» »

HTC Legend

HTC Legend

1 2 3
4
5

djordjevic ::

Ugotavljam tudi, da so očitno popravljali tudi samo odzivnost pri tipkanju. Prej sem se pri pisanju sporočil pogosto zmotil, zdaj pa se mi zdi, da je napak veliko manj.
No grave is deep enough to keep us in chains.

CaqKa ::

meni market ne pokaže updejtov. kje si jih ti našel?

djordjevic ::

Settings -> Software updates -> Check for update.
No grave is deep enough to keep us in chains.

CaqKa ::

no updates for your phone :> simobil

djordjevic ::

Wtf? Jaz imam isto simobil. Včeraj sem snel update, ki je sistem posodobil na 2.1-1, danes zjutraj pa update za froyo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

moxon ::

tudi jaz imam simobilov telefon in sem lahko update-al

AndyS ::

tudi jaz

CaqKa ::

zdaj pa imam jaz tudi.. lahko da sem imel premalo prostora, lahko pa da sem moral resetirat prej...

AndyS ::

meni dela slabše

CaqKa ::

jaz še ne morem nič kaj rečt. zaenkrat ni težav.
zanime me edino če so odpravli bug v mail programu od htcja, ali mi bo spet zagnjavlo da nimam dovolj placa na internal memory pa se bo phone obesil...

moxon ::

Tudi jaz zaenkrat se ne bi rad prehitro sklepal. Bom pocakal se kaksen teden in bom nato podal oceno.

moxon ::

Hm danes mi ze cel dan telefon deluje zelo pocasi oz z lagom, upam, da ne bo vedno tako s Froyom :) sedaj ga bom resetiral...

moxon ::

Hm, tudi po factory resetu telefona Froyo prevec obremenjuje sistem zaradi cesa je skrolanje med zasloni mucno, browsanje pravtako. Skratka Froyo je zame prinesel vec slabosti kot koristi. Zanima me ali mogoce kdo ve kako downgrade-at sistem nazaj na 2.1? Je to sploh mogoce po "uradni" poti? Bral sem na nekih drugih forumih ampak iz neuradnih verzij na uraden 2.1. Meni osebno je sedaj telefon dosti manj uporaben. Ce kdo ve za kaksen postopek, kako se vrniti na 2.1 enclare bi mu bil zelo hvalezen, ce bi ga opisal. Ima kdo izmed vas enake tezave s Froyom? Sedaj pisem ma forum preko telefona in tudi tipkovnica ima lag... zalost :(

djordjevic ::

Huh, meni osebno pa deluje hitreje. Edino upočasnitev vidim pri odklenitvi lock screena. Tisto je prej šlo super hitro, zdaj pa se mi zdi, kot da ga nekaj vleče nazaj. Ampak to je tudi to. Na ostalih področjih pa se mi zdi precej hitrejši.
No grave is deep enough to keep us in chains.

CaqKa ::

djordjevic je izjavil:

Huh, meni osebno pa deluje hitreje. Edino upočasnitev vidim pri odklenitvi lock screena. Tisto je prej šlo super hitro, zdaj pa se mi zdi, kot da ga nekaj vleče nazaj. Ampak to je tudi to. Na ostalih področjih pa se mi zdi precej hitrejši.

tudi meni deluje to.. hmm ne morem rečt počasneje, ampak kot da ga neki zašteka na cajte.
drugo kar pa zdaj vedno bolj opažam je da ko koledar zaženem rabi kaki dve sekundi predno obarva datume, ki imajo kaj shranjeno.
flashlight je nekaj kar bi ta telefon že v osnovi rabil.
treba videt če bo baterija kaj dlje zdržala kot so eni napovedovali...

pa še to je fajn ko je zdaj gmail končno z barvami labelov, tak kot si jih označil, namesto da so vsi enake barve.
pa ikoni za kontakte ki jih nimaš vpisanih, in za pesmi ki nimajo coverja sta malenkost bolj všečni.
pa mislim da konktakti sedaj poberejo slike tudi iz gmail accountov ne samo iz facebooka.

edit: nekaj me še zanima.. če naredim factory reset bo ostal android 2.2 ali je v romu še vedno 2.1?

