» »

HTC Legend

HTC Legend

1 2
3
4 5

djordjevic ::

Nisem se še dosti ukvarjal z njim, ker imam precej dela. Bom poročal, ko bo kaj več. Za zdaj sem cel vesel, no. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

djordjevic ::

Evo, zdaj lahko počasi napišem prve vtise o legendi. Presedlal sem z nokie e71, ki mi je zvesto služila, edino, kar me je rahlo begalo, pa je bilo, ali bom z legendom prišel vsaj na polovico avtonomije, ki mi jo je omogočala nokia. Po prvih dneh uporabe se mi zdi, da se bo dalo. Prvi dan sem baterijo pokuril v dobrih 10 urah, ob naslednjem polnjenju je držala slab dan in pol, kako dolgo pa bo ob tretjem, pa bomo videli. Recimo, da se zadeva zdaj bliža tisti običajni uporabi. Zdaj pa malo več besed o telefonu.

Preskok s prejšnjega aparata je neverjeten. Legend je vsaj za moje oči trenutno najlepši HTC, ki na tem področju povozi marsikaterega konkurenta. V roko lepo sede in je tudi dovolj težak, da ga ne moreš kar tako izgubiti. Zaslon je v primerjavi z dekletovim rezistivnim samsungovim nekaj povsem drugega. Sama slika na zaslonu je sicer tudi res fenomenalna. Zaenkrat lahko naštevam samo dobre plati, sem pa opazil nekaj glitchev. Wireless vleče nekoliko slabše kot pri nokii, kar sem opazil pri starših, kjer mi je nokia lovila tudi zunaj brez problema, htc pa se malce muči. Po drugi strani hvalim hitrost gps, ki me tudi v stanovanju locira kot keks. Fotoaparat je dober, veliko boljši od tistega na e71, vendar bi malo pograjal zasnovo, kjer pihnejo mimo mnogi proizvajalci. Namesto, da bi dali gumb za slikanje na desno, ga raje izpustijo in te prisilijo uporabljati kaj drugega - tukaj recimo trackpad. Nisem se še najbolj navadil držanja, ampak bo že. Najbolj od vsega pa me moti, da je tipkovnica qwerty, ne pa qwertz. Kolikor sem gledal po aparatu, se zadeva trenutno ne da spremeniti, ker imam same neke češke locale ala english slovakia, polska, lithuania in podobno. Ampak ajd, če je to najhujše se bom že prilagodil. Skratka, po nekaj dneh druženja sem še vedno prepričan, da sem se prav odločil.

:)
No grave is deep enough to keep us in chains.

djordjevic ::

Hiter update: Zadeva po treh tednih še kar navdušuje, za tiste, ki se sekirajo glede baterije pa povem samo to, da mi je kljub kar nekaj uram brskanja po wi-fi in nekaj msg-ih dnevno baterija na morju zdržala tudi po tri dni, kar pomeni, da ob neki zmerno do pretežno povprečni rabi komot zdrži 2 dni.
No grave is deep enough to keep us in chains.

moxon ::

Mogoče ve kdo za kakšno vredi torbico oz etui. Po možnosti od slovenskih dilerjev, ne bi naročal preko ebay-a. Dejansko sme cel Maribor prehodil in nisem našel "ta prave" torbice oz etuija. Kakšni predlogi?

djordjevic ::

Jaz sem kupil en etui pri mobitelu. Je tak na poteg, stane pa 15 evrov. Legend lepo paše notri, dobi pa se v beli in črni barvi. Hotel sem črno, pa so bile iz nekega razloga vse črne ožje kot bele, tako da sem na koncu vzel kar belo. Zaenkrat ok služi. Mislim, da je taka:

http://www.ldlc.com/fiche/PB00102821.ht...
No grave is deep enough to keep us in chains.

BlaY0 ::

Kar se tiče antene... nahaja se na pokrovčku baterije (spodaj) in ko normalno držiš telefon v roki, z dlanjo prekrivaš praktično cel spodnji del, tako da je sprejem zaradi tega malo slabši. Ja, je slabši kot pri Desireu.

