» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
24 / 46
»»

LuGi ::

Se Creality3D Ender še vedno priporoča za začetnike? ;)

https://www.gearbest.com/3d-printers-3d...
S kuponom "GBLIVE3203D" navadna verzija $186.83 vs PRO $240.24

Je potrebno poleg "PTFE tube and couplings" ter naročiti dodatno stekleno podlogo še kaj zamenjati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

jest10 ::

Počakaj malo, da bo ceneje. Na 170$ se dostikrat spusti.

Drugače pa naroči še alu extruder. Original moraš podlagati feder s podložko, ter s časom ti filament zareže v plastiko.

Pa jasno prvi stvari ki ju naprintaš sta ščitnik ventilatorja in stranski nosilec za rolo filamenta.

pirlo ::

romex je izjavil:

oj.

jaz sem za svoj tornado naprintal kose kateri objamejo ultrabase. ima tevo isto vijake na robovih za kalibracijo mize.

https://www.thingiverse.com/thing:27827...

poskusi poiskat nekaj v tem stilu,..

Problem pri meni je da gre preko vijakov :(

vres.ales ::

Rajši pro vzami, ker že ima dosti fixov gor. Pa azure je mel akcijo en čas za pro pa maš avtomatsko slovensko garancijo

jest10 ::

pirlo je izjavil:

romex je izjavil:

oj.

jaz sem za svoj tornado naprintal kose kateri objamejo ultrabase. ima tevo isto vijake na robovih za kalibracijo mize.

https://www.thingiverse.com/thing:27827...

poskusi poiskat nekaj v tem stilu,..

Problem pri meni je da gre preko vijakov :(


Menjaj vijake za take z nižjo glavo. Pa malo še povrtaj v grelno mizo (na robovih itak ne greje) da se skrijejo vanjo

RealSlimShady ::

zame so pri enderju obvezni še tile dušilci. Ob namestitvi sem moral uporabiti še distančnik.
Pri uporabi je razlika v glasnosti prav neverjetna...

mzakelj ::

RealSlim : raje daj denar za kake TMC2130 ali TCM2208, boljši upgrade kot "dušilci"

mzakelj ::

jejurca : abs je out, dej raje petg in podobne materiale za tak denar, pa bomo testirali.

jejurca ::

So tudi dogovori za PET s proizvajalcem v teku zaradi dogovora v zvezi s ceno. Ko dobimo primerno ponudbo, javim v skupino. Zaenkrat so te nizke cene na voljo le za PLA in ABS...

Za PLA in ABS so pa izdelki na zalogi pri nas, cene pa so ene nižjih na trgu.

Kdor še dela s PLA, si lahko naroči. Možna je tudi dostava po povzetju.

mzakelj ::

Super. Ko bo PETG se slišimo da nabavim ene dve kili za test.

jejurca ::

OK, ja, si pišemo v temi...Hvala!

dottor ::

Vidim da je poštnina kar poceni (3€), škoda da ni več izbire barv za PLA, pa mogoče ASA namesto ABSa :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

So kaksne trgovine kjer lahko narocis filament katerekoli barve? Poves pantone kodo barve in ti nardijo filament?

darkolord ::

Če rabiš velike količine, je veliko takšnih, ki bi ti to naredilo; za male količine se pa ne splača.

mzakelj ::

BigWhale : vprašaj na Plastiko Trček, mogoče bi bili za foro.

BigWhale ::

Tele sem nasel ...

https://colorfabb.com/color-on-demand

90 EUR za 2kg v prakticno katerikoli barvi, ni tako zelo drago.

jest10 ::

jejurca je izjavil:

So tudi dogovori za PET s proizvajalcem v teku zaradi dogovora v zvezi s ceno. Ko dobimo primerno ponudbo, javim v skupino. Zaenkrat so te nizke cene na voljo le za PLA in ABS...

Mogoče poveš katerega proizvajalca tržite? Kaj iz EU ali Kitajce?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

BigWhale ::

Humble Book bundle ima en kup poceni knjig

https://www.humblebundle.com/books/elec...

