» »

Apple pozitivno presenetil borzne analitike

1
2
3 4

CoolBits ::

Seveda ima sony tud firewire, dve grafični in led backlit, multitouch trackpad pa osvetljeno tipkovnico ane?

Keyser Soze ::

A da nima FW, LED LCD pa osvetljeno tipkovnico?

Vaio zna imet FW, pa X-Black, kateri se mi zdi da uporablja LED osvetlitve, in osvetljene tipke. Razen multitouch trackpad nisem prepričan.
OM, F, G!

CoolBits ::

Zna imet? Najboljše je pa tole:


http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/sto...
:D
No ja, vsakemu svoje...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

IceIceBaby ::

Vaio zna imet FW, pa X-Black, kateri se mi zdi da uporablja LED osvetlitve, in osvetljene tipke. Razen multitouch trackpad nisem prepričan.


Pa ne za pol cene Macbooka.

BlueRunner ::

Sicer ne na temo MB ali MBP, vendar pa še vedno na temo Apple in splošnega odnosa nekaterih do Apple produktov...

"The problem is the people pointing out problems seem to refuse to accept that other people are capable of comprehending those problems. A minority of people are complaining about limitations those of us who are interested in the product either doesn't see as a limitation, or limitations that are outweighed by other benefits of the product."

Mislim, da je v tem odstavku zajeto vse, kar je potrebno povedati o preprekanjih za in proti.

Vir.

In da. Opazil sem že, da se me ne bo nihče "lotil", če bom kupil računalnik katere koli druge znamke. Lastniki jabolčkov pa smo nekritično izpostavljeni celotnem spektru zaničevanja od tistega "saj nimaš pojma" pa vse do namigov, da smo opravilno nesposobni.

Nekako po isti logiki, kot so vsi vozniki BMW-jev avtomatično kreteni.

driver_x ::

BlueRunner je izjavil:

Nekako po isti logiki, kot so vsi vozniki BMW-jev avtomatično kreteni.


A si mislil lastnike Audijev?

BlueRunner ::

A si mislil lastnike Audijev?

Ah. Pick your own brand... Poanta je samo v zgrešena logiki "videnja ekvivalence" tam kjer je ni. Če so vsi kreteni, ki jih srečam na cesti, v Audiju ali to pomeni, da so vsi lastniki Audijev kreteni?

Verjetno ne. Je pa tovrstno razlaganje precej pogost pojav. Pa če je to BMW, Audi, Apple ali pa kaj tretjega.

Bor H ::

Problem je sam ker je med Apple userji presenetljivo glasen procent, ki trdi da je njihov MBP najboljše kar se da narest, iPod je pa protiutež narezanemu kruhu kar se tiče modernega življenja. Pa večina apple userjev nikoli ne prizna napak svojih naprav (vsaka naprava ima pluse in minuse), pol pa izpadejo fanatiki oz. neumno.

CoolBits ::

Problem je sam ker je med (put your device here) userji presenetljivo glasen procent, ki trdi da je njihov (device) najboljše kar se da narest....


fixed it for ya...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

Bor H ::

zanikanje je fajn, lažje živiš pol

če me kdorkoli vpraša kaj menim o svoji nokiji mu bom čist lepo povedal da je lagasta, da mi gre na jetra da jo morm formatirat (hard reset) pogosteje kot sem včasih win2000 mašino, ampak da je za svoj denar vseeno bila super odločitev in bi jo ponovil
podobno ti lahko tudi spišem za HP prenosnik, avto, slušalke, monitor...

CoolBits ::

Kako zanikanje?
Sem ti hotel povedat, da se to kar si napisal dogaja tudi pri uporabnikih razno raznih naprav... ne pa sam pri uporabnikih appla, kot ti trdiš...
Dejstvo je da so uporabniki applov med najbolj zadovoljnimi... raziskave to potrjujejo, najdi si jih pa sam.

Bor H ::

Raziskave sem videl in so mi totalno hecne, če bi za katerikoli produkt bile take ocene bi bilo sumljivo ane: http://gizmodo.com/5237600/jd-power-and...

jst samo trdim da veliko (večina?) apple userjev si zatiska oči pred napakami/pomankljivostmi svojih naprav medtem ko je tega pri drugih firmah manj

CoolBits ::

Ja js pa trdim, da si večina HP userjev pa večina dell userjev recimo... tudi zatiska oči... in zdej?
Tukaj lahko trdimo vsak svoje... resnica pa je dokazana z raziskavami al verjameš al ne.