Če koga zanima, mi v predalu leži en črn silicone skin case, en moder crystal gel case, en set invisible shield nalepk ter nekaj zaščitnih folij za ekran... drugače pa sam uporabljam prozoren crystal gel case in je praktično neopazen in res dobro zaščiti vse robove in ostale vitalne dele.

moxon ::

BlaY0 je izjavil:

Kar se tiče antene... nahaja se na pokrovčku baterije (spodaj) in ko normalno držiš telefon v roki, z dlanjo prekrivaš praktično cel spodnji del, tako da je sprejem zaradi tega malo slabši. Ja, je slabši kot pri Desireu.

Če koga zanima, mi v predalu leži en črn silicone skin case, en moder crystal gel case, en set invisible shield nalepk ter nekaj zaščitnih folij za ekran... drugače pa sam uporabljam prozoren crystal gel case in je praktično neopazen in res dobro zaščiti vse robove in ostale vitalne dele.


Sem zainteresiran, pošljem PM

CaqKa ::

BlaY0 je izjavil:

Kar se tiče antene... nahaja se na pokrovčku baterije (spodaj) in ko normalno držiš telefon v roki, z dlanjo prekrivaš praktično cel spodnji del, tako da je sprejem zaradi tega malo slabši. Ja, je slabši kot pri Desireu.

Če koga zanima, mi v predalu leži en črn silicone skin case, en moder crystal gel case, en set invisible shield nalepk ter nekaj zaščitnih folij za ekran... drugače pa sam uporabljam prozoren crystal gel case in je praktično neopazen in res dobro zaščiti vse robove in ostale vitalne dele.

lahko daš link ta ta prozoren gel case?

pa kaj imaš trenutno naloženo me zanima...
meni zdaj namreč po kakšnem mescu vse šteka... čakam na froyo update. kliknem home button, pa vsake tolko pozabi da more zagnat sense in me sprašuje kater launcher naj zažene...
včeraj mi za nekaj časa ni šlo štelat ringer volume... skratka še kr bugast je tole... pa me zanima kak rom.

djordjevic ::

Kaj te delate vi z aparati? Jaz ga imam zdaj en mesec, sem naložil kar aplikacij, pa še vedno dela kot prvi dan.
No grave is deep enough to keep us in chains.

CaqKa ::

jah nevem... se komaj privajam na android. verjetno sem naložil kakšno aplikacijo ki dela štalo. zaenkrat se še privajam, verjamem pa da bom čez čas ugotovil kaj dela sranje.

nevem... vem pa da sem dokaj hitro ugotovil za en common bug. namreč vklop izklop mobilnega interneta ne dela najbolje in je edge/hsdpa včasih še kar laufal in synchal čeprav je bil izklopljen. zadevo sem rešil šele z apndroid, aplikacijo ki zamenja apn.

common zadeva je tudi da ima kar slab sprejem. dostikrat ga namreč spodaj držim, kjer mu zakrijem anteno, drugje pa je itak iz aluminija.

pa kaj je to kar aplikacij? jaz sem do sedaj vse skup inštaliral 70+ aplikacij od katerih jih je že ~10 letelo dol

BlaY0 ::

Bistvo je, da po vsakem update-u narediš factory reset... to je da pobrišeš "data" particijo kompletno, čeprav pri proizvajalcih zagotavljajo, da to ni potrebno.

Kar se tiče aplikacij... 70??? Za kaj nucaš 70 aplikacij? Ko se ne boš več igral s telefonom in boš imel gor samo tistih 15 aplikacij, ki jih boš tudi dejansko uporabljal, bo telefon delal BP tudi brez FroYo-ta. Če te ne moti recimo to, da ti ne bi delal FM radio in kamera, potem si naloži CyanogenMod 6, ki bazira na FroYo-tu.

