» »

Flash na mobitelih zamuja

1 2
3
4

CoolBits ::

Dobro, da si omenil gif animacije...
No ko bo flash papcal toliko sredstev kot slikca, se bo uveljavil povsod... se pravi nikoli.
Pa tud zaradi gif animacije se ni še noben brskalnik podrl, zaradi flasha pa se kar dogaja.
Sicer pa flash ni noben standard... je samo dodatek.

lurker ::

Zelo čudno je, da si nekateri dajo toliko opravka z neko obskurno napravo. In kako bi ta obskurna naprava morala podpirati vso kompletno klumparijo, ki se je nabrala na webu. Kaj je tako posebnega na tem jebenem iPhonu?

Bor H ::

Zato sem dal standard v narekovaje, tudi fotoaparat je dodatek v mobitelu amopak ga ima že praktično vsak in je ratal standardna oprema.

Če ste se pa začel spet na resource obešat pa pač povejte tko pa da vidmo kaj uspe adobe spacat.

na iPhonu je posebno to da je razširjen, ni slab telefon, sploh ne, ampak celotn kult okol je zmešan. Pa verjetno nobena druga firma nima tako zvestih uporabnikov, ki hvalijo vsako stvar, ki jo apple izda. It's not a bug, it's a feature.

BlueRunner ::

Lonsarg je izjavil:

Kaj pa dodajanje filov, za posilanje preko gmaila

SMTP in vgrajen odjemalec za pošto delata čudeže.

Lonsarg je izjavil:

uploadanje filov na rapidshare

Mobilček? Mobilček, kjer ima že vsako socialno spletno mesto vredno svojega naziva lastno delujočo aplikacijo, da lahko z njo prenašaš vsebine?

Lonsarg je izjavil:

multimedijske strani v samem flashu

Katere že? A delajo na velikosti brkljalnika 480x320? Me prav zanima... Če pa jih že kdo prilagodi, pa jih lahko prilagodi tudi na HTML5 + video.

Lonsarg je izjavil:

pa take fore

Do tukaj sem videl samo slabe fore. So še kakšne dobre?

Lonsarg je izjavil:

Vsak, ki je kadarkoli izjavu, da browsanje na mobitelu se ni primerljivo z desktop verzijo je vede ali pa neveda v bistvu izjavil, da je flash vse kar manjka do tega, da ne bo potrebno mobilnih verzij delat.

A ti grem naštevati vse vizualne napake Flash-a, njegove integracije v spletne brkljalnike in raznih zgodb o tem kako je zaslon vedno velik natančno 1024x768 pelov in majhnega a pomembnega dejstva, da boš moral Flash vsebino posebej prilagajati za lastnosti mobilnih naprav, medtem ko HTML bazira na temu, da mobilna naprava sama izbere najprimernejši način izrisa informacij.

Če kaj preziram, potem preziram wannabe grafične oblikovalce, ki vse svoje delo bazirajo na mediju imenovanem "papir", kjer lahko odločajo o vsakem pelu kje bo postavljem, potem pa želijo isto storiti v tem mediju, kjer so omejitve in hkrati tudi svoboščine čisto drugačne.

Lonsarg je izjavil:

Ko/ce bo internet sel pocasi na html 5 se to dela na podrocj izdelovalcev strani

Internet ne bo nikamor šel. iPhone/iPod Touch sta HTML5, Android je HTML5. Internet je že tam kjer mora biti, zagotovo pa to ni nujno vsem všeč(no).

Lonsarg je izjavil:

browser pac mora vse podpirati, kar je na internetu, tudi ce bi blo flasha samo 1%, ali katere druge stvari, browser pac naj vse podpira,

Oho. Kakšen dober argument. A ni argument za Flash ravno kontra: 99% računalnikov ga ima in zato ga ne moreš ignorirati. No HTML5 je na več kot 30% vseh mobilnih naprav, ki se jih danes proda, Flash pa na koliko %?

