» »

Zapečen procesor/hladilnik, kako dobit narazen ??

Zapečen procesor/hladilnik, kako dobit narazen ??

#000000 ::

Imam en P4 procesor, ki se je zalepil (ne vem zakaj, ker ga nisem jest daju skupaj) na hladilnik in zdej ne vem kako ga dobit dol, brez da uničim karkoli, namazano je bilo z neko črno (po robovih, kjer je šla čez je trda ko kamen-kot hermetika) pasto, komaj jo z olfo spraskaš. A obstaja kaka emulzija, spray ipd. da to rešim ??

dolenc ::

Rukni v zmrzovalnik, pol pa sam z izvijačem mal zaobrni pa more odpast.

krho ::

Nič novega.. sem 1 mesec nazaj hotel vzeti hladilnik iz AM2 procesorja, pa sem potegnil procesor iz socketa skupaj s hladilnikom... Tele originalne paste na hladilnikih so zadnje čase čudne...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Pšenični ::

Naredi tko k pravi Dolenc, pazi da bo zadosti časa v zmrzovalniku.Poskusi večkrat in imej potrplenje.

Dead_Eye ::

procesor v primež in počasi premikaj hladilnik levo-desno, kot bi ga hotel odviti. Z malo sreče...

aja, pa pazi na pin-e da kej ne zviješ/odlomiš.
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

Opkow ::

Jaz sem pa kar pustil procesor v podnozju in malce zasukal hladilnik levo-desno. Je pa treba pazit, da ne polomis plastiko, ki je okoli hladilnika.

marvin42 ::

pred mnogimi leti sem problem premikanja/odpadanja hladilnika na procesorju rešil tako, da sem hladilnik gor zalepil s sekundnim lepilom... beat that :)
Mostly Harmless

jest10 ::

Nič novega.
Jaz imam s sekundnim priliman hladilnik na stari P2 mašini(slot1), na južni most od K7S8X priliman en manjši malo narezan kos aluminija, hladilnik od čipovja priliman na 9000PRO(na starem crknil ventilator) in na ramih od 9000PRO nalimane kovance za 2sit

Dead_Eye ::

in na ramih od 9000PRO nalimane kovance za 2sit


n1, to bi res rad videl, lahko kej poslikaš?:D
The one and only

marvin42 ::

se pridružujem prošnji za slike... glede na to, da tolarjev ni več, bo slika imela še dodatno nostalgično vrednost :)
Mostly Harmless

jest10 ::

Težko. Mašino s tem Radeonom imam v Lj v študijskem stanovanju. In tam me ne bo vsaj en mesec.

dukenukem ::

namoči z razredčilom ;) al pa vsaj kak aceton bab vzem :D

Matek ::

procesor v primež in počasi premikaj hladilnik levo-desno, kot bi ga hotel odviti. Z malo sreče...

A ne bi bilo malce manj kamikaze-style, ce bi v primez dal hladilnik in premikal procesor :D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Samson ::

Eh cemu komplicirat z primezom in podobnimi zadevami (npr hladilnik). Enostavno obrni hladilnik, raven izvijaz med procesorin hladilnik in pocasi nadviguj. Po kaksni sekundi bo rekli PLINK in procesor bo odstopu. Tole delam veckrat z intlov in amd procov pa se noben ni podlegel...trk trk trk v procesor, pardon les.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

dukenukem ::

z kašnim olfa nožov vmes ulet :D

Dead_Eye ::

Matek: niti ne, ker procesor je zelo težko prijet in pri tem imet še dovolj moči za zadevo premaknit. Pa še se rado zgodi, da pri šlatanju proca zviješ kak pin...

Z izvijačem mi ne diši preveč, olfa pa ni dovolj trd za to...(če je zadeva za prav zapečena...)
The one and only

>>><<< ::

Kako bi lahko zvil pine, če se jih sploh ne dotikaš :\? Probaš lahko tudi z kakšno tekočino za odstranjevanje zapečene paste, doma imam Akasa TIM Clean, kupljen v Comshopu.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

kekz ::

To sem se jaz nekoč namučil z enim alpha procesorjem.
In na koncu ugotovil, da je hladilnik prišraufan na procesor. Alpha procesorju namreč na hrbtni strani gledajo ven vijaki, hladilnik pa ima pod ventilatorjem matice. 0:)

jest10 ::

Škoda, da tega ne počnejo tudi v današnjih časih. Bi se lažje zagotovil dober stik s hladilnikom.

Dead_Eye ::

Sem predpostavljal, da CPU s hladilnikom ni več na plošči.>:D

000000: ti je uspelo odstranit hladilnik al se še matraš?
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

#000000 ::

Ni mi ratal (še) oz. ratal mi je zvit dva pina (sploh ne vem kdaj) procesor pa je še kr gor. Bom dans mal experimenteral z raznimi acetoni, triklori ipd. kemijo. Mogoče mi rata, olfa ne gre vmes ker je pasta stekla povsod čez rob in je trda k prasica. LP


edit: Uspelo mi je, sicer mi je pomagalo tole vpel hladilnik v primež, naslonu izvijač na rob in pok, padu dol šele po tretjem šusu in to kr močnem (upam da bo še delal) :D

Vseeno hvala za nasvete. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

kekz ::

To res ni problem.
Stara ljudska modrost pravi: če ne gre, vzameš večje kladivo. :D
Potem druga pravi: pametnejši odneha. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

#000000 ::

Itak :D

Dead_Eye ::

hehe, mora delat! >:D
The one and only

#000000 ::

Ja dela dela, BP :D

powr ::

kekz:
Modrost pravi: Če česa ne mores doseči s silo vzemi vecje kladivo :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor ''zalepljen'' na hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292590 (1851) Xserces
»

Kako odstraniti AMD procesor z hladilnika, če sta se zaradi paste zalepila?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121728 (1382) Brane2
»

Procesor se je prilepil na hladilnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
91120 (937) T-Majo
»

Kako mocneje pritrditi hladilnik na K7 plato?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211359 (1097) _godzila

Več podobnih tem