» »

Flash na mobitelih zamuja

1
2
3 4

Lonsarg ::

Še kako res je to ja, kako Applovci ščitijo napake/pomankljivosti. Če kaka stvar, pa še tako majhna v moji Milestone(torej Android) ni dobre implementirana jaz še kako glasno povem na kakšnih issue boardih, itd. pa gre za majhne napake, pomanklivosti. Ima da dela pika.

iPhone se pa brani, ker nima flasha, no ne gre samo za flash, eelo splošna je zadeva. Lahko rečem samo good job marketing(Jobs), iz svojih pomankljivosti naredi reklamo. OMG, ko bi svi izdelki znali svoje pomanklivosti reklamirati kot nekaj dobrega, ja kakšen trg pa bi imeli, 10 let nazaj bi se pomanknili.

Vsak pravi Apple fan je DOLŽAN glasno povedati o napakah, da bo svoj izdelek, ki ga obožuje še bolši! To je pravi fan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nekikr ::

Glej Azgard, to je tako, kot če ti rečejo: uuuiiii, jaz imam pa najboljši televizor, najnovejši in najbolj napreden. Prikazuje lahko dve reklami za pralni prašek in vložke istočasno!!!! Kako sem hud enatritrisedem...

Ne hvala. Bom kar na svojem brezreklamskem ostal ;)

CoolBits ::

Azgard a na tvojem milestonu pa lahko gledaš flash na youtubu al imaš posebej aplikacijo za to? :))
Si prijavil napako motoroli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

ahac ::

lurker je izjavil:

Odsotnost flasha najbolj boli tiste, ki ne uporabljajo iPhonea/iPada. Ne, celo tiste, ki ga ne bi uporabljali niti, če bi imel flash.


IE6 je tudi najbolj motil tiste, ki nis(m)o uporabljal IE6.

Sej tle ne gre samo zato, da iPhone userji ne vidijo flasha. Ampak (zarad velikega tržnega deleža) se mu bodo moral vsi prilagajat in uporabljat tehnologije, ki jih Apple požegna. To pa ni gut. Niti za iPhone userje.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

CoolBits ::

Smešno se mi zdi, ker flasha ni na nobenem mobilcu v taki obliki kot na desktopu... pa se vedno samo apple napada...
V taki obliki kot je na WinMo pa bolje da ga niti ni...

MrStein ::

P4ajo je izjavil:


Anyway... kdo tu nima nameščenega flasha na namiznem/prenosnem računalniku, ki ga uporablja za brskanje po spletu, v normalnih pogojih?

Jaz. (že zgoraj napisal)

PS: Za anti-apple-fanatic club memberje: Nimam nobenega Applovega izdelka, niti nisem nikoli imel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Limit-sky ::

Skankulja, a ti tako slabo dela browser, da ne vidiš imen posterjev ali si samo jezen in si nenamerno zamešal nicke?
Poskušaj izklopit flash.;((

lurker ::

Azgard a na tvojem milestonu pa lahko gledaš flash na youtubu al imaš posebej aplikacijo za to?
Zdej ga pa že zajebavaš. Sej je prijavu na "issue board"! In ta zadeva bo popravljena že čez kake pol leta.

Če bi ga rad vidu defenzivnega ga vprašaj, kdaj bo android obvladal gladek scroll, kdaj bo dobil Market aplikacijo v katero je šlo več kot 15 minut dela, kdaj bodo Slovenci lahko kupovali in izdelovali plačljive aplikacije, kdaj bo na voljo priložen Browser, ki ne bo "WebKit that we br0ke", kdaj na androidu ne boš rabu task killerja, kdaj bodo na voljo gui gradniki, ki ne zgledajo kot kup dreka, kdaj bo na voljo vsaj za silo spodoben video player, kdaj bo na voljo kakšen resen desktop klient, s katerim boš upravljal z aplikacijami, multimedijskimi vsebinami (ne mi z DoubleTwistom!) na telefonu, kdaj bom lahko streamal video z mašine na moj telefon, kdaj bom...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

MrStein ::

Jasno: v naslednji verziji!
:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CoolBits ::

Mah Androin ima perspektivo... ga tud sam uporabljam... sam flasha pa res ne pogrešam in ne razumem zakaj se samo apple napada, ker nima flasha...