Lonsarg je izjavil:

bitke kater standard prevladuje ne bi smele meti veze z browserji, kako to pocne Apple, naj developerjem da nekaj, kar bo lazje narediti za njih stran v HTML5, tako se nov format vpelje.

Apple bo storik, kar bo hotel. Ko bo želel zamenjati ploščo, jo bo zamenjal. Če je ne bo želel, je pač ne bo. Flash je tukaj samo ena malenkost za katero menim, v nasprotju od tebe, sama po sebi ni posebej koristna ali tako zelo pomembna, da bi resnično predstavljala razliko med "uspešno" in "neuspešno" napravo.

Je cel kup drugih in pomembnejših stvari.

kopernik ::

>Kaj je tako posebnega na tem jebenem iPhonu?

Dober je. In za dobrim konjem ...

To seveda velja za vse dobre izdelke. In firme tipa Google, Apple, Microsoft očitno producirajo kvalitetne zadeve, sicer se ne bi toliko uporabljalo njihovih izdelkov.

destroyer2k ::

BlueRunner

Zakaj bi šli razvijalci podpirat html5 v celoti, če nobeden brskalnik ne podpira html5 standarte?

Preden kdo začne da html5 že dela na crome, safari... Naj gre prvo pogledati koliko stvari še mankajo jim za čisto podporo html5 (komaj par % kode html5 podpirajo trenutni brskalniki).

Comparison of layout engines (HTML 5) @ Wikipedia

To ne pomeni da ne podpiram html5, ampak samo realistično gledam. To je čisto enako kot je Bor H rekel, ne bo avtomobila sedaj prodal, ker v bodočnosti bo se z kolesom vozil.

Gregor P ::

CoolBits je izjavil:

Kje imaš flash na nokiah? A lahko igram farmville? hehe
Kje je kaka izbira sploh? Flash na mobilnikih ne deluje al je apple al ni... ne vem kaj bi rad povedal sploh.

Sam sem bil mnenja, da je že nekaj časa znano, da deluje flash na Nokii povsem zadovoljivo, vsaj za osnovne zadeve, ki jih uporabljamo v vsakdanjem življenju na spletu, ampak očitno temu še vedno ni tako8-)

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

CoolBits ::

A na temu videu je zadovoljivo? :)) Vprašanje je kolko minut mu zdrži baterija tako :D

Gregor P ::

A sedaj je pa baterija težava, ne več flash8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

CoolBits ::

Flash je problem seveda... predvsem zaradi porabe sredstev in pri tem nezadovoljivega delovanja...
Posledica je pa hitreje prazna baterija, normalno.

Bor H ::

Kakšne super duper igre pa seveda baterije ne požrejo ane?
torej ali:
a) požrejo baterijo tudi igre
b) so igre slabo spisani in/ali apple razvijalcem ne pusti da izkoristijo hardware

CoolBits ::

Aja pozabljam, da je flash itak sam za igrce dober in z njimi primerljiv...

Gregor P ::

Ne, pozabljaš, da si še malo prej trdil, da noben pameten mobilnik ne podpira flasha in pri tem še posebej izpostavil Nokio;)

P.S.: in pa, če lahko sploh na katerem igraš Farmville :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

CoolBits ::

Misliš Maemo... nokie v zelo veliki večini NE podpirajo flasha...

Gregor P ::

Brez komentarja8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Bor H ::

coolbits: nisem reku da je flash samo za igre, še več, reku sem da ga lih za igre ne rabim, da gre za druge stvari kjer bi bil uporaben. Pravim le, da flash ne more več baterije požret kot kakšna igra ali pa kakšna druga zahtevna aplikacija

CoolBits ::

Za kaj pa je flash še uporaben, razen za igre? Drugo se vse že da brez njega...
Je pa flash verjetno mnogo bolj požrešen, kot marsikatera igra na mobilcu... med drugim ga tudi zato še ni...

