» »

Telefon padel v vodo (BlackBerry Curve 8900) pomoč...

Telefon padel v vodo (BlackBerry Curve 8900) pomoč...

mihecpegec ::

Zdravo.
Torej včeraj se mi je zgodilo, da mi je BlackBerry Curve 8900 padel v vodo(banja polna vode). Voda je bila normalna iz vodovodnega omrežja, brez dodatkov (šampon, sol...)
V hipu sem telefon pobral in odstranil baterijo, in "posušil" mokre vidne dele, čez čas ponovno vstavil baterijo. Telefon se ne zbudi.

Danes sem imel malo več časa in bolj podrobno pogledal telefon, dal sem ga v debelo plast robčkov in na razdaljo 1m postavil fen, ki je v telefon pihal topel zrak (cca. 30min). Vstavil baterijo in sedaj na telefonu gori rdeča signalna lučka oz. občasno utripa (interval -5s rdeč barva, nato 10s ugasne),...

Kakšna možnost, da telefon spravim k življenju? Na njem so pomembni podatki, ki jih ne smem izgubiti.


Vsem se iskreno zahvaljujem za pomoč. Hvala

Tarzan ::

Vprašanje, če boš dobil nazaj svoje podatke. Garancija ti zaradi "podviga" tako ali tako poteče, tako da boš servis verjetno pošteno plačal. Mogoče je še kaj v kratkem stiku. Pusti zadevo čez noč, brez fena in brez vsega, naj se samo čim bolj razstavljen poskuša posušiti. Mogoče v navodilih piše, kaj pomeni omenjen svetlobni signal, po mojem gre za diagnostično utripanje...

Upam, da ga spraviš k življenju. Četudi ti začne čudežno delovati pa ga lahko v kratkem pobere zaradi korozije. Tako se je zgodilo fotrovi Nokii. Na koncu bi moral dati preko 50 EUR za popravilo, pa sem jim rekel, da naj si raje nekam vtaknejo vse skupaj. Srečno!

mihecpegec ::

Mislim, da še ni čisto "crknil", kajti signal še spusti, ko vstavim baterijo. Tako, da tudi sam srčno upam, da se telefon še ni poslovil,...
Bo kaj narobe, če ga jutri spiham s komperesorjem?
Imate morda še kakšne druge načine, kako bi ga spravil, k življenju?

gzibret ::

> Kakšna možnost, da telefon spravim k življenju? Na njem so pomembni podatki, ki jih ne smem izgubiti.

Daj ga v pečico, ogreto na 50 stopinj, in ga pusti notri 1 dan, da se ornk presuši. Morda si ga malo polomil, ko si ga kar tako, mokrega, prižigal.
Vse je za neki dobr!

mihecpegec ::

Kaj, a se ne bi pri 50 stopinjah kaj stopilo?

SaXsIm ::

pri 50 stopinjah se ne bi smelo.
SaXsIm

mihecpegec ::

Sem ga dal sedajle v pečico na 40stopinj za 12ur, jutri ga bom pa dal potem na veter.

Če to ne bo delovalo, je še kakšna druga rešitev?

fidekk ::

Meni so dolga nazaj MP3 predvajalnik polili z alkoholom. Na začetku se niti prižgal ni, nekaj dni kasneje je bila na ekranu zmazana slika, zdaj pa deluje :D Tako da z nekaj sreče bo vse v redu ko se res posuši notranjost.

Nagi Bator ::

Ideja s pecico preverjeno deluje! Niti ni treba pustit cel dan noter, dovolj je ze kaksna ura/dve.
Je pa fajn ce imas pecico z ventilatorjem! 50°C mu nima kaj skodit. Je v avtu na soncu poleti topleje.
Si ga pa res polomil, ker si ga poskusal prizgat, tako na pol posusenega.

Pyr0Beast ::

Razkopati ga je najbolje.

Nato stran ekran ter vse tipke in ostalo periferijo.

Ploščico dodobra otresi ter jo daj sušiti.

Za vročino mari ne. Te zadeve se pečejo v tovarni na preko 250°C, tako da tistih 50°C nima kaj škoditi.

