» »

Apple pozitivno presenetil borzne analitike

Apple pozitivno presenetil borzne analitike

CNet - Apple je objavil finančne rezultate za drugo fiskalno četrtletje leta 2010, ki so presenetili tudi najoptimističnejše analitike. V preteklih treh mesecih so prihodki od prodaje znašali 13,5 milijarde dolarjev, kar je za polovico več kot v enakem obdobju lani. Ustvarili so 3,07 milijarde dolarjev dobička, kar je za četrtino več od napovedi.

Po pričakovanjih sta se najbolje prodajali seriji Mac in iPhone. Prodaja Macov je zrasla za tretjino (skupno 2,9 milijona enot), medtem ko so kupci naročili kar 131 odstotkov več iPhonov (8,75 milijona enot). Dobro se je držal tudi iPod, ki je v primerjavi z enakim obdobjem lani zgubil le odstotek (10,9 milijona enot). V izjavi za javnost je Steve Jobs vzneseno dejal, da gre za najboljši kvartal izven božične nakupovalne sezone za podjetje v zgodovini. Hkrati je napovedal novosti za prihajajoče mesece (natančno si ni izrazil, a vsi vemo, da gre za pred kratkim pobegli iPhone 4G).

Delnice podjetja so po objavi rezultatov v trgovanju po izteku uradnega trgovalnega časa (after-hours) pridobile slabih šest odstotkov.

151 komentarjev

«
1
2 3 4

CoolBits ::

Le kako je to mogoče, ko pa se govori, da so apple izdelki precenjeni in zanič... pa še flasha nimajo nekateri... res čudno. :P

Keyser Soze ::

Jp, svet se res v večini sestoji iz talentiranih ljudi, ki znajo uporabljat tehnologijo in so sploh zelo razgledani ter napredni.:|
OM, F, G!

Limit-sky ::

Pa to je res neverjetno.
Apple s svojimi polizdelki dela dobičke, da glava boli. Jaz ne vem, kaj počnejo ostala IT podjetja, ko že vsak kekec na ST ve, kako bi morali narediti izdelek, ki bi bil killer v vsakem pomenu besede. Pa naj jih še enkrat opomnem naj hitro začnejo pošiljati maile podjetjem, ker tole kar dela Apple pa res škodi tržišču, IT industriji in predvsem uporabnikom.

CoolBits ::

Keyser Soze je izjavil:

Jp, svet se res v večini sestoji iz talentiranih ljudi, ki znajo uporabljat tehnologijo in so sploh zelo razgledani ter napredni.:|

Jp tukaj imaš opisanih ščepec teh ljudi...

http://www.apple.com/pro/profiles/

WamPIRe- ::

Uhh lepi poslovni rezultati. A ni Apple delal dobiček še ob največji krizi pred kratkim?
PS: Moramo se sprijaznit, da če nimamo Apple produktov nismo cool xD
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

Keyser Soze ::

CoolBits je izjavil:

Jp tukaj imaš opisanih ščepec teh ljudi...

http://www.apple.com/pro/profiles/

In seveda vsi strumno uporabljajo iPhonea in iPada. Skladno z smernicami Appla (brez pollegalnih adaptacij). Ane?

Plus, tle je res ščepec folka. Kaj, a potem sklepaš, da je večina kupcev podobne baže? Slabo sklepanje. Že samo korak po ulici in pogled po uporabnikih ti zna veliko povedat. Kakšen pogovor z njimi pa razkrije še kaj hujšega.

P.S.: Pa tud tale ščepec folka ni ne vem kakšna rožica roko na srce. Malo bolj ali manj izstopajoči posamezniki, ki so najverjetneje enako zastopani (čeprav verjetno bolje) v drugih, bolj "primernih" znamkah.
OM, F, G!

CoolBits ::

Že samo korak po ulici in pogled po uporabnikih ti zna veliko povedat. Kakšen pogovor z njimi pa razkrije še kaj hujšega.

Jp tudi debate po forumu marsikaj razkrijejo... ampak novica vseeno ne laže.

Da pa poniževalno govoriš o uporabnikih drugačne platforme... pa razkriva le tebe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

WamPIRe- ::

U bistvu pa Apple varčuje na materjalih in pri izdelavi naprav in si s tem dela večji dobiček od prodane naprave :P
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

CoolBits ::

Medtem ko pa ostali proizvajalci razmetavajo in sploh ne gledajo na varčevanje pri materialih ne? :P

Keyser Soze ::

CoolBits je izjavil:

Jp tudi debate po forumu marsikaj razkrijejo... ampak novica vseeno ne laže.

