» »

HTC Desire

HTC Desire

««
49 / 55
»»

profii ::

IvoJan je izjavil:

profii je izjavil:

Moj bivši htc tatoo je biu tam že 3x po cca 1 mesec. Komu pa "zatežiš" za nov telefon?

Mora bit zaradi istega problema.


3x zaradi nedelujočega touchscreena :)

St235 ::

Za nazaj ne boš mogel kaj dosti doseč, če telfon zdaj deluje in pri zadnjem servisu nisi uveljavljal pravice do menjave potem kaj dosti ne moreš dokler naslednjič ne crkne.

IvoJan ::

Btw, je ze kaj vec znanega o updateu na 2.3?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

JayKay ::

"BAJE" konec meseca. Ampak to velik baje.

IvoJan ::

Sej smo 27ga. Kaj je pol konec meseca za njih xD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

black ice ::

Verjetno konec avgusta. >:D

profii ::

Rootajte :) Jaz sem bil tudi skeptik do tega...vendar ne grem venč na stock.

JayKay ::

sem ravno včeraj šel iz Oxygen nazaj na stock sense. UX je na sense veliko boljši kot na stock androidu. UI tudi. Pač premalo prostora ostane za aplikacije....

profii ::

JayKay je izjavil:

sem ravno včeraj šel iz Oxygen nazaj na stock sense. UX je na sense veliko boljši kot na stock androidu. UI tudi. Pač premalo prostora ostane za aplikacije....


Ravno zato sem šel jaz na root. Prostora za aplikacije je dost, sense pa ševedno imam, stem da so nekateri elementi od 3.0.

CoolBits ::

CM7 nightly je od danes na verziji android 2.3.5 :)

/alien\ ::

eno vprašanje

zakaj mi wifi ne dela če naložim custom rom ki temelji na android 2.3.3. probov sm vse možne rome ampk ne dela. 2.2 dela prav tako 2.3.4. trenutno uporablam custom rom leedroid 3.3.1

c00L3r ::

c00L3r je izjavil:

Ve kdo, katero nadomestno baterijo kupit? Na ebay-u jih je polno, ampak so nekatere baje slabše od originalne.

Bom se malo ponovil. Res še ni nihče menjaval baterije?

ManDriver ::

JayKay je izjavil:

"BAJE" konec meseca. Ampak to velik baje.


Še en HTC-jev nateg.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

ManDriver ::

Android 2.3 Update for HTC Desire

This update is only recommended for expert users who want to experience Android 2.3 and understand the limitations which apply to this update to the HTC Desire. Due to memory constraints several applications have been removed from this update and we are only offering the ROM upgrade utility (RUU) for you to download. Please note that flashing this ROM will erase your previous customizations, including any messages, emails, contacts, and other personal information. We suggest you take advantage of your Google account and other backup solutions available on the Android Market to ensure you do not lose your personal data. Your SD Card will not be erased or modified.

The major changes in this update include:
- All customizations, including operator applications, will be removed
- All wallpapers, except the default wallpaper, will be removed and placed online on the HTC Developer website
- Several HTC applications will be removed and placed online on the HTC Developer website
- The official Facebook application will be removed and is downloadable on the Android Market.

To download this update, please visit... http://developer.htc.com/

Note: This Rom update is for development only and not for general public use. Upgrades to non-authorized phones may result in loss of functionality. In addition certain functions may no longer be usable after re-flashing the ROM, including but not limited to MMS and SMS and HTC also disclaims liability for any unusable functions. HTC disclaims liability for the loss and/or leakage of any personal data resulting from the re-flashing of the ROM.

Vir: http://www.facebook.com/note.php?note_i...
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

pharaon ::

Super, pa ravn zdej, ko mam telefon na servisu..:(

Naj kdo proba in poroča česa so se znebili v sense-u. In ali je kaj več prostora za aplikacije po inštalaciji 2.3? Hitrost, meniji, "pull-down" orodna vrstica je baje drugačna, baterija bi naj držala malo dlje, večji del aplikacij se lahko posname na SD....

