» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
23 / 46
»»

dottor ::

Preveri da so vsi jermeni dovolj zatisnjeni, možno je tudi da je miza zvita. Jaz sme na svoj Ender 3 dal kar 235x235x3mm steklo gor (lokalni steklar mi je zrezal kos za 3€).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jest10 ::

Jermeni so vsi ok, miza tudi ni zvita.
Sicer steklo tudi imam, ma sem si rekel, da bom prvo do konca zdrajsal original podlago.

dottor ::

Pravokotnost profilov? Lahko da je profil po katerem potuje hotend pod "napačnim" kotom.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jest10 ::

Potem bi se to poznalo in popravilo pri levelingu podlage. Sicer bi bili printi postrani, a hotend bi bil vedno vzporedno s podlago.
Sicer pa ne, nisem opazil nobenih odstopanj.

dottor ::

Glede na to da ti to dela le na eni strani nekaj ni pravokotno oz. ravno...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

pirlo ::

Meni je zamikalo vse printe v desno. Ko sem začel printat samo na levi strani mize (do max. sredina) je ok. Mislim da je napaka v tem, da leva in desna z-os nista poravnani. Pa preveri če je na "vaservagi".

romex ::

uporabljaš originalno sd kartico? sem imel enkrat na začetku podoben problem. ko sem kupil kvalitetno kartico je layer shift izginil..

jest10 ::

No sem probal tudi na steklu in je podoben rezultat.
Najbolj sumim, da je kriva zvitost cevke za filament. Ko je na levi strani printa je le ta bolj zvita, na desni pa bolj stegnjena in gre filament lažje skozi, ter se ga posledično več izloči.

madog ::

jest10 je izjavil:

No sem probal tudi na steklu in je podoben rezultat.
Najbolj sumim, da je kriva zvitost cevke za filament. Ko je na levi strani printa je le ta bolj zvita, na desni pa bolj stegnjena in gre filament lažje skozi, ter se ga posledično več izloči.


probaj obesit extrudor in motor na kakšen trak ali vezico preko prečne ojačitve na vrhu. Daj ga na sredino in probaj kakšen print narediti potem boš imel na obe strani enako poravnavo
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

jest10 ::

jest10 je izjavil:


Najbolj sumim, da je kriva zvitost cevke za filament. Ko je na levi strani printa je le ta bolj zvita, na desni pa bolj stegnjena in gre filament lažje skozi, ter se ga posledično več izloči.


Mislim da bo to to. Sem dal pretirano dolgo cevko, ki je manj zvita, ko je glava na levi in bolj zvita na desni(obratno kot prej). Na levi je vse ok kot prej, na desni pa under extrusion.
Zgleda se bo treba malo zajebavati in dobiti ravno pravo dolžino in ravno prav zvito cevko.

BigWhale ::

Jaz sem na Anetovem E10 bovden, ki gre od extruderja do hotenda skrajsal na minimum.

vres.ales ::

Kako kaj spravljate dol te ostanke iz Ender 3 magnetne plošče. To se kar pošteno gor prime.
Še ima kdo probleme, da se mu računalnik ponovno zaganja, če je Ender 3 Pro priklopljen preko usb-ja?

vres.ales ::

Zakaj so vsi navpični printi tako krhki? Vse kar printam navpično in je debeline okrog 4mm se kar lomi ko primem v roke
 lomljivo

lomljivo

stalker ::

S katero plastiko printaš? Ko jaz printam z ABS podobne stvari, kot na tvoji sliki, je tudi po Z osi zelo lomjivo. PETG (brez hlajenja printa) pa drži olala preden se zlomi.

vres.ales ::

PLA sem kupil iz azure

jest10 ::

Temperatura in hitrost printa?

vres.ales ::

200 ekstruder, 60 na plošči in 60mm/s

jest10 ::

Dej probej na 210 stopinj.

vres.ales ::

Sem probal in je bila to vse vkup ena velika zmešnjava :))

Siddh ::

Tiskaj ležeče s supportom :D Sicer bo manj okroglo, boš pa imel plsti po dolžini, torje bo površina med plastmi večja in zato bo manj lomljivo.


vres.ales ::

To sem že tudi razmišljal ja

I__I ::

Zmanjšaj hlajenje oz povišaj temperaturo. Poiskati moraš pravo ravnotežje. Če je preveč hladno, dobiš "hladni zvar", ki potem nič ne drži, če je prevroče, dobiš pa neko stopljeno gmoto. Lahko poizkusiš znižati višino sloja. V podobnem primeru mi je to pomagalo.
Lahko tudi povečaš extrusion width oz. Line width na 0.5 oz 0.6mm (za 0.4mm šobo). Tako je vsak sloj bolj pritisnjen na prejšnji sloj.

