» »

HTC Desire

HTC Desire

««
48 / 55
»»

RuN ::

Pomoč prosim!

Svoj Desire uspešno Rootal (z Unrevoked3) in naredil S-OFF (z Alpharev)

Kaj zdaj? Kaj naprej?

Kako namestiti novi sistem in katerega -> ali Oxygen 2.1.3 ali Reflex S v2.1.3 GB 2.3.3 Sense 2.1 & 3.0 [10/06]?

Baje je prej potrebno še nekaj nardit, neki back up oz. namestitev programa za backup. WTF??

Potegnil sem že dol Oxygen 2.1.3 vendar na fileu piše update-oxygen-2.1.3-signed. Kaj zdaj to pomeni, da je to samo update ali celi ROM.

Baje je Oxygen zelo dober, hiter in zaseda malo prostora, sam je pa treba neke tabele spreminjat, da dobiš več prostora na telefonu za podatke oz aplikacije - KAKO in katera je prava

Kaj pa Reflex?

Je pred tem potrebno kartico SD formatirat v EXT3??

Rabil bi fina navodila, al pa pomoč od vas. Kaki je naslednji postopek. Lepo po vrsti.

Sedaj mi na telefonu (VolDN + power) piše to:

----- AlphaRev ---------
Bravo PVT1 SHIP S-OFF
HBOOT-0.93.0001
MICROP-031d
TOUCH PANEL-SYNT0101
RADIO-5.11.05.27
Aug 10 2010,17:52:18

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()

jeanmike ::

KLIK

Poglej si še druge tutoriale od tega tipa. Vse kar moreš vedet ti lepo razloži. Glede Oxygena in update, to je cel rom, tako da brez skrbi.

RuN ::

Ok, hvala.

Pred tem mi je ratalo naložit Reflexa.

Je pa nastal problem. Ko hočem naložit applikacije iz marketa (da bi naložil file manager) mi enostavno dol potegne ampak ne naredi inštalacije, temveč se pokaže začetni screen oz. kot bi se resetiral in to je to (napis Redux - izguba signala - in takoj za tem glavni ekran).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()

Maxl ::

Kljub obvestilu, ki smo ga včeraj objavili, vam danes sporočamo, da bomo vseeno omogočili Gingerbread za HTC Desire.


Nova novica s strani HTC Slovenija.

RuN ::

Rabim nujno pomoč.

Probal tudi oxygen, vendar ko hočem inšatirat aplikacije, se mi enostavno prikaže zaslon "oxygen" vrže ven povezavo GSM in po dveh sekundah mi prikaže zaklenjen screen.

Noče in noče namestit aplikacij?!!!!!!!!!!

PrimozR ::

EM, kaj točno ti nameščaš? ROM namestiš tako, da greš v recovery (volume down plus power gumb da prižgeš telefon), izbereš recovery (z gumboma za glasnost, potrdiš s power gumbom), potem pa, če si pravilno rootal, dobiš clockworkmod recovery. Priporočam da narediš backup (naredi ti en0 ~600 MB veliko mapo na SD-ju z original ROM-om), pobrišeš podatke in cache (wipe data pa wipe cache), nato pa izbereš flešanje zipa in izbereš, da boš sam poiskal zip (razen če ga preimenuješ v update.zip - takrat lahko samo izbereš install update.zip). Nato bi moral imeti nameščen drug ROM.

S-OFF ne vem zakaj si delal, IMO ni pretirane potrebe, vsaj če si narediš apps2sd (IMO lažje in bolj fleksibilno, a lahko da je počasnejše).

