» »

Hd kamera, tv .... itd

Hd kamera, tv .... itd

JOKER ::

Pozdravljeni znalci!

Moj problem je sledeč. No, vprašanje je, če ni problem v eni zastareli napravi.
Torej:

Imam hd video kamero z možnostjo snemanja 1080i, 720p in standardni video zapis.
Kamero hd sem kupil zato, da bom pač snemal v hd kvaliteti, saj imam tv lg hd 108cm in želel sem, da so domači video posnetki videti kvalitetno.

Posnel sem nekaj z dopusta pred kratkim in hotel zadevo "po domače" zrežirat. Dodat začetni napis... Tu in tam kakšen smešni napis k videju... Itd, hotel sem pač uredit video in uporabit kadre, ki so uporabni, ker vse res ni uporabno vedno.

Morda še ta podatek: kamera snema na sdhc kartico in sicer v. Mov fajlih.
Te fajle moram najprej spremenit - convertirat v. Avi, tako da lahko zadevo urejam v pinnaclu...

No, ko sem hotel narejen video v pinaclu hd 1080i in sem posnel na dvd ter vstavil v hišni kino lg ta dvd, mi ga ni hotelo predvajat! Zakaj!?
Posnel sem 1080i mpeg fajl, ampak ga ni hotelo predvajal, prav tako ne 720i. Piše da kao ni podprt fajl!?

Torej moja vprašanja so sledeča:

1) ali je možno, da hišni kino ne predvaja hd 1080i ali 720p video fajle?

2) obstaja kakšna alternativa namesto pinnacla, ki bi lahko direktno. Mov fajle urejal kot to počnem v pinnaclu z. Avi, ter da bi lahko potem posnel dvd z. Avi hd 1080i kvaliteto? Kako se imenuje? (v pinnacla ne gre uvažat. Mov fajle).

3) a bi moral kupit hišni kino oz. Samo predvajalnik ki predvaja hd in je povezan s tvjem s hdmi kablom?

Res vam bom hvaležen za odgovore, ker to me dela že živčnega. Kvaliteta ko kamero priklopim na tv je vrhunska - kristalna, ko pa hočem arhivirat in uredit video pa se na kvaliteti zgublja in je na koncu če mi uspe narest v navadni tehniki zgleda kot zmazek.

Torej? Hvala in lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....
  • polepsal: KoMar- ()

Tear_DR0P ::

a ti računalnik predvaja posneto?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

JOKER ::

Ja, računalnik predvaja in je slika kvalitetna.

DVD plajer pa ne predvaja posnetkov v tej velikosti, tako da se mi čudno zdi.

Kako pa je z programi za urejanje .mov brez da bi moral convertirat? Pinacle ne podpira .mov . Kaj pa Adobe Premiere ? A podpira .mov fajle uvažat, jih urejat ter narest končni izdelek v .avi ali .mpeg ... itd ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Nikonja ::

Popravi me če se motim ali sam skoraj 100% prepričan da DVD playeri ne predvajajo HD filme, vsaj do zdaj niso. Ti rabis tv kateri z usb-a že predvaja HD, ali povezat rač. z TV-om, ali kupit tiste predvajalnike tipa popocorn, WD TV..... ali mogoče bluray predvajalnik !

lp

JOKER ::

Torej bom moral investirat v eden dvd/divx player?

Kaj pa program za "režiranje" domačih video fajlov z. Mov končnico? In da bi jih potem lahko pretvoril recimo na koncu "make movie" v hd. Avi fajl.

Morda je to adobe premiere?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: KoMar- ()

KoMar- ::

Torej bom moral investirat v eden dvd/divx player?

Ne. Investirat boš moral v predvajalnik, ki podpira HD filme! Recimo Xtreamer.

Morda je to adobe premiere?

Ja. Ali pa Sony Vegas Pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

JOKER ::

A ta Xtreamer je edini ki to predvaja ? Torej HD filme moram povdarit v trgovini ... ?

A z Adobe lahko urejam .mov fajle in jih potem ko naredim vse prehode in sekvence, potem pa lahko v HD 1080i .avi shranim ?

A praviš da Sony Vegas tudi to omogoča?

Si bom pogledal malo na njihovi strani.

