» »

HTC Desire

HTC Desire

««
51 / 55
»»

BladE_ ::

Ponastavitev bi morala rešiti zadevo... prej si naredi backup imenika...
Akcija - Reakcija

retrox ::

In kako to gre? :)

BladE_ ::

Ne razumem zakaj ne uporabiš Googla? Verjetno bi ti ustrezalo, da pridem k tebi na dom in te vse jaz naredim?

HTC desire factory reset
HTC desire contacts backup
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

retrox ::

Hvala na prijaznem odgovoru.

Moonpie ::

Odločam se za nakup med rabljenim HTC Desire in pa Samsung Galaxy S. Šlo naj bi za sekundarni telefon in zgolj za igračkanje, menjavanje romov ipd.... Katerega bi se bolj splačalo kupiti?

IvoJan ::

Moonpie je izjavil:

Odločam se za nakup med rabljenim HTC Desire in pa Samsung Galaxy S. Šlo naj bi za sekundarni telefon in zgolj za igračkanje, menjavanje romov ipd.... Katerega bi se bolj splačalo kupiti?

galaxy

PrimozR ::

Jep. Če ne drugega je bolje podprt (novejši SoC).

kelme11 ::

Živjo, imam en problemček, saj sem razbil lcd amoled monitor na mojem HTC Desire-u... naslonil sem se na rob in počil je notranji del, zunanja šipa pa je cela:) - garancija itak ni upoštevana (kupljen pri simobilu)... hočejo 110€ za popravilo- NO WAY:)

telfon je desire bravo a8181 (celotno ime)
Tako sem iskal ekrane na ebay-u in našel 3 vrste - amoled od samsunga, sonyja in še nek tretji -

pri njih pa piše P/N60H00287-00P (samsung) ali pa P/N: 60H00443 (sony)

JAZ pa imam na škatlici 2 taki kodi napisani in sicer- a) na zadnji strani na etiketi kjer je IMEI, pod imejem je S/N koda in pod njo je P/N: 99HKZ010-00 koda

ne štekam več nič - na ebayu sta 2 kodi pri meni pa je še neka tretja... a mi kdo lahko svetuje keri ekran naj vzamem, ker je bil telefon kupljen pred cca 7 meseci pri simobilu (made in china)

HVALA

PrimozR ::

Tvoja koda je za nekaj drugega, ne za display. Podri telefon in poglej, če imaš na zadnji strani ekrana kako P/N nalepko (P/N pomeni part number).

Svetujem ti, da če je le mogoče, vzameš AMOLEDa. Če je bil kupljen pred 7 meseci ima sicer 100% LCD, ne vem pa, če sta AMOLED in LCD prosto izmenljiva. Fino bi bilo, če ja, ampak je to precej neverjetno.

Pa kako za vraga vam uspe, da ubijete display panel, digitizerja, ki je zunaj, pa ne?!? No, v bistvu je to sreča, ker je digitizer prilepljen na ohišje, display panel pa ne, tako da bi morala biti menjava lažja.

krho ::

PIPI, ker je znotraj na LCDju navadno steklo. Saj pri mojem je bilo isto, ko je iz avta odletel, Gorilla glass je bil cel, notranji LCD rabitna ene 3-4 dele.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

PrimozR ::

Desire nima Gorilla Glassa ;)

BladE_ ::

Skoraj vsi HTCji imajo Gorilla glass.... Čekitaut
Akcija - Reakcija

c00L3r ::

Še pri HTC-u ne vedo, če ima ali nima Gorilla Glass:
link

hojnikb ::

Sploh nisn vedu da je taka zmeda, kar se tiče tega.
Do zdaj sn bil vedno v prepričanju da ma GG.
Guess i was wrong then.
#brezpodpisa

kelme11 ::

Zaslon je AMOLED 100% (vsaj mislim) :); sem pa drugače videl na bolhi, da ima ena trgovina oz sp tak zaslon za 58€ kar je 30€ dražje kot na ebayu...

telefon sem odprl ter odstranil baterijo - šraufal nisem naprej, tako, da nisem zihr zdej ali je od sonyja ali samsunga ta pravi - P/N60H00287-00P (samsung) ali pa P/N: 60H00443 (sony)


se zahvaljujem, če komu uspe to razvozlat

LP

celada ::

Tvoj telefon je skoraj ziher SLCD zaslon. 100% to lahko preveriš samo tako da odpreš telefon odstraniš mobo in pogledaš part number, ki je zapisan na displayu. LCD in amoled zaslon nista izmenljiva tako, da če kupiš napačnega boš imel en zaslon viška in nisem ziher, če je povsem varno priklopit amoled zaslon na lcd mobo naj kak stručko to pove ;).