Vuli ::

za 200 dolarjev, warehouse CZ
https://www.aliexpress.com/item/Crealit...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

rezator ::

Imel sem problem pri CR 10, da je nekaj časa tiskalo ok, nekaj časa tiskalo premalo (under-extrusion) in se menjavalo v istih intervalih. Zdaj sem zamenjal extruder in hotend. In imam drugi proiblem. Zdaj mi vedno brizga premalo (under-extrusion). V S3D sem povečal extrusion multiplier iz 0.90 na 1,00 in še vedno enako. Mogoče malo boljše. Ve kdo v čem bi lahko bila težava?
Some people feel the rain. Others just get wet.

dottor ::

Naredi kalibracijo e-stepa, še prej preveri da nisi preveč zatisnu vijak na ektruderju.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

I__I ::

Odvisno s kakšnim ekstrudorjem si zamenjal. Če si menjal tudi pogonski zobniček, je možno da ima drugačen premer. Pa mogoče moraš temperaturo povečati, ker vsi termistorji ne merijo enako (pa poglej če si sploh pravilno nastavil termistor v firmware-ju, če si ga zamenjal.) Potem pa narediš kalibracijo, kot je rekel dottor.

rezator ::

"če si sploh pravilno nastavil termistor v firmware-ju"
Kako naredim to?
Some people feel the rain. Others just get wet.

rezator ::

https://www.reprap.me/creality-3d-ender...
To sem menjal, da nebo pomote. Nisem prepričan, da sem se pravilno izrazil.
Some people feel the rain. Others just get wet.

I__I ::

Če je to kot originalni nadomestni del, potem naj ne bi bilo treba nič nastavljat. Je pa čudno, da je underextrusion, ker bi moral biti enak prejšnjemu. Poglej kako imaš nastavljeno velikost šobe, če si slučajno imel prej 0.3mm ali kaj takega.
Še vedno pa je lahko razlika v teh kitajskih termistorjih. Povečaj temperaturo za 5 do 10°C, če bo kakšna razlika.

rezator ::

Hmm. Pogruntal sem da imam underextrudion samo pri prvem sluju. Kakšen predlog?
Some people feel the rain. Others just get wet.

dottor ::

Če uporabljaš Curo poskusi dvignit vrednost na Initial Layer Flow iz 100% na 105%.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

rezator ::

Simplify3D uporabljam. No sem printal in (nebom trdil za 100%) imam overextrudion razn pri prvem sloju, kjer imam se vedno underexttudion. To je videt. Ceprav imam 1st layer width 150%. Skalibriral pa sem e step.
Some people feel the rain. Others just get wet.

dottor ::

Jaz imam 160%, preveri če ni pojet "zobnik" ektruderja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

I__I ::

Če je underextrusion samo na prvem sloju, potem imaš verjetno šobo preveč oddaljeno od mizice.

rezator ::

Ha, pa je bila res mizica prenizko. Ni dolgo kar sem jo nastavil. Zaenkrat printa dobro, mogoče malo preveč (overextrudion). Ampak to zdaj vem spremeniti. Super, mislim, da je problem rešen. Hvala obema :D

E step sem pa naredil calibration po teh navodilih. Če kdo potrebuje. https://mattshub.com/2017/04/19/extrude...

Upam, da nisem prehitro rekel da je ok:)
Some people feel the rain. Others just get wet.

jejurca ::

jest10 je izjavil:

jejurca je izjavil:

So tudi dogovori za PET s proizvajalcem v teku zaradi dogovora v zvezi s ceno. Ko dobimo primerno ponudbo, javim v skupino. Zaenkrat so te nizke cene na voljo le za PLA in ABS...

Mogoče poveš katerega proizvajalca tržite? Kaj iz EU ali Kitajce?




Živjo,
Na voljo je oboje, EU in Kitajci.

Javljam, da so sedaj so na voljo tudi novi PETG koluti, črna, bela, prozorna. Cena 15 EUR na kolut. V temi sem obljubila da javim, ko bodo na voljo.

So že na voljo poskusno za nakup na 3d-filamenti.si

Hvala in lep večer.

Spock83 ::

Oj. Vprašanje. Kateri 3D printer naj kupim za darilo za punco, ker je umetnica. Ne mara za prstane, toplice itd. :) Rad bi vsestransko zadevo oz kaj je P&P?
Je to ok?

kako je s servisom pri nas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

mzakelj ::

3d-filamenti.si ne deluje. Drugače pa bi vzel en kolut petg testno. Lahko se zmeniva preko ZS.

romex ::

@jejurca : website je off. tudi mene zanima petg. imaš kaj manjših pakiranj? bi najprej stestiral..

@Spock83 : kak ender ali cr10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romex ()

Spock83 ::

Hvala za info.

darkolord ::

Ni off, samo .eu je namesto .si

Spock83 ::

romex je izjavil:

@jejurca : website je off. tudi mene zanima petg. imaš kaj manjših pakiranj? bi najprej stestiral..

