» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
17 / 47
»»

mzakelj ::

Doma mi leži ene 10 kil ABS filamenta. Če kdo rabi zamenjam za 5kg Trček petg, pa še ene par kolutov napol praznih dam zraven.

romex ::

HighBane je izjavil:

300 x 300 x 400 za 340€ (trenutna cena) + ddv je kar mikavno.
Si še probal kakšne bolj organske oblike oziroma bolj zapletene oblike, kakor 3d benchy?



Sem dal printat enga res miniaturnega zmaja.. Tole je nastalo.

 null

null



https://www.thingiverse.com/thing:16244...

Počakaj na kak sale, mene je prišel 307e z poštnino in davkom vred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romex ()

Cristofori ::

TEVO Tornado €265.09
https://www.gearbest.com/3d-printers-3d...

Zgleda OK in tudi cena ni slaba.

Tomson ::

Omenjeni model za 265€ ima US 110V električni adapter, tole pa je Tevo Tornado z EU 220V verzijo, kjer pa je trenutno višja cena. Se splača počakat na kakšno akcijo, ker so tu in tam občutno pod 300€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

romex ::

Tomson ima prav. Če boš naročil na gearbestu obvezno vzemi iz evropskega GW5 skladišča. Jaz sem dobil v petih dneh od naročila. Dodal sem še ultrabase podlago, da se print lepše prilepi in odlepi.. Od takrat printam ko nor :D

Še nekaj prvomajskih :)

 En kos..

En kos..


 Na polovici

Na polovici


 Tanto headphone stand

Tanto headphone stand




 Posodice za pecilni prašek :)

Posodice za pecilni prašek :)


 back side

back side




CS:GO igralci boste razumeli... :D

 Karambit

Karambit



 Zlepljeni obe polovici

Zlepljeni obe polovici



 Ravno prava velikost :)

Ravno prava velikost :)



Tale usb stojalo ni najbolj posrečeno, narobe orientiran print, moral bi ležat..

 Lahko bi bilo boljše :)

Lahko bi bilo boljše :)

BladE_ ::

Material, višina sloja?
Akcija - Reakcija

romex ::

Trček PLA, layer height 0.2.

rezator ::

Romex to da ga pelje scat na celi crti ne drzi. Ptilepim slike ko bom doma. Ampak ti povem, da moj cr10 printa boljse kot ta tvoj. Samo me do vecera ni doma. In nadtavitev od slik, ki jih bom poslal so default settings. Segreva pa res dolgo pojstlo. Ampak tudi to bom stopal in napisal do sekunde natancno, ker vsekakor ni 20 min, kakor trdis ti. Ne zavajaj ljudi.
Some people feel the rain. Others just get wet.

BladE_ ::

rezator je izjavil:

Romex to da ga pelje scat na celi crti ne drzi.


Ravno zato sprašujem po materialu in višini sloja, ker se mi ne zdi nek presežek, je povprečen print.
Akcija - Reakcija

rezator ::

Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

romex ::

Rezator men zgleda tole tvoje ravno tako izgleda kot povprečn print kot tebi moje... :)

To da ga pelje scat na celi črti je blo mišljeno glede časa segrevanja postelje in titan extruderja.

Če ti segreje pojstlo v 5 min imaš pač srečo, ko sem jaz raziskoval je bil čas 5 min bolj utopija kot realnost.. Ni blo mišljeno zavajanje, napisal sem samo kar sem jaz prebral.. Sej načeloma sploh nima veze, vsak svojega konja hvali :)

BladE_ ::

@rezator, 0,1mm?

@romex, niti ne igra kateri tiskalnik imaš ampak kako ga znaš izkoristiti. Sem na hitro zagnal mali A8 samo za ta print in po mojem mnenju super(Trček PLA, 0,2) :)

Akcija - Reakcija

romex ::

Blade: Tudi jaz mislim, da ima rezator 0.1mm zato pride veliko lepše.. Karambit tud pr teb izgleda super, ga boš pobarval?

BladE_ ::

Bom(imam še par stvari v planu za barvanje) ampak nisem prepričan kakšne barve uporabit. Je kdo že barval in s čem?
Akcija - Reakcija

gregyk ::

Eno vprašanje, bo v redu če za tiskanje ABS-a dam čez tiskalnik pokrov iz pleksija? Je treba zgoraj kake luknje narediti?

rezator ::

Je 0.10 je to. Sem danes nekaj printal na 0.3. Tudi to zgleda ok. Ampak romex tudi tvoji niso slabi.