Kar se ubitja LCDja tiče, izgleda je precej lažje kot si večina ljudi misli ker je meni uspelo isto :P Sama menjava zaslona, torej samo LCD ekrana, ni preveč zahtevna, mirna roka in dovolj potrpljenja pa bi moralo iti čez brez problema. Edino na kar bodi pozoren če se boš tega lotil sam je, da to opravi v prostoru s čim manj praha, ker zadeva se prekleto hitro not zavleče.

Par linkov, ki so meni pomagali pri menjavi ekrana:

Prva dva linka sta official how to posnetka, kako se to dela v servisih. Precej dober guide.

HTC Desire Disassembly Video


HTC Desire Assembly Video


In še how to od nekoga, ki je imel podobno izkušnjo koristno zaradi hi res slik:
http://tjworld.net/blog/htc-desire-tear...

Ena od strani na internetu, ki ima par tipov kak ugotoviti kateri tip zaslona imaš, večine zadev žal nemoreš probat sam če nič drugega preveri kaj piše na škatli:

http://pocketnow.com/android/how-to-tel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

PrimozR ::

Če je bil prodan pred 7 meseci 99,999999999% zagotovo (da ne bo ravno 100% :P) nima AMOLED-a. Moj je bil kupljen maja 2010, nekje julija ali avgusta pa so že menjali na LCD. V 2010 seveda. Tvoj je bil kupljen 2011 (zakaj sploh pred pol leta kupovati Desire? :P). Torej tleefon ima AMOLED samo če je več kot eno leto ležal v skladišču. IMO zelo malo verjetno.

IvoJan ::

poglej na skatlo od telefona. tisti z AMOLED zasloni imajo to na skatli napisano na zadnji strani.

kamuee ::

ali v kdo slučajno kdaj pride update za htc desire s na ICS androida?? Rečeno je blo da pride v aprilu pa ga še zdej ni???
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

CoolBits ::

Navaden desire nikoli.
Dobi ga desire s in desire hd.

http://blog.htc.com/2012/03/ics/

pirlo ::

kamuee je izjavil:

ali v kdo slučajno kdaj pride update za htc desire s na ICS androida?? Rečeno je blo da pride v aprilu pa ga še zdej ni???

Uradno sigurno ne izide. Obstaja pa alternativa.

Tezaab ::

Link:
HTC has been working hard to get its Ice Cream Sandwich upgrades ready, and we’re excited to announce that our first round of ICS upgrades will roll out by the end of March for the HTC Sensation and HTC Sensation XE, followed soon thereafter by the HTC Sensation XL.

In addition, we can confirm Ice Cream Sandwich upgrades will be coming later this year to the HTC EVO 3D, HTC Incredible S, HTC Desire S and HTC Desire HD. Stay tuned for more updates on Ice Cream Sandwich releases in the coming weeks


Mislim, da novejsih informacij se ni.

PrimozR ::

CoolBits in pirlo pa saj je napisal Desire S, kaj vama zdaj ni jasno? :P

pirlo ::

Sorry, čist spregledal tisti s vmes :)

Bananovec ::

Potrebujem rahlo pomoč.
Kolega je naložil na Desire S custom rom. Čez nekaj časa par tednov kasneje se mu je pokvarila matična. Dal je v garancijo, kjer pa mu telefona niso hoteli popraviti, ker naj bi si jo z nalaganjem CUSTOM roma izničil. Ker je dal telefon v garancijo, sklepam, da ne more več uveljavljati pravice iz stvarne napake?
Zanima me tudi kako je možno, da so telefon zavrnili, ko pa na Warranty Card (Omejena garancija) od Simobila/HTCja piše, da se ta nanaša le na del strojne opreme in ne na del s programsko opremo?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Bolf3nk ::

A ziher to piše da se nanaša le na HW?? kolega je s drugim romom uničil gs2... pregrevanje.

PrimozR ::

Bananovec to pomeni, da zaradi nedelujočega OS-a ne moreš uveljavljati garancije :P

Reče naj jim, da naj mu dokažejo nalaganje drugega ROMa.