(In v tovarnah se take zadeve tudi perejo z vodo)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Če kakšna taka zadeva pade v vodo je priporočljivo sprati z alkoholom (to ne pomeni, da ga poliješ z vinom ali pivom:D), če pa ni nekega konkretnega alkohola pa vsaj destilirana voda ter potem konkretno posušit (brez prižiganja) pa je veliko večja možnost, da bo še kaj delalo...

mihecpegec ::

Evo zle je bil 12 ur v pečici, trenutno se "ohlaja" čez 1uro ga bom dal ven na sonce & veter pa potem videl kako bo,...

V primeru, da ne deluje, ga lahko potem vržem v alkohol(kakšen alkohol sploh je to)?

gzibret ::

Če ti ne bo delal, IMO tudi alkohol ne bo pomagal več. Alkohol pomaga takrat, ko je stvar mokra. Izpodrine iz elektronike vodo, kar sicer ni nič pretresljivo dobrega za elektroniko, samo ima pa to fino lastnost, da hitro hlapi, in se ti zato zadeva dosti hitreje posuši. Samo to, nič drugega.
Vse je za neki dobr!

mihecpegec ::

Sedaj sem ponovno vstavil baterijo in rdeča lučka mi je začela uripati (interval: 5s gori, 10s ne gori)

LuGi ::

Servis - smeti če nic od zgoraj nastetega ne deluje.. sicer pa pogoglaj recimo:

I have an answer for the 3-2 red light blink w/black screen. Remove the battery, hold the end call button and put the battery back in. The red light should stay on for a while now. Push and hold the call button and alternate with the end call button untill the hourglass shows. Allow some time to boot up. I stumbled upon this, so if this doesnt work, try simmilar procedrues. I did get mine to work. Good Luck, dont give up, it flashes that 3-2 code for a reason.

after dropping my phone in water I let it dry for twelve hours, then I followed the solution above by removing my battery but it didn't work until I again removed my batter but this time also removing my sim card and wiping off the dried water stains. I reinserted both the sim card and the battery and then followed the rest of the advice by holding down the red button and then alternating with the green button. My phone rebooted in a few seconds and all my data is still there!

To je gugle na hitro pljunil

mihecpegec ::

Sem probal sedaj to in ni pomagalo, se je pa spremenil signal telefona, sedaj gori rdeča lučka,...

Ga bom dal še v riž za kakšen dan, upam da še ni prepozno :(

Pyr0Beast ::

Si slučajno razmišljal, da je lahko baterija hin ?
Če se je zmočila jo bo korozija na hitro pojedla.

Drugače pa probaj s polnilcem prižgati telefon.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Daliborg ::

sicer drzim pesti ....vendar zal prepozno :( . med kontakti so v telefonih mikrometri razmaka, zatorej zna bit nek cip ze zmesan. Kot so ti povedali ker si prehitro vtaknil baterijo. Meni je telfon po 2h dneh ko sem priklopil nazaj baterjio delal kot da se ni nic zgodilo ( sem takoj baterijo izmaknil na qtek2020 kateri se danes dela bp ^^ se pravi 7 let od nesrece ) lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

Bias ::

Glede na to, kar si že naredil glede telefona...predvsem, da je bil aparat 12 ur na 50° dvomim da ga boš vživel.

Žal, a predlagam ti investicijo v nov telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

mihecpegec ::

Evo sedaj sem ga dal še v riž, za 36ur,...

@Pyr0Beast:
Sem gledal po spletu, kjer so pisali, da je ena izmed možnosti pri rdeči lučki tudi zanič baterija, bom poskusil. Hvala! Vendar ga trenutno ne upam, priklopiti na elektriko, da ne bi vse skupaj skurlo?

@Daliborg:
Kaj potem res ne obstaja več možnosti, da bi ga povrnil k življenju?

@Bias:
No ni bil ravno 12ur, sem se ga usmilil po 10urah,... Vendar je potem spremenil signal (rdeča lučka sedaj sveti, prej pa je utripala),...