Za backup imam dobre izkušnje s titanium backup (potrebuješ root, za backup ni potrebna plačljiva verzija), ki mi je s prehodom z leedroid 2.4 na 3.0 shranil VSE - poteke aplikacij (v bistvu save game), nastavitve (no, to nisem popolnoma prepričan, sem prej že sam večino stvari prefočkal) in razporeditev namizij, razen mislim da dveh widgetov, ki so izginili.

c00L3r ::

Jaz uporabljam Oxygen 2.1.2 že več kot mesec dni. Dela res VSE. Če kaj ne dela, potem zamenjam ROM. Edino v Simobil APN nastavitvah sem moral ven zbrisat server IP in port. Je pa to kar pogost problem tudi z drugimi telefoni in pri različnih operaterjih po celem svetu. Ena izmed tem o APN problemu

RuN ::

Sedaj mi je nekak uspelo to porihtat in sem lahko naložil iz Marketa OI File manager, da sem po tem lahko naložil iz SD kartice Titanium Backup.

Sedaj mi pa Titanium Backup noče stikov restorat :S grrrrrrrrrrrrrrrr samo tiste iz Gmail mi pokaže, brez telefonskih številk.

Ko pa hočem uvozit iz Outlooka pa HTC Sync sploh ne zazna telefona.

Znorel bom, grrrrrrrrrrrrr

RuN ::

Pa tudi iz omrežja me meče ven in v nedogled išče razpoložljiva omrežja.

Pa to ni res.

Kako postaviti nazaj v prvotno stanje?

Edit: povrnil sistem nazaj v staro stanje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()

PrimozR ::

RuN je izjavil:

Sedaj mi je nekak uspelo to porihtat in sem lahko naložil iz Marketa OI File manager, da sem po tem lahko naložil iz SD kartice Titanium Backup.

Sedaj mi pa Titanium Backup noče stikov restorat :S grrrrrrrrrrrrrrrr samo tiste iz Gmail mi pokaže, brez telefonskih številk.

Ko pa hočem uvozit iz Outlooka pa HTC Sync sploh ne zazna telefona.

Znorel bom, grrrrrrrrrrrrr

Zakaj točno ne syncaš imenika z gmailom? o_O

RuN ::

Nekak se izogibam tega, da bi sync z gmailom opravil. Ne vem zakaj. Bom probal.

Mi je pa po recoveriju backupa s Titaniumom pričelo napake javljat, da se en com.android sesuva.

Preden grem na novo ROM dajat gor in ko delam s TITANIUM Backup, a dam vse app +data al samo določene programe+data ali kako drugače?
Jaz sem šel pod backup/recovery in potem batch - RUN > All app+data

c00L3r ::

Sync z Gmail prvič malo "boli", ker se zna kak kontakt podvojit. Ko pa si vzameš malo časa in zadeve urediš pa dela odlično. Jaz kar na PC-u prek gmail.com urejam kontakte. Potem ti kontakti takoj priletijo na telefon, ko se prijaviš v Google račun. Zelo uporabno, ko telefon resetiraš/nalagaš nov ROM.

PrimozR ::

RuN je izjavil:

Nekak se izogibam tega, da bi sync z gmailom opravil. Ne vem zakaj. Bom probal.

Mi je pa po recoveriju backupa s Titaniumom pričelo napake javljat, da se en com.android sesuva.

Preden grem na novo ROM dajat gor in ko delam s TITANIUM Backup, a dam vse app +data al samo določene programe+data ali kako drugače?
Jaz sem šel pod backup/recovery in potem batch - RUN > All app+data

Tudi jaz pa je delal. Če ne si pa grupo nardiš pa notr namešeč programe, ki jih hočeš backupirat. Jest bi sem dal recimo predvsem igre (angry birds, they need to be fed, itd.), da mi ne znulira progressa. Appe itak loh nastaviš na novo.

blue ::

za htc desire pri simobilu me zanima če je "branded".

Je nadgradljiv z strani provajalca ali je potrebno čakati na upgrade od simobila ?

St235 ::

ni branded, dobiš update s strani proizvajalca.

PeroZ ::

Je že kdo poskusil poslati rootan Desire na servis? Jaz imam trenutno naložen custom rom, me pa že lep čaz zezajo tipke Menu, Back in Volume down, ki so postale neodzivne, pa bi ga poslal na servis. Ali ga moram unrootat ali ga lahko kar takšnega pošlem, glede na to da je to hardware problem? Telefon je še v garanciji (oz. bi bil če bi ga unrootal).