Bananovec ::

Ampak verjetno se da to komot zaznati, ali je naložen drugi rom. Mar se motim?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

PrimozR ::

Če telefon ne dela ne vidim kako...

Bananovec ::

Se je dalo priti v tisti meni, ki se ti prikaže s pritiskom VOL- + Shutdown, le da se je telefon v sekundi ugasnil. Dobim naslednji teden še papirje pa bom poizkusil srečo pri prodajalcu.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

PrimozR ::

Kaj ma pa to veze? Mislm če se je v sekundi ugasnu itak ne morš zvedet nič. Meni je pa itak dostopen tudi na popolnoma stock telefonu.

Bananovec ::

Po dolgem času se javljam, sem čisto pozabil na temo in telefon ter da mi leži v kotu. Ko je telefon šel na servis je namreč imel nameščen Custom Rom in tako je garancija bila zavrnjena. Kasneje se je fon pokvaril dotalka. No v glavnem to več nima nobene veze.

Anyway ima kater znalec izkušnje z menjavo matične na tem mobitelu (Desire S)?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

freesty ::

Imam htc desire, pred casom sem nalagal gor razlicne rome in podobno. Ne spovnem se vec kaj tocno, sedaj pa bi ga rad povrnil na tovarniski kernel, rom in vse kar se da še spremeniti. Uglavnem, da bo vse STOCK.

Kje bi našel te datoteke?

Jeremias ::

@freesty:

za povrnitev HTC Desira telefona imaš linke in youtube filmček v naslednjem vodiču http://forum.xda-developers.com/showthr... . Jaz sem po tem vodiču mojega desire-ja rootal, ter naredil S-off in še sedaj dela brezproblema s custom romi.
Lp
Jernej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jeremias ()

freesty ::

Hvala za link. Vendar tu jaz najdem sam kako rootati in s-off-ti telefon.

Jaz pa rabim obratno smer. Torej, da nalozim stock HWboot in pa stock rom.

Gre se, ker bom verjetno nesel telefon na garancijo in da ne bodo komplicirali.

Rupa ::

Imaš pod step one na temu linku, ki ga je dal Jeremias seznam stock romov z videom kako reflashat stock rom prav za situacije kot je tvoja.
Kaj natančno ti še manjka? Razen prebrati vsaj prvo točko vodiča?

freesty ::

Pa sem prebral celo temo.. Ja to stock rom, kaj pa stock kernel pa hwboot? Al to ni tolk vazno?

Drugace pa kateri pa bi bil primeren za slovenijo?
http://forum.xda-developers.com/showthr...
RUU_Bravo_HTC_Europe_1.15.405.1_Radio_32.30.00.28U _4.05.00.11_release_121684.exe tale?

Rupa ::

kernel se spremeni z romom, boot menjaš na tistega, ki je bil default pred menjavo.
Kateri je primeren za slovenijo težko rečem. Jaz sem si shranil tistega, ki se je po verzijah ujemal z mojim takratnim, pred menjavo roma (mislim, da je bil Froyo)... vsaj kolikor se spomnim, je pa od tega že zelo dolgo.

Jeremias ::

Takrat ko sem jaz rootal moj telefon sem si potegnil ta RUU, ki je sovpadal s takratno mojo originalno verzijo. Ime datoteke pa je: RUU_Bravo_HTC_WWE_1.15.405.4_Radio_32.30.00.28U_4.05.00.11_release_122704. Po moje če si naložiš to verzijo in potem posodobiš preko OTA bi moralo bit vse ok. Verjetno tudi za sam servis ne bi smel biti problem če imaš to verzijo, pač nisi posodabljal...
Lp
Jernej

freesty ::



Imam problem.

Ima kdo rešitev?=\

freesty ::

Ok rešil.

Sem prvo pognal tole zadevo s tegale linka:
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Potem pa še tale rom:
RUU_Bravo_HTC_WWE_1.15.405.4_Radio_32.30.00.28U_4.05.00.11_release_122704

Sedaj zgleda, da je stock:)

Hvala vsem.

srus ::

Zdravo!

Kar naenkrat, brez očitnega vzroka, mi na HTC Desire HD ne deluje več Volume up tipka. Malo sem pogooglal in očitno gre za znano napako tega modela, telefon pa je potrebno nesti na servis. Mahansko je tipka v redu, klik je jasno slišen, menda gre za SW problem.

