» »

Android na vrhu v ZDA

Android na vrhu v ZDA

Gibanje svetovnega deleža operacijskih sistemov

vir: Ars Technica

Obiskovalci Ars Technice in njihove naprave

vir: Ars Technica
Ars Technica - Najnovejši podatki podjetja AdMob, ki se ukvarja z oglaševanjem na mobilnih telefonih, kažejo, da je po količini prenesenih podatkov, če se omejimo le na ZDA, od koder pride 45% vseh zahtevkov, Android v marcu prehitel iPhone ter tako postal mobilni operacijski sistem z največjim deležem serviranih oglasov. Iz grafov, ki so jih pripravili pri Ars Technici, vidimo, da je v preteklih letih daleč največ izgubil Symbian. Jeseni 2008 je namreč prejel kar 60% vseh (svetovnih) oglasov na mobilnih telefonih, ta delež pa je v letošnjem marcu padel na le 21%, kar ga umešča na 3. mesto na lestvici. Na svetovni lestvici je Android tik pred njim (25%, Symbian je prehitel v lanskem decembru), medtem ko ima iPhone OS na prvem mestu še zdravo prednost 46% deleža.

Windows Mobile z webOS zaseda dno lestvice z le nekaj odstotki (WinMo je imel jeseni 2008 še 10% delež), med njiju in Symbian pa je umeščen še Research in Motion s svojimi Blackberryji, ki dobi serviranih slabih 10% vseh oglasov.

Zanimivi so tudi deleži naprav v primeru iPhone OS ter njegove različice. Če si ogledamo delež naprav jasno vidimo, zakaj iPhone OS 4 ne bo podpiral prve generacije iPhoneov in iPod Touchev, saj slednja skupaj dobita le 4% vseh oglasov, namenjenih za iPhone OS, medtem ko iPhone 3G in iPod Touch 2. generacije dobi 45% oglasov. Preostanek, 51%, pripada najnovejšemu iPhone 3GS in strojno enakemu iPod Touch 3. generacije.

Večinski delež pri različicah operacijskega sistema pobereta najnovejši različici iPhone OSa, 3.1.3 in 3.1.2 (najnovejša različica ki omogoča jailbreak), s 44 oz. 42 odstotki. Preostanek pripada starejšim različicam iPhone OS 3 (9%) ter izdajam pred iPhone OS 3, katerih je 5%. Podrobnejše poročilo AdMoba si lahko ogledate v Adobeovem dokumentu.

Pri Ars Technici so na željo bralca pripravili še podatke o obisku njihove strani z mobilnih naprav iz obdobja zadnjih 30 dni. S skupnimi 71% kraljuje Apple, saj je kar 50% obiskovalcev do strani dostopalo z iPhona, 12% z iPada ter 9% z iPod Toucha. Približno četrtina mobilnih obiskovalcev je uporabila napravo, na kateri teče Android, medtem ko trije odstotki obiskovalcev uporabljajo Blackberryje. Ostali operacijski sistemi (Symbian, webOS, Windows Mobile) predstavljajo zgolj 2% vseh obiskovalcev.

14 komentarjev

CoolBits ::

Seveda, ko je na androidu vsaka druga aplikacija z reklamami...

Bistri007 ::

To je merjenje uporabe mobilnega brskalnika, ne dejanski delež uporabe različnih mobilnih OS.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

js osebno ::

Bistri007 je izjavil:

To je merjenje uporabe mobilnega brskalnika, ne dejanski delež uporabe različnih mobilnih OS.

Je pa seveda tudi odlična reklama za Android in iPhone. Kaj ko bi primerjali število telefonov namesto števila ponesreči kliknjenih oglasov. Na mojem telefonu v 1.5 leta še nikoli nism kliknil na oglas, pa sem veliko na internetu...

Zgodovina sprememb…

c00L3r ::

Mene ne moti, če je aplikacija brezplačna in se v meniju od aplikacije pokaže mala reklama. Prav tako je to dobra priložnost za razvijalce, da lahko nekaj zaslužijo z brezplačnimi aplikacijami.

Byla ::

treba je upostevat, da je to ZDA only. Ne ravno najbolj relavanten trg za telefone, ceprav je res penetracija smart phonov visoka.
www.thirdframestudios.com

Mikrohard ::

js osebno je izjavil:


Je pa seveda tudi odlična reklama za Android in iPhone. Kaj ko bi primerjali število telefonov namesto števila ponesreči kliknjenih oglasov. Na mojem telefonu v 1.5 leta še nikoli nism kliknil na oglas, pa sem veliko na internetu...

Šteje se vsak PRIKAZ oglasov in ne KLIK na oglas. Je pa to lep prikaz uporabe telefona... čeprav je po številu naprav z iPhone OS in Androidom manj od recimo Symbiana, se vidi, da uporabniki veliko več brskajo po spletu in veliko več uporabljajo aplikacije kot na starih operacijskih sistemih.

c00L3r ::

Symbian ima res "velik" tržni delež med pametnimi telefoni. Ampak to je posledica tega, da vsak telefon znamke Nokia, ki stane v prosti prodaji nad 100EUR pride s symbian-om. Ti telefoni pa se ne uporabljajo kot pametni telefoni. Dejansko začnejo "štekat" če poskusimo malo več stvari pognat na njih.

PrimozR ::

js osebno je izjavil:

Bistri007 je izjavil:

To je merjenje uporabe mobilnega brskalnika, ne dejanski delež uporabe različnih mobilnih OS.

Je pa seveda tudi odlična reklama za Android in iPhone. Kaj ko bi primerjali število telefonov namesto števila ponesreči kliknjenih oglasov. Na mojem telefonu v 1.5 leta še nikoli nism kliknil na oglas, pa sem veliko na internetu...