Limit-sky ::

Saj je en prej omenil, da je edini problem to, ker je Jobs tako rekel.

lurker ::

Sej tle ne gre samo zato, da iPhone userji ne vidijo flasha. Ampak (zarad velikega tržnega deleža) se mu bodo moral vsi prilagajat in uporabljat tehnologije, ki jih Apple požegna. To pa ni gut. Niti za iPhone userje.
Flash je baje na svojem področju alfa in omega, da baje obvladuje 100 i kusur procentov trga. Pa se najde neki luzersi Apple, ki proda kak procent vseh telefonov, ki se mu noče prilagodit. Očitno vseeno ni tako, da kar 'moraš'?!

Jasno: v naslednji verziji!
A v tej prvi naslednji? Ali v eni izmed naslednjih?

Lonsarg ::

lurker je izjavil:

Azgard a na tvojem milestonu pa lahko gledaš flash na youtubu al imaš posebej aplikacijo za to?
Zdej ga pa že zajebavaš. Sej je prijavu na "issue board"! In ta zadeva bo popravljena že čez kake pol leta.

Če bi ga rad vidu defenzivnega ga vprašaj, kdaj bo android obvladal gladek scroll, kdaj bo dobil Market aplikacijo v katero je šlo več kot 15 minut dela, kdaj bodo Slovenci lahko kupovali in izdelovali plačljive aplikacije, kdaj bo na voljo priložen Browser, ki ne bo "WebKit that we br0ke", kdaj na androidu ne boš rabu task killerja, kdaj bodo na voljo gui gradniki, ki ne zgledajo kot kup dreka, kdaj bo na voljo vsaj za silo spodoben video player, kdaj bo na voljo kakšen resen desktop klient, s katerim boš upravljal z aplikacijami, multimedijskimi vsebinami (ne mi z DoubleTwistom!) na telefonu, kdaj bom lahko streamal video z mašine na moj telefon, kdaj bom...?


Resno ti? :) In ne ne napadam iPhona kot izdelka, pač pa dejstvo, da če bi vse firme delovale po principu Appla, bi imeli trg, ki ni odvisen od uporabnikovih zahtev, ampak ga narekuje prodajalec, to me moti. Apple firma predstavlja tisto bistvo zdajšnega ekonomskega sistema, ki bi ga jaz osebno najraje zrušil.

In za notice, jaz na androidu ne rabim task kilerja, ker to samo wannabi proji uproablajo, ki še niso pogruntali, da je za hitreje prazno baterijo kriv kak sfaljeno napisan task killer in ne aplikacije, ki jih android isto fajn po potrebi zapira, če še ne veš, nekako podobno, kot bo to počel iphone OS 4.0. A se gremo uno PONAVLJA APPLA ZA ANDROIDOM, lol.
Ostale opazke so pa letele na izgled, izgled je stvar okusa, osebno mi je tako Android, kot iPhonov vmesnik kul, oba mate lep sodoben GUI. Bolj je pomemben če že izgled naprave, iphone mi je grd, no ta leaked 4G zgleda že kar lep, kočno ni več tisto nagravžno ovalen :D

Ampak point v tej debati res ni bil iphone kot izdelek, pač pa Applova odločitev, da ne bo Flasha in podobne odločitve korenjaka Steava. Zanimivo da prev vsi pomislite, da napadam/mo iPhone izdelek, pa čutite eno obvezo, da ga branite, haha. Lol jaz mam milestone pa mirno predlagam ljudem tudi iphone, HTC desira, še veliko večkrat kot Milestone, ker se zavedam da večina folka ne rabi fizične tipkovnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

CoolBits ::

Azgard bodi zadovoljen, da taka podjetja kot je apple obstajajo... konkurenca vedno ustvarja napredek...
Drugače bi ti še vedno klofal po kakem štekajočem symbianu ali pa s stylusom risal po winmo...