Al si precej zmeden, al pa men ni jasno, kje je kdo izdavil, da novica laže?

CoolBits je izjavil:

Le kako je to mogoče, ko pa se govori, da so apple izdelki precenjeni in zanič... pa še flasha nimajo nekateri... res čudno. :P

Vse kar je je to, da je tale izjava mal faljena, skladno z logiko, ki se je uporabljala ob pisanju le te. Poslovni dobiček ima IMO bore malo s tem kar ti namiguješ. Ima pa veliko s tem, da Apple prodaja "trotl zihr" izdelke (težko kaj pokvariš, tudi če klikneš vse kar vidiš).

Tako kot recimo Emporia, ipd. Izdelki za starejše, po srcu ali po letih.

P.S.: Poniževalno je pa samo vzeto s tvoje strani. Jaz samo govorim, da so to izdelki primerni za malo manj tehnološko uke uporabnike. "Click To Run" generacijo. Saj veš, pride gospa kupit tehnološko čudo od iPada in se potem čudi kaj naj počne s tem. Šur, lahko jih uporabljajo tudi tehnološko vešči ljudje, ampak ne verjamem, da jih je prav veliko vmes. Imajo namreč boljše alternative. Veliko pri tem ima pa tudi PR. Ki zna zadeve predstavit tako, da jih ljudje vzamejo za tehnološko čudo (ampak, zopet so v prvi bojni liniji tisti, ki res mislijo, da so te "pogruntavščine" nekaj kar je "ground breaking").
OM, F, G!

CoolBits ::

Jaz samo govorim, da so to izdelki primerni za malo manj tehnološko uke uporabnike.

In to je slabo po tvojem?
Veliko pri tem ima pa tudi PR. Ki zna zadeve predstavit tako, da jih ljudje vzamejo za tehnološko čudo

Je apple kriv, da imajo drugi nesposoben PR?

Novica kaže na to, da so kupci appla zadovoljni in kupijo spet in to, da se njihovo zadovoljstvo širi tudi na ostale... Zato se prodaja veča, če bi izdelki bli slabi bi padala... ni samo PR tukaj.

driver_x ::

Ko na koncu pod vsem skupaj potegneš črto, je le zgoraj omenjeni rezultat tisto, kar šteje. Na koncu ni pomembno, koliko MHz ima procesor in če neka zadeva podpira Flash ali ne. Saj je bilo v zgodovini IT polno takih primerov, ko so tehnološko gledano slabši izdelki popolnoma prevladali zaradi boljšega tržnega pristopa. Izdelek ni samo kos plastike, hardver ali softver, je celota, ki obsega tudi javno podobo tega izdelka, tržni pristop, embalažo, podjetje, ....


P.S.: od Apple-a imam samo iPod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Keyser Soze ::

CoolBits je izjavil:

Novica kaže na to, da so kupci appla zadovoljni in kupijo spet in to, da se njihovo zadovoljstvo širi tudi na ostale... Zato se prodaja veča, če bi izdelki bli slabi bi padala... ni samo PR tukaj.

Exactly. Zakaj so pa zadovoljni sem pa že pojasnil. Končno na isti liniji. :)
OM, F, G!

CoolBits ::

A zadovoljni s(m)o ker s(m)o nevedni?
Razloži še enkrat zakaj smo uporabniki appla zadovoljni.

nekikr ::

It never gets old huh? :)

blaz87 ::

sammy73, je lepo vse razložil in še prav ima.

Pred leti se je dogajala zgodba z Microsoftom, saj se tudi še zdaj, vendar jo Apple prekaša.

Ko potegneš črto, je Apple še enkrat hujši kot Microsoft.

driver_x ::

Da so uporabniki določenega izdelka neumni, je zelo subjektivna ocena. Za njih pa so neumni tisti, ki takega izdelka ne uporabljajo. Kdo ima potem prav? A se je že katera od debat tukaj (Win:Linux, Apple:ne-Apple, MS Office:OpenOffice, ...) končala s kakšnim pametnim zaključkom?

Po mojem mnenju je izdelek dober, če se dobro prodaja. Pa tukaj sploh ne zagovarjam Appla, saj mi večina njihovih izdelkov ne ustreza. Da je Apple dobra firma, pa se bi vsaj sedaj strinjali tudi njegovi delničarji. Kje je torej problem?

nekikr ::

Problem je v tem, da se nekateri ne morejo sprijazniti, da One gadget to rule them all ne obstaja. In vse naprave, ki ne ustrezajo prejšnji definiciji so apriori slabe in najslabše. Ker je za izdelke v tej temi značilno, da so od Appla je pa to še toliko slabše (po neki, meni nerazumljivi, logiki).

