» »

Mobitel v snegu, kaj storiti?

Mobitel v snegu, kaj storiti?

TekO ::

Pozdravljeni,

Torej situacija je sledeča. V soboto mi je nekje zunaj iz žepa padel telefon in našel sem ga šele danes, seveda v nedelujočem stanju, mokrega (voda za ekrančkom ipd.) Prižigati ga nisem poskušal, dal sem ven le baterijo in SIM kartico, ter ga od daleč malo sušil s fenom (na srednji temperaturi).

Zdaj pa, kaj storiti naprej?

Malo sem pobrskal na internetu pa našel par odgovorov ki pravijo da so ga namočili v medicinski alkohol in nato dali v riž (da je izsušil vodo oz. alkohol) in da je delal BP. Je to res najboljša rešitev? Še kakšna druga (boljša)?

Koliko % naj bo alkohol?
Kako bi lahko še bolj razdrl telefon?..da bi prišel do "notranjosti" mogoče pod ekranček? Opazil sem neke čudne šraufe pa nimam pojma kako bi jih odšraufal.. Je to kakšen poseben izvijač ali kaj?

Gre se pa za nokio N95 8GB.

Že vnaprej hvala za odgovore. :)

PS: Upam da sem temo postavil v pravilni oddelek
Ideas are bulletproof.

koro13 ::

V riž ga daj, pa čimprej.
Za alkohol ne vem, vendar je poleti znancu padel sony ericsson v morje, ven ga je potegnil in namočil v riž, tako je zvečer spet lahko klical ;)

Pyr0Beast ::

Sesalec v roke in posesaj kar se da vlage ven. Nato pa na radiator brez baterije in naj se tam praži naslednje 3 dni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mailer ::

Če imaš možnost ga spihaj s kompresorskim zrakom vendar ne večjim od 2-3 bare. Potem ga daj v sobo kjer je klima (ta izsušuje zrak oz zmanjšuje vlažnost) in pusti tam par dni. Potem bi moglo delat.

Yoni ::

Daj ga na radiator in pusti par dni. Če se potem ne bo hotel prižgati je nekje verjetno en "kurcšlus"... Speri ga z medicinskim alkoholom in nato ponovi vajo z radiatorjem...

RazzorX ::

mailer je izjavil:

Če imaš možnost ga spihaj s kompresorskim zrakom vendar ne večjim od 2-3 bare. Potem ga daj v sobo kjer je klima (ta izsušuje zrak oz zmanjšuje vlažnost) in pusti tam par dni. Potem bi moglo delat.


Samo da nimaš kompresorja, ki masti bat z oljem. ;)

majorka ::

Kup si Samsung B2100, pa ga lahk zanalšč v sneg vržeš,pa mu nič ne bo, pa še malo poteptaš

He,he...Brez zamere, malo šale mora bit. Ja,zoprno če maš vodo v telefonu.

IvoJan ::

Riz je preverjeno najboljsa resitev. Lahko pa das posodico z rizem v kateri je telefon, na radiator :) in pusti tako par dni da se dobro posusi.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

TekO ::

U, hvala za odgovore:)

Sem se odloču za spiranje z alkoholom + sušenje v rižu, kot je bilo tudi tukaj par nasvetov. Nekako do ponedeljka ga imam namen sušit, potem pa da vidimo kaj bo.. bom poročal o rezultatih:)

Mogoče samo še eno vprašanje glede riža, ali ga naj vmes kaj premešam? ..ker nekako sklepam, da se bo sedaj ta riž, ki je čisto zraven mobitela "napil" vlage. Bi bilo zato mogoče bolje ga malo premešat v posodi po določenem času?

fingers crossed...
Ideas are bulletproof.

Pyr0Beast ::

Bo ja.

Pa prej ga malce pogrej v piskru da se posuši.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blze ::

In kakšno je stanje s telefonam?

Men je padu u morje pa ga nisem več rešu, sem ga dal tudi neki zvočno čistit vendar ni blo učinka.
Je pa zanimivo da ko gor priklopim polnilec se prižge lučka za polnjenje vendar se ne fila.
uživejte
blze

bluefish ::

Morje je jeba zaradi soli. Najbolje ga je razstaviti, sprati z destilirano vodo in nato nekaj časa sušiti z omenjenimi postopki.

blackbfm ::

Lahko gres pa v trgovino s cevlji po par vreck silike gela, katere das v mikrovalovno nekajkrat po minuto(pazis da se ne pregreje)..tok da izhlapi voda.. Potem pa vse skupaj (s stvarjo k jo zelis susit) zapres v neko neprodusno zaprto posodo. Najboljsa metoda pomoje.

TekO ::

Evo še rezultat: Telefon DELA!!!:)

Na ekranu sta sicer 2 majhni lisi (1x1mm , 3x1mm tako "na uč" ocenjeno) in pa ena prečna črta ki je vidna le pod svetlobo, če pogledaš od strani, ampak se je ta v enem dnevu zelo zmanjšala (iz 1cm na nekaj mm). V glavnem moraš res dobro pogledati, da kaj opaziš.

Na splošno je bil ekranček ko sem ga prižgal v slabšem stanju kot sedaj. Fajn bi bilo le še če bi ekranček vzel dol in ga spucal z notranje strani, ker se vidi kako se je voda "izsuševala" (v krogu..), če veste kaj mislim..samo ga nočem dol vzeti, da ne bi kaj poškodoval:/

Drugače dela vse, baterija drži enako, slušalka/mikrofon/zvočnik delajo, le fotoaparat mi noče več tako dobro izostrit sliko..any ideas?

Sem ga pa pustil od četrtka do torka v rižu, v torek ven vzel in ga pustil še en dan na radiatorju (zmerno toplem). Me prav zanima če je alkohol sploh imel kakšen učinek.. :)
Ideas are bulletproof.

Pyr0Beast ::

Ma pusti ga da se dobro posuši vsak dan ko ga daš iz rok preden greš spat. Te zadeve se morajo res dobro posušiti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

koro13 ::

;)

clothes ::

Rešil sem že 2 zmočena telefona, (s kavo in z vodo).
Takoj sem vzel ven baterijo, telefon sem popolnoma razstavil, vse dele(razen zaslona, vibratorja in zvočnika) sem opral pod tekočo vodo in narahhlo zdrgnil z zobno ščetko. Nato sem vse skupaj osušil s fenom v 15 minutah in telefon sestavil.
Obakrat je delovalo

ziga1990 ::

jst sm telefon iskal v lambarju z mesanico 20% žveplene kisline in destilirane vode. ga najdu in ga 4 ure na radiatorju susil in je delal bp
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moker telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
213170 (2584) azislo
»

iPhone padel v wc...

Oddelek: Pomoč in nasveti
214106 (2500) Seljak
»

Telefon mi je padel v vodo!!!

Oddelek: Mobilne tehnologije
212118 (1563) koyotee
»

Samsung galaxy s2 potoljen v kozarec vode

Oddelek: Mobilne tehnologije
202093 (1221) freesty
»

Telefon padel v vodo (BlackBerry Curve 8900) pomoč...

Oddelek: Pomoč in nasveti
436941 (5641) clothes

Več podobnih tem