Berserker ::

Zelo me zanima kje bi lahko kupil dodatno baterijo za ta telefon pri nas v slo.

RejZoR ::

Top Time? Glede na to da so oni uradni uvozniki in servis, dobiš pri njih. Drugače pa mal pobrskaj za aftermarket baterije drugih proizvajalcev (neoriginalne baterije).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Berserker ::

Pa je točno predvideno kateri modeli baterije so združljivi ? (sprašujem samo za navaden HTC desire)

B0Z0 ::

Jaz bi na HTC-ju menjal SD kartico. Imam namreč 4 gb veliko, kar je pa premalo. Če se da, bi kupil 16 gb vsaj, ampak sem na forumih zasledil da ni vseeno katero kupim. Nekateri pravijo da je potrebna class 6 oznaka, ki pa je veliko dražja.Kaj class 6 pomeni da ima 6 MB prenosa?Ker na tej povezavi sem našel tole, pa me zanima če bi bila ok.

http://www.bolha.com/telefonija-oprema-...

jeanmike ::

Dodaj še par € in kupi tole jo imam že nekaj časa in je fuul hitra.

PrimozR ::

B0Z0 tale z linka je class4. Kupi vsaj class6 kot rečeno, vsaj če misliš na kartico nameščati aplikacije, pa naj bo to po uradni ali pa po app2sd različici.

hojnikb ::

class4 je čist dost za apps2sd, razn če ne laufaš gor data++ roma, pol pa more bit class6 al pa več.
#brezpodpisa

B0Z0 ::

jeanmike je izjavil:

Dodaj še par € in kupi tole jo imam že nekaj časa in je fuul hitra.

Tole bom kupil, vidim da je kar class 10, ni to nek denar zato sploh ne razmišljam več o class 4. Imam pa HTC Desire navadnega :)

Zanima me še katera je zadnja navigacija IGO za HTC-je, da si jo potem naložim, sem iskal že po partisu in moj blink-u pa ne vem točno katera je zadnja in za androide seveda.

Hvala vsem za nasvete. :)

profii ::

Je kaj novega znanega glede updatea? googlam pa samo stare informacije.

ManDriver ::

To, da je update v fazi testiranja.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

pharaon ::

Nič kaj, isto spremljam vsak dan, pa še nič novega. Trenutno naj bi bilo v teku testiranja. Torej lahko samo držimo pesti, da bo kmalu...nekje mislim, da sem prebral, da se lahko to zavleče do jeseni :S

c00L3r ::

Ve kdo, katero nadomestno baterijo kupit? Na ebay-u jih je polno, ampak so nekatere baje slabše od originalne.

ManDriver ::

Gingerbread na HTC Desire še ta mesec?

The thrilling story of the Gingerbread update on the HTC Desire will come to an end this month. After announcing the update, then denying it and then announcing it will be made available and then finally revealing that there will be some cutbacks made to the Sense UI in order to fit it on the Desire, HTC today announced on their Facebook page that the update will be made available this month.
Vir: GSMArena
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

forplan ::

Ve kdo kako bi odstranil ta nadležen zvok za nizko stanje baterije ko se začne pri 15%.

Mi gre že pošteno na živce!

lp
da se strinjam

PrimozR ::

Cyanogenmod :D

(resen mode on)
Maš rootan telefon?

forplan ::

Ne nimam, ker se zaenkrat še nisem naveličal tega tovarniškega :D Mislim to opravit v prihodnje

Kaj pa kak način za nerootan telefon?
da se strinjam

PrimozR ::

Bolj ne kot ja, ker so to sistemski zvoki, ki jih lahko spreminjaš samo z rootom.

blue ::

Preko USBja imam opčutek, da se telefon fila celo večnost..
Je kdo probal če USB Y cable polni hitrje ali ja kaka "blokada"?

http://cgi.ebay.com/USB-Y-CABLE-MICRO-U...

denabiker ::