moxon poklici simobil/mobitel pa jih vprašaj po downgradeu.

pa še nekaj kako prideš pri eventu do tega da ti da spodaj gumb dismiss? namreč opomnik se zažene, odklenem telefon, pa se mi odpre opis dogodka in spodaj kako so reminderji nastavljeni, ni pa gumba za dismiss. včasih pa je, kdaj se pokaže in kdaj ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

moxon ::

Na http://androidforums.com se je javilo nekaj uporabnikov z enakim problemom - lag-om. Pravijo, da je rešitev sledeča:

"About the lag issues - had the same problem. But then did the factory reset and left all my freshly downloaded apps on my phone (didn't move them to SD). The phone works like a charm, everything real fast and smooth."

Več na http://androidforums.com/htc-legend/138...

rok_p ::

Po nadgradnji HTC Legend iz Androida 2.1 na 2.2 imam kar precej motečo težavo z baterijo in sicer mi indikator ostane cel čas na 100% dokler se telefon ne izprazni. Tudi v settings/about phone/battery/ kaže baterry level čisto do konca.

Ima kdo mogoče kakšno rešitev?
rok

moxon ::

Jaz sem dobil odgovor od HTCja glede moje težave:

"Do you have lots of applications on the phone?
Can you test the phone in Safe Mode? Please power the phone off, while turning it on, press and hold the menu button.
Can you remove the SD card and check the phone performance?
Please check in scheduled updates for any new updates.


If you have any other inquiries, don't hesitate to contact us again.
Please note that you can contact us via support line. For further details, please go to http://www.htc.com/europe/CA_Hotline.as...

djordjevic ::

Še en + froyota. Kljub isti ali mogoče še intenzivnejši uporabi baterija brez problema zdrži 3-4 dni (prej 2-3).
No grave is deep enough to keep us in chains.

Vanadium ::

Huh mene vedno bolj mika da si ga grem iskat :D nekje sem čital da baje, da bo dobil tudi 2.3 update, je kaj več infota glede tega?

djordjevic ::

Najprej se je uradno govorilo, da bo 2.3 samo za mobitele, ki imajo najmanj gigaherčni procesor, zadnjič pa so ob mencanju LG-ja za update na Optimusu (če se ne motim) razvijalci rekli, da so zahteve 2.3 praktično enake za 2.2, kar pomeni, da bi se dalo 2.3 najbrž poganjati tudi na Legendu. Četudi ne bo uradnega updata, bodo ziher naredili 'črno' varianto - bo pač treba rootat. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

BlaY0 ::

Gingerbread so že začeli počasi portati na Legenda (CyanogenMod). V kakšnem mesecu ali dveh bi morala biti zadeva že dokaj stabilna in uporabna. Edino FM radio verjetno nikoli ne bo deloval, ker se ga nobenemu ne da reverse inženirat...

Aja še link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

djordjevic ::

BlaY0 je izjavil:

Edino FM radio verjetno nikoli ne bo deloval, ker se ga nobenemu ne da reverse inženirat...

Ful se sekiramo. :D Potem je še micena šansa, da pride tudi uradno ven.
No grave is deep enough to keep us in chains.

CaqKa ::

jaz pa radio ful uporabljam.

Janiel74 ::

En zanimiv problem imam...

Kaka 2 tedna že.

Gre za sporočila...vedno me prestavi na začetek oz. na najstarejše shranjeno sporočilo komunikacije z določeno osebo. Tako moram vedno iti na konec, kar je zelo zamudno in moteče...
Nevem kaj bi lahko to bilo?

Ima kdo rešitev?

