» »

Zakaj Apple ne mara Flasha

1 2 3
4
5

Highlander ::

iNaprave lepo napredujejo k perfekciji, vsaj v smislu de Saint-Exuperiya :D

Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.

Zorro ::

Evo, konkurenca bo dobila ta mesec Flash 10.1.

... Adobe expected to release Flash Player 10.1 on Google's Android operating system in May and then for it to be on general release in June...

Gandalfar ::

Super. Se nikoli nisem pogresal flasha na androidu. Res komaj cakam da ga dobim na ze tako pocasnem in buggy sistemu ^^

Zorro ::

Gandalfar je izjavil:

Super. Se nikoli nisem pogresal flasha na androidu. Res komaj cakam da ga dobim na ze tako pocasnem in buggy sistemu ^^

Moje sožalje zate. Mogoče bi poizkusil z Nokio N900, četudi nima 1GHz procesorja kot Nexus ali Desire in ni tako fensi kot iPhone, a flash vsebine vseeno lepo predvaja, pa še cenejša je. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

JanezekNovak ::

BTW nekdo zgoraj je omenil, da ne more gledat SoutParka na iPhone/iPad/iPod toch kar pa ni res!!!!

Pojdi na prvi zadetek South Park Iphone na Google.

SP Central oz SP Central z svojim Applom in boš lahko zastonj dljal in gledal katerikoli del SouthParka.
http://www.euroairsoft.com/

talmai ::

Zorro: pa si ti že imel N900 v rokah? Ker na moji je 90% flash vsebin počasnih in praktično neuporabnih. Sploh tistih, ki so mišljene za desktop uporabo (cel web sajt v flashu na primer).

Resno, poskusi pri nekom, ki ima N900, pa povej, kakšen % iger na miniclip ti 1. sploh naloži 2. jih je mogoče igrat.

Tistle video zgoraj: Choppiness je kinda očiten. Izrezano je loadanje (resnično, komu se da čakat 3 minute da se zadeva zlovda, okej če nekej nujno rabiš, ampak flash ponavadi ni za nujne vsebine). Vidi se problem z resolucijo. Probleme ima tudi focus na cajte, pa click lag je (traja preden klikneš, da dejansko zazna). Aja, pa recimo če hočeš web sajt scrollat pa ti drži miš v focusu flasha... Polno podrobnosti, ki naredijo uporabo flasha tečno, da se ji izogneš, če se le da.

Flasha ne bi pogrešal na N900, če ga ne bi bilo. Tistih dvakrat na mesec, ko kaj pogledam na YT.. pa še to gre očitno v smer HTML5 (ker, če nič drugega, pri majhnih napravah se konkretno pozna HW decoding). Ignoriranje Flasha je stvar, ki jo Applu še najmanj zamerim, ob vseh stvareh ki se zadnje čase dogajajo v App Storu in s splošno filozofijo "walled garden", ki je meni, linuksašu, popolnoma tuja.

Je pa kul, da lahko rečem, da na mojmu telefonu lavfa flash. For the sake of the argument. Tko, kot lahko rečem, da lavfa Apache+PHP ali pa OpenTTD. Treba ga je pa narest še uporabnega.
"Bit je kot določna popolnoma nedoločna." (M. Heidegger)

Zorro ::

talmai, vse kar lahko rečem je, da sem videl tekoče predvajanje video posnetka iz portala RTV Slovenije preko wifi povezave. Mislim pa, da je bila kvaliteta videa nastavljena na nizko. N900 ima flash 9 in junija naj bi dobil 10, tako kot Android.

talmai ::

Zorro: ja, video tudi meni na 24ur in na YT dela kolikor toliko tekoče. Ampak 1. traja, da sploh začne predvajat in 2. ubiješ baterijo. Se mi zdi, da bi se s HTML5 zadevo dal naredit mnogo bolj odzivno in manj požrešno.
"Bit je kot določna popolnoma nedoločna." (M. Heidegger)