Lonsarg ::

Bodi ti vesel, da imaš Android, da je končno dobil iPhone vsaj delni multitask, pa take stvari:) Konkurenca gre v obe smeri, seveda je tudi Apple dobrodošel:)
Bolje konkurenca, ki design/fansinest mobitelov popelje malo naprej kot nič. škoda edino, kar za to dobro stvar naredi zraven še kaj slabih stvari, recimo to, da bo Windows Mobile 7 zdaj design based, namesto prvi dlančnik, ki je hkrati lep in funkcionalen kot desktop. Microsoft bi popeljal trg mobilnih telefonov na malce višji nivo, glede pameti mobitelov, kot bo sedaj naredil. Malce dobro, malce slabo, v bistvu se ne pritožujem, še vedno je več dobrega za cel trg, bolje kot nič some may say.

lurker ::

Vsakemu svoje. Azgarda pač stvari, ki npr. mene motijo (sicer res ne vem zakaj Slovenija ne more dobit Market-a, a bo baterija manj zdržala?!), ne motijo. Ga pa motijo stvari na iPhonu... Sicer nima nič proti njemu, tako kot recimo jaz ne, ampak ga stvar neznansko nervira. Je pa po eni strani razumljivo, ker je na androidu že vse do pičice poštimano, je lahko usmeril konstruktivne moči še na drugo platformo.

In za notice, jaz na androidu ne rabim task kilerja, ker to samo wannabi proji uproablajo, ki še niso pogruntali, da je za hitreje prazno baterijo kriv kak sfaljeno napisan task killer in ne aplikacije, ki jih android isto fajn po potrebi zapira, če še ne veš, nekako podobno, kot bo to počel iphone OS 4.0. A se gremo uno PONAVLJA APPLA ZA ANDROIDOM, lol.
če še ne veš, ti Bundle-i delajo celo tako dobro, da popucajo za sabo še homescreen, če ga katera aplikacija preveč serje. Ampak ni panike, počakaš kakih deset sekund in že vidiš nazaj homescreen. Če mu pustiš še nadaljnih deset sekund lahko celo že spet telefoniraš. To bo veselje ko pride flash... :D

c00L3r ::

Če bi Apple dovolil izvajanje Flash-a na napravah, ki poganjajo iPhone OS, bi s tem ogrozil svoj App Store. Saj bi razvijalci brez težav lahko izdelovali aplikacije mimo Apple-a. Kar pomeni, da Apple ne bi več dobil svojega deleža. Ne gre samo za spletne aplikacije. Razvijalci bi lahko brez težav naredili lokalno flash aplikacijo. Prav tako bi s tem razvijalci, ki si ne lastijo Mac osebnega računalnika dobili možnost razvijati aplikacije za iPhone. Zdaj je tako, da če hočeš razvijat za iPhone, si moraš prvo kupit Mac-a (kar mene, kot razvijalca zelo odvrne).

Je pa potrebno po drugi strani tudi podarit, da je Flash dokaj požrešen in se včasih rad zruši. Ravno zaradi svoje požrešnosti ga je težko implementirat na (manj zmogljivih) mobilnih napravah.

Me bo pa me noben prepričal, da imam odlično izkušnjo brskanja na računalniku brez Flash-a. To preprosto ne drži. Gledam video posnetke iz večih spletnih strani in povsod uporabljajo Flash. Prav tako marsikatera spletna stran vsebuje pomembne elemente narejene v Flash-u. Za nekaj "na hitro pogledat" pa lahko imam poljuben telefon z Opero Mini.

Lonsarg ::

lurker je izjavil:

Vsakemu svoje. Azgarda pač stvari, ki npr. mene motijo (sicer res ne vem zakaj Slovenija ne more dobit Market-a, a bo baterija manj zdržala?!), ne motijo. Ga pa motijo stvari na iPhonu... Sicer nima nič proti njemu, tako kot recimo jaz ne, ampak ga stvar neznansko nervira. Je pa po eni strani razumljivo, ker je na androidu že vse do pičice poštimano, je lahko usmeril konstruktivne moči še na drugo platformo.