@Spock83 : kak ender ali cr10


Kater omogoča uporabo različnih materijalov? Oz kaj moraš gledati. Res nimam pojma o tem. Za zdaj :)

rezator ::

CR10 je zelo dober. Za to ceno. Za Ender ti ne vem povedati iz prve roke. Sam sem imel težave (CR10) s tiskanjem prožnih materialov (sem obupal). Ima pa Ender manjšo površino, je pa tudi cenejši. Nimaš kaj zgrešiti z obema.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Spock83 ::

Super. Hvala za informacije Bom probal kar z Ender 3 Pro zaradi cene. Dost ceneje je.

romex ::

Oba omogočata različne materiale. Vprašanje je samo v težavnosti tiskanja. Vsak tiskalnik tiska drugače z istim materialom, treba se je pač igrat z parametri in testirat.

ender 3 je luškana igrača, ima kolega, zaenkrat nobenih težav, nabavil je celo glavo za lasersko graviranje.

stalker ::

Ima kdo mogoče Original Prusa mk3 z MMU? Razmišljam o nabavi, pa me zanima, kako se v praksi obnese, če je vreden €€€.

rezator ::

romex je izjavil:

Oba omogočata različne materiale. Vprašanje je samo v težavnosti tiskanja. Vsak tiskalnik tiska drugače z istim materialom, treba se je pač igrat z parametri in testirat.

ender 3 je luškana igrača, ima kolega, zaenkrat nobenih težav, nabavil je celo glavo za lasersko graviranje.

Ne, CR10 ne boš usposobil da tiska prožni filament samo z nastavitvijo parametrov. Ga je potrebno mehansko malo spremeniti. Sprintati kakšen del iz PETG ali kaj dokupiti. Če si ga pa usposobil samo z parametri, se pa priporočam, da jih deliš z nami :)
Some people feel the rain. Others just get wet.

vres.ales ::

Se je ukvarjal kdo kaj z izdelavo 3D modelov iz slik ali posnetka?
Katero programsko opremo uporabljate?

I__I ::

Kaj točno misliš? Lithophane? http://3dp.rocks/lithophane/
Včasih je imela tudi Cura nastavitve za pretvorbo slike v lithophane, ampak samo za ležečo verzijo.
Ali pa misliš, da imaš slike za referneco, pri 3d modeliranju. Odvisno ali imaš organske ali strojniške oblike, enako kot ostalo modeliranje: https://www.youtube.com/results?search_...
Ali pa misliš v smislu 3d skeniranja: ,

vres.ales ::

To ta zadnje ja. Nekaj sem že probaval samo sem mel preslabe slike. Tako, da si zdaj printam pladenj pa nastavke za dslr, da bom lahko boljše poslikal to

d4vid ::

Imam Alfawise EX8, pa se nekaj zajbavam s ASA filamentom. Mizo imam ogrevano na 80 stopinj, več ne gre. Tiskam brez hlajenja (ventilatorja), imam narejeno enostavno ohišje iz stiropora, na mizi tesakrep pošrpican s sprejem za lase.

Nikakor mi ne uspe tiskat, vedno se izdelek odlepi iz površine. Vedno se izdelek tudi in to vedno na isti strani (na levi).
Kje naj začnem iskat vzrok?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Siddh ::

Ne vem če krep papir in sprej za lase najbolše gresta skupaj. Poskusi nov krep papir brez spreja, ali pa samo sprej na steklo.


rezator ::

Jaz sem steklo na CR10 podrgnil z brusilnim papirjem. Nimam težav z odlepjevanjem. Ampak veliko večino tiskam samo PLA.
Some people feel the rain. Others just get wet.

V0RT3X ::

d4vid je izjavil:

Imam Alfawise EX8, pa se nekaj zajbavam s ASA filamentom. Mizo imam ogrevano na 80 stopinj, več ne gre. Tiskam brez hlajenja (ventilatorja), imam narejeno enostavno ohišje iz stiropora, na mizi tesakrep pošrpican s sprejem za lase.

Nikakor mi ne uspe tiskat, vedno se izdelek odlepi iz površine. Vedno se izdelek tudi in to vedno na isti strani (na levi).
Kje naj začnem iskat vzrok?


Poglej ce imas dobro zlevelirano mizo, ce se vedno na istem koncu odlepi mas verjetno tam sobo prevec odmaknjeno od povrsine in se ne prime dobro.
««
24 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121082 (864) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162034 (1389) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183202 (2825) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307285 (6535) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810137 (8406) stalker

Več podobnih tem