Zorro ::

Pač lahko komentiram samo to, kar sem videl. Kako pa kaj bo s html5 in flash 10, pa bomo še videli. Fajn je tudi, da se najdejo posamezniki, ki objektivno povedo svoje izkušnje z napravami, ki si jih lastijo, ker vse preveč je folka, ki pretirano hvali svojega "konja".

bluefish ::

CoolBits ::

In kaj ti je zdej jasno? To lahko uparablja vsak in delovalo bo v vseh brskalnikih...

noraguta ::

CoolBits je izjavil:

In kaj ti je zdej jasno? To lahko uparablja vsak in delovalo bo v vseh brskalnikih...

a to je podpis al odgovarjaš ?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

CoolBits ::

? To je odgovor.
Giandula je framework za idelavo dimačnih vsebin v javascriptu...
Deluje v brskalniku brez dodatnih vtičnikov in ja to lahko nadomesti flash dinamične menuje itd...
Zaenkrat to podpira le webkit... torej brskalnik na androidu, chrome in safari...

Še kaj?

Gandalfar ::

yet another javascript framework. Kaj ima to veze?

noraguta ::

ja svoje cajte je bil to dynamicdou (eni bi rekli web 2 leta 1999), pa še vedno za vektorsko grafiko al bomo svg-jal al flashal?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Gandalfar ::

svg-jamo ze nekaj casa

noraguta ::

Gandalfar je izjavil:

svg-jamo ze nekaj casa

se prau daj nekje celo za pogledat, 5 let nazaj je blo to prov neumna pogruntavšna.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Gandalfar ::

vecina vektorskih slik na wikipediji?

jureus ::

Nisem cele teme prebral! Vem da bi mogel!

Ampak odgovor na naslovno vprašanje
Zakaj Apple ne mara Flasha
je preprost:

Zato ker bi potem lahko bile free aplikacije za iphone/pod/pad ... in bi si lahko tisti app-store nekam potisnili.

CoolBits ::

Sej imaš free aplikacije in igre v appstoru!?

Limit-sky ::

...pa tudi free web aplikacije na netu, prilagojene za iPhone!

nekikr ::

Jureus: moral bi ja. Pa kakšnega iPhona bi tudi lahko držal v roki preden pametuješ ;)

Bor H ::

jureus: ne probavaj se kregat te dni o applu, je luna v napačni legi in imaš trojico fanov dobro razpoloženo ;)

nekikr ::

Ne Bor, ni čisto tako. Resnica je malce drugačna in sicer je vedno v tej domeni: nekdo pravi da iPhone/iPad ne zmore tega in tega in da tega in onega ni. Potem pa napišeš da vse to je, že lep čas, po možnosti zastonj...in potem se stvar zaključi. Saj sva imela tudi midva že nekaj takih ;)

lurker ::

Resnica je, da nekateri ljudje niso imeli življenja, dokler niso spoznali, da lahko praktično cel svoj čas posvetijo izbobraževanju zavedenih ovc (ki imajo preveč denarja)...

nekikr ::

Če iPhone pomeni, da sem bil zaveden in da imam preveč denarja, potem upam, da bo celo življenje tako. Resnično upam, da bom celo življenje kupoval super izdelke in to celo pod ceno. I like beeing zaveden :)

Gregor P ::

Saj to je tudi problem današnje potrošniške družbe, da so pripravljeni celo žrtvovati svoje pravice, samo da bi lahko bili "cool", pa četudi uporabljajo namenoma okrnjene "cool" produkte :|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Bistri007 ::

jureus je izjavil:

Nisem cele teme prebral! Vem da bi mogel!

Ampak odgovor na naslovno vprašanje
Zakaj Apple ne mara Flasha
je preprost:

Zato ker bi potem lahko bile free aplikacije za iphone/pod/pad ... in bi si lahko tisti app-store nekam potisnili.

