» »

Komp mi frizne pri branju z diska

Komp mi frizne pri branju z diska

Prometnik ::

Včasih se mi zgodi, da mi komp za sekundo ali več frizne (miška se neha premikat), ko se bere kakšen fajl z diska. To se ne zgodi vsakič, najpogosteje pa pri npr. Winampu, ko gre na naslednji komad. Kaj lahko naredim, da tega ne bo? So kakšne nastavitve?

Mam pa Windows 7.

bluefish ::

start > run > cmd > chkdsk c: /f za začetek (če je c črka pogona).

Prometnik ::

že narejeno. Sicer pa mam 3 particije: C,D,E. C in D sta prečekirani in nimata problemov, vendar se blokade dogajajo tudi ob branju z particije D.

solatko ::

Si izklopil indexiranje?

Prometnik ::

ne. je ziher indexiranje krivo al je lahko še kaj druzga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prometnik ()

#000000 ::

Lahko te tud ram zeza

zee ::

RAM? Meni to disi po umirajocem disku.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

#000000 ::

Men je tkole en prenosnik sral, čim sem kopiral kak file ki je bil večji od 200 mb je nekje ne polovici zaštekal, in to samo z ene particije ki je mela šitload fajlov gor z druge pa je delal BP, sem dal stran eno palčko rama in je blo OK.

Prometnik ::

mislim, da ram ni problem, ker kopiranje ogromnih datotek ni problem. Zablokira mi pri majhnih datotekah (recimo, naslednji komad v winampu). Disk je bil pa kupljen pred slabim mesecem...

opeter ::

Kaj pa defragmentiral si? Sicer pa mislim, da ima Zee v tem primeru kar prav.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Prometnik ::

seveda sem defragmentiral. kako lahko disk crkuje že po enem mesecu uporabe? laptopa nisem nič premetaval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prometnik ()

jRk0 ::

al samo miska freezne al cel komp freezne (ni zvoka, ne odziva)?
You fuck up once, you loose two teeth.

Prometnik ::

samo miška. po cca pol sekunde gre vse normalno naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prometnik ()

Prometnik ::

Ne vem, meni se zdi, kot da gre za problem s procesorjem... ker sem recimo imel podobne težave s skypom. Ko sem imel videoklic prek skypa, je prihajalo do prekinitev v procesiranju zvoka: sprocesiralo 5 sekund zvoka, nato sekundo crknilo, potem par sekund spet vredu, itd... Če sem recimo medtem z miško premikal okno po ekranu, je sočasno z prekinitvijo zvoka crknila tudi miš.
Zaradi tega sem tudi še enkrat inštaliral windowse in sedaj je (še) v redu. So pa 64-bitna verzija.

st0jko ::

Driverje updejtaj. Predvsem za matično.
keks?

k4vz0024 ::

Kaj pa če za sekundo FF zamrzne ko se nalagajo zavihki, npr. okoli 100?

Prometnik ::

in kako updejtam driverje za matično?

jRk0 ::

probi drugi misko. sumim, da mas logitech wireless? po moznosti mx revolution? ker mam probleme z misko tudi jaz =)
You fuck up once, you loose two teeth.

solatko ::

Prometnik - indexiranje deluje ravno zato, da se bo hitreje odpiralo (spravlja naslove v posebno mapo - kot nek hiter zagon, zato da ne išče naslova po disku), ko je vse v index mapi, se vse zadeve odpirajo trenutno, brez kakšnih zastojev. Če to slučajno ugasneš (na začetku ti stalno nekaj zapisuje, disk dela in nekatere to moti, pa pametnjakoviči to izklopijo, potem jim pa ni jasno, zakaj vista in w7 deluje tako počasi).

opeter - defragmantira w7 avtomatsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov disk

Oddelek: Strojna oprema
261924 (1507) Nejc1994
»

Disk "MELJE"

Oddelek: Strojna oprema
202870 (2273) energetik
»

Windows 7 beta hitrejša od Viste, XP (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
26926833 (14307) koyotee
»

Tweak-anje xp (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674950 (3380) Hux

Več podobnih tem