Bor H ::

Ne razumeš dobr mojih argumentov? Če bi bilo to kar ti trdiš res potem bi na raziskavah imeli HPji,Delli in podobne firme 100% score, pa ga nimajo, če je res kar jst trdim pa bi mogl met Appli 100% score, in glej hudiča, majo ga.

Seveda je pa možno da ima iPhone vse narejeno popolno in je popolna naprava v vseh pogledih.

IceIceBaby ::

Ne razumeš dobr mojih argumentov? Če bi bilo to kar ti trdiš res potem bi na raziskavah imeli HPji,Delli in podobne firme 100% score, pa ga nimajo, če je res kar jst trdim pa bi mogl met Appli 100% score, in glej hudiča, majo ga.


Meni se zdi zaključek dokaj logičen. Uporabniki so zadovoljni ker so izdelki odlični.

No, nekateri trdijo, da Jobs izvaja en hudoben urok, ki uporabnikom zamegli um in sposobnost razmišljanja. Kaj boš verjel je pa tvoja stvar :)

Bor H ::

Jst sam trdim da če trdiš da je en izdelek najboljši nekako takoj predpostaviš da nič ne more biti boljšega, kar pa seveda ni res.

IceIceBaby ::

Ni res...mogoče kdaj bo boljši telefon od iPhona. Trenutno je pa iPhone pač najboljši.

Bor H ::

To upaš trdit trezen in izven pubertete?

primož, zahtevamo knof ignore za določene uporabnike

Mavrik ::

To upaš trdit trezen in izven pubertete?


Kadarkoli.

primož, zahtevamo knof ignore za določene uporabnike


Ne. Če si tako odrasel (kot namiguješ v prejšnjem stavku) te neka izjava drugega uporabnika že ne bo hudo prizadela a ne?
The truth is rarely pure and never simple.

BlueRunner ::

Pa večina apple userjev nikoli ne prizna napak svojih naprav (vsaka naprava ima pluse in minuse), pol pa izpadejo fanatiki oz. neumno.


Vidim, da si v celoti spregledal citat, čeprav sem ga nastavil vsem na nos.

"The problem is the people pointing out problems seem to refuse to accept that other people are capable of comprehending those problems. A minority of people are complaining about limitations those of us who are interested in the product either doesn't see as a limitation, or limitations that are outweighed by other benefits of the product."

Znova govoriš o temu, da imajo naprave napake, njihovi lastniki pa jih ne priznavajo. S tem ne sprejemaš, da so morda lastniki teh naprav čisto sposobni razumeti te stvari, vendar pa jih ne vidijo kot omejitve, ali pa druge lastnosti teh naprav morebitne omejitve odtehtajo. Kot fanatiki pa izpadejo kvečjemu tisti, ki gonijo svojo idejo o "glupih uporabnikih kupcih". Morda pa so sami nekoliko omejeni v sposobnosti videti, da imajo lahko drugi ljudje čisto drugačne potrebe in želje. Če pa me obtožiš, da sem glup ali fanatik samo zato, ker mi naprava zadošča (očitno, sicer je ne bi več posedoval), pa si me v debati že izgubil. Zakaj neki bi sprejemal kot verodostojno mnenje nekoga, ki posredno ali pa neposredno trdi, da nimam pojma kaj počnem.

Zgodovina sprememb…

MasterBlaster ::

iphone ima mogoče pomanjkanje določenih funkcij, tiste, ki so pa delujejo brezhibno. To je vsaj zame dovol velik razlog, da dam več zanj, kot Nokio z lagom in ostalimi problemi.
Tk je pa pika .