Ali ima kdo od vas izkušnje s to napako? Z našimi servisi mobilnih telefonov imam zelo slabe izkušnje, ali kdo ve, če so pri pooblaščenem HTC servisu (Emonagram) kaj bolj solidni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: srus ()

St235 ::

Jaz sem imel moj desire prejšnji mesec na servisu, star leto in pol in so brez težav zadevo popravili. Šlo je pa za HW problem.

Mavrik ::

Kakšen je pa strošek takega popravila? Moj Desire tudi kaže težave z volume tipko.
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

pri meni je bila zadeva popravljena v garanciji, je pa crknil kompleten zgornji del telefona (volume tipka, zvočnik, vhod za mikrofon, led lučka)

Onlyx ::

Sm dubu rablenega desire-ja, pa me muči, ker ne znam nastavit, da imam pri izbiri samo kontakte iz sim kartice. Ko grem v imenik mi vsili še vse tiste, ki imajo objavljeno tel. številko na facebooku. Še huje je, ko iščem osebo pri dodajanju telefonske številke pri sms-u, kjer mi vsili vse kontakte tudi iz gmaila (poleg facebooka).

Pri nastavitvah imam ODkljukano, se pravi nočm sinhronizirat google kontaktov in koledarja, potrdil sem samo gmail (pošta). Prav tako imam pri facebooku ODkljukano sinhronizacijo kontaktov, vklopljeno imam samo funkcijo sync live feed.

Prav tako sem šel pod People/menu/People/Menu/View in tam označil samo SIm ter Phone, pa še vedno prikazuje fejbukovce in ostalo. Lahko povem, da je bil tem narejen Factory reset, naložen pa je uraden Android 2.2.2. Telefon sem vmes tudi že ugasnil in prižgal, upajoč, da se bo telefon čudežno vdal mojim željam...seveda brez uspeha.

Druga stvar, ki pa me zanima je, kako nastavim rtv novice in slotech novice pod Sensov widget News, da mi jih lepo posodablja. Kateri URL (feed) naslov je treba vpisati, da stvar deluje. Ker navaden url naslov ne sprejme.

Hvala za vse odgovore...

PrimozR ::

Zakaj si pa ne bi backupnil imenika na Google in prikazoval le tega? Varnost pa to, tudi če izgubiš SIM imaš imenik lepo shranjen.

Pa priporočam uporabo katerega izmed custom ROMov. Ravno včeraj sem inštaliral Nikez Lente Jelly Bean preview 7 pa zadeva deluje super. Edini problem je klasični, premalo prostora na sistemskih particijah (ja, imam a2sd). Zaenkrat je žal na voljo le za stock HBOOT (gapps na vseh linkih ob ROMu ne delujejo, se pa dobijo pri Cyanogenovcih).

Onlyx ::

Sm ugotovu, da je premal placa ja. Zaenkrat sem šel na uradni 2.3 in morm rečt, da sem z istimi aplikacijami pridobil okol 50 MB, kar mi zaenkrat zadostuje.

Kar se tiče kontaktov je bla fora, da sm mogu it pod nastavitve, odstranit facebook račun, ga še enkrat dodat in takoj zatem odstranit sinhronizacijo z njegovimi kontakti. Je imelo veliko folka podobne težave na nekaterih forumih, pa so tudi na ta način rešli zadevo.

Sem pa našel odlično aplikacijo Slovenija novice, ki mi odlično nadomesti Sensov widget News...

Aja, tako mimogrede...če me slučajno prime v prihodnosti, da bi šel na kakšen custom ROM, se sploh da rootat uradni 2.3 sistem ali sem tako ali tako obtičal na njem?

JayKay ::

kupi eno hitro micro sd kartico in naredi sledece:

1) rootaj tel http://forum.xda-developers.com/showthr...
2) DL G-parted live cd, zbootaj in sparticioniraj kartico, daj 1gb ext3 ostalo fat32
3) ko bos mel rootanega in recovery gor, dol potegni ta (http://forum.xda-developers.com/showthr... rom kr na telefonu, rebootaj v recovery in namesti zip iz sd kartice. V setup nastavis en app2sd in pol bos mel dovolj placa za aplikacije.

Onlyx ::

Bom pogledal. Hvala ti za navodila.
««
51 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717070 (10480) Scaramouche
»

HTC Desire HD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18528909 (17267) fishy12
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028316 (22479) leiito
»

HTC Legend (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20322092 (13921) CaqKa
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416169 (10978) cucolino

Več podobnih tem