Točno tako - potem bi Jobs führer izgubil kontrolo nad aplikacijami, ki se jih lahko poganja na iPhone OS in iTunes AppStore bi izgubila ekskluzivo. Samo ne mi z argumenti, da so "aplikacije" spletne strani, ker to niso. Ne moreš jih gnati offline in imeti prižganih brez brskalnika.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

CoolBits ::

Za take "napredne" uporabnike kot si ti... obstaja jailbreak tud na iphonu, kot na ostalih telefonih...
Pol pa delaš kar ti paše...

sirotka ::

Gregor P je izjavil:

Saj to je tudi problem današnje potrošniške družbe, da so pripravljeni celo žrtvovati svoje pravice, samo da bi lahko bili "cool", pa četudi uporabljajo namenoma okrnjene "cool" produkte :|


O kakšnih pravicah tu govoriš? Kdo te sili v napuk jabuk stvari? Jaz se ne počutim nič bolj kul zarad iphona, niti mbp, ipoda,... Mi je pa fajn, da stvar dela kvalitetno. Okrnjeni niso, če bi mi kaj falilo, bi kupil kaj drugega. Torej, ti ne poskušaj bit "cool" in blamirat nekih stvari, ker ti ne gre...

Gregor P ::

Seveda so Applovi produkti namensko strojno in programsko okrnjeni; ne rečem da niso tudi nekateri drugi, ampak pri Applu vsekakor to namenoma počnejo. In določeni potrošniki očitno pač zelo radi kupujejo takšne okrnjene produkte iz kakršnegakoli razloga že, ti npr. trdiš, da so zaradi tega bolj kvalitetni, tudi prav8-).

Ta "uspešen poslovni model" želijo posnemati tudi ostali proizvajalci na trgu in se tudi oni trudijo omejevati potrošnike oz. okrniti tudi njihove produkte vsaj na podoben način kot to že počne Apple. Na takšen način so ogrožene tudi naše potrošniške pravice. Vendar na srečo tem drugim (vsaj zaenkrat) ne uspeva to tako dobro, ker je te slednje potrošnike malo težje kar tako prepričati v to, da je to "omejevanje" za njih pravzaprav "dobro".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

BlueRunner ::

Seveda so Applovi produkti namensko strojno in programsko okrnjeni;

Tvoje osebno mnenje zapakirano v absolutno izjavo, ki ne dopušča drugačnega mnenja...

Limit-sky ::

"Na takšen način so ogrožene tudi naše potrošniške pravice."

Katere pravice? Daj malo več povej o tem, ker me zanima. Očitno sem jih sam spregledal ali pa jih ne poznam. Pa če kakšen link pripopaš tudi ne bi bilo slabo.
Pa najraje vidim, če je to Apple, ker jih takoj prijavim ustreznim inštitucijam, ker mojih pravic ne bo ena bedna firma omejevala.

Je pa zanimivo tudi, kakšni argumenti so bili za Ameriški naval na iPhone in iPad. Da Američanom ni važna tehnična dovršenost in da so totalni patrioti. Potem pa pride Android (ki je IMO edina pametna konkurenca iPhonu) in prehiti iPhone v Ameriki. In Američani kar naenkrat niso več takšni patrioti.

Gregor, na Japonskem tudi tisti oltarčki ne funkcionirajo več, ker Android vztrajno raste. Ali so izgubili svojo "Apfel force", ali pa so Japonci drastično spremenili svojo kulturo in so postali pravi patrioti. Lahko pa, da je HTC pogruntal še boljše oltarčke, kdo ve? Če boš kaj hodil po tistih krajih, daj malo poglej, kaj se dogaja. Dobro bi bilo to narediti pred poletjem, ker ko pride iPhone 4G, bodo Američani spet patrioti, ki raje kupujejo ameriško robo in Japonci bodo spet navalili na oltarčke, potem pa že vemo, kaj sledi, ne?