Hikari ::

Ziv,

ima kdo kak nasvet kako tiskat AzureFilm PLA na Wanhao ir plus mk2 z all-metal hot end? Probleme imam z underextrusion. Z 3D JAKE eco-pla deluje BP. Tiskam na 225C hot end in 60c bed, 1 mm retraction, 60mm/s, CURA 3.5 slicer.

TNX!

dottor ::

Sam tiskam AzureFilm PLA na Ender 3 z 205°C hotend, 65°C steklena miza + MadLabs G4 in 60mm/s brez problema.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

vres.ales ::

Kateri autolevel uporabljate na ender 3 pro?

rezator ::

V službi imam zortax m200 plus in doma imam cr 10. PLA od Azure film mi v službi printa dobro, doma pa nikakor ne morem narediti dobrega printa z njihovimi PLA filamenti. Nekdo je nekaj časa nazaj pisal, da ima krhke v in se mu lomi v Z smeri. Tudi jaz imam ta problem, ko printam z PLA Azurefilm. Pa opazil sem tudi, da mi ne "brizga" konstantno enake količine. Brizga 10 sekund dobro, potem brizga 10 sekund premalo. Sem mislil, da je s tiskalnikom kaj, sem ga razstavil očistil zobnik in sestavil nazaj. Še vedno nisem našel napake. Predvidevam, da je filament. Ampak kot sem rekel, v službi printa dobro. Ima še kdo podobne težave z Azurefilm filamenti?

vres.ales je izjavil:

Zakaj so vsi navpični printi tako krhki? Vse kar printam navpično in je debeline okrog 4mm se kar lomi ko primem v roke
 lomljivo

lomljivo


Kateri filament uporabljaš?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

vres.ales ::

Kakšne imate kaj nastavitve za support na ender 3 pro?

umetnic ::

Original BlTouch, če pa bi še enkrat naročeval bi vzel zadnjo verzijo od TriangleLab.
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

jest10 ::

rezator je izjavil:

Brizga 10 sekund dobro, potem brizga 10 sekund premalo.

Preveri, če ni zobnik extruderja malo zamaknjen(da ni točno centriran na osi).

mihec87 ::

rezator je izjavil:

V službi imam zortax m200 plus in doma imam cr 10. PLA od Azure film mi v službi printa dobro, doma pa nikakor ne morem narediti dobrega printa z njihovimi PLA filamenti. Nekdo je nekaj časa nazaj pisal, da ima krhke v in se mu lomi v Z smeri. Tudi jaz imam ta problem, ko printam z PLA Azurefilm. Pa opazil sem tudi, da mi ne "brizga" konstantno enake količine. Brizga 10 sekund dobro, potem brizga 10 sekund premalo. Sem mislil, da je s tiskalnikom kaj, sem ga razstavil očistil zobnik in sestavil nazaj. Še vedno nisem našel napake. Predvidevam, da je filament. Ampak kot sem rekel, v službi printa dobro. Ima še kdo podobne težave z Azurefilm filamenti?

vres.ales je izjavil:

Zakaj so vsi navpični printi tako krhki? Vse kar printam navpično in je debeline okrog 4mm se kar lomi ko primem v roke
 lomljivo

lomljivo


Kateri filament uporabljaš?


Mogoče kaj v šobi maši-očisti z iglo ali pa naredi "cold pull", Glede lomljivosti si poskušal zvišat temp. extruderja mogoče poskusi natisnat "temperature tower"..Ni rečeno da bo tebi doma tiskalo na isti temperaturi kot zotrax...

mzakelj ::

A kdo uporablja KLIPPER ali ste vsi na Marlinu ? Pa podlogo za petg, kakšno uporabljate. Meni se najboljše obnese kos pertinaksa na grelno. Me pa zanima še od drugih ?

V0RT3X ::

Steklo pa lak za lase je men čist kul. Kakih specialnih pa še nisem probaval

mzakelj ::

Za Petg ali PLA ? Sam sem tudi z lakom delal en čas, vendar odkar sem dal navadno plato vitroplasta na grelno ne rabim nič več. Prime ko vrag, na koncu ko se ohladi se vzame kos z plate kot da bi ga nekdo postavil tja že narejenega. Sam odstopi ko se plata shladi za ene 20 stopinj od printane. Na koncu je plata čista, in gasa dalje. Vsake par printov jo očistim s alkoholom in to je to.

