srednje zaščiten računalnik, kaj šele kakšnemu podjetju, da bi mi kriminalisti prišli na dom:D

Pomoje te nobeno podjetje ne bo najelo samo zato, ker znaš superduper hekati. Če pa boš ponudil še ustrezne zaščite, rešitve proti superduper hekanjem, potem pa ja :)

Hexx ::

knesz je izjavil:


Pomoje te nobeno podjetje ne bo najelo samo zato, ker znaš superduper hekati. Če pa boš ponudil še ustrezne zaščite, rešitve proti superduper hekanjem, potem pa ja :)

A ni nekako logično, da če znaš nekam vdreti, se znaš pred svojo metodo tudi zaščititi?:D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hekerji - vdor v PC realno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14020025 (14916) jero_no1
»

Router Security

Oddelek: Pomoč in nasveti
368392 (7798) Route66
»

hack

Oddelek: Programska oprema
141519 (1112) mat xxl
»

Varnost domačega brezžičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
281839 (1338) Yacked2
»

Nemčija: lastniki morajo zaščititi svoja omrežja Wi-Fi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7115416 (13214) BlueRunner

Več podobnih tem