Sem pa včeraj nabavil HTC tattoo za 1 EUR (simobil akcija :)). Do 4G bo že zdržal, da ga vsaj 2 meseca uporabljam za domače stvari, iPhone pa za službene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

nekikr ::

Kako hudiča lahko ta pol-izdelek uporabljaš za službene zadeve?

Bor H ::

limit sky: kje si dubu un webapp ki si ga inštaliral? predvidevam da na appstoru ane? al maš jailbraikan?
ena od stvari kjer gre za namerno omejevanje: MMS, 3G ga je dubu, 2G pa ne ker ne bi sfolgal kao, itak
za japonsko smo se pa že nekej pogovarjal ane? med drugim ni nobeno drugo "zahodno" podjetje prej agresivno šlo na japonski trg z mobitelom, ki bi imel funkcije ki jih oni hočejo in ne bi bil preveč škatlast (N95 recimo)
glede androida pa mi povej kaj na njem ni ameriško? razvil ga je google, ki je vzel potem HTC da mu ga zapakira, ampak je google "jamčil" za njega, s tem se nekako spremeni ime firme v očeh ljudi, pa še to da je HTC prej precej z MSom sodeloval, če pa zanikaš da so američani obsedeni patrioti si pa poglej njihove ceste recimo

Keyser Soze ::

Limit-sky je izjavil:

Je pa zanimivo tudi, kakšni argumenti so bili za Ameriški naval na iPhone in iPad. Da Američanom ni važna tehnična dovršenost in da so totalni patrioti. Potem pa pride Android (ki je IMO edina pametna konkurenca iPhonu) in prehiti iPhone v Ameriki. In Američani kar naenkrat niso več takšni patrioti.

Nope.

Samo počasneje dojemajo. Pri nas so nekateri pa le še počasnejši. Ampak, skušajo pač bit "All American". /thumbs up/ ;)

Sej folk dojame, če jim določene stvari dovolj dolgo rišeš. Samo žalostno je da so takšni uspehi izredno kratkotrajni.
OM, F, G!

nekikr ::

Bor: Saj smo mi tudi, poglej naše ceste...je več Cliov ali Dodgeov?

sirotka ::

Limit-sky je izjavil:


Sem pa včeraj nabavil HTC tattoo za 1 EUR (simobil akcija :)). Do 4G bo že zdržal, da ga vsaj 2 meseca uporabljam za domače stvari, iPhone pa za službene.


Še za ta 1€ ti bo žal, boš videl:) Ne poznam enga, ki bi bil zadovoljen z njim...

Bor H ::

Clio je ena zadeva, ki je ne razumem sploh, vidiš pa pri nas precej več azijcev in američanov kot pri njih azijcev in evropejcev

nekikr ::

za japonsko smo se pa že nekej pogovarjal ane? med drugim ni nobeno drugo "zahodno" podjetje prej agresivno šlo na japonski trg z mobitelom, ki bi imel funkcije ki jih oni hočejo in ne bi bil preveč škatlast (N95 recimo)


Točno to. Tudi v Evropi prej ni bilo nobenega podjetja, ki bi ponujalo pametni telefon za mase, po sprejemljivi ceni, s funkcijami ki jih rabimo in ki ne bi bil odurno grd. Bravo Apple? Edini, ki zna očitno?

Bor H ::

No, sprejemljiva cena je čudna definicija, imel si v trenutku ko je prišel vn še vsaj N95 za nižji denar, je pa grd, to se strinjam. Ok, pa ni bil tuchscreen, si imel pa cel kup WinMo telefonov. Imaš pa zdj cel kup stvari, ki ne zgledajo slabo in imajo precej boljši hardware, recimo Nexus One al pa Desire.

nekikr ::

In kaj ima hardware veze pri telefonu? Mislim, da povprečenga uporabnika niti malo ne zanima koliko rama in kakšen procesor je zadaj. Kar nas zanima je uporabniška izkušnja. če nekomu rata na 1MHz narest to, za kar drugi rabijo 1Ghz je to njegov plus. Hardware nima nobene veze.

