» »

Tweak-anje xp

Tweak-anje xp

«
1
2

Stajerc ::

Ma kdo kako pametno zamisel?

Rad bi predvsem hitrejši zagon,

Majn rama da se rabi po defoltu,

Da se dejansko nekaj pozna na performancu.

Sem tweak -al kar dost po nekih tutorialih pa je vse skupaj ZA NIČ. Narediš 20 tweak-ov pa realno performace ni zbolšan.

Torej če je kaki pameten twaek naj mi kdo pove.
Have a nice day.

zee ::

na netu obstaja program nLite, s katerim si lahko pripraviš CD z XPji tako, da se ti bodo zagnali izredno hitro in porabili zelo malo rama.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Stajerc ::

E vidiš to se že bolše sliši. Bom sprobal pa bomo vidli.
Have a nice day.

AndrewSmith ::

Ta program pa ni slab:D :D :D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Bakunin ::

a mislis to na http://www.nliteos.com/ ?

Krozi tudi verzija Windows XP, ki se ji rece "Barebone windows xp" (~180Mb).

Stajerc ::

S tem programčkom nLite kot ga je predlagal Zee sem si naredil image in zavzame 174 mb!

Dodat še pa morem driverje to je res, ker še nisem potem pa sprobam na drugi particiji in malo primerjam. Več kot 190 mb nebo vzel image!

Všeč mi je da lahko driverje kar inegriraš od lastne opreme v te windowse vse service packe kot tudi pache.

Določenih tweakow pa zaenkrat še raje nisem uporabil bom pa kasneje če bo ta različica delala brezhibno.

Morem rečt da začetek je obetaven. Ko bo kaj novega povem naprej.

Če pa še kdo ve kak tweak v registru ali kaj podobnega naj kar pove. Samo taki uporabni ne recimo v stilu da so ikone manj kvalitetne ker to je res brezveze počet in se nikjer ne pozna. in nekaj takih osnovnih vsebuje tudi nLite.

Še kaka dobra stran ko so opisani tweaki SERVICES? Se pravi ti kot so error mesages pa auto update in podobno ker tega je v programu nLite pod eno opcijo malo morje ampak se ne poznam dovolj da bi jih vklapljal in izkljaplal kar tako.
Have a nice day.

AndrewSmith ::

Ma ta progi je spica....sem ze nekaj casa
iskal kaj podobnega,ampak vse kar sem najdu
je blo precej zapleteno...vsaj zame ki software
mi ne gre prevec od rok:8)
Posebej mi je vsec to da ti za vsako stvar ki jo
lahko odstranis tocno izpise cemu sluzi....sicer
se bo treba treba se malo poglobit v to,ker jst
hocem vse kar ma veze z vizualnimi ucinki in internetom
odstranit.
Rabim sistem samo za audio oplikacije in nic drugega.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Bakunin ::

glede servisov si preberi.

Stajerc ::

Dober link Bakunin.

Sem nastavil za power userja.

Zdaj pa še morm samo inštalirat pa stestirat malo. Ju3 vrjetno.
Have a nice day.

zee ::

veseli me, da se ti zdi program uporaben.

splača se ti tudi poigrati z nastavitvami pri inštalaciji ... napraviš lahko povsem avtomatsko inštalacijo (setup te ne vpraša recimo za serijsko številko, ime uporabnike, itd. itd. še resolucijo pri prvem zagonu lahko nastaviš).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Stajerc ::

Ja vse je nastavljeno in čaka na cd-ju.

Pripravljam particijo testno pa malo rabim časa ker mam tlko smeti gor na disku.

Najbolj se mi dopade kaj vse lahko zbrišeš in nastaviš in da lahko integriraš najnovejše driverje not.

Od 9600 xt grafe edino nisem mogel, ker nimam posebej gonilnika z končnico .inf ampak samo .exe ki ga pa ne moreš ekstraktat ampak samo inštaliraš lahko.

Zdaj da kar prej vprašam, a obstaja kak program ki bi testiral odzivnost oziroma realen performace windowsov?