če se ne motim je 500mA toka preko USB iz PC-ja, polnilec 220V zna biti precej več, morda kakšnih 800-900mA

PrimozR ::

Načeloma 1 A.

pharaon ::

Ne da se mi prebirati celotne teme, zanima me če se je komu telefon pregreval konstantno in zaradi tega resetiral po večkrat na dan? Na googlu sm pobrskal in je zgleda edina rešitev menjava matične plošče na servisu. Ve kdo mogoče kaj več o tem? Je že kdo dal to popravit in so mu uspešno popravili v prvo? Prebral sem tudi, da bi naj ta problem imeli predvsem telefoni iz prve serije. Pač neka hardwarska napaka v enem čipu.
Torej pregreje se vedno, ko se polni in kaj počnem na njem. Včasih tudi ob zahtevnejših opravilih, igrah ipd... Zanimivo je, da recimo ob kakih igrah (primer Angry birds) se bo sigurno resetiral po kakih 10 minutah, če imam vklopljen mobile network, torej igra prikazuje reklame, ki očitno zelo obremenijo procesor, saj takrat malo šteka igra. Če izklopim mobile network, do pregretja dosti kasneje, če sploh.
Torej, zanimajo me vaše izkušnje s pregrevanjem. Hvala.

triangle85 ::

Odkar uporabljam neoriginalne rome mi nikakor ne delajo mmsji. HTCjev original rom je znal samodejno omogočit paketni prenos samo za mms pa čeprav je bil v nastavitvah onemogočen. A zna to le originalni rom ali jaz vedno nekaj spregledam? Poskusil sem že dosti romov: oxigen, redux, ginger villain...

Hvala

c00L3r ::

APN imaš pravilno nastavljen? Pri meni je bila fora pri Oxygen, da sem moral ven zbrisat proxy naslov, ki ga je samodejno pridobil. To velja za mobilni internet. Za MMS-e niti ne vem, če mi delajo :P Sem menda 2 prejel v zadnjih par letih, oz. mogoče malo več, ker tu in tam kak reklamni prileti :))

CoolBits ::

Ne na custom romih mms ne dela brez vklopljene podatkovne povezave, ker to so itak podatki.
Vklopi podatkovo povezavo in klikni na dovnload mms-a... ali pa če uporabljaš raje e-mail :)

St235 ::

pharaon je izjavil:

Ne da se mi prebirati celotne teme, zanima me če se je komu telefon pregreval konstantno in zaradi tega resetiral po večkrat na dan? Na googlu sm pobrskal in je zgleda edina rešitev menjava matične plošče na servisu. Ve kdo mogoče kaj več o tem? Je že kdo dal to popravit in so mu uspešno popravili v prvo? Prebral sem tudi, da bi naj ta problem imeli predvsem telefoni iz prve serije. Pač neka hardwarska napaka v enem čipu.
Torej pregreje se vedno, ko se polni in kaj počnem na njem. Včasih tudi ob zahtevnejših opravilih, igrah ipd... Zanimivo je, da recimo ob kakih igrah (primer Angry birds) se bo sigurno resetiral po kakih 10 minutah, če imam vklopljen mobile network, torej igra prikazuje reklame, ki očitno zelo obremenijo procesor, saj takrat malo šteka igra. Če izklopim mobile network, do pregretja dosti kasneje, če sploh.
Torej, zanimajo me vaše izkušnje s pregrevanjem. Hvala.


Moj desire je imel identično napako - garancjsko popravilo in je blo to to. zdaj se mi v 6 mesecih napaka ni ponovila.

MonkeyHead ::

A bi se dalo to kako skonfigurirat z appi or what ever.