Bor H ::

Torej igre iPhona ne znucajo do kraja? c-c-c..

sej sem ti napisal, recimo za audio clipe, al pa video zadeve, pa za razliko od HTML5 te ne rabi skrbet za kodeke pol, pa sm pa tja se najde še kak meni, ki je sprogramiran v flashu, sicer je to neumno ampak tako pač je, pa recimo tukaj imaš 3D predstavitev izdelka (izbral sem prvega, ki je bil v historyu, ne zato ker bi kle rabu 3D), ki je narejena v flashu

CoolBits ::

Zakaj misliš da te bo moralo skrbet za kodeke, ko bo html5 standardiziran? To je narobe, nobenih skrbi ne bo.
Igre seveda porabijo zmožnosti telefona do kraja... ampak a je to tud normalno za en spletni vtičnik? :))

Gregor P ::

V glavnem flash je trenutno dejavnik, ki ga pač moraš upoštevati, ko narediš katerokoli pač že napravo za brskanje po spletu, za uporabo flash aplikacij, ki so lahko tudi igre, ne pa nujno, za ostalo multimedijsko izkušnjo ali pa če si zgolj hočeš ogledati spletno stran Jima Carreya

Da toliko časa traja, da bodo mobilniki končno imeli polno podporo flashu (kot ima to delno npr. že Nokia) je povsem nesprejemljivo!:|

Še več od teh naprav pričakujem, da bodo podpirale tudi vse morebitne standarde prihodnosti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

CoolBits ::

Flash je pomemben dejavnik tebi... jaz ga ne pogrešam na mobilcu in ga nikol ne bom...
In večja spletišča grejo zelo očitno tud v smer brez flasha... zakaj bi ga potem vsiljeval na vse naprave, če pa je brez tega tud ok?

Gregor P ::

Kako ga ne potrebuješ, če si pa ravno še nedavno tega jokal, da ne moreš igrati Farmvilla na mobilcih?!?:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

CoolBits ::

Igrc ne igram... tisto je bil samo primer :) za tiste pa ki igrajo igrce pa razumem, da bi ga imeli ja...

Limit-sky ::

CoolBits, ti pojma nimaš. A si nisi nikoli zaželel na telefonu pogledati HP Iron man 2, Jim Carrey, odigrati Farmville, uploadati fajle na rapidshare (s telefonom?!). Ti si en čuden tič. Gotovo si že v penziji. Ali pa te je Jobs čisto prefu***. :D

Gregor P ::

CoolBits je izjavil:

Igrc ne igram... tisto je bil samo primer :) za tiste pa ki igrajo igrce pa razumem, da bi ga imeli ja...

Zakaj "bi"? Saj ga tudi imajo in to že kar nekaj mesecev, na Nokii namreč;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

Pa kaj imate to z uploadanjem fajlov? Stvar lepo dela brez flasha. Tako na gmail kot rapidshare.
Če kdo ne verjame, naj sproba. (in tu se potem loči plevel od zrnja)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CoolBits ::

Uporabljam android btw in večino teh stvari že počnem, razen igrc... pa še za to sem zasledil, da zynga dela farmville app za iphone :D
Zakaj "bi"? Saj ga tudi imajo in to že kar nekaj mesecev, na Nokii namreč

Na nokii? A en mobilc zate predstavlja vse od nokie? hehe

MrStein ::

Bor H je izjavil:


In verjamem da če bi apple dovolu adobou bi bil flash razvit precej hitro in zoptimizirano. Verjetno pa tega nikoli ne bomo vedl zagotovo ker imajo nekateri ljudje kompleks bogova.