V bistvu to kak hitro se zažene windows kakšna je poraba rama v idle to bom lahko spremljal pa kak dolgo mi recimo en malo zahtevnejši program odpira, samo kaj pa kak namenski software da zaženem na FUL različici in tej okrcani potweakani in bi realno z nekimi pikami recimo pokazal če je kaka razlika?

Saj v bistvo bom videl med delom samo vseeno.
Have a nice day.

roli ::

.exe lahko izvlečeš.To storiš z winrarom.
http://www.r00li.com

Gwanaroth ::

Ali pa z opensource cabextract-om.
Lights often keep secret hypnosis..

Stajerc ::

Ja z ostalimi gonilniki mi je šlo tako vendar pri grafični pa ni hotlo. Gre samo inštalirat.
Have a nice day.

Stajerc ::

Zdaj mi je končno uspelo tak inštalirat kot sem hotel.

Če vodiš samo statistiko podatkov pri polni namestitvi in pri tej potweakani je rezultat impresiven. Potweakana verzija je v posameznih faktorjih tud do 50 % bolša (velikost, hitrost inštalacije, sam zagon je hitrejši in page fajl (poraba rama) je manjši).

Z services se nisem nič igral ker sem nastavil za power userja potem mi pa ni avto cad hotelo sploh inštalirat in sem rajši pustil to pri miru.

Ampak kljub vsemu temu da je na disku pol manj zavzetega prostora, da mi porabi okrok 50 mb (mam ga 750 MB) pomnilnika samo pod idle in da se prej zažene pa med samim delom v avtu cadu recimo nimam občutka da je kaj hitreje. Kako to?

Mi isto vse dela pri tem zabasanem sistemu ko mam vse gor in mi po defoltu rabi 300 mb pomnilnika.

Torej obračanje slik renderiranje srednje zahtevnih izdelkov se mi zdi kot da se enako zatika, ko se in da traja enako dolgo na obeh verzijah (potwekani do maksimuma - razen services in tej zabasani z vsem gor)

Mogoče se razlika pokaže le v ekstremnih razmerah? Ker slik ki bi dobesedno zaštekale računalnik nisem obdeloval ker nimam dobene. Mogoče bi se tam razlika opazla ali še to ne?

Ma kdo kak predlog kak bi se dalo zmerit če sem realno kaj pridobil? Torej nekakšen tester ki meri performance operaciskega sistema?

Smešno se sliši samo bi rad vedel če sem sploh kaj pridobil z tweakanjem. Ker če nisem je brezveze mi met potwekano werzijo gor sam zato ker je potwekana.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Pyr0Beast ::

Novo verzijo nLita si dol stegen. Se mi zdi, da je glih ven prišla RC7. +slovenski prevod by me :P

S tweakanjem ful pridobiš :D
Čez nekaj mesecev, se ti kar pozna. Če bi se šu s servisi ukvarjat .. tam prihraniš ful rama.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Stajerc ::

Bom preveril seveda samo glej pod 50 Mb da bi še šel ram?

Težava je bla v tem da ko sem se s services igral mi pol ni hotlo niti autocada inštalirat.

Sam bilokaki test če ma kdo kak predlog tud na štoparco če treba da naredim in da vidim če ta potwekan sistem da kaj več od sebe med kakimi operacijami kot oni zabasan ko ga uporabljam normalno.

Ker saj fajn se mi sliši kak malo sistemskih sredstev rabi potwekan sistem samo če v praksi nič več ne pokaže pol je pač samo fency da si twekal in nič drugega.

Edit: Samo drugače se mi pa program ful dopade posebej zdaj ko je še slovenski ;) Najbolj kul mi je pa v bistvu to kaj sem vedno hotel pa nisem znal da te prijavi kot administratorja ne pa kot neki podvojeni account ko mi je vedno na živce šlo.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Stajerc ::

Zdaj mi dokaj hitro boota in pride v same windowse ampak a se da to še izboljšat brez da bi trpelo pol kaj zarad tega?
Have a nice day.