Bor H ::

mavrik: je težko razumet da nobena naprava ni absolutno najboljša? lahko je tebi najprimernejša ampak to ne spremeni tega dejstva, meni je najprimernejši 15 let star avto, ne bom ga pa primerjal z buggatijem

bluerunner: sem vidu ta quote in ga popolnoma razumem, sej sem tut sam napisal da vem da nokia občasno laga in jo je treba občasno formatirat, ampak sem dal pa zato zanjo pol manj kot bi dal za iPhone, kompromis pač, ampak zaradi tega ne bom trdil da laga ni, ok?

zee ::

Jaki kompromis. Mobilne telefone in ostalo elektroniko se običajno kupuje zato, da jih uporabljaš, ne pa zato, da popravljaš HW/SW napake proizvajalca.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bor H ::

sej uporabljam, lahk tut tko pogledaš na zadeve: prišparal sem 200EUR da vsake par mesecev na novo nastavim mobitel
100% zanesljivost ne obstaja, bližje kot pa si popolni zanesljivosti več boš plačal za njo praviloma, kam se boš postavu je pa tvoja odločitev, jst sm se odloču za moj mobitel ker je bil takrat odličen price/performance, če bi plačal za njega 100EUR več bi pa pričakoval da deluje bolje, ni to simpl?

Limit-sky ::

"sej uporabljam, lahk tut tko pogledaš na zadeve: prišparal sem 200EUR da vsake par mesecev na novo nastavim mobitel"

Si pogledal, če je še kakšen cenejši, ki ga vsak dan zjutraj nastaviš? Tak bi moral biti še za 200 cenejši.

CoolBits ::

Točno tako je... več denarja več muzike ;)

Bor H ::

limit sky: na vsakemu posamezniku (in njegovi denarnici) je da se odloči kam se bo pozicioniral v cenovni rang, lahko uzmaeš brez funkcij nezanesljivo zadevo pocen, lahko vzameš ful zanesljivo s ful funkcijami za zajeten kupček denarja, lahko se pa odličiš za kej vmesnega, je to narobe? sej veš, konkurenca in podobne neumnosti

Limit-sky ::

A je pol kaj narobe, če jaz vzamem, po tvojem mnenju, dražji in slabši laptop? In sem z njim celo zadovoljen.

Bor H ::

Nič, če tebi tako paše, sam ne trdit da je najboljši ali da je brez napak. Če jih pa ti uspeš spregledat in ti odgovarja pa ga veselo uporabljaj.

Limit-sky ::

Kje sem trdil, da je brez napak in najboljši? Konkretno, prosim.

Vedno bi rabil boljšo baterijo.

Bor H ::

Ti ne, so pa ostali.

Limit-sky ::

Sem slišal tudi take idiote, ki so pravili, da win datoteke niso kompatibilne z OS X.
Ergo, OS X je crap.

BlueRunner ::

Bor H je izjavil:

bluerunner: sem vidu ta quote in ga popolnoma razumem, sej sem tut sam napisal da vem da nokia občasno laga in jo je treba občasno formatirat,

To je že lepo in prav. Ni pa to razlog, da potem navedeš "da večina apple userjev nikoli ne prizna napak svojih naprav". Samo zato, ker si kritičen do svoje naprave to še ne pomeni, da drugi niso. Morda pa jim stvar v celoti zadošča do te mere, da sploh ne razumejo o kakšnih omejitvah govoriš. Za njih to pač ni issue.

Za nekatere, ki povečini dejansko sploh niso lastniki tega gadgeta, pa so v njemu skrite gromozanske napake in omejitve. Logično. Saj, če jih ne bi nič motilo, bi si ga verjetno že zdavnaj privoščili. Tako kot je logično, da so si ga privoščili tisti, ki jih te stvari ne motijo in ne omejujejo.

Tako je edina izjava, ki jo lahko resnično poveš o lastnikih Apple/Nokia/Audi/BMW/... edino ta, da so kupili napravo v kateri vidijo najmanj napak in posledično morda sploh ne vedo kaj jim težiš s stvarmi, ki jih niti najmanj ne brigajo. Katere so že bile tiste famozne omejitve iPhone v1.0? V bistvu sploh ne vem. Kupil sem si iPod Touch, ker mi je tudi brez telefona ta gadget izpolnil cel kup želja v enem samem paketu.

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

MMS, Copy paste, video recording, recimo prve tri, ki mi padejo na pamet

se strinjam, ljudje ponavadi kupimo naprave, ki nam najbolj odgovarjajo, če nam ne jih pa zamenjamo
hecne se mi edino zdijo raziskave o 100% zadovoljstvu, jst bi prej iz tega zaključu da je iPhone totaln hit or miss, torej al si ful zadovoljen al ga pa takoj greš zamenat ;)

edit: aja, pa če userji česa ne pogrešajo to še ne pomeni da tega ne bi smel vključt, mogoče bodo tisto funkcijo začeli uporabljati ali pa bo zaradi tega kdo nov pršu v njihov "krog", definitivno pa če si v blaženem stanju in nimaš nobenih pripomn/kritik ne pripomoreš k razvoju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

MasterBlaster ::

Hmm, od kar je iPhone dobil MMS podporo, sem poslal točno 0 MMS-ov. Enostavno za pošiljanje slik sploh ne pomislim na MMS. To je drugi največji kiks na mobilnih telefonih, prvi je videoklic. MMS lahko vidiš le in samo na mobitelu, email pa lahko kjerkoli.
Tk je pa pika .