Aha, torej Flash na MacOS suxa, ker Steve ne dovoli, da je boljši? Na Linux suxa, ker, ne vem, recimo Linus, ne dovoli, da je boljši? Pa na Windows ima tudi svoj kup problemov.
Samo izgovore pa imajo eni na tone. Lahko bi bili svetovalci politikom in tajkunom...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gregor P ::

CoolBits je izjavil:

Na nokii? A en mobilc zate predstavlja vse od nokie? hehe

Od kdaj pa je važno koliko modelov različnih telefonov ima neka firma? Applu očitno čisto dobro uspeva samo z iPhonom, pa čeprav nima podpore za flash;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

CoolBits ::

Hja... nokia ni apple, da bi bili sposobni kaj takega ;)

Gregor P ::

Ne, je samo samo neka korporacija, ki je pač na trg dala mobilnik s podporo flashu, Apple pa pač ne 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

CoolBits ::

Ja pa pač kupi to nokio a ne? Med tem pa bo flash zginjal z neta počasi...

Gregor P ::

V prihodnosti bom imel še celo večjo izbiro, ker bo na trgu vedno več mobilnikov s podporo flashu (razen Appla seveda), o čemer mimogrede tudi govori novica, in tako ne bom več omejen samo na Nokio:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lurker ::

Da toliko časa traja, da bodo mobilniki končno imeli polno podporo flashu (kot ima to delno npr. že Nokia) je povsem nesprejemljivo!
Zato jaz mislim, da če ima flash nad sabo tako nesposobna firma, ki tri leta po boomu smart phonov še vedno nima plugina za VSE te naprave (in še toasterje), naj ga čimprej vrag vzame.

Ali pa vrag vzame strani, ki uporabljajo flash, meni je vseeno. Prav tako mi je vseeno za iPhone userje, če ob tem trpijo za pomanjkanjem Drekvilla in za Apple, ki zaradi odsotnosti flasha proda miljardo iPhonov/iPadov manj.

techfreak :) ::

Kolikor vem, je Apple že povedal, da hoče developerje, ki bodo programirali aplikacije za iPhone in z njihovimi razvijalskimi orodji. Vsekakor nimajo radi programov, ki omogočajo portanje aplikacije na več platform, med njimi tudi za iPhone.

Torej nimajo želje po Flashu, ki omogoča programiranje za več platform.

lurker ::

Torej nimajo želje po Flashu, ki omogoča programiranje za več platform.
Pa naj Adobe naredi tool, ki bo generiral Obj-C kodo in postavijo en build sistem za tiste, ki nimajo maca, če so že taki fakerji. Bodo vse "njihove" aplikacije sprejete v App Store.

Icematxyz ::

Da ne boste žalostni ko boste v kratkem morali uporabljati še vsaj 1 vtičnik zraven obstoječih da bo ves splet vam dostopen. In ne 1 manj.

CoolBits ::

Morali?

Icematxyz ::

Za dostop do celotne vsebine spleta. Da.

CoolBits ::

To boš pa moral razložit malo bolje. Že sedaj imam dostop do celega spleta na androidu in brez enega vtičnika.
Kaj se bo spremenilo?

Icematxyz ::

Icematxyz ::

Saj na srečo pa še tretji tekmujejo na tem področju. In dokaj uspešno za moje pojme.

http://www.mozilla.org/ je vrh gore.

We believe that the internet should be public, open and accessible.


In potem ne dobiš tega če slučajno nimaš nekega vtičnika nameščenega katerega edini namen je splet zakleniti na neko podjetje. In potem uporabnike spleta siliti da sledijo politiki podjetja katerega izdelke uporabljajo. In jim za to nekaj onemogočiti. Ustvarjalcem spleta pa povzročati sive lase in odvisnost.

http://www.silverlight.net/content/samp...

Manj vtičnikov. Več svobode. To je edina pot. Borba je srdita. Ampak na spletu jaz ostajam optimist da bo uporabnikom spleta in ustvarjalcem spleta uspevalo ohranjati svobodo v večji meri. Kljub interesom določenih podjetij in njihovim rešitvam. Ena izmed njih na primer samo poglejte kakšne boje povzroča v tej temi...