EDIT: kolegi so ravno povedali, da so 2uri po pripetljaju telefon sestavili in ga prižgali, ekran je zasvetil in ugasnil,... smrt telefona ali signal da še deluje? :(

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Sem gledal po spletu, kjer so pisali, da je ena izmed možnosti pri rdeči lučki tudi zanič baterija, bom poskusil. Hvala! Vendar ga trenutno ne upam, priklopiti na elektriko, da ne bi vse skupaj skurlo?

Priklopi in se ne boj. :)

Sam vem da mi je na Sony Ericssonu, gorela rdeča lampa, ko je bila baterija popolnoma izpraznjena 0.0V. Še danes mi drži en teden, pa je že leto od tega :)

(Prižgal se pa ni, dokler baterija ni bila napolnjena)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bias ::

ja najverjetneje se je popolnoma spraznila baterija (čeprav ne vem kako bi se) tako da glede na to da si vse variante za rešitev tel. naredil, bi jaz vklopil telefon...in kar bo, pač bo. Več sam zagotovo ne moreš narediti.

Edina alternativa ti je, da ga pelješ na servis in ti ga oni popolnoma razmontirajo in "očistijo"...

mihecpegec ::

Danes bom še pustil v rižu, jutri pa priklopil na elektriko in videl kaj bo.

Tudi meni ni jasno kako bi se lahko spraznila, kolikor mi spomin seže, je bila na koncu napolnjena še na vsaj 20%.
Voltmeter kaže: 3,47 V :/

Zgodovina sprememb…

mihecpegec ::

Evo, po 32urah sem vzel aparat iz riža. Vstavil baterijo - isto, priklopil na elektriko - isto(po 5s se prižge rdeča lučka),...

Priklopil na računalnik(USB) brez baterije in telefon se JE zbudil!! Ekran se prižge, pokaže animacijo, da ni vstavljene baterije in računalnik je zaznal BlackBerry napravo. Mislim, da rabim samo še baterijo, da naredim backup (saj rabim samo podatke).
Vendar, rabim tukaj Vašo pomoč, če je sploh to možno, kajti ko sem ga priklopil na elektriko, ni hotel priti do "zagona" ...

gzibret ::

Sposodi si nekje baterijo in telefon stestiraj. Torej, če dela antena, če lahko kličeš, če dela mikrofon, zvočnik, radijo, GPS (ne vem, kaj vse ima...). Če vse dela OK, potem kupi novo baterijo in telefon veselo uporabljaj naprej.
Vse je za neki dobr!

mihecpegec ::

Prilagam še sliko, če morda kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe:

Če vstavim baterijo, je telefon "mrtev". Jutri bom šel po baterijo, pa potem videl kaj bo,...
V primeru, da ima kdo še kakšen nasvet, se toplo priporočam.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

PacificBlue ::

Jp, velika verjetnost da je baterija fuc...sicer pa ja, če ti gsm pade v vodo ga mors res prej dobr posusit, preden ga prižges. Meni je en starejsi model Nokie padel v morsko vodo in ko sem ga drugi dan prizgal je delal. Ne bi verjel če ne bi videl, se posebej zaradi soli v vodi...

Pyr0Beast ::

Nah. Baterija je definitivno fuč ker jo je voda dobila. Tudi 'marker' se je rdeče obarval.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tarzan ::

PacificBlue, si zadevo potem kaj spiral s sladko vodo? Na dolgi rok bo kar težka po mojem, ker sol, ko enkrat zaide noter, dela grdo štalo. :)

mihecpegec ::

Tudi sam upam, da je baterija :)
Še 1 vprašanje, ali je to "normalno" da če telefon brez baterije priklopim na elektriko, ne reagira drugače, kot da se spet posveti rdeča lučka?

gzibret ::

Meni Nokia brez baterije ne dela spljoh.
Vse je za neki dobr!

