» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
3 / 46
»»

darkolord ::

knesz: gužva + pozabil. Probam jutri.

schorpion ::

zdravo
zanima me kdo ima kak tak tiskalnik ter tudi dela na njem imel bi ene matrice za narest?
ter kolk je to cenovno?
 matrica

matrica







info na tomaz.langenfus@gmail.com

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Dimenzije so kakšne?
Zbogom in hvala za vse ribe

schorpion ::

ziv originalne so velike
43cm X 43cm X 4cm

ampak glede na to da bi se dalo to narest bi slo tudi do 270x270x40

to so v bistvu matrice za delanje tlakovcov
kao tiskan beton....

to je to



Zgodovina sprememb…

cekr ::

Za tako zadevo bi potreboval kar konkretno 3Dprint mašino.
Mogoče bi lahko naredil iz več delov.

Sicer se pa to brizga. S tiskanjem ne boš dosegel prave trdnosti.
Verjetno pa to že kje dobiš narejeno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

dzinks63 ::

Takšno matrico ti lahko kakšen tišler ali šloser naredi, lahko pa tudi sam. Še bolj enostavno je, da jo kupiš narejeno. Takšne modele ima roto, drugače imaš veliko izbiro na ebayu.

knesz ::

Se da printati (podobne zadeve sem že delal), ampak se ne splača, v kolikor nočeš imeti neke unikatne zadeve. Printana matrika kot taka je za beton skoraj neuporabna, da se pa naprintati voščen model z thermojet tiskalnikom iz katerega ti kakšen livar, ki se ukvarja z precizijskim litjem, ulije model iz poljubne kovine. Seveda je to le ena izmed možnosti, vse so pa dražje od ebaya.

Tako nekako.

WarpedGone ::

Najbol impresiven primer uporabe 3d tiskanja doslej - SpaceX unveils Dragon V2 spacecraft featuring 3D printed rocket engine:
The SuperDraco engine chamber is manufactured using 3D printing technology, the state-of-the-art direct metal laser sintering (DMLS) which uses lasers to quickly manufacture high-quality parts from metal powder layer by layer. The chamber is regeneratively cooled and printed in Inconel, a high-performance superalloy that offers both high strength and toughness for increased reliability.
Through 3D printing, robust and high-performing engine parts can be created at a fraction of the cost and time of traditional manufacturing methods," said Musk. "SpaceX is pushing the boundaries of what additive manufacturing can do in the 21st century, ultimately making our vehicles more efficient, reliable and robust than ever before.

 SuperDraco

SuperDraco


Glavni profit metode ni 'enostavnost' izdelave ampak možnosti, ki jih tak način izdelave omogoča pri samem designu motorja. Če bi motor izdelali na kak drugačen način, bi bil drugačen tudi oblikovno in po lastnostih.
Inconel je sicer precej zaHeban materijal za obdelavo, 3D tiskanje je na prvi pogledl simpl pristop k njegovi uporabi, če ignoriramo samo pridobivanje prahu - mletje?
Zbogom in hvala za vse ribe

Map ::

A se je kdo lotu izdelave svojega 3D printerja ali pa vsaj ve, kje se da kupit extruder, elektroniko pa vse potrebne stvari?

rok123 ::

Pozdravljeni!
zanima me ali gdo tukaj uporablja oz riše načrte in potem tudi tiska 3D izdelke?
Lp,Rok

darkolord ::

Seveda

knesz ::

rok123 je izjavil:

Pozdravljeni!
zanima me ali gdo tukaj uporablja oz riše načrte in potem tudi tiska 3D izdelke?
Lp,Rok

Ja.

Majmun88 ::

Živjo!

Zanima me če kdo ve kaj več o tiskalnikih tega www.pel3o.com slovenskega podjetja? Produkt zgleda dost hud :D

Ali je zadeva konkurenčna, pa če mogoče kdo ve ceno?

