» »

You have 0 friends

You have 0 friends

guest #44 ::

Sem lihkar gledal south-parkovo epizodo in morem rečt, da so kr dobro zadeli poanto, čeprav tema ni blazno originalna.

Glede na to, da smo že neki časa v teh virtual social networks, kako se vam zdi zadeva? Je to dobro za družbo, slabo, ni efekta, napačna smer,...

Osebno, za mojo generacijo ( > 20) ni neke šokantne spremembe...v povprečju, je pa res da načeloma ljudje dajajo vse možne pizdarije gor, kako ga pijejo, žurajo itd. Izkazovanje statusa? Pa to z številom frendov itak.
Pri mlajši generaciji (< 14) pa so že kar globoko notri. Ženske mislim, da še posebej.

Nevem, osebno mam raje malo bolj tradicionalne metode druženja z frendi. FB je bolj za ohranjanje stikov kot dejansko druženje. Jz praktično nikol ne pišem kaj počenjam trenutno in take trivialne stvari.

Your take?
  • spremenilo: guest #44 ()

guest #44 ::

Še mogoče ena zanimiva misel v povezavi z uploadom.

Dejansko pol če bi se uloadali socialno življenje ne bi več bilo potrebno. Lahko bi se kar sprogramiral, da ne čutiš te človeške želje in druge kompleksne zadeve eksistence. Sam potem bi bil nekako na ravni bakterije...le razmnoževat in širit, drugega smisla ni. To je podobno kot če vprašaš človeka če bi postal npr žival...brez skrbi, le razmnoževanje, hrana in bežanje pred levi. Nihče se ne bi odločil za nižji nivo eksistence, zato tudi če bi imel možnost se sprogramirat drugačnega, nevem če bi želel revert back.

blackbfm ::

Bolno je vse skup, koliko stvari ljudje pustijo na netu. Najbolj neumno pa je to da se na koncu recimo jaz ko sem ful proti FB in tem, znajdem gor na slikah.

Sicer pa mi je vseeno če ostali razmetavajo s svojimi podatki, bolš zame da vem kdo je s kom prjatu:) Uporabljam pa izključno tuje FB accounte lol:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

whatever ::

Tale večpomenska izjava dobro odraža moje mnenje.

>>Raje imam fizični kontakt.<<
Svetovni boksarski prvak DEJAN ZAVEC, v oddaji Spet doma, o vključevanju v svetovni splet
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

USS Liberty ::

Jz sem generacija, ki je odrasla še v času, ko je bil C64 veliko čudo tehnike, internet je pa obstajal samo v kakšnem ZF filmu, pa morem rečt, da sem vesel, da je tako in čeprav si danes težko predstavljam svet brez interneta, sem vesel, da ga v času moje mladosti ni bilo in ne bi svojo mladost v 80ih za noben denar zamenjal za način življenja, ki ga živi danajšnja mularija, ki ima 500 frendov na facebooku, v resnčnem življenju pa enega ali pa nobenega...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Svet ni crno-bel kakor tudi socialna omrezja niso crno-bela.

Nekaj oznaciti kar takoj kot slabo je brez veze. S pomocjo socialnih omrezij sem jaz navezal stik z marsikom, ki ga sicer ne bi.

MIHAc27 ::

Ja jaz se FB ja otepam, ker bi imel ali 0 prijateljev/kontaktov ali pa kup ljudi, ki jih niti ne poznam. Že na MSN je tako. Od 100 kontaktov jih 80 sploh ne poznam več kdo točno so, z 10 še vem a nismo v stiku, 5 je sorodnikov in ostane jih ene 5 z katerimi občasno dejansko kaj govorim.

Matako ::

Socialna omrežja imajo visoko razmerje šum/signal.
/\/\.K.

Brane2 ::

Men je FB v veliki meri brezveze.

Sem šel gor, da vidim, kaj "zamujam" in prišel do tega, da nič.

Limonada, ki pa je kao neki dvosmerna.

Zanimivo, da glupi del populacije, ki se mi je še včeraj smejal, go sem mu razlagal o internetu, sedaj pada na stvari tipa FB in to v prav neko skorajda kokainsko odvisnost.

Mam par prijateljev/ic, in ena ima 1300+ prijateljev. Je*ote, koja reka brezveznih "novičk".

Več kakovostnih informacij bi dobil od skrite kamere, zmontirane v pisoarju javnega WCja.

XY je všeč to. WZ se je pridružil blahblah. AA in GB sta postala prijatelja. DDju je všeč AA-ina fotka družinske muce.
Whatever :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Matako ::

/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Tr0n ::

Brane2: Kaj pa mislis, da so FB in podobne strani? Domace strani za casual rajo, ki je pozna HTMLja. ;)

ABX ::

USS Liberty je izjavil:

Jz sem generacija, ki je odrasla še v času, ko je bil C64 veliko čudo tehnike, internet je pa obstajal samo v kakšnem ZF filmu, pa morem rečt, da sem vesel, da je tako in čeprav si danes težko predstavljam svet brez interneta, sem vesel, da ga v času moje mladosti ni bilo in ne bi svojo mladost v 80ih za noben denar zamenjal za način življenja, ki ga živi danajšnja mularija, ki ima 500 frendov na facebooku, v resnčnem življenju pa enega ali pa nobenega...