Pyr0Beast ::

Odvisno od telefona. Sem pa že videl eno motorolo ki je delovala brez baterije a na svinjsko velik polnilec (5V 2.5A)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gregor P ::

Neki starejši model motorole mi je padel v vodo in je bil nekaj sekund kakšnih 5 cm pod gladino. Takoj ko sem le mogel sem vrgel ven baterijo. In ko se je mobilnik lepo posušil, je delal še naprej skorajda normalno, le z eno malenkostjo, da se je prižgal le, če je bil telefon priklopljen na napajalnik, nato pa je deloval normalno dalje, dokler ga zoper nisi ugasnil; ga pač nikoli nisi:D; z baterijo je bilo vse v redu. Skratka z malo sreče drži, da lahko marsikateri mobilnik preživi prve sekunde plavalnega tečaja, če seveda odreagiraš pravilno; ni nobene "garancije" seveda:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

gpanta ::

je pa fajn vidt skoljko, ki se sveti, ko potegneš vodo :)

mihecpegec ::

Nisem še dobil baterije :/
Sem prej ponovno probal na elektriko, pa se ne prižge več rdeča lučka.

@Grepgor P:
Tudi sam upam, da se bo prižgal

Ni padel v skoljko, ampak v banjo in ne, ni blo fajn videt :D

P4ajo ::

Če si smem sposoditi temo...

Telefon Samsung SGH l810v je bil deležen povsem bežnega stika z (ne ravno čisto) vodo po zgornji strani.
Ker sem mislil, da voda ni mogla priti kam "globlje", sem telefon vklopil nazaj in ko sem vnašal pin mi nekatere tipke niso delovale, tako, da nisem mogel naprej.
Telefon naslednje jutro ni prišel niti do vnosa pina, ampak mi je na vijoličnem ekranu izpisalo nek error (ne vem točno kaj je pisalo).
Zvečer sem (telefon je odprt, brez baterije ležal na mizi ves dan) ponovno preizkusil in telefon se je normalno vklopil in lahko sem vnesel pin kodo.

Telefon drugače vredu deluje, le nekatere tipke ne delujejo, oz. delujejo, kot druge tipke.
Naprimer srednja vrstica tipkovnice (4,5,6) se obnaša, kot zgornja (1,2,3), ostale pa normalno.
Tipka za gor po meniju, deluje kot srednja tipka za izbrati, oz. odpreti,
srednja tipka deluje enako, kot desna tipka, torej se pomaknem v desno.
Torej se nemorem pomikati gor in dol po menijih, kar precej ovira funkcionalnost.

Listek na bateriji ima narisane vijolične križce, kar naj nebi bil znak, da je bila v stiku z vodo, pa tudi, ko sem na skrajnem robu listka z vlažno palčko preizkusil, se je kvečjemu malo zamazalo (neopazno), drugega nič.

Bi znal kdo to, približno ugibati, kaj bi lahko bilo narobe, oz. če in kako bi to popravil (razstavil ga še nisem, ker ga, če nebo šlo drugače nameravam nesti na servis).

Pyr0Beast ::

Meni je po bližnjem srečanju z vodo, simensov telefon c60 deloval. Nato pa enega lepega dne samo crknil za vedno.

Vijolični križci ali karkoli vijoličnega je znak da je bila komponenta v stiku z vodo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

P4ajo ::

Huh, škoda, glede križcev, sem precej prepričan, da to nemore biti posledica tokratnje nesreče, ampak ok.

ZaLoMaT ::

Delni epilog:;((
Telefon je bil še potem 1teden v rižu, podobna napaka, kot navedena zgoraj.
Posredovan na Mobitelov center (indikatorji za tekočino se niso obarvali rdeče)! upoštevana garancija, na servisu so ga zavrnili, ker je bila na vezjih korozija, vendar so ga deloma očistili.
Sedaj sem ga dobil nazaj in po pregledu ugotovil, da manjkajo vijaki v mobilniku !! :O je morda kakšna možnost, da jih dobim nazaj oz. se pritožim nad nekorektnim opravljanjem servisa?