P.s. en nasvet za vse kateri so novi v temu pa tudi kakemu staremu mačku bo prišlo prav : ne pripenjajte s tistimi kleščami na koncu stekla, raje ga nalimajte na sredini plate s obojestranskim selotejpom. Tako ne zvije robov in je 100% ravno neglede na konce grelne enote. Sam sem zalimal tako plato pertinaksa in je 100% ravna površina.

romex ::

ultrabase. za pla in petg je super, za abs berem da ni najbolj primerna zato niti nisem probaval, mi petg popolnoma zadostuje.

jaz imam sprintane nosilce za podlago, nisem ljubitelj klipsen, vmes med steklom in ultrabase podlago imam še termalno pasto, da ni izgub toplote.

vres.ales ::

Zakaj se mi je kar naenkrat prenehal pla lepit na steklo. Sprobal sem nevem kolko nastavitev temperatur in hitrosti in nič ne pomaga. Steklo sem zbrisal z etanolom. Probal tudi z lakom za lase pa nič

gansta ::

vres.ales je izjavil:

Zakaj se mi je kar naenkrat prenehal pla lepit na steklo. Sprobal sem nevem kolko nastavitev temperatur in hitrosti in nič ne pomaga. Steklo sem zbrisal z etanolom. Probal tudi z lakom za lase pa nič


Vzemi stelex in dobro očisti nato preden začneš tiskati (ko se miza segreje na 55-60C) pošpricaj z lakom in začni takoj tiskati...Preveri tudi če je nozzle dovolj blizu steklu (npr. s papirjem).

vres.ales ::

Nič mi ne gre več. Bom kupil original creality steklo pa bom s tistim probal.

Si je že kdo zmontiral auto-leveling na ender 3 pro? Nevem katerega naj kupim pa kolko vidim, je ogromno dela s tem

romex ::

Vzemi ultrabase ploščo. Zahvalil se mi boš pozneje.

Z autolevelingom nimam izkušenj, zaenkrat se ni pokazala potreba po le-tem pa printam precej veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romex ()

vres.ales ::

No prav, bom pa prej z ultrabase sprobal

dottor ::

Steklo + MadLabs G4 ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

vres.ales ::

Spet printam na steklo. Ena faza je delala težave v delavnici in glih na tej je printer. Zanimivo, da ni napajalnik pobral teh motenj.
Zdaj pa se mi en rob malo viha navzgor. Katera temperatura ni vredu? Miza? Bom si še natisnil nastavek za boljše hlajenje pri tiskanju

vres.ales ::

Zrihtal temperaturo in lepo gor ostane sedaj.
Zdaj pa še morem ugovotivi kako se rešim nitk, ki nastajajo med premikanjem iz ene točke na drugo. Problem je, da ne znam pogledati na google, ker sploh nevem kaj naj napišem za ta problem.

BigWhale ::

Stringing se rece temu. Mogoce bo treba mal povecat retraction distance?

vres.ales ::

Oh hvala, jaz pa iščem flossing pa stringing pol pa tak same bedarije ven meče :D

dottor ::

Poskusi še spustit temperaturo hotenda, zna tudi pomagat pri stingignu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

treker ::

Pozdravljeni,

v okolici Celja bi rabil en kos cca. 70x70x30mm sprintan (stenski nosilec za oculus rift :) )

ZS
Hvala

elToro ::

mzakelj je izjavil:

Za Petg ali PLA ? Sam sem tudi z lakom delal en čas, vendar odkar sem dal navadno plato vitroplasta na grelno ne rabim nič več. Prime ko vrag, na koncu ko se ohladi se vzame kos z plate kot da bi ga nekdo postavil tja že narejenega. Sam odstopi ko se plata shladi za ene 20 stopinj od printane. Na koncu je plata čista, in gasa dalje. Vsake par printov jo očistim s alkoholom in to je to.


Kje si nabavil vitroplast?

mzakelj ::

Na ebayu s Nemčije. Ima tip polno te robe, mislim pa da bi v večjih mestih dobil tudi v elektro trgovinah. Sam sem z malega mesta in ni ene pametne tehnične trgovine.
https://www.ebay.com/sch/stefftech/m.ht...

treker :
https://www.thingiverse.com/thing:27933...
https://www.thingiverse.com/thing:17104...

Katerega rabiš ? Dam dans printat in ti jutri pošljem. Računal bi samo poštnino,če pa pošlješ nazaj kak € ali pivo-čokolado v zahvalo pa tudi ok, ne bom pa težil. Dej podatke na ZS pa nardimo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

pirlo ::

Pozdravljeni! Nabavil sem Ultrabase, zdaj pa imam problem, ker imam Geeetech tiskalnik, ki ima na bedu vijake v kotih za kalibracijo višine.
 Geeetech bed

Geeetech bed


Sem upal da ima Ultrabase opcijo da odlomiš kote, kot je na nekaterih slikah brez njih, ampak očitno ne. Ima kdo kakšno rešitev kako to spravit na ta bed gor?

romex ::

oj.

jaz sem za svoj tornado naprintal kose kateri objamejo ultrabase. ima tevo isto vijake na robovih za kalibracijo mize.

https://www.thingiverse.com/thing:27827...

poskusi poiskat nekaj v tem stilu,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romex ()
««
23 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121051 (833) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161998 (1353) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183158 (2781) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307242 (6492) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810086 (8355) stalker

Več podobnih tem