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

lurker je izjavil:

Torej nimajo želje po Flashu, ki omogoča programiranje za več platform.
Pa naj Adobe naredi tool, ki bo generiral Obj-C kodo in postavijo en build sistem za tiste, ki nimajo maca, če so že taki fakerji. Bodo vse "njihove" aplikacije sprejete v App Store.


je tudi prepovedano, originalno moreš sporgramirat v applovem SDKju, vprašanje kolk bojo lovil pretvorbe ampak načeloma se jih da

edit: ah sem pozabu, ko ste se vsi obesl na tist moj komentar glede iron man strani, ste šli kdaj na metacritic? verjetno vam pol strani ne deluje, sicer ni življensko pomemben del strani, je pa uporaben

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

Limit-sky ::

metacritic? nikoli slišal.
Saj je Iron man 2 čisto dobra referenca.

Bor H ::

ne čist, je stran narejena kot eyecandy in res ne vem zakaj bi jo gledal na telefonu, in ja, verjetno je prezahtevna za večino mobitelov

metacritic je pa verjetno najboljša stran za povprečje reviewjev gledat za igre ter filme, sepravi nekaj kar bi pogledat verjetno celo prej kot imdb če bi stal v kinu in ugotovu da je željeni film razprodan in bi iskal alternativo

Limit-sky ::

evo, ravnokar na metacritic prebral review filma Kick-Ass. Stran na iPhonu 2G izgleda isto, kot na PC-ju. Razen annoying bannerjev v flashu, seveda. A tebi ne dela na iPhonu, ali si tako na pamet eno stran bleknil?

Je pa ok stran, se strinjam. Sem jo bookmarkal.

EDIT: Zdajle sem malo bolje pogledal. Stran izgleda razen bannerjev ENAKO. V čem je catch, Bor H?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

Bor H ::

prva stran ima v flashu narejen meni, tm kjer je zadnjih/najbolj aktualnih pet stvari naštetih

Limit-sky ::

Ja, tam so vse stvari naštete. Sem mislil, da te zanima film.
Za to imaš zgoraj posebej meni in te vrže samo na filme, kjer imaš zgoraj Major releases this week. Veliko hitreje, kot pa čakat banner, da pride na film.
V glavnem, ne verjamem, da si lahko veliko firm privošči stran, ki se ne da odpreti na iPhonu in ne moreš priti vsaj do glavnih podatkov.

EDIT: A lahko nekdo odpre sony.com. Meni noče odpreti niti v Safariju niti v FF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

Bor H ::

vem, sej pravim da ni glavna funkcionalnost strani ogrožena, je pa nekaj manjka ker ni flasha
seveda, strani se morajo prilagajati napravam, ni to mal narobe svet?

sony.com dela lepo

Limit-sky ::

Če hočeš, da se stran vidi na vseh napravah isto, imaš možnost, da uporabljaš samo elemente, ki so preverjeni na vseh napravah, ali pa narediš stran za full browser in mobile verzijo. Kot so na primer naredili lifehacker, gizmodo...

http://www.sony.com/index.php
Tale stran se meni zatakne pri uvodnem flashu. Na Safariju in FF na OSX 10.6.2. Lahko še kdo na OSX proba?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Flash (2018)

Oddelek: Sedem umetnosti
406603 (495) ahac
»

Google izdelal lastni brezžični usmerjevalnik OnHub

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4218682 (12061) blue
»

Nove različice Flasha za Linux bodo na voljo le za Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
4110087 (7907) enadvatri
»

Chrome ne bo več podpiral H.264, le WebM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
14029225 (24612) Icematxyz
»

Sodelovanje pri razvoju strani Podnapisi.NET v3.0

Oddelek: Izdelava spletišč
232347 (1597) Alexius Heristalski

Več podobnih tem