Bias ::

ZaLoMaT je izjavil:

Delni epilog:;((
Telefon je bil še potem 1teden v rižu, podobna napaka, kot navedena zgoraj.
Posredovan na Mobitelov center (indikatorji za tekočino se niso obarvali rdeče)! upoštevana garancija, na servisu so ga zavrnili, ker je bila na vezjih korozija, vendar so ga deloma očistili.
Sedaj sem ga dobil nazaj in po pregledu ugotovil, da manjkajo vijaki v mobilniku !! :O je morda kakšna možnost, da jih dobim nazaj oz. se pritožim nad nekorektnim opravljanjem servisa?




Definitivno imaš možnost reklamacije na opravljeno "nestrokovno" popravilo. Manjkajoči vijaki so preprosto malomarnost servisa! In ne, da jih moraš dobiti...oni morajo priviti vse vijake in ti aparat vrniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

Jazzie ::

Pred kratkim se mi je moja Nokia malo zmočila in ker tega sprva sploh nisem opazila, nisem pravilno ukrepala (neužiganje telefona, takojšnje sušenje, riž, ...). Telefon sicer funkcionira, a nekatere tipke ne delujejo, zato tudi nimam vstopa v telefon (nezmožnost vpisa kode za zaklepanje). Poskušala sem uveljavljati garancijo, a mi na servisu aparata zaradi stika z vodo niso popravili - popravilo bi me stalo 300EUR. A ima kdo kakšno idejo, kaj lahko naredim? :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Jazzie ()

Tarzan ::

Poskušala sem uveljavljati garancijo, a mi na servisu aparata zaradi stika z vodo niso popravili - popravilo bi me stalo 300EUR. A ima kdo kakšno idejo, kaj lahko naredim?


Kupiš za ta denar raje nov telefon, seveda ne v sloveniji, ker te bodo obrali za vsaj 30% več, kot bi te morali.

Resno, 300 EUR je nenormalna cena. Od mene so, ko sem šel na servis nest fotrov telefon, zahtevali 50EUR, pa jih nisem bil pripravljen izpljunit. Sem kasneje telefon odprl, malo počistil vsebino in začuda zdaj telefon lepo deluje. Edino nekatere tipke so mogoče na kakih 85% svoje prvotne občutljivosti, kar pomeni, da je dobro preveriti vtipkano, preden pošlješ. :)

Jazzie ::

Ja saj ravno zato naj ga ne bi popravili, ker se mi ne bi splačalo. Zanimalo me je, če ima kdo kakšen predlog glede popravila telefona. Ampak ravno prej sem za vsak slučaj vklopila mobitel in tipke zdaj kar delajo. 8-O Ni mi jasno, kako in kaj, ker naj ga ne bi popravili, ampak kljub temu je popravljen!? Malo mi je sicer žal zaradi izgubljenih podatkov, ampak dejstvo, da mi ni treba zapravljati denarja za nov telefon, to vsekakor odtehta!

clothes ::

Kadar skušate sušiti zmočene telefone jih popolnoma razstavite.

Ni dovolj odstraniti samo baterijo.

Pri sestavljenem telefonu namreč voda tako počasi hlapi, da medtem že korodira večji del notranjosti.

Če ste že kdaj razstavlali mobije, ste videli, da je notri veliko predelov (hladilne pploščice, zaslon, tipke...) v katerih se naredijo žepi, ki zadržujejo vodo. Skoraj nemogoče, da bi izhlapela v nekem normalnem času, če je telefon sestavljen.
Torej - med sušenjem je potrebno tel. čim bolj rastaviti! Tako je sušenje temeljiteje in hitrejše!

V primeru poltja telefona s čim drugim, kot ja voda, pa je rastavljanje itak nujno, ker samo sušenje navadno ne zadostuje in je potrebno notranjost tudi očistiti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram 2 servis (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35078803 (6713) Twixz
»

POMOČ!Telefon mi je pred 1 uro padev v vodo

Oddelek: Mobilne tehnologije
101565 (911) Invictus
»

Samsung galaxy s2 potoljen v kozarec vode

Oddelek: Mobilne tehnologije
202095 (1223) freesty
»

Sušenje telefona (voda)

Oddelek: Mobilne tehnologije
253015 (2072) GeForce
»

Mobitel v snegu, kaj storiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
173080 (1928) ziga1990

Več podobnih tem