Lp

dottor ::

Dejansko se tudi jaz zanimam za ceno in kvaliteto.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zvitež ::

Mislim da je bila stvar na kickstarterju: https://www.kickstarter.com/projects/74...
Early verzija je bla okoli 300 $.
edit: Mah, čisto drug proizvajalec..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zvitež ()

johnym ::

Majmun88 je izjavil:

Živjo!

Zanima me če kdo ve kaj več o tiskalnikih tega www.pel3o.com slovenskega podjetja? Produkt zgleda dost hud :D

Ali je zadeva konkurenčna, pa če mogoče kdo ve ceno?

Lp


Živjo. Kolega je bil par dni nazaj na njihovi predstavitvi in je cena 2.100 €.

lp

johnym ::

evo še mal več informacij

Trenutni tiskalnik bo zamenjal novi model, ki pride na svet po novem letu. Trenutno se zbirajo narocila.

Novosti pa bodo:
32bit cpu
6 motorjev
Šoba na dva filamenta
Nova grelna mizica
Nov ekstrudor
Hrup pod 30dB
Nov sistem hlajenja glave

Nov model bo kar konkretno prekosal starega.
Hitrosti, ki jih zmore so neverjetne. Maksimalno hitrost glave, ki jo glava lahko dosega je 800mm/s pri bolanih pospeških.
Stroj z lahkoto dosega višino sloja 30mikronov.

Pripravljajo pa še bluetooth povezljivost.

Cena osnovnega modela bo 2100€.

dottor ::

Ufff... 2k€ ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Majmun88 ::

glede na specifikacije se mi 2k€ sploh ne zdi veliko.

Podobni printerji stanejo veliko več, sploh na konstrukcijo ki izgleda masivna, mislm da je to zelo sprejemnljiva cena

knesz ::

Majmun88 je izjavil:

glede na specifikacije se mi 2k€ sploh ne zdi veliko.

Podobni printerji stanejo veliko več, sploh na konstrukcijo ki izgleda masivna, mislm da je to zelo sprejemnljiva cena

Če specifkacije držijo, seveda. Imel sem priliko videti tiskalnik in tisk in tistih 30 mikronov mi je bolj delovalo kot 100+ mikronov.

johnym ::

evo še neki o tem printerju:

http://pel3o.wordpress.com/tag/delta-3d...

lp

Janac ::

Se za 3D tisk tudi uporablja v .dxf izdelana skica?

Siddh ::

STL format se uporablja, ker ponuja 3D model z vsemi detajli in se ga da lepo pretvorit v komande, ki jih prebere program na mikroprocesorju 3D tiskalnika. DXF pa ponuja samo dvo-dimenzionalno skico.


darkolord ::

DXF sicer podpira tudi 3D zadeve, je pa stvar treba pretvoriti v ustrezen format (navadno STL)

S53SG ::

Majmun88 je izjavil:

glede na specifikacije se mi 2kEUR sploh ne zdi veliko.

Podobni printerji stanejo veliko več, sploh na konstrukcijo ki izgleda masivna, mislm da je to zelo sprejemnljiva cena


Tale me je stal 300e, izdelki pa povsem enaki;

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: S53SG ()

Mike13 ::

Poizkusil sem z online tiskom in naletel na nekaj težav.
Trenutno bi rabil tisk figure velikosti 30x50x30mm, kasneje pa večje in bolj komplicirane zadeve.
Če koga zanima trenutna figura in morda daljše sodelovanje, bi prosil ponudbo.

knesz ::

Mike13 je izjavil:

Poizkusil sem z online tiskom in naletel na nekaj težav.
Trenutno bi rabil tisk figure velikosti 30x50x30mm, kasneje pa večje in bolj komplicirane zadeve.
Če koga zanima trenutna figura in morda daljše sodelovanje, bi prosil ponudbo.