Nop pomankanje na Flasha na Androidu (no pravega, 3rd party browserji nekaj delajo v smislu flash lite) me moti, ZELO! Ampak v tem primeru je kriv Flash in se lahko na Flash pizdim, zakaj nima polnega flasha na mobilnih napravah že od tam 2005, od take firme bi se pričakovalo, da bi ga imeli. Če pa verjameš, da bi zaradi flasha manj baterija zdržala pa res ne vem kam te naj umestim, za tistih par minut na dan, ko bi se kak flash element odpiral bi zlo šlo baterija je, lol. Men 50% baterij pobere ekran, tle se da šparat.

Predvajanje divxov pa me moti mogoče takoj za Flashem, ampak bom preživu tako kot preživim brez Flasha že, well vedno ker še noben mobitel do zdej nima flasha...
Da plačljivih aplikacij ni v SLO me pa ne moti, ker ne kupujem:) Za g33ke je pa tak vseeno, ker se roota, da se pride do teh aplikacij, ampak ja, je issue.

lurker ::

Saj bi razvijalci brez težav lahko izdelovali aplikacije mimo Apple-a. Kar pomeni, da Apple ne bi več dobil svojega deleža.
Ne bi dobili 30% od brezplačne aplikacije? Hudo! Sigurno se jim gre za te hude seštevke po $0.

Razvijalci bi lahko brez težav naredili lokalno flash aplikacijo.
Do tell...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

Lonsarg ::

Ma ne verjamem, da Apple flasha dejansko ne podpre zaradi tega, ker bi se bal flash aplikacij na netu. Gre pač za format war, vojna, ki se bije na škodo uporabnikov, naroben pristop do format wara po mojem mnenju.

lurker ::

Ampak v tem primeru je kriv Flash in se lahko na Flash pizdim, zakaj nima polnega flasha na mobilnih napravah že od tam 2005, od take firme bi se pričakovalo, da bi ga imeli.
Ampak ko pa Jobs reče, da ima poln kurac teh nesposobnežev, ki že od leta pred kristusom ne znajo napisat flash playerja niti za Mac-a, je pa nacist. Azgard se pa sam slika v takega romantičnega španskega borca. Oba pa moti ista stvar, go figure...

Jaz sem prepričan, da bo iPhone dobil Flash takoj, ko se bo pokazal kot izjemen uspeh na Androidu. Torej, nikoli.

bluefish ::

Najbolj čudno mi je to, da flash deluje brez težav na Win sistemih, Apple pa ima že ves čas neke probleme tudi pri OS X. Ali Apple ne sodeluje z Adobejem ali pa se le temu fučka (sicer malo verjetno glede na ostale aplikacije).

Kaj tretjega?

Macketina ::

CoolBits je izjavil:

Smešno se mi zdi, ker flasha ni na nobenem mobilcu v taki obliki kot na desktopu...

Je. Maemo. YouTube dela. Vse kar sem probal dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Macketina ()

destroyer2k ::

Zanimivo da uporabniki nočejo flash na telefonu, ker pač imajo pc za te stvari. Takšno mišljenje je enako kot zakaj bi rabil prenosnik, če lahko naredim vso delo na namiznem računalniku, ampak še vseeno večino sedaj kupujejo samo prenosnik (čeprav je namizni pc cenejši).

techfreak :) ::

bluefish je izjavil:

Najbolj čudno mi je to, da flash deluje brez težav na Win sistemih, Apple pa ima že ves čas neke probleme tudi pri OS X. Ali Apple ne sodeluje z Adobejem ali pa se le temu fučka (sicer malo verjetno glede na ostale aplikacije).

Kaj tretjega?

Saj tudi Linux nima dobrega Flasha.

Je pa res, da je poleg multimedije (videa/glasbe/predstavitvenih strani), Flash v večini uporabljen predvsem za oglase. Večino časa in v večino zavihtkih je Flash predvsem za reklame in video/avdio je manj kot 5% vsega, kar pogledam.