Ja tudi mene zanima kako je z barvanjem.
Some people feel the rain. Others just get wet.

romex ::

Blade in rezatior: Za barvanje so odlične akrilne barve, se ne luščijo, primejo super, samo z ničemer jih ne redčita.

gregyk: ja izhod vročega zraka ravno tako rabiš sicer se ti bo komora preveč segrela.. Če seveda govoriš o škatli. sam pokrov ti nevem kaj nebo pomagal..

gregyk ::

romex je izjavil:

Blade in rezatior: Za barvanje so odlične akrilne barve, se ne luščijo, primejo super, samo z ničemer jih ne redčita.

gregyk: ja izhod vročega zraka ravno tako rabiš sicer se ti bo komora preveč segrela.. Če seveda govoriš o škatli. sam pokrov ti nevem kaj nebo pomagal..


"Pokrov" je bilo mišljeno cela škatla ćez printer :) Ok, potem na vrhu luknje za izhod zraka pa bi bilo ok?

romex ::

Ja na vrhu rabiš izhod - luknja za izhod toplega zraka, vendar ne večja kot luknja za vstop zraka. Pa ne pretiravaj z velikostjo, sicer neboš naredil nič :) Parkrat bo treba popravit velikost, da boš dobil prave rezultate..

Men se dopade kaj takega, vendar trenutno ni budgeta :(

https://www.thingiverse.com/thing:27926...

Hikari ::

A ima kdo mogoče kakšno idejo, kje v slo kupiti wanhao 3d printer (i3 plus, npr.)?

tnx.

Tomson ::

TUKAJ povprašaj ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Hikari ::

Tnx!

Cristofori ::

A je kaj cenovno podobnega kot Anet A8 s kovinskim skeletom?

pirlo ::

Geeetech aluminum prusa i3

rezator ::

Kots em že enkrat pisal, kopujemo 3d tiskalnik za pouk TIT. Končno smo zbrali sredstva. 2500 evrov. Odločil sem se za Prusa i3 MK3 in za Prusa i3 MK3 Multi Material 2.0 upgrade.
Vaše mnenje? Si kdo lasti ta tiskalnik?
Mogoče kupimo 2 za ta denar, kot bi zortax m200 dobili 1.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

mihec87 ::

Imam mk3 kit(sestavljen bp in tudi printal takoj,ka naj rečem zaenkrat dela bp(par stvari še popravljajo v fw ter powder coated plošča vprašanje gdaj bo, čeprav sem zadovoljen z pei steel sheet.Je moj prvi printer razen pogledane kupe te tematike pogledane na yt.

Z multi material bi osebno počakal kako bo..Namreč do sedaj niso pokazali še nobenega konkretnega posnetka v akciji, kaj šele test...Razen če si rad beta tester potem nabavi...

Cristofori ::

Flying Bear P905X cca 300$

Print size: 280x242x360

Izgleda zanimivo?

A kdo uporablja printer z dvemi ekstruderji? Kako natančno lahko zadaneš material/barvo glede na lokacijo?

rezator ::

Tudi mene zanima kako je z dvema šobama. Uporablja kdo? Jaz sem imel na Duplicatorju s4, ampak uporabljal sem samo 2x vse skupaj.
Some people feel the rain. Others just get wet.

gregyk ::

Mi lahko prosim kdo priporoča, kje bi mi dovolj kvalitetno in cenovno ugodno poskenirali en kipec ki bi ga potem tiskal s 3d tiskalnikom?

tasotusire ::

gregyk je izjavil:

Mi lahko prosim kdo priporoča, kje bi mi dovolj kvalitetno in cenovno ugodno poskenirali en kipec ki bi ga potem tiskal s 3d tiskalnikom?


Sam ga slikaj z več strani in potem uporabi software ki ti naredi ven 3D.

Npr:
http://www.photomodeler.com/index.html

Ne vem več kater program je boljši, malo poglej po jutubu ko je en tako naredil 3D model lastne glave in pol sprintal.

gregyk ::

tasotusire je izjavil:

gregyk je izjavil:

Mi lahko prosim kdo priporoča, kje bi mi dovolj kvalitetno in cenovno ugodno poskenirali en kipec ki bi ga potem tiskal s 3d tiskalnikom?


Sam ga slikaj z več strani in potem uporabi software ki ti naredi ven 3D.

Npr:
http://www.photomodeler.com/index.html

Ne vem več kater program je boljši, malo poglej po jutubu ko je en tako naredil 3D model lastne glave in pol sprintal.


To ni to, iščem uslugo 3D skeniranja, hvala.

darksamurai ::

Če iščeš profi zadeve boš moral plačati. Približno 50€ za skeniranje (https://3d-tisk.si/). V kolikor boš printal na domačem printerju je nesmiselno zapravljati denar za profi skeniranje, ker ti printer ne bo omogočal primerne resolucije.

gregyk ::

darksamurai je izjavil:

Če iščeš profi zadeve boš moral plačati. Približno 50€ za skeniranje (https://3d-tisk.si/). V kolikor boš printal na domačem printerju je nesmiselno zapravljati denar za profi skeniranje, ker ti printer ne bo omogočal primerne resolucije.