Bor H ::

Seveda ne obstaja prenosnik velik 10" ko ga pa odpreš ima pa 17" monitor, to ne gre. Če pa tehnologija nekaj dopušča a religija zavrača je pa druga stvar.

btw, tole nočem flejmat al pa kej, res me zanima, kako je HDMIji na macbookih? tanovi še nimajo?

BlueRunner ::

HDMI? Pff.... it's so last decade. Mi imamo DisplayPort. In to Mini DisplayPort.

we_are_borg ::

Tehnološko napredni ljudje bi naj znali popravit računalnik,pa maker je to 10 let star iMac G3.Še posebej če je zanič ram in sesut OS.Ampak ne.Ti vešči serviserji grejo disk menjat in hočejo gor naložit Linux Fedoro.Super napredno,da nemorejo enega OSa naložit.To so strokovnjaki iz raznih servisev.Pol pa ko abaku grozi akvarij ga dobim v roke in vržem zanič ram v koš,zbootam in naložim OS 9.2.2. brez problema.Hvala res!
death is irrelevant

nekikr ::

Bor: zakaj hudiča HP laptop ni tudi kavomat? Tehnologija to dopušča?

Bor H ::

ja, pa zakaj moj avto ni letalo...

dober veš v čem je finta, v softwerju, to trdi Jobs in za njim ponavlja skorej vsak iPhone user, in flash ni nič drugega kot skupek enk in ničel, software

PARTyZAN ::

Mini DisplayPort je annoyance in ne feature. Dokupit moraš dva adapterja, da ga lahko uporabljaš doma (DVI) ali na terenu (VGA projektorji).

Lawler_ ::

Are Macs More Usable Than Windows PCs?

sirotka ::

PARTyZAN je izjavil:

Mini DisplayPort je annoyance in ne feature. Dokupit moraš dva adapterja, da ga lahko uporabljaš doma (DVI) ali na terenu (VGA projektorji).


Hjah, imaš pa "vse v enem", kar je prednost, vsaj zame.

sirotka ::

Keyser Soze je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Novica kaže na to, da so kupci appla zadovoljni in kupijo spet in to, da se njihovo zadovoljstvo širi tudi na ostale... Zato se prodaja veča, če bi izdelki bli slabi bi padala... ni samo PR tukaj.

Exactly. Zakaj so pa zadovoljni sem pa že pojasnil. Končno na isti liniji. :)


Po tvoje smo zadovoljni, ker nimamo pojma, ker si želimo bit fensi in ker je stvar tako preklemano lahka za uporabo?

Po moje: Nisem fensi tip, imam druge kvalitete, sploh pa ženske ne padajo na comp geeke te dni:) to, da je lahek za uporabo, je kvečjem prednost. Dela hitreje, tišje in predvsem hladneje, kvalitetno ohišje in zelo dobra baterija, da ne omenjam ekrana ter multitouch pada...evo, zato imam proja. Tisti tvoji argumenti so za lase privlečeni, poleg tega pa sklepam, da si sam še nisi lastnil macbooka in potemtakem govoriš bolj na pamet, kot po izkušnjah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

PARTyZAN ::

sirotka je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Mini DisplayPort je annoyance in ne feature. Dokupit moraš dva adapterja, da ga lahko uporabljaš doma (DVI) ali na terenu (VGA projektorji).


Hjah, imaš pa "vse v enem", kar je prednost, vsaj zame.


Vse v enem?

sirotka ::

PARTyZAN je izjavil:

sirotka je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Mini DisplayPort je annoyance in ne feature. Dokupit moraš dva adapterja, da ga lahko uporabljaš doma (DVI) ali na terenu (VGA projektorji).


Hjah, imaš pa "vse v enem", kar je prednost, vsaj zame.


Vse v enem?


vga, dvi, hdmi, najbolje je pa to, da ima dual link...

Tole stane na ebayu 10$ in ima hdmi, dvi ter displayport izhode gor.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Limit-sky ::

sirotka, verjetno ne boš kupil nobenega izdelka več od Appla, zdaj, ko veš kakšen šrot je to.

Imam iste izkušnje. Me je Apple nategnil s prvim namiznim G3 (233 Mhz), potem me je nategnil s powerbookom Ti G4. Hell, še z iPodom se me oropali za 200 EUR, tako, da sem bil primoran potem kupiti še iPhone in minija. Mislim, da me bodo v kratkem spet nategnili za MBP 13". Damn.