MrStein ::

Sicer je brez veze krivca iskat, ker to nič ne spremeni, ampak moje ugibanje je, da je to Adobe oziroma dejstvo, da je Flash 10 km (let) dolg štrik z nešteto vozli. Že na Win ima precej problemov.
Recimo skakanje video na polovično velikost:
http://bugs.adobe.com/jira/browse/FP-15...
http://bugs.adobe.com/jira/browse/FP-19...

To je prej bilo (vsaj pri meni) le v FF, v IE pa je bilo OK, odnedavno pa vidim tudi v IE.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

lurker je izjavil:

obstaja pa še kontra komentar vajinemu: napak iPhona uporabniki sploh ne vidite iz razlogov, ki jih je zgoraj nekdo lepo naštel, vsak telefon ima kakšno napako, da jih/je ne priznate je pa več ali manj le v Apple kultu
Nimam iPhona/iPada. Ti pa lahko povem iz prve roke kako sfaljen je projekt Android (to je tisti projekt, ki bo čez kake pol leta dobil ta jebeni flash (ok, samo tisti telefoni, ki imajo 1GHz, ampak sej verjetno že veš kaj mislim)). Sam ne vem, če imaš toliko časa, da bi me poslušal jamrat.

Tako bomo pač poslušali tvoje jamrarije o težavah in fašizmu, ki ga ubogi uporabniki iPhonov/iPadov morajo trpeti...

Plz do, jamraj o Androidu :)

Looooooka ::

ZOMFG...kregate se applovci.
Prej boste opico preprical, da naj ne poje banane!
Da bi bil razlog appla karkol druzga kot forsiranje nekih svojih resitev je pac neumnost.Oni so pac alfa in omega omejevanje razvoja na svoji platformi.
Govorit o bugih je tud neumno...after all letos je apple izdal neko sranje od browserja, ki je melo ze prvi dan exploite s kerimi so ti lahko prsl na masino.Enough said.
TO so nardil samo zato, ker je adobe zacel razvijat svojo platformo za razvijanje aplikacij , ki bi tekle na vseh OSjih brez zajebavanja.Apple se pa seveda zgovarja da bo njihova platforma potegnila kratko in bo magicno tm slabo delala.
Zanimivo je samo to, da drugih platform(vkljucno z windows platformo) to ne moti.In so veseli ce spravis karkol na njih...v kakrsni kol obliki...pa ce ti to rata spisat v javascriptu z virtualno masino napisano v pythonu prek pluginov, ki rabjo linux kernel zato, da neki narisejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Limit-sky ::

Looooka, go buy a JooJoo.

grex ::

virgin-america-dumps-flash-over-lack-of-iphone-support

Meni je Flash od vsega začetka s svojim delovanjem načenjal živce, dostikrat pa kar sesul browser. Sedaj je res bolje, ampak v vseh teh letih, kar obstaja, bi pričakoval nekaj, kar bo na novodobnih mašinah delalo dobro na vseh sistemih.
Mogoče res apple zasluži več, če ne da podpore za flash, ampak argument glede zelo verjetne nestabilnosti iphona s flashom ima neko podlago.

Kakorkoli, če umre, ga ne bom čisto nič pogrešal.

CoolBits ::

Jap dobro, da si vsaj nekdo upa postavit flashu po robu... tako bomo dobili strani brez flasha tudi na ostalih mobilnikih, ki ga tudi ne podpirajo...

MasterBlaster ::

Monopol Adobeja nad online videom tudi ni dobr. Sploh ker je flash zaprt. Če bo zaradi tega več strani podprlo html5 video in audio je to samo dobro.

Verjamem, da ima Jobs svoje interese pri tem, samo verjamem, da bomo v končni fazi profitirali vsi uporabniki interneta, ker ne bomo odvisni od produkta ene firme. V enako kategorijo uvrščam tudi odločitev Googla, da na youtubu ukine podporo za IE6.

Sploh pa html5 audio in video se lahko naredi zelo dobro kor "grateful degradation", za starejše browserje na flash.
Tk je pa pika .

Bor H ::

In pol ko bojo vsi šaltal na html5 bo problem ker bo imela vsaka stran svoj kodek, veselje. In pol ko bodo vsi šaltal na nek XY kodek bo apple reku da to pa ne, da je buggast in bojo uvedl YX kodek.