Hvala za namige.
________________________________________________________
Ka te češ ....

KoMar- ::

A ta Xtreamer je edini ki to predvaja ? Torej HD filme moram povdarit v trgovini ... ?

Zadeve se ne kupuje kot kruh in jogurt, ampak si prej na netu vse poglej. Tudi ceneje je kupit Xtreamer prek neta.

A z Adobe lahko urejam .mov fajle in jih potem ko naredim vse prehode in sekvence, potem pa lahko v HD 1080i .avi shranim ?

V .avi se HD filmov običajno ne daje. Izvozi ga v .mp4.

A praviš da Sony Vegas tudi to omogoča?

Ja, zato sem ga napisal, veš?

Tear_DR0P ::

joker - kakšen dvd layer pa imaš? morda pa že ta zmore predvajati?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

KoMar- ::

No, ko sem hotel narejen video v pinaclu hd 1080i in sem posnel na dvd ter vstavil v hišni kino lg ta dvd, mi ga ni hotelo predvajat! Zakaj!?
Posnel sem 1080i mpeg fajl, ampak ga ni hotelo predvajal, prav tako ne 720i. Piše da kao ni podprt fajl!?

Tear_DR0P, iz napisanega bi lahko sklepal, da ne zmore...

kelly1 ::

Pozdravček,..

Naj še jaz dodam moje skromne izkušnje,...

Sam si lastim full hd kamero kakih 4 dni,.. posname pa mi v formatu avchd. če ti je kaj poznano ?? (datoteka s končnico *.mts)

Tega enostavno izvozim kot faile. Nato pa jih kot take obdelam s enostavnim programom ROXIO 2010,.. in izvozim v format, po želji oz. po potrebi. To so lahko divx, xvid, mkv, avchd, mp4, 720p, h264,..... in zapečem po potrebi. Zaenkrat mi je uspelo narediti mp4 z 720p (prepočasen procesor računalnika za obdelavo v full hd - polni ločlivosti),... le te datoteke pa kasneje preko usb ključa predvajam preko xtremer- ja na svoji veliki plazmi,..... in slika je res fantastična. Za potrebe ostalih manj izobraženih smrtnikov pa naredim dvd format, prav tako s tem programom ali pa celo enostaven divx oz. xvid !

Tako, da ti priporočam Roxio 2010 - preizkusi in poročaj !!

Lp

KoMar- ::

Jp, najbolje je izvozit v .mp4 in predvajat na nekem HD media playerju.

JOKER ::

Nekdo je omenjal, da lahko v Sony Vegas uvozim .mov fajle!?
Sem probal pa ne gre. Kako bi jih naj uvozil?
________________________________________________________
Ka te češ ....

kelly1 ::

Zaenkrat jih uvozim kot navadne faile - datoteke. (*.mts) (kamera predstavlja t.i. zunanji disk)

nato pa jih obdelam (režem, montiram, lepim, kombiniram, dodajam, odvzemam,..) s programom ROXIO 2010, in izvozim glede na potrebe. (DVD, mp4, 720p,. ful HD, divx, xvid, wmv,..)

Lp

Tear_DR0P ::

joker - ni važno al je .mov file al pa .avi - vprašanje je kakšen kodek uporablja tvoja kamera
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

JOKER ::

Tear_DR0P je izjavil:

joker - ni važno al je .mov file al pa .avi - vprašanje je kakšen kodek uporablja tvoja kamera


Tega zdaj ne razumem najbolje, kar si hotel povedat?

Jaz ne rabim kamere priklapljat na PC ko hočem fajle dol vzet. Enostavno ven vzamem kartico SDHC, jo potisnem v čitalec kartic in si zadeve prenesem na računalnik. Meni ni potreben postopek "Capture Video", ker je zadeva na kartico.

Tako da iz kartice na PC prenesem video fajle z .MOV končnico in Sony Vegas ne bere teh fajlov in bi jih moral Convertirat v AVI da bi jih lahko urejal, kar pa posledično pomeni, da zgubim na kvaliteti videa. Z vsakim convertiranjem zgubljaš kvaliteto, to je dejstvo.