Vmes sem pa nabavil eno res dobro zadevo. Acer Netbook je svetlobna leta pred polizdelki Appla. Žal sem ga bil primoran prodati, ker mi taka ful napredna in hitra zadeva ni ustrezala in me je kar glava bolela od hitrosti. Zdravje je pa na prvem mestu. :D

PARTyZAN ::

Aha, torej večja krama, pa še vedno si na istem. Ta adapter + vga adapter. ;((

MDP je crap, ki je združljiv z promilom naprav. Za vse ostalo se "jebeš" z adapterji. Torej, feature? Svetlobna leta pred DVI priključkom? V čem že?

Mimogrede, sam si lastim unibody MBPja prve generacije. MDP ni bil nikoli uporabljen za direktno povezavo, vedno se "jebem" z adapterji.

sirotka ::

PARTyZAN je izjavil:

Aha, torej večja krama, pa še vedno si na istem. Ta adapter + vga adapter. ;((

MDP je crap, ki je združljiv z promilom naprav. Za vse ostalo se "jebeš" z adapterji. Torej, feature? Svetlobna leta pred DVI priključkom? V čem že?

Mimogrede, sam si lastim unibody MBPja prve generacije. MDP ni bil nikoli uporabljen za direktno povezavo, vedno se "jebem" z adapterji.

Hjah, samo je pa čedalje bolj uporabljen, pravtako ima zdaj že veliko monitorjev poleg dvija in vgaja še dp

PARTyZAN ::

DP, seveda. Ne MDP. Ha.

sirotka ::

PARTyZAN je izjavil:

DP, seveda. Ne MDP. Ha.


Zraven nekaterih je tudi kabel, drugače pa pač spet 3$ in ga imaš mdp na dp:)

49106 ::

Niti ni čudno, glede na to kakšne marže ma apple

kogledom ::

Tudi visoke marže so del strategije. Kar lahko ima čisto vsak ni več tako zanimivo. Apple ima svoj profil kupcev, ki jih je psihološko analiziral v detaile. Vse je samo PR, marketing. Aja, pa vedo bolj bodo prišli do izraza patenti, tam je šele dobiček...

alessio2 ::

Samo da je v omenjeno Jabolko, takoj kreganje iz vseh strani.
A niti en post se ne dotika naslova teme!

opeter ::

Nekako sem paše tole, oz. vsekakor je zanimivo:
tretji ustanovitelj (poleg Jobsa in Wozniaka) Apple-a, danes 75-letni inženir Ronald Wayne je leta 1976 prodal svoj 10% delež v podjetju za 1000 $. Danes bi bil njegov delež vreden okoli 20 milijard dolarjev.

Povezava: http://www.newsoftheworld.co.uk/news/78...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IceIceBaby ::

Apple ima svoj profil kupcev, ki jih je psihološko analiziral v detaile.


To ni res. Apple je znan po tem, da ne dela tržnih raziskav. Naredijo dober izdelek in uporabniki ga kupijo, ker je dober.

Its that simple.

nekikr ::

Iz kje si pa ti padel? To počnejo vsi...

kogledom ::

Res da počneji vsi, samo eni bolj drugi manj uspešno.

IceIceBaby ::

Iz kje si pa ti padel? To počnejo vsi...


Kaj počnejo vsi?

Običajno podjetja pred uvedbo novega izdelka naredijo precej obsežno tržno raziskavo, da ugotovijo, kaj je ljudem všeč. S podatki iz raziskav si potem pomagajo oblikovati izdelek. Apple dela obratno. Namesto, da bi se obremenjevali s "potrebami" kupcev enostavno naredijo najboljši možen izdelek.

Bor H ::

težke besede spuščaš:
že samo iphone in ipad nista najboljši produkt za vsakega, daleč od tega, verjetno za večino ljudi nista, samo da si jih pač prvošjo (sploh iPhone kupujejo tudi stare mame, ki ga uporabljajo namest fotoaparata in za klicat, torej overkill), če pa pogledaš debata o novih macbookprojih boš pa vidu da bi nekateri raje i3 in 8 ur baterije na trinajstki, recimo, pa pomanjkanje bluraya tudi nekako ne spada v "najboljši možen izdelek"

in ne, ne pravim da so izdelki slabi, pravi samo da niso najboljši možni

Limit-sky ::

Henry Ford je enkrat rekel, da če bi vprašal ljudi, kaj si želijo, bi dobil odgovor, da hitrejše konje. ;)

IceIceBaby ::

že samo iphone in ipad nista najboljši produkt za vsakega, daleč od tega, verjetno za večino ljudi nista


Produkt, ki je namenjen vsem je že v osnovi obsojen na propad. Ozko usmerjeni, nišni produkti so vedno bolj uspešni in profitabilni kot produkti za vse.

debata o novih macbookprojih boš pa vidu da bi nekateri raje i3 in 8 ur baterije na trinajstki, recimo, pa pomanjkanje bluraya tudi nekako ne spada v "najboljši možen izdelek"


Najboljši možni produkt, ki ga lahko Apple naredi. V okviru zmožnosti in omejitev seveda. V okviru razvojnega budgeta, z upoštevanjem proizvodnih stroškov, maloprodajne cene...