Pyr0Beast ::

Kot prvo, lahko disk defragmentiraš. > Če si mel ful razmetane (datoteke, ne sobo :D) pridobiš okoli 10%
S servisi se da ful prišparat, ker ob zagonu to požre ohoho.


Če gonilnike odstraniš, zmanjšaš velikost winsow še za ene 100 M, če prej integriraš tiste za plato ipd. pa tut nekaj pridobiš, ker ne povoziš tiste od win. Če boš kej gledal, maš Services by DDshadow (neki takega) v slo. Lahko še kej bios powekaš. Tako, da ti ne nalaga tako dolgo, latence ramov zategneš (pridobiš še ene par %), malce naviješ :P
Glede wins... manjša, kot je namestitev > manjša je velikost win > manjša velikost >manjši iskalni čaš > večji preformance. Koliko rama pa pagefila imaš? Ker servisi se po zagonu večinoma v pagefile prenesejo, in, potem, ko hoče win kej naredit, kr lepo zarožlja po disku.

Bom vidu, do kje bom prišel s prevajanjem, preden bo final ven prišel. Kakšni so tvoji vtisi, imaš kakšen predlog?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Stajerc ::

V bistvu kot posledica dolgoletne uporabe angleških windowsov mi je iskreno lažje nastavljat preko angleške verzije. Nevem zakaj ampak ko sem snoči poskušal slovensko se mi je hitro zalomlo. Samo s časom se bom vrjetno navadil.

Rama 750 mb page fajl 50 mb trenutno.

Samo zdaj se bom poglobil še v services pa bom videl kaj bo.

Preko nLite sem mislim da nastavil maximum kake 5-10 mb še bi šlo. Image vzame 155mb mi trenutno.

Recimo eni podatki:

Inštalacija normalnih windovsov 33 minut nLite 17 minut

Velikost na disku 950 Mb / 450 mb

Čas zagona nisem meril ampak je hitrejši z nLite ne pa tak očitno kot pri zgornjih dveh podatkih

Pri upravitelju naprav sem izklopil tudi vso nepotrebno opremo ki je ne rabim.

V bistvu je tako, za normalno delo nevem če bi twekal v tako skrajnost ampak na eni particiji imam Izključno te windowse in Autocad in nič drugega.

In zato si lahko privoščim skrajnosti ker bistvo mi je samo da mi brezhibno dela autocad in nič drugega. Če bi šel kako igro v tistih windowsih zdaj inštalirat pa preko neta igrat pa mislim da bi se že zalomlo.

Edit: Ja na defragmentiranje sem pozabil tak oda kot si rekel bom to še zdaj naredil.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Stajerc ::

Zdaj pa mislim da sem na koncu:

Poigral sem še se s services:

Poraba rama v idle 36 mb.

Priporočam da ne nastavljate tistih bistvenih servisov v nLite ampak po končani inštalaciji najprej namestite vso opremo ki jo boste uporoabljali in šele potem vtipkate v start->run->services.msc in šele na koncu nastavite (izklopite) kaj se vam zdi nepotrebno

Sem tudi defragmentiral

Zagon se je pa pohitril ko sem izklopil drugi ide kanal ker ne rabim dvd-rw. isključeno mam tud mrežo in zvok ker ne rabim v Avtu cadu če pa bi rabil pa mam zato še ene nepotwekane windowse na drugi particiji.

Če pa še ma kdo kak predlog pak ar na plano z njim. 8-)

Edit: seveda od tak močnega twekanja nesmete pričakovat da bi lahko karkoli zdaj računalnik prebavil. Sam autocad pa zaenkrat po testiranjih dela brez problema in gre z njim vse počet. Torej tako twekanje se splača le če delate to namensko pomoje za nek program da prihranite čim več resusev za sam program.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Pyr0Beast ::

Če ti ne dela AutoCAD, lahko servise še vedno vklopiš nazaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Stajerc ::

Ne ne, mi dela zdaj.

Pač to sem mislo da bolše v nLite pustit service prižgane da pol lahko inštaliraš normalno v windowsih in šele potem nepotrebne servise izklopiš.