Imam stacionarni comp, linksys router, htc desire.


modem-> linksys WIFI-> Sprejem Wifi-ja na telefonu(telefon bi deloval kot modem) preko kabla od telefona na USB internetzz na Stacionarni računalnik.
Čist preprosto naredim z kablom povežem komp in linksys ampak ker bo teko alkohol v potokih bi se rad nekako po hodniku izognil kablom je kakšna možnost sceno odzgoraj skup spravit? :D

Zgodovina sprememb…

pharaon ::

St235 je izjavil:

pharaon je izjavil:

Ne da se mi prebirati celotne teme, zanima me če se je komu telefon pregreval konstantno in zaradi tega resetiral po večkrat na dan? Na googlu sm pobrskal in je zgleda edina rešitev menjava matične plošče na servisu. Ve kdo mogoče kaj več o tem? Je že kdo dal to popravit in so mu uspešno popravili v prvo? Prebral sem tudi, da bi naj ta problem imeli predvsem telefoni iz prve serije. Pač neka hardwarska napaka v enem čipu.
Torej pregreje se vedno, ko se polni in kaj počnem na njem. Včasih tudi ob zahtevnejših opravilih, igrah ipd... Zanimivo je, da recimo ob kakih igrah (primer Angry birds) se bo sigurno resetiral po kakih 10 minutah, če imam vklopljen mobile network, torej igra prikazuje reklame, ki očitno zelo obremenijo procesor, saj takrat malo šteka igra. Če izklopim mobile network, do pregretja dosti kasneje, če sploh.
Torej, zanimajo me vaše izkušnje s pregrevanjem. Hvala.


Moj desire je imel identično napako - garancjsko popravilo in je blo to to. zdaj se mi v 6 mesecih napaka ni ponovila.


So ti popravili na servisu v prvo, ali so prvič poslali nazaj samo s factory resetom? Ko ga dobim s servisa in če ne bo rečeno, da je bila menjana osnovna plošča, ga bom lepo nazaj poslal, brez probe...

St235 ::

Poslan je bil v tujino in je prišel nazaj z novo matično, je pa trajalo cc 30 dni. Sem pa že ko sem ga oddal omenil, da sem factory reset naredil in da ni pomagalo. Najrpej mi je zajebaval sam naprimer pri uproabi gps+gprs, po kakšnem tednu dveh pa se je zgodilo, da se je resitiral že kar med klicem.

Brez proba ga seveda ne moreš nazaj poslat:) upoštevaj pa da se čas na servisu sešeteva in ne sme bit več od 45 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

pharaon ::

Se pravi si ga kupil v tujini? Moj je kupljen pri simobilu, njim sem ga dal tudi v popravilo in so rekli da oni pošljejo v LJ eni firmi ki se ukvarja s htc servisom. Sem pa pozabil omenit pri predaji, da sem že factory reset probal brez uspeha.
Tega nisem vedel, da se dnevi seštevajo, se pravi če recimo zdaj čakam dva tedna na telefon, in po dveh tednih ni popravljen, ko mi ga vrnejo in ga pošljem spet tja za npr 2 tedna, se šteje kot popravilo aparata 28 dni? In kaj se zgodi če po 45 dneh servisiranja ni popravljen? Avtomatsko dobiš nov aparat?

St235 ::

Telefon je bil kupljen pri Simobilu in je bil poslan mislim, da Toptime, ki ga je poslal naprej v tujino.

Ja, če gre telefon večkrat v popravilo se dnevi seštevajo. po 45 dneh si upravičen do novega aparata.

profii ::

Moj bivši htc tatoo je biu tam že 3x po cca 1 mesec. Komu pa "zatežiš" za nov telefon?

pharaon ::

Uf, se pravi me sigurno čaka vsaj 3 tedne "smartphone" mrka :(
Upam, da bo popravljeno, javim rezultat.

St235 ::

Zateži na simobilu, naj ti dajo ekvivalenten telefon.

IvoJan ::

profii je izjavil:

Moj bivši htc tatoo je biu tam že 3x po cca 1 mesec. Komu pa "zatežiš" za nov telefon?

Mora bit zaradi istega problema.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|
««
48 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717180 (10590) Scaramouche
»

HTC Desire HD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18529100 (17458) fishy12
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028527 (22690) leiito
»

HTC Legend (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20322257 (14086) CaqKa
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416261 (11070) cucolino

Več podobnih tem