Hvala in lp

djordjevic ::

Meni se je to pojavilo, ko sem namestil pred-froyo update, ko sem namestil update s froyom, pa je ta bug izginil.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Janiel74 ::

@djordjevic: uf to pa sedaj nevem kaj je to update s froyom...vem, da sem marsikako zadevo downloadal prek marketa...

djordjevic ::

Pojdi na Settings -> About Phone -> System Updates in klikni Check now.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Janiel74 ::

sem, pa zaenkrat še vse isto

djordjevic ::

Ti napiše - No updates found for your phone? Imaš pod system napisano android 2.1 ali 2.2?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Janiel74 ::

Je naredilo nek update ja...kje pa lahko vidim kateri android je?

djordjevic ::

Settings -> About Phone -> System Information - prva vrstica.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Janiel74 ::

Zdajle mi je napisalo : your phone has been updated to version 3.15.405.3 ??

djordjevic ::

Tega imam tudi jaz in nimam hrošča s sporočili.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Janiel74 ::

Hm popolnoma drugačen način pisanja sms...na desni sedaj...in ja...ni več problema, ki je bil! :) Hvala! Pa nekako se mi zdi, da drugače vse laufa..Malo hitreje...Kaj pa je pravzaprav tu drugače kot je bilo?

Android 2.2. je sedaj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janiel74 ()

djordjevic ::

Precej drobnarij je spremenjenih. Jaz sem tudi zelo zadovoljen, edino se mi zdi, da so upočasnili odklepanje zaslona, to pa je tudi bolj ali manj edino, kar me moti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Janiel74 ::

Hvala še enkrat! :)

Katere koristne programčke pa imaš dowloadane? Kak poseben?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janiel74 ()

djordjevic ::

Taskkiller (ki bojda ni uporaben, ampak ga še imam - moč navade), 3G Watchdog, Skype, Dropbox, Shazam, Nimbuzz, Currency Converter, nekaj iger, Odpiralne čase, No-Lock ... Drugače pa malenkost. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Janiel74 ::

jaz pa: alchemy, barcode scanner, compass, instant heart rate, gps status, lookout, batter notif (ful dober!)...:)

djordjevic ::

Kul. Barcode scanner imam tudi jaz, bom pa preizkusil še alchemy in lookout.
No grave is deep enough to keep us in chains.

CaqKa ::

Se še komu dogaja, da kliče neko številko ki jo ima shranjeno v 041*/031*/040* obliki in mu telefon sam doda 386, pa mu pove da številka ne obstja?
telefon ne doda +386 ali pa 00386 da bi številka bila veljavna ampak samo 386, iz česar potem sledi klic na številko ki ne obstaja.
pa kako zadevo odpravit?

CaqKa ::

zgornji problem je problem facebook aplikacije..

no pa da preidem k vprašanju... so vaše slike, ko se vključi bliskavica tudi povsem zamegljene?

CaqKa ::

pred časom je bilo omenjeno da cyanogen mod za legenda še nima porihtanega fm radia... je sedaj že to v delujočem stanju?

CaqKa ::

kaj kdo ve če tale set za v avtu dela z legendom:
https://store.griffintechnology.com/han...

St235 ::

teoretično da, sam pazi ker ima mini jack na eni strani. Ne vem kakšnega ima Legend ampak moj desire ima jack za slušalke normalne velikosti.

Tudi drugače je to zlo cheap rešitev, v bistvu je navaden kabel za slušalke z mikrofonom, ki namesto slušalk uporablja avtomobilske zvočnike. Kar pomeni, da rabiš avtoradio z aux vhodom in da moraš vsakič telfon s kablom povezat na zadevo+na radiju imet prižgan zunanji vhod.

Če si pameten boš reskiral 100€ za parrot.

CaqKa ::

že trenutno uporabljam rešitev preko auxa, ampak preko telefonovega mikrofona, pa se mi to zdi bolj elegantno. mikrofon si lahko peljem pod senčnik. kaj parrot dela preko bluetooth?

finta je da mi je ta rešitev preko aux ljubša, ker sučem muziko iz telefona na tem.

ima kdo kak predlog kater stand za v avtu uporabljat z legendom?
jaz sem do zdaj samo bolj neke plastik variante videl.

CaqKa ::

http://www.gsmarena.com/htc_legend-3141...

piše da je zadeva sposobna java midlete poganjat, je to komu uspelo, jaz namreč ne najdem, na marketu java midp emulatorja

BlaY0 ::

JBed

CaqKa ::

tega ni na marketu.

BlaY0 ::

Res je.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733456854 (199140) Rupa
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320448 (12959) Mrakw
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416165 (10974) cucolino
»

nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
426393 (5430) dgrude
»

Kateri "pametni" telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
405585 (4549) djordjevic

Več podobnih tem