» »

Odpiranje MOV formata

Odpiranje MOV formata

Mendex ::

LP.
Nekaj dni nazaj sem kupil kamero (Praktica DVC 5.4 HDMI) in sem hotel zmontirati en kratek video. Problem pa je sledeč in sicer noben program za montažo videov mi noče odpreti Datoteke MOV. Kaj naj natedim? Imam sicer nek program(Xilisoft Video Converter standard) in pretvorim v AVI format ampak mi potem dela samo zvok. Kaj naj sedaj naredim, da bom lahko video iz kamere zmontiral v npr. Pinnacle Studio 12 ali pa kaj podobnega? hvala za odgovor!

TeraTM ::

Jaz imam Xilisoft HD video converter in 4Media HD Video Converter.. (ZELO podobna programa) Konvertam za sony vegas, (ta noče sprejeti določenih končnic, vmes je tudi MOV) Torej korak za korakom:

1.Uvozi želen posnetek v program in pod profile izber: MPEG2-PS HD Video (*.mpg) ta meni deluje povsod.. če pa hočeš .AVI, pa: HD AVI Video (*.avi)
2.Klikn tam desno "profile settings" -> "advanced profile settings"
3. Video size (po želji, samo vedi da mora biti v razmerju kot original, če ni, potem je raztegnjena ali skrčena) tu pri tem HD converterju lahko nastaviš size minimalno samo do 1280X720.
4.Video Bit rate: 6000, lahko tudi 8000 ali 4000... odvisno katero kvaliteto želiš imeti, jaz uporabljam 6000.. Frame rate: zelo pomembno ... kolikor sličic ima tvoj originalen video, toliko mora imeti tvoj konvertan (23.97, 25, 29.97...)
5. za audio se sam odloči, pač če želiš kvalitetnejši zvok pač daš višji bit rate (kvalitete od originalne ne moreš preseči) Jaz da ponavadi 192 bitrate

Še enkrat to so nastavitve pri teh HD konverterjih. Pri navadnih je mislim da zelo podobno.

Mendex ::

Kje pa vidim koliko sličic ima moj video?

TeraTM ::

Predvajaj s programom za predvajanje videa BS-player, Tukaj je slika: BS player Slika zato, da boš vedel kje so sličice prikazane. Tam ko je:

@29,97 (sličice trenutnega videa, tvoje sličice se lahko razlikujejo, to je primer)

Mendex ::

S programom BS-player mi noče odpreti MOV formata... In pa tudi ko sem sedaj skonvertal v mpg mi noče noben program odpreti. Kaj naj naredim da mi bo odprl video v Pinnacle Studio 12 ? Pinnacle ima neke svoje formate kot so: stx, stu, sdv, sdc.

Dr_M ::

Za Mov rabis quicktime ali quicktime alternative.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mendex ::

Ali kdo ve kako v pinnaclu 12 zmontiran posnetek shraniš kot DVD format? Ko dam save project as in hočem izbrati v katero datoteko bi shranil imam le eno možnost in sicer Studio 12 files (stx.) Kako bi lahko shranil npr. v DVD format, da bi lahko presnel na DVD/CD in gledal na DVD-ju (televiziji)?

bosko1982 ::

poglej če je poleg kamere bil kaki cd. jaz sem mel isti problem. samo sem inštaliral kodeke iz cdja pa je šlo normalno gledat in pretvarjat video, samo s quicktime ali quicktime alternative pa mi ni šlo.
katastrofa od človeštva...

Mendex ::

Sem vse gonilnike pa use naložu kar sm dobu zravn. Tudi v QuickTime-u mi dela ampak preblem je sedaj, da ko zmontiram video iz kamere v Pinnacle studiu 12 shrani v samo eni datoteki in sicer stx. sedaj me zanima kako bi ta zmontiran posnetek lahko spremenil v DVD format da bi ga lahko tudi na DVD-ju gledu.

bosko1982 ::

nimam pinacleja (mam adobe premiere), tak da bom na pamet govoril, nima nikjer menija EXPORT ali EXPORT-->MEDIA, ali nekaj podobnega...
katastrofa od človeštva...

stefp ::

Pinacle studio 12 ima na vrhu 3 zavihke:
1 Zajemanje
2 Urejanje (tu si montiral film)
3 Ustvari film
Odpreš zavihek 3, klikneš na gumb disk (zgoraj levo),v okencu zraven izbereš željeni tip diska v katerem želiš imeti posneto (zapečeno). Potem klikneš zelen gumb "Ustvari disk". Seveda moraš imeti v pekaču že vstavljen izbran medij. Potem samo čakaj. Komp bo delal približno 2 do 3 krat tako dolgo, kolior je dolžina filma. Odvisno je od Izbranih efektov, filtrov, ipd. Na koncu bo izvrgel ustvarjen (zapečen)disk.

ps
Lahko se zgodi tudi, da ne bo naredil nič, ali pa javil napako. Pri pinaclu je vse mogoče.

Lp

Mendex ::

Pinacle studio 12 ima na vrhu 3 zavihke:
1 Zajemanje
2 Urejanje (tu si montiral film)
3 Ustvari film
Odpreš zavihek 3, klikneš na gumb disk (zgoraj levo),v okencu zraven izbereš željeni tip diska v katerem želiš imeti posneto (zapečeno). Potem klikneš zelen gumb "Ustvari disk". Seveda moraš imeti v pekaču že vstavljen izbran medij. Potem samo čakaj. Komp bo delal približno 2 do 3 krat tako dolgo, kolior je dolžina filma. Odvisno je od Izbranih efektov, filtrov, ipd. Na koncu bo izvrgel ustvarjen (zapečen)disk.

ps
Lahko se zgodi tudi, da ne bo naredil nič, ali pa javil napako. Pri pinaclu je vse mogoče.

Lp


Hvala ti za nasvet!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hd kamera, tv .... itd

Oddelek: Zvok in slika
353366 (3008) JOKER
»

Filmi iz DVD-kamere v Pinncale

Oddelek: Pomoč in nasveti
5869 (829) Han
»

težave s Pinnacle 9

Oddelek: Zvok in slika
9859 (803) TOP
»

Ne morem uvoziti .avi datotek v Sony Vegas 7.0

Oddelek: Programska oprema
362466 (2102) opeter
»

program za videomontažo

Oddelek: Programska oprema
101575 (1344) opeter

Več podobnih tem