» »

Google prevzel Plink

Google prevzel Plink

CNet - Naslednje podjetje, ki se je znašlo v Googlovi nakupovalni košarici, je britanski Plink. Podjetje je postalo znano z razvojem Androidne aplikacije PlinkArt, ki omogoča uporabniku fotografirati in v telefon naložiti posnetek umetniške slike, nato pa aplikacija na spletu poišče podrobnosti o delu in avtorju. Aplikacijo so uporabniki dobro sprejeli, saj je doživela več kot 50.000 prenosov v prvem mesecu po objavi.



PlinkArt bo še naprej na voljo, a ga ekipa Plinka odslej ne bo več dopolnjevala, temveč bo delala na Googlovih projektih. Google jih bržkone kani porabiti za Google Goggles, ki dela nekaj podobnega. Google namreč želi uporabnikom ponuditi iskanje, kjer ne bo treba vpisovati ključnih besed, marveč bo možno naložiti ključno sliko. Tehnologija je za zdaj še v povojih, a Google obljublja, da bo kmalu zelo konkurenčna.

20 komentarjev

Lion29 ::

superca...
z google maps in takimi tehnologijami ni vec dalec do trenutka, ki je bil do sedaj le ZF pobozna zelja... nekaj v smislu terminator ocal.... AUGMENTED REALITY... (obogatena resnicnost po nase) ... hodis okoli in ti na vsaki stavbi napise kdo ma notri pisarne, al pa kdo tam zivi, kateri kip gledas, etc...

NAPOVEDUJEM, da bodo prvi primerki ze cez 3 leta! in cez 5 let bo mocna vojna na podrocju UI vmesnikov za augmented reality... google ze ve kaj pocne, ker tle notri je ogromno cvenka za reklame!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

joebanana ::

Evo še slovenska verzija. :) UL

Mordecai ::

He,he. Bom sliknil naloge od statike, pa bom dobil ven poročilo. :D

BaToCarx ::

Ja Lion29 ti vidis koristne informacije pa tko, jst pa vidim samo bombardiranje z reklamami. Tako da kar normal realitiy. augmented by alcho n drugs bo ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Matako ::

Dober video, un Hartmut govori ko Schwarzenegger :D
/\/\.K.

Tody ::

Sem prebral Google kupil PINK, pa se mi je čudn zdel zakaj je kupil MS platformo :P

bosmla ::

Verjetno se bo hitro kdo spomnil pa ponudil aplikacijo - fotografiras eno faco na ulici on ti pa (recimo facebook baza) izpise podatke o osebku.

Lion29 ::

bosmla je izjavil:

Verjetno se bo hitro kdo spomnil pa ponudil aplikacijo - fotografiras eno faco na ulici on ti pa (recimo facebook baza) izpise podatke o osebku.


itaq... kot pravim.... in search for Sarah Connors :)

tista zdeva da poslikas list drevesa (rastline) in ti vrze ven podatke drevesa je zakon... vprasanje samo kolko casa bo rabil google, da izpopolni algoritem, da bos ti lahko poslikal tudi v slabi kvaliteti ali pod drugacnim kotom, drugacno osvetljavo, ec, etc... skratka kdaj bo to uporabno...

ampak se vedno je to brute force... tako kot zdajsnje partije saha... sicer z danasnjo racunsko mocjo, sploh z infrastrukturo, ki jo ima googole na razpolago ni tolk big deal... ampak bi mogli malo drugace it in raje izboljsat AI...
obe tehnologiji (augmented reality in artificial intelligence) bosta krojili naso biznjo prihodnost (5-15 let)... potem pa itaq upload :P
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

nekikr ::

Ali to, ali pa se bomo s kamenjem obmetavali, glede na trenutne razmere je prihodnost sila črna...

murmur ::

nekikr je izjavil:

Ali to, ali pa se bomo s kamenjem obmetavali, glede na trenutne razmere je prihodnost sila črna...


To, obmetavanje s kamenjem in reciklaža našega dreka. V tem je definitvno prihodnost.

mtosev ::

naslednji googlov nakup bo facebook.com:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Cofko Cof ::

bosmla je izjavil:

Verjetno se bo hitro kdo spomnil pa ponudil aplikacijo - fotografiras eno faco na ulici on ti pa (recimo facebook baza) izpise podatke o osebku.