Noben mi ni odgovoru: kaj je narobe s tako implementacijo kot jo ima nokia: imaš flash in v nastavitvah preklopš on/off. Al je koga kle strah izbire? Cel ton teme je podoben tistemu o Operi Mini "ne rabmo opere, je Safari superioren". In pol te isti uporabniki zagovarjate konkurenco, ker brez Appla ne bi bilo Androida in podobnih zadev.

CoolBits ::

Kje imaš flash na nokiah? A lahko igram farmville? hehe
Kje je kaka izbira sploh? Flash na mobilnikih ne deluje al je apple al ni... ne vem kaj bi rad povedal sploh.

Bor H ::

Imaš flash lite, dovolj za veliko flash only stvari na netu, in že ena taka stvar je neskončnokrat več kot na iPhonu. Žalostno da lahko več stvari na netu vidim z nokio za 200EUR kot z iPhonom ane?

In verjamem da če bi apple dovolu adobou bi bil flash razvit precej hitro in zoptimizirano. Verjetno pa tega nikoli ne bomo vedl zagotovo ker imajo nekateri ljudje kompleks bogova.

CoolBits ::

Če bi apple dovolil adobu? Si na glavo padu? Adobe je druga firma in čisto po svoje dela... ampak optimiziranega flasha pa še kar ni...
Flash lite pa raje ne omenjaj, ker je sramota... raje vidim statično slikco namesto tega na spletu.

Bor H ::

Haha, raje slišim komade, ki so zakodirani v flashu kot ne. Čudna logika ane?
Zakaj pa drugi razvijalci pustijo Adobu da razvija flash za njihovo platformo? Očitno so pogruntal da je izbira vseeno boljša kot neizbira. Sicer pa kako pa veste da bi bil flash polom? Sej če bi bil bi ga pač izklopu, jak problem.

Sicer pa kdor brani baterijo: GPS tudi požre baterije ful
Kar se tiče pa flash oglasov: ste kej spremljal kaj bo vse novga v OS4?

MasterBlaster ::

Bor H je izjavil:

Noben mi ni odgovoru: kaj je narobe s tako implementacijo kot jo ima nokia: imaš flash in v nastavitvah preklopš on/off.


Problem je v tem, ker večina folka ne ve, kaj je to flash. Ko pride na stran želi samo to, da se začne video predvajat. Boli njega, kaj je zadaj. Naloga skrbnika strani pa je, da mu to omogoči. Vsak iPhone, ki je bil do sedaj prodan ima čip, ki strojno dekodira h.264 video, flash od verzije 9.x tudi podpira h.264. Res ne vem v čem je problem, da se naredi preprosta detekcija brskalnika in uporabniku se ponudi video v ustreznem formatu. Na desktopu bo v FF in Operi pač začasno to flash, dokler ne bodo podprli h.264.
Tk je pa pika .

Bor H ::

Haha, se popolnoma strinjam.

Lahko pa tko k ma chrome: če ga stran detektira mu da HTML5 video, če pa stran nima HTML5 podpore še pa zažene flash. Jak problem.

CoolBits ::

Ostali proizvajalci bodo podprli flash ja... ampak samo na novejših mobilnikih s procesorjem vsaj 1Ghz... ne si mislit, da bo na starejših delalo :P

lurker ::

Pred dolgimi tremi leti je bilo polno govora, da bo flash na iPhone prišel naknadno (npr. Mossberg je trdil, da je dobil info iz Appla) v kakem point upgrade-u. Tri leta kasneje Adobe nima delujočega flasha niti na Androidu. Pazi, niti na Androidu, kjer je dobro delujoča aplikacija bolj anomalija kot norma. Skropucalo od flasha bi bil torej idealni softver za Androida. Pa ni niti za tja dober. 3 (TRI) leta! Ni čudno, da je Njegovemu Visočanstvu pisker odneslo.

Kar se tiče pa flash oglasov: ste kej spremljal kaj bo vse novga v OS4?
Ne mi rečt, iAd v browserju? Link?