Jaz imam trenutno naloženega vsega boga, ker se še igram in iščem optimalne aplikacije/widgete, ki mi bodo pokurili najmanj rama/baterije in bodo funkcionalne. Skratka tega je čuda, za eno in isto stvar imaš 100 različnih aplikacij, zdaj pa izberi tapravo ;)

Case je pa tale tale.

moxon ::

Kje si pa kupil ta Crystal Case?

CaqKa ::

ja tudi imam komaj kaki mesec telefon, tako da jaz še tudi testiram aplikacije...
se mi pa zdaj tudi dogaja, da sms kljub temu da sem ga prebral, še vedno ikonca kaže kao enega neprebranega... tako da očitno bo res treba en reset počasi naredit, pa si zapisat katere aplikacije imam trenutno gor.

nuclear ::

Danilo je možno da malo več poveš o phonu? Si mogoče primerjal v živo z HTC Desire? Zanima me kako stopa v roko? Ti kaj šteka po mesecu uporabe? Si se kaj pozanimal o nadgradnji Legenda na Android 2.2?

lp
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

djordjevic ::

Jaz ti lahko zaupam svoje izkušnje po dveh mesecih uporabe. Z Desireejem ga v živo nisem primerjal, ker sem se po vseh pogledanih testih odločil, da mi HW Legenda zadostuje, pa tudi na oko mi je veliko lepši, zato tu zame dileme ni bilo. V roko paše super, kakovost izdelave je na višku. Nič se ne premika, nič ne škripa. Glede na to sicer, da sem bil vajen E71, ki je prav tako super robustno in kakovostno izdelana, to zame ni neka novost. Kot rečeno, uporabljam ga dva meseca. Nanj sem namestil kakšnih 10-15 aplikacij, ki jih bolj ali manj uporabljam, vseskozi pa mi tečeta 3G Watchdog in Advanced Taskkiller (načeloma ga pri Androidu naj ne bi potreboval, ampak mislim, da me občutek ne vara, ko se mi zdi, da ob ugasnitvi 15 aplikacij zadeva začne delovati še nekoliko bolj odzivno). V vsem tem času sem ga ugasnil kakih petkrat, od tega enkrat pomotoma, nekajkrat pa se mi je baterija izpraznila do te mere. Potrebe po restartu načeloma še nisem imel. Glede froyota mi je bolj ali manj vseeno. Če bo, super, če ne, se mi ne bo svet podrl. Vem, da načeloma prinaša pohitritev sistem, ampak se mi že zdaj zdi več kot povsem spodobno hiter, zato tu nimam nekih pretiranih zahtev. Glede na to, da ne bo 720p videa in da po testih sodeč stock browser deluje počasneje, niti ne vidim neke nuje po nadgradnji. Aja, pa še to - baterija zdrži kljub nekaj klicem, syncom in brskanjem po spletu 2-3 dni. Skratka, jaz sem še vedno zadovoljen z nakupom kot prvi dan.
No grave is deep enough to keep us in chains.

TgT ::

HTC Legend Phantom Black bo naprodaj v Evropi še ta mesec.

VIR

 HTC Legend Black

HTC Legend Black

Hit'N'Run

CaqKa ::

updejta na 2.2 še pa kuj ni?

djordjevic ::

Glede na to, da naj bi tale Legend black prišel s froyotom (piše na spletni strani na povezavi zgoraj), bi ga tudi ostali morali počasi dobiti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

CaqKa ::

ja sej...

tuned ::

grem kupit legendo, rabljeno 1 teden 8-) za 150EUR:)), se mi zdi zeloo poceni v primerjavi s cenami na bolhi, upam da ni kakšna fora 8-O

LuGi ::