Ker ko sem v nLite že service isklopil potem mi pa res ni hotelo inštalirat autocada. Ko je enkrat inštaliran pol pa servise izklopiš preko windowsov.

Zdaj sem ful zadovoljen kak je. Zagon res hiter ram v idle 35,5 MB. Res resursi vsi grej v avtocad tako kot sem hotel. Procesov okol 10 ali 11 teče.

In dela brez problema zaenkrat. Pač kot sem rekel taki ekstremn tweak pride samo v poštev za kako namensko programsko opremo ker nevem kak bi blo zdaj če bi na tistih windowsih hotel kako igro inštalirat in zaigrat.

Za to mam te windowse na tej particiji tam pa so resursi rezervirani za autocad.
Have a nice day.

Pyr0Beast ::

Pa ti še kej laggira?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

matic3k ::

A se da komu mal vec razlozit u tem programu (za ns k smo bl blond)?
A to instaliras ta program pa pol twekas al z programom instaliras windowse, pa kaj tocn sploh nardi ta program da tok "pohitri" windowse?

Primoz78 ::

Ti si instaliras program, pol te vprasa po Windows CD-ju...Program ti naredi kopijo Windows CD-ja na tvoj HD in potem te podatke spreminja...oz. tweaka. Na koncu pa te podatke (potweakene windowse) zapeces na CD...in imas nov Windows Nlite instalacijski CD...ki vsebuje samo tisto kar potrebujes oz. tisto kar si si z Nlite nastavil, torej brez nepotrebne "nesnage".

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

zee ::

te "nesnage" je v windowsih kar precej :D

meni osebno je všeč naslednji izraz: Windows XP the Gentoo way. Gentoo je taka minimalistična distribucija Linuxa ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BigWhale ::

Gentoo je pravi bloat, ce mu pustis, da se razleze :P

Jst ::

Sicer se nisem ukvarjal s nLite, ampak jaz mislim, da s tweakanjem ne pridobis nic oz. minimalno na performansah v full load v dolocenem programu. Bolj se pozna odzivnost sistema in zagon (sistema/programa/igre).

Moje mnenje.

zee ::

@BW: ČE mu pustiš, da se razleze. moj je minimalen ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Matej_K ::

Pa a lohka potem s tem novim cd-jem na katerem so potweakani windovsi samo povozim stare, tako da bojo ostali podatki ali moram formatirati sistem???
... .. .

matic3k ::

Ampak sej ubistu glavna naloga tega programa je da ti windowsi na disku cim mn placa zauzame ce prou razumem? Sej ustalo glede twekanja pa recimo da izklaplas services.msc itd itq lahka nardis brez tega programa? Pa da se ti hitr zazene mas tud ene programe k ti pac dajo boot filese na zacetk diska... al so se ksni taki tweaki k se jih brez tega programa ne da?

zee ::

@ Matej_K: Lepo sformatiraj. Pofuranje XPjev na mojih sistemih ni bilo še nikoli uspešno.

@ maticekkk: Eno zavzamejo manj prostora na disku, drugo zavzamejo manj rama. Windowse se sicer da še malo bolj nastavit, vendar nLite omogoča samo (po mojih izkušnjah) "varne" tweake.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Alexius Heristalski ::

da se ti hitr zazene mas tud ene programe k ti pac dajo boot filese na zacetk diska

Kateri so ti programi? To me zanima.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

zee ::

program se kliče bootvis ali nekaj podobnega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

cofycof ::

evo jz se javljam z nlite winsi brez 16 podpore, IE, wmp, msg in ostalega MS s/anja he he he. razlika je vec kot ocitna.

M-man ::

A lahko recimo MS Office ali pa kakšen drug program tudi noter vgradiš a pridejo v poštev samo driverji?
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

matic3k ::

Alexius jst uporablam tunexp... drgac je pa malo vesolje takih programou sam nism nc probavau tega mam in mi deluje zlo uredu tko da se niti nism ubadu druge iskat..:)

Stajerc ::

Pyrobeast: nič ne laga edina težava sedaj je disk. Ker je celoten sistem omejen z diskom ko mora recimo nekaj z njega prebrat traja tako dolgo koliko časa rabi pač disk.

