» »

Mrtev Opteron uzel še drugega Opterona?

Mrtev Opteron uzel še drugega Opterona?

«
1
2

JIM22 ::

Danes dobil novega opterona, ga vstavim v plato in stvar hočem prižgat, pritisnem gumb za start in nič. Probam še na pinih če bo vžgalo in spet nič. Gor sem imel bios 623-2. Kej takšnga se mi še ni zgodil, da stvar nebi delal čisto nič. Tud ventilatorji se ne zavrtijo, kot da ne dela gumb za start. Dam prejšnjega opterona not in probam pognat z njem, stvar se prižge in gorijo vse 4 lučke, dalje pa ne gre. Imam pa doma še SanDiego procesor in dam ga not, stvar pa dela normalno. Sem zamenjal še bios in opterona ne delata. En ne da zankov življenja čisto nič, drug pa tuk da se venti vrtijo in gorijo 4 lučke na plati.

Kaj pravte, da bi blo lahko narobe? Jest mislim da lahko zagrnem oba.;(
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

tiborrr ::

Naredi clear CMOS. Ce si iz LJ, me kontaktiraj, lahko probava na moji nForce3 in ULI1695 plati.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

JIM22 ::

tiborr: sem naredil clear cmos še predn sem dal mrtvega not in še pol 10x in tud bios je drug 704-2bta in tud ne dela noben. Bom danes pr bratrancu sprobal če bo kej zalaufal, sam se mi zdi da ne bo iz nobenga nič. Nisem iz LJ da bi prišel do tebe.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

ace99 ::

zanimivo, men se je enkrat z opteronom nekej podobnga zgodil.
ko sm ga dal prvic not je vse delalo kot treba. pol ga pa drug dan przgem in kot si ti napisal se ne zgodi nc. pol sm sprobal vse kable in ostale stvari in se zmerej nc.
pol sm pa enostavno ene 30x prtisnu knof za power in komp je cudezno zacel delat.
to se mi je zgodil samo 1x, od takrat naprej vse stima. skratka kr neki....

ace99 ::

predn jih zagrnes se se mal poigrej z njima :))

mykeos ::

ma sej sem imel pred nekaj tedni podobne probleme jim.če se spomniš.ene 10 ur je bil "klinično mrtev".potem pa nenadno vstajenje!>:D naredil nisem nič,samo počakal in poiskušal.ni druge.zdej spet dela bp na vseh mogočih obremenitvah.
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

JIM22 ::

Čudno sem vse skup zdi. Bom še sprobal če se bo dalo kej rešit. Malo prej sem probal pr bratrancu oba procesorja in dasta enake znake kot pri men. Upam da iz tega ko sem danes dobil, bo še kaj. Sam res kej takšnga še nisem vido, da se recimo cel računalnik čist nič ne nažge.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Evo še ena nova skurjena komponenta. Sem dal not procesor ki se ni nič zagnal in prižgal napajalnik. Še zmeram se ni zagnal in sem pustil pri miru, sem mislo da se bo že zbrihtal. Dobro da sem bil blizu in sam naenkrat ugasne rzmenal lučka na plati in smrdi iz napajalnika. Tud prej ko sem prižgal napajalnik se je posvetla normalno in takoj potem majn. Zgleda da se mi je podobno zgodilo kot priomožu. Zdej ne vem kaj je še šlo zraven. Mogoče še plata ali ram. Napajalnik je pa ocz powerstream 520w(ni tak problem zamenjat).
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

tiborrr ::

JP17 bug mislis? :( "Friends, don't let friends buy DFI!"
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

JIM22 ::

lahko da je jp7bug, da z temi opteroni zajebava. Ne vem kaj je. Ni mi sploh panike z plato al pa napajalnikom. bol me skrbi kako dva opterona zamenjat.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

DominusSLO ::

omg jim... moje sožalje :'(

Meni se zdi praktično nemogoče, da bi dobu kr 2 opterona, ki ne delata... Kaj ti maš tudi dfi nf4 ultra-d?