Preveri ZS

fpbs ::

Upam, da vam uspe izdelati kaj takega:

dottor ::

Mene Da Vinci 1.0 muči... Na .de ali .it pride neki čez 600€, na bolhi je en za 500...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

johnym ::

@dottor
prodan na licitaciji na elektronik.si za 281 €.

lp

cerar95 ::

Ali ima kdo, ker pdf ali kaj v slovenščini glede 3d tiskanja, ker rabim pomoč. Saj je v angleščini dosti na internetu, ampak rabim do jutri??

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Naziv "3D tiskanje" je zadnjih nekaj let popularni naziv za tisto, kar se strokovno imenuje "Hitra izdelava prototipov". Ker si (verjetno) fejst fant (ali punca - kdo bi vedel), ti na internetnem krožniku prinašam tole:

bb.si/doc/diplome/Jenko_Uros.pdf

Koliko je kaj uporabnega v tem, ne bi vedel, boš se moral tozadevno sam potruditi...

LP

Jože

cerar95 ::

kere so datoteke, ki jih potrebujemo za 3D tisk?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Načeloma so vhodni podatki za hitro izdelavo prototipov v ti. STL formatu...

LP

Jože

ratrakk ::

je kdo sprobal že katerega da vincija? na podlagi specifikacij zgleda krasen..

johnym ::

@ratrakk

js imam dva, 1.0 in 1.0A. Sta super printerja za 500 eur, seveda, če imaš malo tehničnega in računalniškega znanja. Tak kakršen je naprodaj, ne omogoča vseh nastavitev in uporabe različni materjalov. Tako, da ga kupiš, posnameš gor repetier fw, dodaš novo šobo (e3d, B2 pico,...) in lahko printaš večino materjalov namenjenih FFF. Sicer pa lahko na 1.0 printaš samo ABS na 1.0A pa naj bi lahko tudi PLA plasiko (nisem sprobal).

Dela imaš nekje 15 min (zamenjava fw in šobe). Seveda pa moraš "nosilec" za šobo sprintati sam (ali pa modificiraš obstoječega). Imaš ogromno forumov s točnimi navodili in 3D modeli. Sam nimam nobenih tehničnih in elektro izkušenj, pa sem oba "formatiral" brez problema.
Ni pa plug and play, kakor ga oglašujejo. Mogoče DaVicni mini, ampak ne vrjamem, gleda na izkušnje.
O samem delovanju nemodificeranega pa žal ne morem kaj dosti povedat. Printa se nekje do 40 mm/s saj mu potem že dela preglavice tresenje cele mašine (sama opticmizacija pritnerja je slaba, "jerk" nastavitve niso primerno nastavljene, tok v motorjih je previsok...). Oglašujejo do 150 mm/s ampak nisem zasledil še nikogar, ki bi sprobal te hitrosti. Modificiran deluje tišje, posledično pa tudi hitreje saj si nastaviš sam nastavitve. (tok, jerk, retraction, hitrost premika glave oz. premikanje po vseh oseh...).
Tko da, če se ti da mal ukvarjat z zadevo, potem ti ga priporočam za prvi(?) 3D printer. Se je pa izkazalo, da je postal hobi 3D printer in ne 3D printanje :).

Siddh ::

Je že kdo kupil kakšen poceni kit?

http://www.ebay.com/itm/Print-5-materia...

Zanima me, če so izdelki zadovoljivi ali raje kupim kaj dražjega?


knesz ::

Siddh je izjavil:

Je že kdo kupil kakšen poceni kit?

http://www.ebay.com/itm/Print-5-materia...

Zanima me, če so izdelki zadovoljivi ali raje kupim kaj dražjega?

Čisto odvisno kaj boš tiskal. Za figurice, kakšno stojalo za telefon in podobne igrače je v redu, za kaj bolj resnega je pa neuporabno.

Siddh ::

Znajo na carini kaj komplicirati zaradi tega? Vem, da bom plača tistih 20% carine. Pa bo mogoče še kakšno doplačilo za poštnino? Ker se gre za 10kg težak paket, piše pa da je poštnina FREE. Nisem še tako drage ali tako težke stvari naročeval iz ebaya.


