» »

Video kamera

Video kamera

JOKER ::

Mene zanima ena stvar in ker nisem glih "doma" na tem področju se obračam na poznavalce, če mi lahko nekdo razloži.

In sicer:
gledam video kamere, navadne, ki snemajo video na sd in sdhc. Ne, ne potrebujem hd kamer, ker mi ni všeč video zapis s končnico. Mov. Problem nastane pri obdelavi videa. No, rad bi kupil kamero ampak v opisu piše resolucija snemanja 640x480, pa me zanima, kako se bo to potem ko bom režiral domač video videlo na moji full hd televiziji z diagonalo 108cm? Verjetno video na takšnem tvju ne bo kvaliteten (vidne bodo kocke? ) ali pač?

Ne pišite na kupim full hd kamero z možnostjo snemanja 1080i60 (1920x... ).
Zanima me navadna kamera in me zanima kaj bo s sliko velikosti 640x480 na velikem tvju?

Hvala vsem.
________________________________________________________
Ka te češ ....
  • polepsal: KoMar- ()

bluefish ::

Da, slika na velikem TV-ju bo zanič.

Okapi ::

Eh, slika bo približno taka, kot je televizijska v navadni ločljivosti (PAL). Ali taka, kot je na devedejih.

O.

JOKER ::

bluefish je izjavil:

Da, slika na velikem TV-ju bo zanič.


Zakaj je potem recimo cena takšne kamere 300€, ter zakaj se sploh prodaja, če itak bo slika na velikem TVu zanič?
Itak ima že zdaj vsako gospodinjstvo za 1000€ velik TV, tako da zakaj recimo Panasonic, Sony in Canon ne umaknejo iz prodaje kamere za katere praviš, da bo slika zanič??

Ta Panasonicova je recimo bistveno dražja od nekaterih Full HD kamer. Pri HD kameri, ki sem jo imel me je motilo, da je zapis v .MOV fajlu, kar mi je predstavljalo problem pri "režiranju" home made videov.

BlueFish .... imam občutek, da si prehitro odgovoril.
________________________________________________________
Ka te češ ....

bluefish ::

No, vsak ima precej subjektivna merila o tem. Kot je rekel Okapi, bo slika približno take kvalitete kot DVD. Na večjem ekranu meni osebno nič kaj dobra.

JOKER ::

Torej, kaj mi je storiti glede na to, da nočem imet Full HD kamere. Sem jo kupil pred dvema mesecema in sem jo prejšnji teden prodal, ker nisem bil zadovoljen.
Najprej, ker ni bilo programa za urejanje .mov fajlov (je dodatek QT za Pinacla,ampak zelo slabo), pa še predvajalnik ni predvajal video fajlov v resoluciji 1920x.... tako da ....

Torej, naslednji korak je, kupit oz. posiakat kamero z resolucijo snemanja 720x... ali pa FULL HD ki pa ima zapis v .avi fajlu.
________________________________________________________
Ka te češ ....

vasquez ::

Večina malo boljših HD kamer snema v AVCHD formatu (verzija mpeg4) in večina video editorjev je v zadnjih verzijah dobila podporo za urejanje. Rabiš pa precej bolj zmogljiv računalnik kot za SD.

Okapi ::

Ali pa kupiš kamero, ki HD snema na miniDV kasete. Ta video je še najlažje urejati, pa tudi kakovost je najboljša, samo surovi posnetki na disku precej več prostora zasedejo.

O.

Tear_DR0P ::

zadnje čase so proizvajalci kamer prenehali z izdelovanjem vstopnih modelov miniDV kamer in jih delajo samo še na prosumer nivoju
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Igi.M ::

Bom kar tukaj vprašal , imam kamero Sony DCR-SX34 standardne ločljivosti(720×576), pa na internetu piše da ima Progresivno predvajanje Full HD kaj to pomeni?

KoMar- ::

Pa res. Nobene logike ni tu, ne znam pojasnit. Pomota?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
627324 (4488) surewood
»

digitalna video kamera

Oddelek: Kaj kupiti
353997 (2734) T-h-o-r
»

Branje z DV kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545079 (4484) sokel
»

nakup videokamere (SD proti HD)

Oddelek: Zvok in slika
203452 (3038) roCkY
»

HD kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509321 (7987) Pton

Več podobnih tem