Bor H ::

iPhone 4 bo skoraj sigurno imel 1Ghz, sem pa prepričan da če optimizirajo na določen hardware bi tudi na 600Mhz delal. In ne, nihče kle ne govori o farmville in podobnih neumnostih, gre za ostale stvari, ki so še ostale po internetu v flash formatu, od uploaderjev do menijev in že rečeno različnih audio/video stvari.

lurker ::

gre za ostale stvari, ki so še ostale po internetu v flash formatu, od uploaderjev do menijev in že rečeno različnih audio/video stvari.
Zna bit, da bodo take stvari crknale. Ali pa živele bolj bogo življenje. Ali bo pa iPhone crknil.

Bor H ::

iPhone ne bo crknu, ker kot je bilo rečeno večina ljudi ne ve kaj je flash in se tega zavejo šele ko pridejo na stran z njim

iAd ne bo v browserju, še huje, bo v samih aplikacijah, supr ne?

sem enkrat že vprašal in ni bilo odgovora: a ni neumno pričakovati da se bodo spletne strani prilagajale vsakemu mobitelu/napravi posebej? kot da ma vsaka spletna stran voljo/čas/denar vzdrževat 15 tisoč različnih verzij

CoolBits ::

Na ondroidu so reklame ŽE v aplikacijah... Sploh pa se spletne strani ne prilagojujejo samo iPhonu ampak VSEM mobilnikom, ker pač na NOBENEM ne deluje flash... je pa iphone to začel ja.

Bor H ::

A kdo kle brani reklame v aplikacijah? Sam pravim da se ne sprenevedat.

in ne, iPhone ni začel s prilagajanjem spletnih strani, mobilna verzija STja obstaja še iz časov mobičuka in mobilne verzije spletnih strani mi je probalo podturit še na starem SE Z600. Pa tuchscreen je tut apple pogruntal ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

CoolBits ::

Nisem mislil na mobilne verzije strani ampak na flashfree...

Bor H ::

Ah to, no sej nekoč flasha ne bo več treba met, ko bodo vse strani imele HTML5 alternativo, ampak tudi jaz bom nekoč verjetno spet živel v mestu in se vozu s kolesom, ne bom pa zaradi tega danes prodal avta.

lurker ::

iPhone ne bo crknu, ker kot je bilo rečeno večina ljudi ne ve kaj je flash in se tega zavejo šele ko pridejo na stran z njim
Ja, ampak ko pogruntajo, da jih je Apple nategnil, da njihov Safari "ne dela", vržejo iPhone stran in nikoli več ne kupijo Apple izdelka. Bo pač šlo za proces. VSI, ki so kdajkoli kupili iPhone/iPad, ga nikoli več ne bodo kupili, ker baje VSI nujno potrebujejo flash. Zaloge novih prvih kupcev, ki si lahko privoščijo 5x ceno za bistveno slabši produkt, pa tudi niso neomejene. Začetek konca za Apple je evidenten (že zadnjih 15 let :D). Na koncu bo flash zmagal. Prodajte AAPL in kupite ADBE.

Bor H ::

ne, pač večini browsanje ni primarna naloga tega telefona (sem lahko zlobn in rečem da je samo napreden feature phone? dejansko poleg boljše podpore aplikacijam ni nič drugačen od 5 let starih SEjev), za aplikacije je kul, imaš velik nabor, ampak to ne pomeni da je treba fanatično braniti pomanjkanje enega od "standardov" spleta, lahko bi tudi animated gif blokiral, ker pravtako je več ali manj uporaben le za reklame
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Flash (2018)

Oddelek: Sedem umetnosti
406542 (434) ahac
»

Google izdelal lastni brezžični usmerjevalnik OnHub

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4218538 (11917) blue
»

Nove različice Flasha za Linux bodo na voljo le za Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
4110036 (7856) enadvatri
»

Chrome ne bo več podpiral H.264, le WebM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
14029042 (24429) Icematxyz
»

Sodelovanje pri razvoju strani Podnapisi.NET v3.0

Oddelek: Izdelava spletišč
232334 (1584) Alexius Heristalski

Več podobnih tem