A se zdaj razumemo?
Nekdo je omenjal .mov, da lahko Vegas predvaja, ampak ko sem si naložil zadevo, sem ugotovil, da to ne gre.
________________________________________________________
Ka te češ ....

KoMar- ::

JOKER, mislim, da moraš inštalirat QuickTime in ti bo potem pustilo uvažat .mov v Vegasu.

JOKER ::

KoMar- je izjavil:

JOKER, mislim, da moraš inštalirat QuickTime in ti bo potem pustilo uvažat .mov v Vegasu.


Aha, a to si mislil. Pomeni, da moram samo zaradi Vegasa si inštalirat to "sranje". Nimam rad nesnage na računalniku.

No, ker Win Media mi normalno predvaja .mov fajle z kamere.

Bom jutri morda probal še to, prej bom pa probal z HD Converterjem convertirat .mov fajl, nato ga v Vegasu uredit ...

Ampak kolikor sem bral zadevo, pa tudi vaše namige ... bom moral kupit ta Xtrem predvajalnik, ki predvaja vse mogoče. To je res super stvar, ampak se mi zdi 150€ malo too much. Se dobi kje ceneje? Morda v tujini, kjer lahko plačam recimo z PayPalom?
________________________________________________________
Ka te češ ....

KoMar- ::

150 EUR je super cena za nekaj, kar prebavi 1080p. Komot kupiš v tujini, poglej na eBay. Jah, imaš kamero, ki snema .mov - to je format od Applea in boš rabil QuickTime. Nekatere kamere snemajo tudi v .m2ts/.mts, tisto bi ti pa Vegas takoj odprl...

Tear_DR0P ::

joker - hočem ti razložiti razliko med fajlom in kodekom in ta dva sta med seboj bolj kot ne neodvisna - vprašanje ni v kak fajl je tvoj film zapakiran ampak s kakšnim kodiranjem ga kamera spakira
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zvezdica27 ::

lp,

fantje: če da on zadevo v hišni kino, je precej verjetno da gre za DVD enoto, ne?

Zdaj ima dec očitno posnet "data DVD" potem vse to pride v poštev: nima kodeka oz. njegova DVD enota pač ne podpira nekega formata. Na to kaže sporočilo "file not supported". Rešitev je nov player ali prekodiranje videa.

Če pa ima normalen "video DVD" (torej DVD v stilu daš not in dela povsod, na vsaki jebeni DVD enoti) pa boš moral paziti da bo vse pretvorjeno v DVD standard in zapečeno kot je treba. Recimo resolucija filmov itd. Imaš nešteto vodičev na netu, malo pobrskaj.

Če bi ti rad mel DVD za obiskovanje frendov in da ga igra RES POVSOD, boš moral zapeči video DVD, torej po standardih. Podatkovni DVD ne bo igral filmov povsod - samo tam, kjer bo hardware in software to sposoben (glede kodekov so ti že pojasnili).

upam, da je sedaj jasneje,

zz

5er--> ::

Samo ta dvd, ki igra povsod, lahko samo sanja o hd.

JOKER ::

OK , zdaj smo ugotovili, da če želim "režirat" domače video posnetke v HD kvaliteti, da potrebujem predvajalni v tem primeru Xtremer ali kako se imenuje.
OK, to je rešeno.

Zdaj pa nekaj še:

Če želim UVOZIT in urejat MOV datoteke, katere shranjuje moja HD 1080i kamera, moram inštalirat QuickTime na računalnik in potem bom lahko v Vegasu urejal te .mov video datoteke ??

Morda se sliši smešno in da se ponavljam, ampak o tem ni bilo govora. Nekdo je napisal, da inštaliram zadevo, ampak ni bilo nič določenega napisanega ali naj inštaliram na računalnik ali naj najdem kakšen Plugin oz. dodatek za Vegas Studio .

Hvala in lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

vasquez ::

Ja, instaliraj si Quicktime. Vegas ima plugin za dostop do Qt že vgrajen. Saj to ti je izpisalo, ko si probal uvozit mov?

JOKER ::

vasquez je izjavil:

Ja, instaliraj si Quicktime. Vegas ima plugin za dostop do Qt že vgrajen. Saj to ti je izpisalo, ko si probal uvozit mov?