Integriraš lahko samo service packe, patche in driverje, pa še to sam tisete ko jih lahko odzipaš. Service packi pa gredo samo na verzijo windowsow brez že integriranih drugih servic packov.

Zakaj je program dober? Ker združuje vse kar se da narest razen nastavitev registra na enem mestu.

Integrirat recimo msn-ja zaenkrat še ne moreš ali pa e-mule ali česa podobnega. Zato tako obstaja back-up.

Omogoča pa program pretvorbo različnih inštalerjev v .cab datoteke ki jih lahko imaš prirpravljene na istem cd-ju oziroma normalne exe in druge fajle lahko imaš zraven na cd.ju zapečene. To moraš narediti sam.

Če se splača?

Odvisno.

Dokler nisem šel v ekstreme nisem bistvene razlike opazil sedaj ko sem pa šel v ekstreme pa je res da mi določene stvari nebi delovale.

Zakaj to recimo jaz uporabljam? Isključno na eni particiji imam potwekan sistem ki namesto 950 mb vzame 450 mb, ki namesto zagona cca 15 sekund vzame 4-5 sekund, ki po defoltu v idle rabi 35.5 mb rama ki namesto inštalacije 33 minut porabi 17 minut...

In kaj si začnem s takim sistemom ki je v mnogo pogledih omejen?

Uporabljam ga isključno za uporabo v avtucadu. Torej jedro windowsow xp ki skrbi iključno za poganjanje avtocada in nič drugega.

Mam še načrt it z ramom pod 30 Mb na nekje 28 mega če že pač testiram in če bi še znal malo po registru šarit samo žal ne znam.
Have a nice day.

Pyr0Beast ::

Eno zavzamejo manj prostora na disku, drugo zavzamejo manj rama. Windowse se sicer da še malo bolj nastavit, vendar nLite omogoča samo (po mojih izkušnjah) "varne" tweake.

Varne, heehe, ko se boš malo bolje poglobil ...
Vsi tweaki si v registru.

Omogoča pa program pretvorbo različnih inštalerjev v .cab datoteke ki jih lahko imaš prirpravljene na istem cd-ju oziroma normalne exe in druge fajle lahko imaš zraven na cd.ju zapečene. To moraš narediti sam.

Obvezno poglej
Tlele maš ogromno inštalerjev, sicer lahko pa tud sam naredič in potem vržeš not, kot patch (al neki tadzga).
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zee ::

@ Stajerc: mi lahko pošlješ po PM ali mailu nastavitve za nLite, ki jih uporabljaš?

vnaprej lepa hvala.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

cofycof ::

hmmm... zgleda sm neki zaj... uceri se mi je moja verzija neki sfranžila... kaj čmo... no u glavnem zdele sm spt na navadnih win :(

no pa se uprasanje: kako bi po instaliranem sistemu odstranu IE, msg, WIN movie maker pa win media player.. k tega reees ne rabm.. za ostalo sm ze poskrbeu v registru...

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Stajerc ::

Zee z nLite sem prvo integriral service pack 2 potem dodal še 2 patcha potem dodal še driverje za matično in kratkomalo odstranil vse komponente ki se držijo windowsow v nLite, nato sem to naložil na eno particijo na disku in inštaliral gonilnike za grafično (ampak brez nadzorne plošče, čisti gonilnik) nato pa inštaliral avtocad.

Nato sem z run->services.msc nastavil servise po tem linku ki mi ga je dal Bakunin:

http://web.archive.org/web/200504010449...

In sicer nastavitve za BAREBONE system.

No potem sem pa naredil še sledeče - oziroma to sem naredil preden sem se poigral s services.

V device managerju (upravitelju naprav) sem izlkopil (se pravi sem dal na disable) mrežno kartico, zvočno kartico, drugi kanal grafične kartice (primary, secondary) in drugi kanal ide (predvsem to je pohitrilo močno zagon)

No avtocad mi dela brezhibno ampak kaj drugega pa si nebi upal dat na tak sistem.