JayKay ::

Nič kaj sprememb v sensu, je malo hitrejši, aplikacij manj, se ne da rootat.

pharaon ::

Ne da se rootat? Vsaj zaenkrat še ne...

c00L3r ::

Jaz še samo počakam na root tega ROM-a in a2sd+ podporo :)

black ice ::

JayKay je izjavil:

Nič kaj sprememb v sensu, je malo hitrejši, aplikacij manj, se ne da rootat.

Hvala za opozorilo. Sem bil tik pred tem, da ga naložim.

JayKay ::

downgrejdat se tut ne da ker javi error. 720p snemanje je tudi odsotno.

c00L3r ::

Ali ni to novi in root-an?

pharaon ::

Namesto, da bi spimpal 720p snemanje, so ga ovrgli?
Shame on them..

JayKay ::

c00L3r je izjavil:

Ali ni to novi in root-an?

je je custom rom, ne official. Bodo devs zdaj vzeli radio in kernel ter nardil boljši port. najbolj so čakali novi sense, da bi zadeva bila boljša.
Custom GB rome pa lahk ože dlje časa DL.

Willy White ::

A mogoče kdo ve, kako se uštima zakasnitev pošiljanaj sms-ov? bi potreboval kar dosti krat, ampak ne morem ugtoviti, če se to sploh da. Zanimivo je to, da je to vseboval moj stari SE 750z :)

pharaon ::

SMS Wishes al pa SMS Scheduler. Poišči na marketu.

katimm ::

No fantje zarad slabe baterije sm se odloču pa tud jz da bi dau en custom ROM gor na svojga Desire-ja. Kaj kej prporočate da dam gor? Pa zanima me kaj morm prej nardit, konvertat sd kartico al odpreti boot loader. Našel sem polno tutorialov vendar so eni nepopolni linki ne delajo, mate kšna prporočila po čem ste šli vi?

knesz ::

katimm je izjavil:

No fantje zarad slabe baterije sm se odloču pa tud jz da bi dau en custom ROM gor na svojga Desire-ja. Kaj kej prporočate da dam gor? Pa zanima me kaj morm prej nardit, konvertat sd kartico al odpreti boot loader. Našel sem polno tutorialov vendar so eni nepopolni linki ne delajo, mate kšna prporočila po čem ste šli vi?

Če imaš slabo baterijo, ti custom rom ne bo pomagal. Raje na ebayu pri kitajcih nabavi novo baterijo.

c00L3r ::

knesz katero priporočaš?

knesz ::

c00L3r je izjavil:

knesz katero priporočaš?

Ne vem, ker nimam desire. Vem samo, da menjava roma ne bo pomagala :)
Mogoče tale, ali pa tale, ali pa katera od teh.
Prej preveri, da je res za tvoj telefon, ker vidim neke G5, G7... :)

PrimozR ::

Nekoliko pomaga JuiceDefender, ampak rahlo najeda, ker dolgo časa postavlja podatkovno povezavo po vklopu zaslona.

Sicer pa če boš menjal, enostavno rootaš, rebootaš telefon v bootloader, izbereš recovery, tako pa prideš v ClockworkMod recovery sistem. Od tam inštaliraš nove ROMe.

Ko imaš teleofn rootan lahko nastaviš še profile za frekvenco CPU-ja, jaz imam recimo za vsak slučaj forcano na 250 MHz, ko je zaslon ugasnjen ter ko ima telefon manj kot 15% baterije, pod 30% baterije se pa spusti na 500 MHz z 1 GHz.

c00L3r ::

Kot sem že napisal v tej temi, je en kup slabih baterij na ebay-u. Še celo en blog je bil, ko je en kupil baterijo kao 1500mah, potam pa se je izkazalo, da je slabša kot originalna.

jurre ::

evo, jaz sem si vceraj vzel cas in si naredil unrevoked root ter nalozil stock 2.3 z a2sd podporo iz xda developers. Upgradeal sem tudi radio.
Stvar je uspela, ceprav sem prvic to pocel, malo me je zezalo kako pripraviti kartico za a2sd, pa sem potem odkril programcek rom manager, ki ti sam pripravi particijo v pravem formatu (samo velikost izberes, najvec je 512Mb).
Ko je vse delovalo, sem si nalozil HTC sync 3.0 nazaj (kateri mi prej sploh ni delal) in si sinhroniziral kontakte iz outlooka nazaj v parih sekundah.