Hmmm .... spet sem naletel na težavo.

Zdaj ne izpiše več opozorila ko želim MOV fajl urejat, ampak NI SLIKE ! Zvok je slike ni, tako da v Vegasu si ne morem nič začet, čeprav sem si zlodal z njihove strani QT 7. Kaj mi je storiti?

Hvala!
________________________________________________________
Ka te češ ....

5er--> ::

Verjetno je zbrka med večimi nameščenimi QT kodeki.

JOKER ::

5er--> je izjavil:

Verjetno je zbrka med večimi nameščenimi QT kodeki.


Nemogoče, če sem si danes prvič naložil QT7. Prej nisem imel nič od QT zbirke, tako da ni moglo priti do zbrke. :(
Mater, ko ima hudič mlade, oz. ko te nekaj začne je**t, potem ne neha kar tako.
________________________________________________________
Ka te češ ....

5er--> ::

Če si pa malo prej rekel, da ti je predvajalo .mov datoteke, tudi če nisi imel nameščenega QT -> beri: en kodek je že gor.

vasquez ::

Hja, verjetno imaš kakšno posebno verzijo mov, jaz sem imel podobne probleme (brez slike) z mpeg2. Kaj pa v Qt predvajalniku, ti jo predvaja?

DL sem si tudi en filmček v mov (od Canon 550D fotkiča) in Vegas ga lepo prikaže.

JOKER ::

Ja 5er, to maš prav ja. Windows Media, ko sem 2x kliknil na fajl, je lepo predvajalo MOV datoteko posneto z kamero.

vasquez Da, v QT predvajalniku predvaja video. Slika je resnično fenomenalna. Tudi v WM, kot z QT je slika res čudovita.

Edino v Vegasu mi noče predvajat slike. Zvok je, slike ni.

Kako lahko neka banalna zadeva človeku najeda živce. Ufff ...
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Torej, kaj menite, kaj naj naredim?

Hvala vnaprej.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

No, pa zadeva deluje v nulo. Resnično fenomenalno.

Hvala vsem za namige, čas in trud.
________________________________________________________
Ka te češ ....

KoMar- ::

Zrihtal? Super.

Okapi ::

Lahko bi še napisal, kaj si naredil, da dela, ker bo morda komu še kdaj koristilo.

O.

KoMar- ::

Jp, to pa vsekakor!

JOKER ::

Napisat kaj sem naredu je pa res najmanjši problem. Sem mislil, da vas večina ve kaj storiti.

Torej, napaka je bila, da sem naložil kot je nekdo predlagal ... QT PLAYER ! In res je prišlo do zmešnjave.
Ker uporabljam WIN 7 sem mislil, da je to itak zaradi sistema ....

Zbrisal sem QT Player, postavil računalnik v obnovitveno točko pred namestitvijo QTP in naložil samo, povdarjam .. SAMO QT LITE Codec 311 !
Inštaliram zadevo, ponovno zaženem računalnik in takoj zaženem Vegas-a, da vidim ali je operacija uspela ali bom pa vse skupaj zabrisal nekam.

No, in tako zadeva deluje fenomenalno. Edino kar me moti pri režiranju home made video posnetkov je to, da v vrstici, kjer v Vegasu delam prehode med sekvencami, dodajam glasbene podlage ... itd, da tam video oz. prikaz ne gre glih najbolj tekoče. Malo trokira.

Ko pa narejen video potem shranem v izbran format pa ga lepo predvaja tekoče, slika je pa fenomenalno fantastična.

Torej rešitev je kot sem napisal: Namestiti je potrebno; QT LITE CODEC 311
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

QuickTimeov čas se je iztekel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6414187 (10412) noraguta
»

Video kamera

Oddelek: Zvok in slika
101139 (981) KoMar-
»

Odpiranje MOV formata

Oddelek: Pomoč in nasveti
113252 (3097) Mendex
»

Ne morem uvoziti .avi datotek v Sony Vegas 7.0

Oddelek: Programska oprema
362480 (2116) opeter
»

VIDEO EDITING : M2TS datoteke oziroma AVCHD kodek...

Oddelek: Zvok in slika
142712 (2291) urosfri

Več podobnih tem