Bor H ::

Ima pa veze resolucija zaslona, SD kartica, boljši fotoaparat, izmenljiva baterija (ok, ima pluse in minuse), ni vse samo v Mhz, se strinjam, ampak jih pa ne moreš čist zanemart, če ne drugega bodo določene stvari hitreje laufale na Desire kot na iPhonu, če si bo po zadnjih vrsticah v Applovih EULAh upal cross platform zadeve delat.

sirotka ::

Bor H je izjavil:

Ima pa veze resolucija zaslona, SD kartica, boljši fotoaparat, izmenljiva baterija (ok, ima pluse in minuse), ni vse samo v Mhz, se strinjam, ampak jih pa ne moreš čist zanemart, če ne drugega bodo določene stvari hitreje laufale na Desire kot na iPhonu, če si bo po zadnjih vrsticah v Applovih EULAh upal cross platform zadeve delat.



SD kartica je nujno zlo pr Androidu, pri iphonu je pa res ne pogrešam, nimam niti 50% zapolnjenega prostora, edino če pretiravaš z musko. Izmenljiva baterija, je tko tko. Meni je najpomembnejši sam OS, ki pa trenutno še nima konkurence.

nekikr ::

Ah daj no Bor. Pojdiva po vrsti:

1. Višja resolucija zaslona? A ti moram povedati kako velik zaslon ima iPhone in kako velik je bil na N95? A si res upaš to dvoje primerjati?
2. SD kartica? iPhone 1G je imel 8GB spomina. Rabiš več? Čemu? Na desetine milijonov uporabnikov pravi, da je 8GB vrh glave zadosti.
3. Boljši fotoaparat? Točka zate :)
4. Izmenljiva baterija? A res hočeš o tem? Kolikokrat si menjal baterijo na svojem telefonu? Apple servis ti drugače zamenja baterijo, če ti umre ali jo hočeš zamenjati. Ker je pa ne menjaš vsak dan trikrat pa on-the-fly menjava baterije ni neka prednost. Hudiča, ko ti pade na tla potem pobiraš 10 komponent, ker se vse takoj odpre.
5. Zato pa imaš appstore. Tam so programi, ki preverjeno delujejo brez problema.

Limit-sky ::

limit sky: kje si dubu un webapp ki si ga inštaliral? predvidevam da na appstoru ane? al maš jailbraikan?
Uradna stran
http://www.dseffects.com/iphone/games/M...

Nikoli nisem to potreboval in sem samo zaradi testa tole inštaliral. Oz. sploh ne inštaliraš ampak si dodaš shortcut na namizje. V browserju sploh ne dela. Je pa zastonj.

Linke do zastonj web aplikacij sem pa našel, glej, glej, na Applovi strani.

Se pa strinjam s sirotko. Takoj kupim boljši telefon, ki laufa iPhone OS. Za kompromis sem pripravljen tudi spregledati dizajn naprave, flash in MMSe.

Keyser Soze ::

1. Višja resolucija zaslona? A ti moram povedati kako velik zaslon ima iPhone in kako velik je bil na N95? A si res upaš to dvoje primerjati?
Na iPhoneu je primerna za starejše in slabovidne osebe. Kar je absolutno plus.

2. SD kartica? iPhone 1G je imel 8GB spomina. Rabiš več? Čemu? Na desetine milijonov uporabnikov pravi, da je 8GB vrh glave zadosti.
Pol je 32GB fail al kako? Z SD kartico lahko prilagajaš količino memorije. Tudi če menjaš telefon za drug model, drugo marko, nisi vezan na transferje preko tretjih naprav. Zamenjaš kartico in greš naprej. SD slot je +, če ga aparat nima ima en minus. Za fanboye pa to nikoli ne bo minus ampak feature. Bravo.