Zaenkrat sem zelo zadovoljen, telefon precej dela hitreje (prizge in ugasne se v parih sekundah!, odpiranje/zapiranje aplikacij/smsov je precej hitreje), par ikon je malo spremenjenih, z marketa sem si nalozil manjkajoc facebook in flashlight, kamera je ostala 720p.
Na telefonu imam trenutno flash 10.3 (12Mb), igo navigacijo (34MB), angry birds (22MB - premaknil na SD), GO SMS pro (6Mb), Skype (12MB - na SD), facebook (7MB), in imam se vedno 80MB notranjega spomina prostega 8-) (A2SD storage pa kaze 350MB free/od 512).

Stvari delajo vse, zaenkrat nobenih problemov.


ena slikca:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

profii ::

Sam se rootal po temle postopku:
http://forum.xda-developers.com/showthr...
gre kot po maslu

St235 ::

Jurre men to kaže na nerootanem androidu. Kaj točno si sploh dosegel, ker prenos aplikacij na SD kartico je možen brez roota. Samo z SDK mu moraš eno nastavitev spremenit . smisel roota, kot ga jaz vidim je da praktično vse preneseš na ex particijo, ki je velika kaka 2gb in potem dejansko lahko naložiš 1000 in eno aplikacijo. To kar imaš ti je samo je sicer uproabno ampak še vedno bo slej kot prej problem z placom, pa še rootal si po nepotrebnem.

Valuk1 ::

Alo!

Tudi jaz imam HTC Desire.

Zanima me naslednje:
1. če rootam telefon, mi še velja garancija? Oz. ali priporočate root pred iztekom garancije?
2. ali lahko potem čisto vse aplikacije inštaliram na SD kartico? To bi bil meni smisel vsega, ker je na telefonu res premalo prostora.

TNX!

IvoJan ::

updejtaj ga na official 2.3.3 in bos lahko vse dal na kartico. svojega sem updateal in imam z enako kolicino nalozenih aplikacij kot prej, se 80mb prostora na telefonu, prej sem imel pa 2mb.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Valuk1 ::

Ok, hvala, ampak še vedno me zanima odgovor na 1. vprašanje.

Uh, sem probal updejtat, pa napiše, da je updejtan, verzija pa je 2.2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Valuk1 ()

IvoJan ::

http://htcdev.com/devcenter/downloads
tule zlovdaj update, priklopi telefon na racunalnik, in sledi navodilom ki so prilozena updateu.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Valuk1 ::

Hvala za pomoč, samo malo razlage pa bi prav prišlo.

IvoJan ::

ni kej za razlagat :) priklopis telefon na USB, baterija mora bit vsaj 30% napolnjena. zazenes update, pocakas 10 min. celoten postopek je avtomatski.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

St235 ::

Valuk1 je izjavil:

Alo!

Tudi jaz imam HTC Desire.

Zanima me naslednje:
1. če rootam telefon, mi še velja garancija? Oz. ali priporočate root pred iztekom garancije?
2. ali lahko potem čisto vse aplikacije inštaliram na SD kartico? To bi bil meni smisel vsega, ker je na telefonu res premalo prostora.

TNX!


root lahko izniči grancijo, odvisno kako tečni so na servisu. Glede na izkušpnje z slovenskimi servisi je odgovr prej JA kot ne.

Samo root ni dovolj da bi vse inštaliral na kartico. Obstajajo tri stopnje app2SD

1. default 2.3 - če je aplikacija spisana pravino se lahko deloma namesti na kartico. Ne delajo widgeti in aplikacije, ki se morajo zaganjat same.

2. enhanced 2.3 - do tega prideš z manjšim posegom, ki NE izniči garancije niti ni root. V bistvu prisiliš praktično vse aplikacije da grejo na SD kartico (to je naredil uporabnik zgoraj, samo je pri tem po enpotrebnem rootal telefon). Navodila so tukaj http://android.appstorm.net/roundups/10.... To premakne nekje 95% aplikacij. Seveda bo del aplikacij še vedno ostal na telefonu ampak drastično poveča razpoložljiv prostor.