Jaz sem generacija 75, in ne boš verjel tudi takrat so bili klinci ki so kao poznali 500 ljudi. To da njih ni poznal noben je druga zgodba.
Ženske pa so itak ena čudna bitja, na Facebooku imajo ogromno kontaktov, ampak zunaj več kot 3 na kupu je redek dogodek.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Tear_DR0P ::

facebooki, xingi, twittri in podobne reči so orodja - kako jih uporabljamo je odvisno od nas

P.S. - torx je brezvezen, raje imam navaden šrauf :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zheegec ::

Pa ne, da ste vsi tukaj gori zavistni tistim, ki imajo več prijateljev na FB, kot vi!? :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ABX ::

Zheegec je izjavil:

Pa ne, da ste vsi tukaj gori zavistni tistim, ki imajo več prijateljev na FB, kot vi!? :)


Kako najdeš čas za 500 kolegov?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zheegec ::

jih nimam, to sploh ni bil point.
Mislim, da je danes bistveno boljše kot včasih, ko nisi mogel biti na FB. Sedaj lahko si na FB ali pa ne, po svoji svobodni volji.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

globoko grlo ::

mene ste prepričal, prec si grem acc delat, pol pa še en hud telefon kupt, da bom skos online itd

ABX ::

Zheegec je izjavil:

jih nimam, to sploh ni bil point.
Mislim, da je danes bistveno boljše kot včasih, ko nisi mogel biti na FB. Sedaj lahko si na FB ali pa ne, po svoji svobodni volji.


Itak, v izbiri ni nikoli problem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Wox ::

Se strinjam. Nihče te ne sili, da moraš biti gor. Imaš pa izbiro.
Kar pa se termina "prijatelj" tiče, ki je uporabljen na FB, pa itak vsi vemo, da je zlorabljen. Večina ljudi ima kvečjemu enega prijatelja, pa še to ne. Večina ljudi pravzaprav pravih prijateljev nima, kar daje FBju še dodaten čar, saj lahko imaš nebroj virtualnih "prijateljev".

Tr0n ::

In kaj ti bo virtualen prijatelj?

innerspace ::

In kaj ti bo virtualen prijatelj?

Kaj ti bo virtualni jaz? Kaj ti bo uploadan jaz?
Imo nic, le zguba casa in dodatno odtegovanje pozornosti od sebe in dejanske okolice.

Glede socialnih omrezij(FB) bi rekel le, da so koristna za posredovanje informacij o dogodkih, ki te zanimajo...skoraj nobene druge koristi od te ni.

Problem uporabe pri najstnikih(-cah) je, da se tako se bolj oddaljujejo od sebe in jim tako primanjkuje izkusenj za odrascanje. V bistvu je to lahko na daljsi rok resen druzbeni problem.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

dolenc ::

Pelje te na virtualno pivo.

Blinder ::

Pes je človekov najboljši prijatelj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ABX ::

innerspace je izjavil:

In kaj ti bo virtualen prijatelj?

Kaj ti bo virtualni jaz? Kaj ti bo uploadan jaz?
Imo nic, le zguba casa in dodatno odtegovanje pozornosti od sebe in dejanske okolice.

Glede socialnih omrezij(FB) bi rekel le, da so koristna za posredovanje informacij o dogodkih, ki te zanimajo...skoraj nobene druge koristi od te ni.

Problem uporabe pri najstnikih(-cah) je, da se tako se bolj oddaljujejo od sebe in jim tako primanjkuje izkusenj za odrascanje. V bistvu je to lahko na daljsi rok resen druzbeni problem.


Ker nesocialni starši ki te ne spustijo od doma so super alternativa FB.
Ne posplošuj in ne obsojaj Internet za nesocialno obnašanje določenih posameznikov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

innerspace ::

Ne posplošuj in ne obsojaj Internet za nesocialno obnašanje določenih posameznikov.

Ne posplosujem, predvsem pa ne obsojam interneta. Ne obtozuj kar tako na pamet:)
Kar hocem povedat je, da igrajo socialna omrezja veliko vlogo pri socializaciji, naceloma se to dodatno vzbodbuja, becouse it's fun(or cool).
Imam stike z odrascajoco mladino in ne sklepam, to vidim.
Naceloma pa je tako, da pametnejse prejkoslej sreca pamet in zacnejo opuscat prepogosto uporabo takih omrezij.

Glede starsev se je dobro vprasati zakaj so nesocialni.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Wox ::

Tr0n je izjavil:

In kaj ti bo virtualen prijatelj?