Za dobro voljo >:D: mtosev ugotavlja: lahko da dobiš plato katera bo 100 na uro jebala al pa bo vse OK. ASRock >:D

JIM22 ::

Enga opterona sem imel in je delal uredu. danes pa poštar prinese druzga in sprobam in pol je šlo vse k vragu. Napajalnik je crkno v ugašenem stanju. Je pa vse na plati dfi sli-d. Dobro da mi še SD ni vzelo.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MEDENA ::

jp17 bug to je vdimm fora 3.3v in več ?

JIM22 ::

aha. Sam nebi smel to jebat ker je bil itak cmos clear.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MEDENA ::

Se strinjam....res čudna zadeva pa da je PSU šel še po gobe :\

Shark-357 ::

Po moje se je isto zgodilo kot pri GUFY-u.
Krivec je po vsej verjetnosti OCZ.

Zgodovina sprememb…

ace99 ::

zakaj bi bil pa napajalc kriv?

Legoless ::

Ne me strašit! Tudi jaz imam OCZ in NF4. 8-O Pa si že probal prvega Opterona pri kom drugem če bi mogoče zalaufalo?

Shark-357 ::

@aceoff

cca 20% procentov OCZ-jev ko crknejo radi odnesejo s seboj še kako komponento;)

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

Jaz tudi mislim, da je kaka fora s OCZ ???

ace99 ::

dobr pol se ni razloga za paniko. upam da to res nima nc z jp17.
mi lahko en sm na hitr pove kako se slikco tle zraven prpopa da vam dokazem kaj dela opty 144. se opravicujem za smetenje!!

lp

Shark-357 ::

Sliko uploadaš sem klik... potem pa klikneš gumb slika in pastaš link in to je to..

Zgodovina sprememb…

ace99 ::

ok, bom probal zvecer.
hvala......lp

ace99 ::

evo vam slikca
drugic k bo mal bol marzlo pa drugi rami in navita graficna pa se vec..

mile ::

a ga je zdravo furat na taki voltazi?

sirotka ::

jim22..s kod si? Prodaš enga skurjenčka?

tomi66 ::

Sirotka, kaj ti bo, a upas ,da mogoce ni skurjencek, al ga bos mel za okras.
@mile - seveda, zdravju koristi sam temperaturo mors pazit
lp
www.hempaq.wordpress.com

JIM22 ::

Sam men je ziher nov opteron odneso vse. Na koncu še napajalnik. Sej sem vam gor lepo napiso kako je blo. Ko sta že šla oba opterona je komp še normaln dela z SD. pol pa za foro not novga opterona, ni vžgal sem pustil stvar pri miru(ugašneno, samo napajalnik je bil prižgan) in čez par minut je šel še napajalnik(računalnik v ugasnenem stanju).
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

sirotka ::

mam doma steno polepleno z raznimi zadevami...opterona jasno še ni:)

RC14 ::

JIM22: smola res, full škode ti je naredlo tole ane?. moje sožalje. :O

Res očitno določeni opteroni nekaj jebe.o.
venice je zakon. :D Opteron, gor ali dol. Kar nekaj folka vidim, da ma probleme z tem opteronom , pa tudi na enem forumu sem zasledil, da je enim trem uporabnikom ta opteron zjebu kr neki, pa kr neki jih jeb., pa ne vem kje sem to prebral, da bi dal link. , pa še tako drag je.


Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

tiborrr ::

Vas jebe DFI, ne Opteron.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

VASkO ::

ja seveda, procesor bo vam skuro plato, napajalnik pa se kaj. malo morgen. jaz sem cist nekj drugega vido po raznih forumih, kar dosti OCZjev je kar tako zagorelo, DFI pa je tak zgodba zase.

igor0203 ::

Sam men tud ni jasno kaj je zdej to z DFIjem...
A so plate tok nekakovostno narejene al kaj? Pol se lahko začnem tud jst bat, da mi bo kaj zagorel al kaj? Mam pa tisto čist prvo revizijo plate...