Prikazanih, ne kliknjenih.

Bistri007 je izjavil:

To je merjenje uporabe mobilnega brskalnika, ne dejanski delež uporabe različnih mobilnih OS.

In posledično tudi OSa, ker ima itak vsak svojega.

Byla je izjavil:

treba je upostevat, da je to ZDA only. Ne ravno najbolj relavanten trg za telefone, ceprav je res penetracija smart phonov visoka.

Preberi novico.

c00L3r je izjavil:

Mene ne moti, če je aplikacija brezplačna in se v meniju od aplikacije pokaže mala reklama. Prav tako je to dobra priložnost za razvijalce, da lahko nekaj zaslužijo z brezplačnimi aplikacijami.

Kakšne aplikacije neki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Bistri007 ::

c00L3r je izjavil:

Symbian ima res "velik" tržni delež med pametnimi telefoni. Ampak to je posledica tega, da vsak telefon znamke Nokia, ki stane v prosti prodaji nad 100EUR pride s symbian-om. Ti telefoni pa se ne uporabljajo kot pametni telefoni. Dejansko začnejo "štekat" če poskusimo malo več stvari pognat na njih.

Ah daj no daj! Potem je tvoj ajFoun super duper neumen, ker ne more poganjati več kot ene aplikacije naenkrat.

Uporaba naprednih funkcij mobilnega aparata pa je odvisna od uporabnika samega. Saj tudi v Windows folk večinoma ne instalira aplikacij. Z Ovi store je to zelo enostavno. Ampak moraš imeti paket, ki vključuje prenos podatkov, drugače te stvari pridejo zelo drage.

Sem ravno kupil Nokio X6. Androidi mi imajo premajhno resolucijo ekrana.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

c00L3r ::

Bistri007 je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Symbian ima res "velik" tržni delež med pametnimi telefoni. Ampak to je posledica tega, da vsak telefon znamke Nokia, ki stane v prosti prodaji nad 100EUR pride s symbian-om. Ti telefoni pa se ne uporabljajo kot pametni telefoni. Dejansko začnejo "štekat" če poskusimo malo več stvari pognat na njih.

Ah daj no daj! Potem je tvoj ajFoun super duper neumen, ker ne more poganjati več kot ene aplikacije naenkrat.

Uporaba naprednih funkcij mobilnega aparata pa je odvisna od uporabnika samega. Saj tudi v Windows folk večinoma ne instalira aplikacij. Z Ovi store je to zelo enostavno. Ampak moraš imeti paket, ki vključuje prenos podatkov, drugače te stvari pridejo zelo drage.

Sem ravno kupil Nokio X6. Androidi mi imajo premajhno resolucijo ekrana.

1.) Nimam iPhone
2.) Sem imel že 2 symbian telefona
3.) Ne trdim da Nokia dela slabe pametne telefone s Symbian-om. Pravim samo da daje Nokia Synbian OS na skoraj vse svoje aparate, razen tistih res osnovnih. Symbian OS je bil mišljen za pametne telefone. Aparati nižjega-srednjega ranga, ki se potem prodajajo za okrog 60€ subvencionirani ceni, pa žal strojno ne zmorejo poganjat vsega kar ta OS ponuja. Recimo E serije Nokie so mi zelo všeč.
4.) Če ti majo Android-i premalo resolucijo, zakaj si potem vzel X6, ki ima samo 360x640? Moj HTC Desire ima 480x800.

PrimozR ::

Bistri007 je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Symbian ima res "velik" tržni delež med pametnimi telefoni. Ampak to je posledica tega, da vsak telefon znamke Nokia, ki stane v prosti prodaji nad 100EUR pride s symbian-om. Ti telefoni pa se ne uporabljajo kot pametni telefoni. Dejansko začnejo "štekat" če poskusimo malo več stvari pognat na njih.

Ah daj no daj! Potem je tvoj ajFoun super duper neumen, ker ne more poganjati več kot ene aplikacije naenkrat.

Uporaba naprednih funkcij mobilnega aparata pa je odvisna od uporabnika samega. Saj tudi v Windows folk večinoma ne instalira aplikacij. Z Ovi store je to zelo enostavno. Ampak moraš imeti paket, ki vključuje prenos podatkov, drugače te stvari pridejo zelo drage.

Sem ravno kupil Nokio X6. Androidi mi imajo premajhno resolucijo ekrana.

800 x 480 ti je premalo, 640 x 360 pa dovolj? o_O

Kaj ima veze multitasking s tem, da je telefon dober ali ne? Heck, iPhone je zaradi tega celo boljši, ker _dela_, česar ne morem trditi za Symbian.

Bistri007 ::

Androidi imajo po večini 320 x 480, Desire na začetku meseca še ni bil zunaj... Poleg tega robotek nima Garmin navigacije.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

PrimozR ::

Zagotovo obstaja kaka druga alternativa za navigacijo. Na začetku meseca je bil pa zunaj Nexus One. Pa Milestone Če bi si ga želel bi ga že dobil, še več, Milestone je že nekaj časa na mobisvet.si.

Bistri007 ::

Krša od Motorole ne grem več kupovati. Garancija s hitrim popravilom in Mobisvet sta pa dva različna pojma.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applov WWDC se bo zgodil zgodaj v juliju

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
53267 (3081) Beat-O
»

iPhone dobiva večopravilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5411337 (9139) lurker
»

Opera za iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6022710 (21392) sirotka
»

Vpogled v Symbian v letu 2011

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
474141 (2717) MrStein
»

Symbian in Windows Mobile nazadujeta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
628703 (7612) damirj79

Več podobnih tem