3. root in externa particija na SD kartici. Telefon aplikacije v celoti zaganja s kartice oziroma telefon misli, da jih zaganja z notranje particije medtem ko so v resnici na kartici.. Problem je garancija in počasnost pri slabših karticah.

St235 ::

tukaj je par nasvetov kako brez rootanja skrbet za plac na telefonu:http://android.appstorm.net/how-to/clea...

Valuk1 ::

Ok, hvala za izčrpna pojasnila.

Me pa zanima, lahko kako preverim hitrost kartice?

St235 ::

na kartici ponavadi piše class x (x je številka 2,4,6) višja kot je številka hitrejša je kartica. 4 je v vseh modih spodnja meja za normalno uporabo, pri 6 pa naj ne bi bilo več razlike med particijo v telefonu in na kartici.

ManDriver ::

A še komu uporaba kamere povzroči restart po zadnjem update-u?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

katimm ::

Tudi jaz sem updatal na 2.3.3. Deluje veliko hitreje in bolj gladko.

pharaon ::

Sem rekel, da javim ko mi pošljejo telefon iz servisa. Torej, popoldne grem po njega, ga prižgem tam v poslovalnici, vtipkam pin, 3 sekunde po tem ugasne...in postane neodziven na karkoli. Probal 3 polnilce, nič...pol ure bil na štromu v vtičnici...nič. Ni svetila oranžna lučka, nobenih znakov življenja ni dal, tako da sem ga nesel takoj nazaj. Aja, opazil sem da so mi zamenjali baterijo, čeprav tega ni bilo navedenega v servisnem poročilu. Morali bi samo zamenjat ploščo, ki so jo, baterijo so mi pa očitno "po nesreči" zamenjali z neko slabo. Sem povedal na simobilu to, so zapisali tja in nazaj poslali na servis.

Ljudje, shranjujte si embalaže od tehnikalij, meni že večkrat prav prišlo :)

p.s. malo več ko en mesec je bil na servisu, tako da se morjo podvizat, da mi ne bojo rabl novga dajat :)

jeanmike ::

Ej pharaon, jaz imam enako težavo kot ti. Ko imam telefon na polnilcu me ne sme nihče klicat, ker se telefon po 10 sec restarta in zaradi pregretja ne pride niti v operacijski sistem. Takrat ni druge kot izklopit iz elektrike in pobrat ven baterijo, ter nazaj priklopit in počakat da se baterija do konca napolni. Šele takrat ga lahko nazaj prižgem. Gps mi zadevo restarta po 5 min, wifi in brskanje po netu pa v 20-30 min :S

Ti si napisal, da ti bodo mogli novega dat, ampak to pomeni da boš dobil SLCD in ne AMOLED kot imaš sedaj.

Jaz sem razmišljal, da bi poleg vsega napisanega zraven o napaki telefona dodal še serijsko številko telefona in baterije, za vsak slučaj da mi ne bodo tako kot tebi po nepotrebnem menjali baterije.

Še eno vprašanje... A si v času ko je bil tvoj Desire na popravilu dobil kakšen nadomestni telefon?

PrimozR ::

Novega mu bodo morali mogoče dati, ker bo preteklo 45 dni od vročila na servis, to pa je obdobje, ko morajo izdelek zamenjati.

McClane ::

Ok, tole me pa zanima, ker mogoče kdaj prav pride. Tudi jaz imam Desirea z AMOLED ekranom. Če se kdaj pokvari in gre v popravilo, ter zamenjajo za SLCD ekran...to seveda ni isto? Kaj lahko storim? Dopovedovati je verjetno nesmiselno?
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer
««
49 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717162 (10572) Scaramouche
»

HTC Desire HD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18529060 (17418) fishy12
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028494 (22657) leiito
»

HTC Legend (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20322234 (14063) CaqKa
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416251 (11060) cucolino

Več podobnih tem