2 good 2 be true..glede nato da so cene okoli 300 eur

lisjak ::

tuned je izjavil:

grem kupit legendo, rabljeno 1 teden 8-) za 150EUR:)), se mi zdi zeloo poceni v primerjavi s cenami na bolhi, upam da ni kakšna fora 8-O



kak si pa to zvohal ? jaz najdem najceneje 270 na bolhi

tuned ::

lisjak je izjavil:

tuned je izjavil:

grem kupit legendo, rabljeno 1 teden 8-) za 150EUR:)), se mi zdi zeloo poceni v primerjavi s cenami na bolhi, upam da ni kakšna fora 8-O



kak si pa to zvohal ? jaz najdem najceneje 270 na bolhi



V google sm napisu "prodajam htc legend" :))in sm najdu ta oglas, drugač sm jih pa tut še več vidu iz manjšim cenam kot 270 sam nism nč une gledu

djordjevic ::

Pa si ga že kupil?
No grave is deep enough to keep us in chains.

tuned ::

djordjevic je izjavil:

Pa si ga že kupil?


ja

djordjevic ::

Pa dela? :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

tuned ::

djordjevic je izjavil:

Pa dela? :D


za zdej še dela :D on je zaston dobil mobitel zravn citroena ki ga je kupu, in ni rabu tak telefon, k se nč ni znajdu, zato je biu tut tolk pocen. drugač je pa tut račun zravn z garancijo pri simobilu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tuned ()

djordjevic ::

A, to pa si dobil dobro opcijo. Pa še legalno povrhu. Ker je bilo malo too good to be true. Naj ti lepo služi! :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

tuned ::

djordjevic je izjavil:

Naj ti lepo služi! :)


hvala :)

bi pa neki vprašu. kako ste uporabniki tega telefona povezani na internet? z naročniško povezavo?

djordjevic ::

Naročnina, wi-fi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

moxon ::

Pozdravljeni,
po factory reset-u sem naletel na težave kot marsikdo z android sistemom in sicer, aplikacij ne gre več prenašati preko 3G iz android marketa. Napise "download unsuccessful". Po google-ovih zadetkih sodeč sem probal že nekaj tehnik za odpravo težave:

-format SD kartice,
-izklop mobile moda in preklop na flight mode in spet nazaj na mobile,
-applications/manage applications/android market/ delete cache
-applications/manage applications/download manager/ delete cache
-factory reset telefona in login v android market z drugim uporabniškim računom

Zaenkrat težave še nisem odpravil. Preko WiFi deluje brez problema. Naj pripomnim še, da telefon ni rootan. Ima kdo izmed vas podobno težavo in rešitev zanjo?

Hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

papasmrk ::

Da se mal pohvalim trajanjem baterije mojega HTC Legenda :)

 moj Legend

moj Legend

djordjevic ::

Hehe, saj se komot da. Jaz mojega polnim na 2-3 dni, pa se pogovarjam, skačem na mejl in splet. Skratka, telefon ne leži samo na mizi. Na kakem dopustu pa res komot zlezeš na 5 dni. Kar se mene tiče, me v tem pogledu ni niti malo razočaral. Aja, pa novembra-decembra bo froyo. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

lurker ::

Zaenkrat težave še nisem odpravil. Preko WiFi deluje brez problema. Naj pripomnim še, da telefon ni rootan. Ima kdo izmed vas podobno težavo in rešitev zanjo?
Ja, standardna težava, očitno. Probaj tole.

moxon ::

@lurker hvala za info, sem že "rešil" težavo. V bistvu vse, kar sem storil je to, da sem se povezal na market preko WiFi-ja in nato preko 3G in spet deluje.... malo čudno ampak glavno da deluje :)

Včeraj mi je mobitel grdo po stopnišču padel na ploščice... me je kar zabolelo ampak začuda ni na telefonu niti ene samcate praske, telefon se je ob padcu edino restartal. Mislim, da sta ohišje kot alu konstrukcija uspešno opravila izpit :)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

moxon ::

lurker je izjavil:

Zaenkrat težave še nisem odpravil. Preko WiFi deluje brez problema. Naj pripomnim še, da telefon ni rootan. Ima kdo izmed vas podobno težavo in rešitev zanjo?
Ja, standardna težava, očitno. Probaj tole.