Bor H ::

Seveda, pomanjkanje bluraya je odlično, pri high end laptopih se to že pričakuje, sploh če se prodajajo v veliki meri audio/video entuziastom

driver_x ::

IceIceBaby je izjavil:

Najboljši možni produkt, ki ga lahko Apple naredi. V okviru zmožnosti in omejitev seveda. V okviru razvojnega budgeta, z upoštevanjem proizvodnih stroškov, maloprodajne cene...



To, da dajo notri namesto DVDja raje Blueray pekač, nima z razvojem nobene veze. Tudi sam sem želel MacBook Proja, a ko sem ga kupoval, sem preveril še alternative in nato za skoraj pol manj denarja dobil bistveno zmogljivejšega Sony-ja.


Drugače pa: pri tržnem pristopu razvijanja izdelkov, se najprej izbere ciljno skupino potrošnikov, izdela njihov profil, navade in podobno. Izdelek je nato maksimalno prilagojen tej skupini. Apple je, kot kaže, v tem zelo uspešen. Kajti razen peščice zenesenjakov, bolj malo ljudi zanimajo megaherci, gigabajti in podobno.

IceIceBaby ::

To, da dajo notri namesto DVDja raje Blueray pekač, nima z razvojem nobene veze. Tudi sam sem želel MacBook Proja, a ko sem ga kupoval, sem preveril še alternative in nato za skoraj pol manj denarja dobil bistveno zmogljivejšega Sony-ja.


Ima vezo s ceno končnega izdelka. Verjetno bi lahko zatlačili v računalnik še marsikaj, pa bi bila končna cena še višja, ali pa Apple nebi imel ustreznega zaslužka. Očitno pri blurayu velja enako kot pri megahercih...samo majhno skupino zanesenjakov zanima bluray, ostali preživimo brez.

To, da si pa za pol manj denarja dobil bistveno zmogljivejšega Sonyja ti pa ne verjamem. Smo že večkrat ugotovili, da Maci ne odstopajo bistveno od konkurence, če jih primerjaš s primerljivim.


Drugače pa: pri tržnem pristopu razvijanja izdelkov, se najprej izbere ciljno skupino potrošnikov, izdela njihov profil, navade in podobno. Izdelek je nato maksimalno prilagojen tej skupini. Apple je, kot kaže, v tem zelo uspešen. Kajti razen peščice zenesenjakov, bolj malo ljudi zanimajo megaherci, gigabajti in podobno.


Ne ni uspešen, ker ne delajo tržnih raziskav. iPod ni bil namenjen točno določenemu segmentu kupcev, ampak so preprosto naredili najboljši mp3 player, ki so ga sposobni narediti.

driver_x ::

IceIceBaby je izjavil:

To, da si pa za pol manj denarja dobil bistveno zmogljivejšega Sonyja ti pa ne verjamem. Smo že večkrat ugotovili, da Maci ne odstopajo bistveno od konkurence, če jih primerjaš s primerljivim.


Ti ni treba verjeti, če nočeš, ampak sem imel resne namene kupiti Mac-a. Razmerja se seveda spreminjajo, sem pa tako na hitro naklikal vsaj približno podobna prenosnika, enega Mac-a:
C2D 2,53GHZ, ekran 1440x900 15,4", 4GB rama, 250GB diska @ 5400 obratov, NVIDIA GeForce 9400M 256 MB

in enega Sonyja:
C2D 2,8GHZ, ekran FullHD 16,4", 6GB rama, 320 diska @ 7200 obratov, ATI Radeon HD 4650 1024MB

Razlika sicer sedaj ni tako velika (mac=cca. 1500€, sony cca. 1200€), pa vendar je Sony nekoliko zmogljivejši in bistveno bolje opremljen, saj ima BD, HDMI, čitalec za SD, ....
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applovi poslovni rezultati: prodaja iPhonov še naprej pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7024199 (21041) no comment
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178255 (6788) aerie
»

Applov dobiček nekoliko upadel, investitorji razočarani

Oddelek: Novice / Rezultati
136696 (4372) nekikr
»

Apple z nekoliko nižjim dobičkom

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
73477 (2630) njok

Več podobnih tem