Siddh ::

BUMP.

Se splača sploh kupiti takšen kit ( http://www.ebay.com/itm/Print-5-materia... )
ali je bolje naročiti vse dele posebej. Glede cene me zanima, rad bi poceni nabavil 3D tiskalnik.


WarpedGone ::

Splača ne.
Manj denarja, več hebanja s samo mašino in manj zadovoljstva s samimi printi.
3d tiskanje še ni na nivoju Fordovega Model T, nekje okrog benzovega drugega avtomobila.
Zbogom in hvala za vse ribe

Siddh ::

Zanima me če je ceneje, če naročim vsak del posebej, vem pa da se mi v nobenem primeru nebo splačalo.


Motion ::

Zanima me kako je kaj s filamenti. Se kaj proizvaja lokalno, kakšna je kaj kvaliteta. Kje vi naročate PLA, ABS, kak fleksibilen filament,..

stalker ::

Jaz naročam filamente na EBayu. Iz EU me pride s poštnino malo ceneje kot iz Slo trgovin.

Še glede poceni 3D printerjev: jaz sem svojega kupil za 300€, kopija Pruse i3. Sam sestavil, sam skalibriral in sedaj mi brez problema tiska s toleranco 0,1 mm. Če si tehnično podkovan, se da s takim printerjem čez nekaj časa s trial and error pristopom brez problema tiskati kvalitetne izdelke. S počasno hitrostjo, jaz tiskam z do 20 mm/s.

Nasvet za tiste, ki boste sami risali 3D modele: pri načrtovanju 3D modela upoštevajte debelino niti, ki pride iz extruderja. Če ima extruder luknjo premera 0,5 mm in želite natisniti luknjo v modelu premera 10 mm, naj ima na vašem modelu premer 10,5 mm. Obratno za valj ali katero koli drugo obliko, ki ni luknja, premer 9,5 mm. Printer gre po črti modela in na vsaki strani naloži 0,25 mm plastike.

darkolord ::

stalker je izjavil:

Nasvet za tiste, ki boste sami risali 3D modele: pri načrtovanju 3D modela upoštevajte debelino niti, ki pride iz extruderja. Če ima extruder luknjo premera 0,5 mm in želite natisniti luknjo v modelu premera 10 mm, naj ima na vašem modelu premer 10,5 mm. Obratno za valj ali katero koli drugo obliko, ki ni luknja, premer 9,5 mm. Printer gre po črti modela in na vsaki strani naloži 0,25 mm plastike.
Boljši slicerji to upoštevajo in ni treba modela nič prilagajati.

Siddh ::

Kateri pa so ti boljši slicerji?


I__I ::

@darkolord
Kateri pa so teli boljši slicerji? Simplify3D? ali tudi Slic3r, Cura?
Jaz sem vedno mislil da je g-koda narejena znotraj meja modela. Se pa v to nikoli nisem poglabljal.
Pravzaprav tega, kar je napisal @stalker še nikoli nisem nikjer zasledil.

Siddh ::

Jaz imam takšne probleme z Slic3rjem. Vsaj mislim da je to vzrok.
Natisnjene luknje so vedno malo premale.


Motion ::

men se zdi da slicerji velikost šobe upoštevajo, sam ravno tako ratajo luknje manjše in zunanje mere večje od predvidenih. Sam uporabljam Curo.

Motion ::

Če je kdo v pomankanju print materiala
3D Prima ma Black Friday razprodajo -25% an vsa filament, + če naročiš robe za 100E dobiš še zastonj poštnino.
Akcija velja do ponedeljka polnoči.
http://www.3dprima.com/en/
««
3 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121051 (833) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161998 (1353) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183158 (2781) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307242 (6492) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810086 (8355) stalker

Več podobnih tem