» »

Trdi disk mi ropota

Trdi disk mi ropota

Mare3 ::

Začelo se je dogajati da mi trdi disk ropota kot da bi se prižgal motor samo ne toliko na glas ampak je moteče. Ropota v presledkih na približno 10s kdaj več kdaj manj. Kaj bi lahko bila težava in kaj priporočate?

Andrejpan ::

težava je ta, da bo disk šel rakom fučkat, popravljat se ga pa ne splača, ker je predrago za ceno novega. Priporočilo, naredi backup(ASAP) in kupi novega ali se pa vsaj pozimaj, kje ga lahko kupiš, ko ti bo sedanji crknil.

st0jko ::

Ja čimprej skopirat pomembne zadeve na nek drug disk, ker lahko vsak čas crkne, potem je pa zelo drago reševat podatke.
keks?

Mare3 ::

Ma sej vse kar je gor so igre filmi in muzike. Brez vsega tega lahko preživim ker ne znam naresti backupa.

bluefish ::

ker ne znam naresti backupa.
Najbolj simple način je, da kopiraš želene datoteke iz enega diska na drugega. Ni neka znanost.

Yohan del Sud ::

Nisi čisto podroben, FTW. V najbolšem primeru ti je kakšen šrauf popustil dovolj, da cel disk tolče nekam ob del ohišja in zato ta zvok. V najslabšem ti odpoveduje mehanika v samem disku ... Presnemi drugam tisto kar je bolj pomembno, dokler še dela, za zihr.
www.strancar.com

Mare3 ::

Ma ni noben šrauf sm pregledu pa če bi bil šrauf bi neprestano ropotal, tako pa v presledkih kot da bi se notri v disku nekaj prižgalo :D Ali obstaja možnost da bi kaj zagorelo da vem ker računalnika ne izklapljam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

bluefish ::

Ali obstaja možnost da bi kaj zagorelo da vem ker računalnika ne izklapljam?
Ne.

Mare3 ::

Polpa v redu ko crkne crkne kaj naj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači server (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6911770 (8033) MrStein
»

'Avtomatizacija' ventila

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
263762 (2973) d4vid
»

Norton Ghost 14

Oddelek: Programska oprema
121703 (1208) imagodei
»

geforce-u 4200 je vroce

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71219 (958) Urc
»

Mrtev Opteron uzel še drugega Opterona? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
653979 (2608) VASkO

Več podobnih tem