V bistvu če še ugasnem eksplorerja - explorer.exe (nima pa smisla ker nič ne profitiraš z zagonom in nasploh se mi zdi) pa je poraba rama 28.5mb in avtocad dela brez problema mi, zaženem ga pa preko task managerja (alt+ctrl+delete) in pod file->run lahko zaženem kratkomalo kaj hočem.

Sedaj pa mi ostanejo šamo še tweaki v registru kateri bodo prinesli rezultat ker sedaj imam res BAREBONE sistem in nimam mu več kaj odvzet.

Omejen sem pa tud s hitrostjo diska sedaj, ker ko mora se kaj prebrat z diska pač rabi tolko kot rabi.

Nevem če ma kdo še kak predlog kaj se sploh v teoriji da narest da recimo namensko, tako ko jaz za en program si narediš mašino pa naj predlaga.

Če pa nebi šel v take extreme bi pa preprosto mel normalno verzijo avtocada in windowsow gor to pa je res ker ko samo kaki service isklopiš malo in kaki mediaplayer odstraniš to na performancu ne dobiš prav nič.

Skrivnosti so pomoje v registru kjer lahko resnično vplivaš na dušo in srece svojega računalnika.

Škoda se ne da tak narest da bi mi ostalo to kar v ramu z nastavitvami in da bi lahko vedno identični zagon do avtocada imel shranjen kar v ramu in ne vedno preko diska ga zaganjal.

Vrjetno se pa da neke nastavitve v registru ročno nastavit ko sedaj niso in izboljšaš še malenkost odzivnost. Kaj pa vem.

Edit: sem pa zadovoljen z doseženim to je pa res!
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Pyr0Beast ::

S3 v biosu- daš v sleep, pa komot nazaj prižgeš (s tem, da se komp vmes ugasne)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zee ::

verjetno misliš hibernacijo, ne?

hvala Stajerc!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Stajerc ::

Ja sem dal na s3 pa nevem se nič nikjer ne pozna. Če pa tam v sleep mode pa v bistvu računalnik ni ugašnjen.

Kaj dejansko ta funkcija naredi? Kako jo moraš kombinirat z windowsi? A to je hibernacija?

Edit: v bistvu sem mel na s1 do sedaj sta pa samo možnosti s1 in s3. Kaka je razlika?
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

kriko1 ::

S3 omogoča vse kar s1, le brez standby in z suspend-to-ram.
S STR se računalnik instantno ugasne (vgasne vse ventilatorje... le ram napaja) in se tudi instantno prižge.
STR windows XP ne podira.

Stajerc ::

E vidiš to bi blo pa res fajn. Kaj pa s kakim programćkom preko vindowsow xp nebi šlo tega naret?

Malo berem po netu pa naj bi šlo z xp-ji tud to.

Bom preveril. Dober opis:

http://www.lifsoft.com/power/faq.htm
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Pyr0Beast ::

Ne, nisem mislil hibernacije :D

Kaj dejansko ta funkcija naredi?
ne prenaša na disk, medtem ko S1 prenese na disk in ga potem izključi

Kako jo moraš kombinirat z windowsi? A to je hibernacija?

Vključiš, pa je. Ne, to ni hibernacija, je pa nekaj zelo podobnega.

STR windows XP ne podira.
Ja podira ga res ne :P Windowsi imajo podporo S3, moraš v system properties nastaviti. ACPI uniprocesor Pc

Sicer pri meni prepozna prepozna menjavanje S1/3 takoj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predelava windowsa xp

Oddelek: Operacijski sistemi
363161 (2175) zee
»

Linux Linpus zamenjati z Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
455588 (4009) gregor3000
»

Instalacija win XP na prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
132025 (1768) c00L3r
»

lsass.exe in panda platinum internet security 2005 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61662 (1596) OtonVM
»

nLite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
566295 (6251) OmegaBlue

Več podobnih tem