BlueRunner ::

MMS, Copy paste, video recording, recimo prve tri, ki mi padejo na pamet

In če rečem in to čisto iskreno tudi mislim, da so to tri stvari, ki me niti najmanj ne ganejo? Kaj potem?

definitivno pa če si v blaženem stanju in nimaš nobenih pripomn/kritik ne pripomoreš k razvoju

A je pomoč pri razvoju moja naloga v vlogi kupca?

Bor H ::

Jst recimo pošljem nekaj mmsov mesečno, ne gre za nič pomembnega ampak pride prov, pa tudi če ti ne uporabljaš imaš mogoče kakšnega znanca, ki ima starejši mobitel in ti pošlje mms, kaj pol? Boš hodu na net in se preko nerodnih vmesnikov prebijal do mmsa?

sej ni treba da te ganejo, pravim sam da mu je to falil, če tebi ne fali kul, ampak definitivno ne more biti nekaj najboljša zadeva če ne zna nič od tega, in preden me kdo napade, na mojem wishlistu za iPhone je samo in izključne še flash na fotoaparatu (pa še to le zato da ga lahko kot lučko izkoristm) in flash v browserju, in to mislim resno
ne, naloga kupca ni pomoč pri razvoju ampak če kupec ne zahteva vedno več se razvoj ustavi

BlueRunner ::

Jst recimo pošljem nekaj mmsov mesečno, ne gre za nič pomembnega ampak pride prov, pa tudi če ti ne uporabljaš imaš mogoče kakšnega znanca, ki ima starejši mobitel in ti pošlje mms, kaj pol?

Ampak vidiš. To si ti in to so tvoji znanci. Kaj imam jaz in kako se moji znanci obnašajo očitno sploh ni podobno. Tako je lahko ta gadget zame 100% prava stvar, zate pa samo navaden fail.

Ni mi pa jasno zakaj se morajo nekateri vedno (pa s tem ne mislim tebe - ti si še kar kulturen) vtikati v to kaj je dobro zame, kaj mi manjka in kako sem bedast, ker se s tem ne strinjam. To so tipične izjave, ki ji pustim govoriti samo svoji zdravnici, ko govori o mojem zdravju, ne pa nekomu, ki me "podučuje" o temu kaj je zame dober nakup.

Veš... čisto mimogrede se lahko ustaviš v temi o Flash-u na iPad/iPod/iPhone, pa boš videl, da sam osebno odsotnost Flash-a gledam celo kot bonus in ne pomankljivost. Oh, kako smo si ljudje različni.

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

Flash je svoja zgodba, v glavo mi sam ne gre zakaj hudiča nočte izbire..

Kdor reče da je zadovoljen s svojim iPhonom je čist kul in mislm da se bo malokdo vtaknu v njega, če bo pa nekdo začel javno oznanjat da je to najboljši telefon (sploh, ne za njega) pa hodi po tankem ledu, kar pa mislim da je jasno za vsako napravo. Žal je le tako da veliko "hipsterjev" uporablja apple in pravi da so njihovi izdelki popolni (ne dobri - popolni!) kar mnogim uporabnikom interneta kravžla živce.

Limit-sky ::

Bor, če ti manjka samo flash in lučka, je OK.
Ampak iPhone nima reže za SD.

A nočeš imeti izbire???

Bor H ::

Če mam 16Gb spomina notr pol ne rabm razširitve ampak če bi jo dal apple notr se je ne bi branu, bi bla fajn za slike iz fotoaprata na mal večjem ekrančku pregledat.

IceIceBaby ::

Flash je svoja zgodba, v glavo mi sam ne gre zakaj hudiča nočte izbire..


Ker je ne rabiš. Kar se flasha tiče, na katerem telefonu pa zadeva dela kot je treba?