Saj ne potrebujem profi skeniranja, samo takšno da bom lahko kipec tiskal na 3d tiskalniku ... ni problem glede plačila, hvala za info.

BladE_ ::

darksamurai je izjavil:

printal na domačem printerju je nesmiselno


Kaj pa je razlika med tiskanjem doma in v "trgovini"?
Akcija - Reakcija

darksamurai ::

Razlika je v tehnologiji printanja. Kipec sprintan na PolyJet ali SLA (stereolitografija) stroju je mnogo lepši, kot če ga printaš na žico (reprap in podobne zadeve)

darksamurai ::

gregyk je izjavil:


Saj ne potrebujem profi skeniranja, samo takšno da bom lahko kipec tiskal na 3d tiskalniku ... ni problem glede plačila, hvala za info.

Si poskusil z aplikacijami za telefon kot so Trnio, Qlone ali Scann3D? Za domači printer bo najverjetneje dovolj dober scan.

mihec87 ::

darksamurai je izjavil:

Razlika je v tehnologiji printanja. Kipec sprintan na PolyJet ali SLA (stereolitografija) stroju je mnogo lepši, kot če ga printaš na žico (reprap in podobne zadeve)


No ja tudi v "trgovini" tiskajo na "žico" tako da je bolj merilo tehnologija kot pa kje se printa...

BladE_ ::

darksamurai je izjavil:

Razlika je v tehnologiji printanja. Kipec sprintan na PolyJet ali SLA (stereolitografija) stroju je mnogo lepši, kot če ga printaš na žico (reprap in podobne zadeve)


V tehnologiji tiskanja so seveda razlike. Domači tiskalnik je pa lahko tudi SLA/DLP :) Je pa seveda odvisno za kakšen kipec gre in mogoče tudi na "navadnem" tiskalniku dosežeš zelo dobro kvaliteto.
Akcija - Reakcija

darksamurai ::

Domače izvedbe SLA niti približno niso primerljive s profesionalnimi printerji, so pa lahko dovolj dobre.

gregyk ::

darksamurai je izjavil:

gregyk je izjavil:


Saj ne potrebujem profi skeniranja, samo takšno da bom lahko kipec tiskal na 3d tiskalniku ... ni problem glede plačila, hvala za info.

Si poskusil z aplikacijami za telefon kot so Trnio, Qlone ali Scann3D? Za domači printer bo najverjetneje dovolj dober scan.


A si ti probal že s tem kar svetuješ kaj poskenirati?

V0RT3X ::

Bi še kdo naročil kaj filamenta iz HK EU skladišča?

romex ::

Po kolk je kilogram ter kolk pride shipping/kg.. Neda se mi iskat pa raje vprašam tukaj ..

V0RT3X ::

PLA cca 14-15$, PETG je 20$. Poštnina pa 8$ do 32kg.

https://hobbyking.com/en_us/3d-printing...

krefi ::

kater printer priporocate do nekje 200 eur?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

V0RT3X ::

Tevo Tarantula oz. Flash k je prišel ven ta mesec (nekakšen upgrade tarantule)

Dost aktiven community na FB tako da takoj dobiš pomoč če se ti kje zatakne. Sam imam tarantulo pa nimam problemov. (kakšni cenejši Aneti niso ravno priporočljivi ker se vžigajo pa crkujejo napajalniki)

krefi ::

imaš kakšen ugoden link kjer bi lahko nasel ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

krefi ::

kasen printer v rangu anet a6/a8 ? ter kasno imate mnenje o tem printerju to bo zame prvi printer.
ter kaj menite o alfawise u20 https://www.gearbest.com/promotion-Alfa...
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krefi ()

V0RT3X ::

Zgleda isti k Tevo Tornado pa Creality CR10 sam mal cenejsi. Za tak dnar verjetn top

gregyk ::

Nujno rabim pomoč, če ima kdo pri roki "pneumatic coupler - PTFE sponko" M6 navoj za 4mm teflon cevko - se priporočam.

Slika:
 Sponka

Sponka

I__I ::

Kateri printer pa imaš? Sem opazil, da ima precej ljudi težave s temi sponkami zadnje čase. Ponavadi na cr10 mini, Ender 3,...
Mislim, da bi moral to nekje imeti. Bom jutri pogledal.
««
17 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121095 (877) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162054 (1409) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183226 (2849) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307316 (6566) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810172 (8441) stalker

Več podobnih tem