A mi lahko zaupaš, kako si ustvaril link do odgovora, ki se je zeleno obarval etc? Se mi zdi super uporabna funkcija
Hvala :)

CaqKa ::

froyo za legenda: http://www.facebook.com/topic.php?topic...

moxon, pri vsakem postu imaš zgoraj desno, malo bolj levo od gumba citiraj gumb #. tisto je referenca ki pelje direktno do določenega posta.

CaqKa ::

kaj kdo ve kako se pride do tega da lahko brskaš po spominu telefona?
pa kako lahko shranim playliste, ki jih naredim v htc music, da se bodo shranile na sd kartici. imam občutek da se namreč ne, ker so se mi po factory resetu vse zbrisale.

djordjevic ::

Na voljo je update za Legenda, in sicer tisti, ki so ga pred časom potegnili s htc-jeve spletne strani. Menda naj bi bil prvi izmed dveh updatov - druga naj bi v naslednjih dneh prinesla froyo, uporabniki, ki so zadevo posodobili, pa poročajo o t.i. sms-bugu - smse ti sortira začenši z najstarejšim. Ima kdo težave s tem?
No grave is deep enough to keep us in chains.

djordjevic ::

Namestil posodobitev - predpogoj za froyo. Ni SMS hrošča. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

djordjevic ::

Klinac. Površno pogledal. Vrže na prvo sporočilo. Argh.
No grave is deep enough to keep us in chains.

moxon ::

kaj prinasa novega ta update?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

djordjevic ::

Ma, kolikor vem nič pametnega razen tega hrošča, vendar brez njega ne moreš naložit froya, ki naj bi prišel enkrat te dni. Ponekod po Evropi se že veselo rola.
No grave is deep enough to keep us in chains.

moxon ::

Upam, da bo vsaj na froyotu ta sms nevšečnost odpravljena :)

djordjevic ::

Upam, ja. Sem potegnil update dol, pa ga nalašč nisem hotel namestit in sem poskušal, če je že froyo update zunaj, nakar mi je dal telefon na izbiro, da bodisi update namestim ali pa ga izbrišem. Misleč, da bo še kakšno okno s potrditvijo (ki ti da možnost, da namestiš update pozneje), sem stisnil ok, nato pa se je začelo posodabljanje. Jebiga, zdaj je, kar je. Upam, da froyo res to odpravi. Sej bom tud sicer preživel, ker ne pošiljam dosti smsov, samo je malo tečno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

djordjevic ::

Evo, danes prišel še froyo. Je že veselo naložen. Po občutku bi rekel, da se hitreje giblješ med scenami, brskalnik je odzivnejši, dodali so nekaj novih stvari, kot je svetilka, navigacija, spremenili nekaj ikon, odpravili sms bug in malo spremenili sms aplikacijo, dodelali gmail, dodali nekaj nastavitev pri fotoaparatu in kameri. Skratka, je kr robe. Edina pomanjkljivost, ki sem jo opazil doslej, je rahlo upočasnjeno drsenje navzdol, ko je zaslon izklopljen, torej po pritisku gumba zgoraj. Drugače pa two thumbs up.
No grave is deep enough to keep us in chains.

djordjevic ::

OK, še en minus. Ne moreš več nastavljat ločenih ozadij za lock screen in home screen.
No grave is deep enough to keep us in chains.

CaqKa ::

hvala za info djordjevic.
je kaj info o tem kako bi dobli qwertz tipkovnico namestro qwerty?

djordjevic ::

Ravno sprobal. Da se! Prednastavljeno imaš english, french, italian in spanish, tem jezikom pa lahko dodaš še ful drugih jezikov, ne samo neke slovaščine. Med drugim torej tudi nemško, ki ima obrnjeno y/z. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

moxon ::

suuuper :)
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733458483 (200769) Rupa
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320566 (13077) Mrakw
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416252 (11061) cucolino
»

nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
426416 (5453) dgrude
»

Kateri "pametni" telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
405601 (4565) djordjevic

Več podobnih tem