Kar se tiče izbire:

Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.


Če že v osnovi zadeva dela OK nima smisla dodajati še 100 funkcij, ki ne izboljšajo uporabniške izkušnje, ampak samo zmedejo uporabnika.

Bor H ::

Tist izraz je rahlo preteran, dejmo pol odvzet fotoaprat, bluetooth itd.

Izbira ni nikoli slaba stvar, sploh če ti omogoči določene dodatne stvari (sem že povedal v cirka treh temah, vsaj audio posnetki na youtubu in video na kaki obskurni strani, ki še ne uporablja html5), sploh pa verjetno bolj zmede uporabnika če kake vsebine ne more vidt in zato stran zgleda čudn

BlueRunner ::

v glavo mi sam ne gre zakaj hudiča nočte izbire..

Je izbira in je "izbira". Niti najmanj me ne bi motilo, če bi dodali še žnj različnih funkcij, ki jih sicer ne uporabljam. OK. So pač tam. Me ne brigajo. Ne iščem pa naprave, ki bo imela žnj funkcij samo zato, ker bi jih lahko morda enkrat slučajno potreboval.

Zase sem ugotovil, da od telefonskih funcij uporabljam klicanje in SMS. Dodatek brez katerega ne morem je še alarm/budilka. Vse skupaj v paketu, ki ima dovolj velik in kvaliteten zaslon, da lahko kaj pobrskam po netu in takšen ali drugačen AppStore, da ne iščem aplikacij vsepovsod. Če rabim kakošno aplikacijo si jo potegnem dol, ko jo več ne rabim, jo izbrišem. Trenutno pa pri meni bivakirajo Google Maps in nekaj igric.

Ali mi lahko to ponudi tudi kakšen drug proizvajalec? Zdaj že. Dve leti nazaj pa je bil odgovor kategoričen ne.

Kaj je sedaj gonilo razvoja? Kupec, ki ga zanima kaj ima danes v rokah ali kup brihtnih buč, ki uspejo pogruntati kaj mi manjka, še preden to ugotovim sam.

Bor H ::

Pa lih to pravm, flash za določene stvari na mobitelu prov fajn laufa, lih sem probal na FBju en komad zalaufat prek moje oh-so-crappy-s60v5-nokie in lepo predvaja, jasno pa je da ne bom šel gledat stvari ki so fullscreen flash

zee ::

na mojem wishlistu za iPhone je samo in izključne še flash na fotoaparatu (pa še to le zato da ga lahko kot lučko izkoristm)


Za te namene imaš zastonj (!) aplikacijo na AppStore, ki namesto ene (žgoljave) LEDice uporablja kot izvor svetlobe celoten zaslon od telefona.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bor H ::

Po mojih izkušnjah je flash močnejši od zaslona in kot tak primernejši

edit: pa še s točkastim izvorom svetlobe je udobneje upravljat
edit2: sicer pa za tako aplikacijo ni šans da bi plačal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

Gregor P ::

+taka aplikacija obstaja za Nokie tudi zastonj8-)

Uredil: dodal tudi

P.S.: in je dostopna prav vsem na spletu neodvisno od Nokie :-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

zee ::

Katerega dela od "zastonj (!) aplikacijo na AppStore" nisi razumel? 8-O
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Keyser Soze ::

IceIceBaby je izjavil:

Ni res...mogoče kdaj bo boljši telefon od iPhona. Trenutno je pa iPhone pač najboljši.

Dej, dokaži.

Pa ne na bazi "podpovprečnih" uporabnikov, ki ne vedo kaj storiti z zadevo ko jo kupijo in ne na obsegu AppleFart aplikacij.

Moj HD2 pokoplje iPhonea z lahkoto. Glede velikosti zaslona, ločjivosti, zmnogljivosti predvajanja različnih medijskih formatov, večopravilnostjo, kamero, povezljivostjo, prilagodljivostjo, ipd.

Prdnit pa res ne zna tako fluentno in glasno kot iPhone. Ti kar zavidam že.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applovi poslovni rezultati: prodaja iPhonov še naprej pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7024505 (21347) no comment
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178312 (6845) aerie
»

Applov dobiček nekoliko upadel, investitorji razočarani

Oddelek: Novice / Rezultati
136717 (4393) nekikr
»

Apple z nekoliko nižjim dobičkom

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
73491 (2644) njok

Več podobnih tem