Nekaj takega sem ravno zadnjič videl v animeju Eden of East.
Ars longa,vita brevis.

christooss ::

bosmla Sixth sense to že omogoča. Plus bil naj bi izdan pod GPLom SixthSense @ Wikipedia

http://www.pranavmistry.com/projects/si...
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

bosmla ::

Ne to je drugo - to vkljucuje tudi projektor in je po hitrem pregledu namenjen za prepoznavanje gestikulacij...

Jaz sem mislo bolj preprosto: vzames podoben software kot ga imajo za prepoznavanje "teroristov" na letaliscih in ga povezes z neko bazo slik z imeni (facebook) pol pa uporabnik (s telefonom aka ifon) nekoga fotografira poslje sliko (oz to naredi aplikacija) in dobi ime in ostale "javne" stvari o tej osebi.

christooss ::

A nisi prišel do tja ko mu tage od človeka prikazuje na njegovi majici?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

bosmla ::

Zdaj vido... ja malo prevec koplicirajo s projektorjem - zaenkrat bi bil zaslon telefona cisto ok...

roli ::

Augmented reality je že dokaj razvita tehnologija.

Zadevo mislim da BMW uporablja za servisiranje svojih vozil. In to menda ne več samo poizkusno ampak v praksi.
http://www.r00li.com

Ramon dekers ::

noro, čeprav če bui bila potrebna menjava kakšnega težje dostopnega dela nebi šlo tako gladko (recimo alternator) ko je vse zabito, in nimaš niti roke nikamor za dat.

Lion29 ::

noro to pri BMW, res noro!
cez 10 let pricakujemo ocesne implante? na koncu bo potreba po telefonih, projektorjih, televizijah, daljnogledih, mikroskopih, popolnoma nepotrebna!

sicer se tudi o RFID cipih govori ze vec kot desetletje, pa je se zdalec od tega, da bi postala praksa.... no, vsaj na ljudeh

bi pa blo fajn, hodit po svetu, pa si zoomiras recimo kaj, ali pa posnames kar vidis... to bi blo noro... sploh za obcutke pri ponovnem predvajanju, ko gledas vse v prvi osebi!

pomislite kak bi to blo sele pri sportih in sportnem predvajanju? ko bi recimo folk lahko dejansko videl recimo pri fudzbalu, kar vidi dolocen igralec na igriscu !

jaz bi res, res rad zivel vsaj se 30 let, da taksne zadeve docakam, ker sem preprican, da bodo resnicnost!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Rias Gremory ::

Lion29 je izjavil:

noro to pri BMW, res noro!
cez 10 let pricakujemo ocesne implante? na koncu bo potreba po telefonih, projektorjih, televizijah, daljnogledih, mikroskopih, popolnoma nepotrebna!

sicer se tudi o RFID cipih govori ze vec kot desetletje, pa je se zdalec od tega, da bi postala praksa.... no, vsaj na ljudeh

bi pa blo fajn, hodit po svetu, pa si zoomiras recimo kaj, ali pa posnames kar vidis... to bi blo noro... sploh za obcutke pri ponovnem predvajanju, ko gledas vse v prvi osebi!

pomislite kak bi to blo sele pri sportih in sportnem predvajanju? ko bi recimo folk lahko dejansko videl recimo pri fudzbalu, kar vidi dolocen igralec na igriscu !

jaz bi res, res rad zivel vsaj se 30 let, da taksne zadeve docakam, ker sem preprican, da bodo resnicnost!

se strinjam z tabo, to o teh RFID čipih upam d se bo uresničl tko k si ti opisu, pa na discoveriju je blo enkat se spomnem d nj bi ble v prihodnosti kontaktne leče ki bi ti posredovale informacije rcimo pogledaš kip in če hočeš bi ti kontaktna leča "prikazala" podatke o objektu...ampak pustmo se presenetit :D
Lp
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei predstavil Mate 30 Pro - brez Googlovih aplikacij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11227817 (21018) xmetallic
»

Novi algoritmi za razvrščanje rezultatov v iskalniku Google

Oddelek: Problemi človeštva
243578 (2609) vostok_1
»

kako film, ki se predvaja v brskalnuki prenesti na disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6717238 (10255) SLO_Matej
»

Google prevzel ITA Software

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
95584 (4599) MrStein
»

Zapečen procesor/hladilnik, kako dobit narazen ??

Oddelek: Strojna oprema
252016 (1347) powr

Več podobnih tem