Good Guy ::

ja sam res kva je zdej s temi platami (če so plate v igri), ker vidim da ma večino folka k ma amd te plate!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

cole-22 ::

Nevem no jst nimam nobenih problemov z plato (TOK TOK TOK) Zdej ker je na tem forumu trem crknla plata, še ne pomen, da so zdej use zanč! Res je da je problem z jp17, samo to naj bi imele nove rev. zrihtano. Od 10000 plat če jih 50 crkne ni nič. Tudi od drugih znamk plate crkujejo in imajo razne probleme pa naj bo to Gigabyte, Asus, MSI ali Asroc. Samo, ker je DFI trenutno najbol popularen se toliko več govori o njem!

tiborrr ::

cole, je pa res, da se nisem videl treh ljudi v roku meseca dni, da bi jim crknila npr. MSI, Epox ali ASRock :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

cole-22 ::

Tiborrr je pa res, da ima 90% ljudi na tem forumu DFI in bi težko trem crknla kakšna druga plata v mesecu dni ;)

Upam, da se to ne bo več ponovilo kar se je Primozu in Jimu :\

mile ::

pocaki se mal, bo Asrock prevladu :D

toncek_95 ::

jah ne dfi-jevke crkujejo ''bolj'' pogosto zato k vsi k majo dfi navijajo torej so plate bolj obremenjene. Ker vsak ki navija alo bolj resno kupi dfi

Good Guy ::

ta vic je tut dober ja :D :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

cole-22 ::

Mal narobe si se izrazu! Navijajo vsi ni važn kera plata. Je pa res, da "vsi" ki imajo DFI EXTREMNO navijajo!

toncek_95 ::

ja no to sm mislu.

tiborrr ::

Ja EXTREMNO :\, malo se umirite... Lepo vas prosim, primite se dimnika, da vas med oblake ne zanese... :\ Se enkrat mi reci, da je Venice na 2.7GHz ekstremno navitje, pa grem scat od smeha :))
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

cole-22 ::

Kaj če bi se ti mal umeru? In kje sm napisu da je venice 2700 EXTREMNO navit? Komu je crknla DFI, ki je imel normalno navit in jumper na default??? Pač večina plat je crknilo zaradi EXTREMNEga navijanja in ne zaradi navitja na 2500MHZ!!!

toncek_95 ::

ne 2700 ni ekstremno in tudi 3giga ni ekstremno.Ekstremno je tist k delajo z tekočimdušikom. Aja drugač pa je vse kar je okol 2700Mhz ali pa celo preko 3giga v 90% vse na dfi-jevih platah. Seveda govorim za amd-jeve proce

tiborrr ::

Ja, toncek, bravo... :\ Folk kupuje DFIjke predvsem zato, ker prisparajo na DDR bosterju (10 jurjev). ABITka ima precej bolj stabilno Vcore napetost kot kerakoli DFijka (to velja ze od DFI NF2 Ultra Infinity in ABIT NF7-S).

Lepo te prosim, od kdaj pa je CPU overclock tak fejst odvisen od tega, ce je v kisti DFI? :\ Moj gre komot 2950MHz 3DMark stable (malce slabsi navijac), VASkOtu gre pravtako 2.8GHz in to na Gigabytki. Ne na pamet, samo to.. :|
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

toncek_95 ::

ja sej nism reku da je odvisno od dfi-ja. Sam skorej vsi ki navijajo imajo dfi in ja zato ker ne rabijo bosterja oz. kopit tccd ramov.

tiborrr ::

A si anketo pri Ninamediji narocil, da ves, kdo navija in kdo ne? >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

GaS ::

Zadnjih petnajst postov je z vsebino zelo oddaljenih od naslova..;)

DFI seka!:D

sirotka ::

jim22...pm me prosm. Kar se pa dfija tiče, pa je jasno, da so najbol Oc prijazne plošče, razen če misliš kake mode delat. In 2700 je za tanove steppinge že kr ekstremno ja...ker se navijajo slabo k hudič. Drugač pa ja...pjte mau pogledat kere plete so dosegle najvišji OC
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Opterona 939 (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Navijanje
50430584 (14754) GUFY
»

Venice ali San Diego? DFI ali ABIT? OCZ ali (vaš predlog)?

Oddelek: Kaj kupiti
111100 (925) TekO
»

Opteron ali Athlon X2? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
614886 (3640) ekseR
»

20pin ATX(1.0) na 24pin ATX(2.0) konektor...

Oddelek: Strojna oprema
281718 (1322) Good Guy
»

DFI NF4 Ultra-D smoking&burning... (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
26911673 (7758) Primoz78

Več podobnih tem