3. Boljši fotoaparat? Točka zate :)
Več kot očitno.

4. Izmenljiva baterija? A res hočeš o tem? Kolikokrat si menjal baterijo na svojem telefonu? Apple servis ti drugače zamenja baterijo, če ti umre ali jo hočeš zamenjati. Ker je pa ne menjaš vsak dan trikrat pa on-the-fly menjava baterije ni neka prednost. Hudiča, ko ti pade na tla potem pobiraš 10 komponent, ker se vse takoj odpre.
Ti pade na tla in moraš pobirat recimo 3 koščke. To ti je argument. Če grem na pot/teren in nimam vtičnice na vlaku, letalu, ipd, lahko vzamem s sabo extra baterijo. Ko prvo zmolzem, noter zadegam drugo in je problem rešen. iPhone? Jah, kupit moraš zunanji aku (če obstaja) pa si na istem. Če ti crkne baterija? Mal več zajebancije kot pri ostalih aparatih.

5. Zato pa imaš appstore. Tam so programi, ki preverjeno delujejo brez problema.
Ja, za vsak "prdec" svojo individualno aplikacijo. Pa še skoraj za vsako večjo internetno stran svojo, če hočeš, da so pogledaš kakšne flash vsebine an tej strani. Res, nova vrsta zabave skrolat med maljon aplikacijami da lahko "prdneš" na dva načina. To znajo tudi drugi.
OM, F, G!

Bor H ::

1. primerjal sem z HTC Desire, sej sem rekel da je takrat bil N95 inferioren samo v zaslonu ubistvu
2. sem že napisal v eni drugi temi pa vendar: med 16 in 32GB verzijo iPhone je 100dolarjev razlike, SD kartica 16gb je 35usd, max 50usd, sploh pa mogoče danes ne rabim tolk spomina, ga bom pa čez eno leto in ne mislim celega telefona pol menjat, pa tudi praviloma hitreje kopiraš podatke direkt na kartico kot preko USB povezave od telefona, aja, pa iPhone in podobni telefoni so fajn kr lahko gor pogledaš in na hitro pošlješ kakšno sliko, ki si jo fotografiral z "dedicated" fotoaparatom
3. hura ;)
4. sej sem rekel, plusi in minusi, jst recimo že resno razmišljam o nakupu druge baterije, mi en dan ne zadostuje ampak zaenkrat sem še vedno nekako uspel sfolgat brez, sej pravim, tole ni ne čisti plus ne minus
5. nisem govoril o tem da dela ampak kako dela, če razviješ aplikacijo za android in iphone os, enako seveda, se ti bo verjetno hitreje naložila na androidu z 1Ghz kot na iPhonu z 600Mhz ane?

limit-sky: če sem prav videl te linka na appstore, torej je bila zadeva očitno approvana iz strani appla? kaj pa če bi hotu aplikacijo zagnat mimo njihove kontrole?

nekikr ::

Keyser:

1. Očitno je potem več deset milijonov ljudi slabovidnih, kajne? In vedno več jih je?
2. Ja, fail je. Saj ne rečem, 1TB prostora bi bilo super. Ampak ne rabiš. Desetine milijonov ljudi ne rabijo. če rabiš ti, potem ne kupi tega.
3. Jeej.
4. Za iPhone 1G si lahko dva tedna po uradni izdaji kupil Kensington zunanjo baterijo.
5. No, če nisi nikoli uporabljal appstora/cydiee/instalusa bodi tiho prosim.

Gregor P ::

Neverjetno, nisem verjel, da bom doživel dan, ko si bo potrošnik dobesedno želel omejevanja njegove proste izbire in v to silil še druge ("saj ne rabiš" ipd. neumestnosti):'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Apple ne mara Flasha (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22861382 (55655) BigWhale
»

Flash na mobitelih zamuja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
16023589 (21236) lurker
»

Apple priznal težave iPada z internetom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6010800 (8869) zee
»

Adobe je jezen na Apple, Apple odgovarja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11431084 (27997) sirotka
»

Danes Apple-ove tiskovne konference, domnevno predstavljen tablični Mac (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22319841 (14489) Lion29

Več podobnih tem