Meni nič. Mnogim pa kot kaže prija. Sicer pa je meni, ki sem mladost preživljal na zelenici, tekajoč za žogo, težko soditi o tej zadevi. Gre za medgeneracijski prepad in čisto možno je, da je moja definicija prijatelja že zastarela. Morda je za to danes zadosten že miškin klik. Kdo bi vedu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

ABX ::

innerspace je izjavil:

Ne posplošuj in ne obsojaj Internet za nesocialno obnašanje določenih posameznikov.

Ne posplosujem, predvsem pa ne obsojam interneta. Ne obtozuj kar tako na pamet:)
Kar hocem povedat je, da igrajo socialna omrezja veliko vlogo pri socializaciji, naceloma se to dodatno vzbodbuja, becouse it's fun(or cool).
Imam stike z odrascajoco mladino in ne sklepam, to vidim.
Naceloma pa je tako, da pametnejse prejkoslej sreca pamet in zacnejo opuscat prepogosto uporabo takih omrezij.

Glede starsev se je dobro vprasati zakaj so nesocialni.


Vsak zapravlja čas kot mu paše. Osebno mislim da trash TV programi so največji strup za možgane.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

jaz za FB na teden porabim ~15min. nimam kaj za delat gor
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BigWhale ::

Wox je izjavil:

Tr0n je izjavil:

In kaj ti bo virtualen prijatelj?

Meni nič. Mnogim pa kot kaže prija. Sicer pa je meni, ki sem mladost preživljal na zelenici, tekajoč za žogo, težko soditi o tej zadevi. Gre za medgeneracijski prepad in čisto možno je, da je moja definicija prijatelja že zastarela. Morda je za to danes zadosten že miškin klik. Kdo bi vedu?


Jaz sicer za zogo nisem tekal, ker sem imel dve levi nogi, sem pa plezal po drevesih in pohajkoval po gozdovih.

Vseeno sem pa mnenja, da lahko z nekom navezes povsem prijateljske stike, celo vec, tudi preko interneta. Takrat, ko sem pohajkoval po gozdovih se nisem mogel pogovarjati z ljudmi preko atlantika ali s tistimi z druge strani Urala, danes se lahko in imam nekaj precej dobrih prijateljev, ki zivijo precej dalec stran.

500 virtualnih prijateljev pa v vecini primerov nikomur ne koristi, ker ni casa zanje. Za tistih nekaj ljudi, s katerimi se pa 'srecujem' na internetu je pa prakticno vedno cas, saj so moji prijatelji. :)

Thomas ::

Sej Slo-tech nekej sorodnega. Tule si človek tudi nabira prijatelje in sovražnike. Še bolj kot na FB, IMHO.

Kot je bilo rečeno v Vanilla Sky - We have first met on the Internet, 150 years ago.

Wait and see ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

guest #44 ::

Mislim, da težava socialnih omrežji je ta da ljudje postajajo hipersocialni. Tko kot hiperseksualni z današnjimi trendi.

Imeti prijatelje postane samemu sebi namen, brez neke dodane vrednosti. Osebno raje imam par dobrih prijateljev kot pa nešteto znancev. FB primarno uporabljam za vspostavit stik z nekom ki sem ga srečal drugje oz. ohranjanje stika.
Te socialna omrežja so pa kul za vzpostavit stik z kako žensko...poudarjam...vzpostavit. Takoj naslednji korak mora biti fizični stik.

Kot vedno pri tehnologiji, je vse skupaj dvorezen meč. Po eni strani omogoča spoznavanje ljudi, ki bi jih drugače težko, vendar težava je ker standard vzpostavljajo večinoma napačni ljudje.

In še to...mogoče danes lahko imaš izbiro FB ali ne, sam če ga nimaš že deluješ outcast in s tem se ti manjšajo druge priložnosti. Mal karikirana izjava seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

ABX ::

guest #44 je izjavil:

Mislim, da težava socialnih omrežji je ta da ljudje postajajo hipersocialni. Tko kot hiperseksualni z današnjimi trendi.

Imeti prijatelje postane samemu sebi namen, brez neke dodane vrednosti. Osebno raje imam par dobrih prijateljev kot pa nešteto znancev. FB primarno uporabljam za vspostavit stik z nekom ki sem ga srečal drugje oz. ohranjanje stika.
Te socialna omrežja so pa kul za vzpostavit stik z kako žensko...poudarjam...vzpostavit. Takoj naslednji korak mora biti fizični stik.

Kot vedno pri tehnologiji, je vse skupaj dvorezen meč. Po eni strani omogoča spoznavanje ljudi, ki bi jih drugače težko, vendar težava je ker standard vzpostavljajo večinoma napačni ljudje.

In še to...mogoče danes lahko imaš izbiro FB ali ne, sam če ga nimaš že deluješ outcast in s tem se ti manjšajo druge priložnosti. Mal karikirana izjava seveda.


Offtopic:
hiperseksualni slovenci? To ne boš nikoli videl. žal.

Ontopic:
Se kdo še spomni irc? Debate takrat so bile identične. Ali pa prve osebne računalnike. Starši so bili vsi živčni če sin je preveč časa igral igrice. Raje so videli da si igral nogomet z čefurji.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BigWhale ::

Zakaj bi se bilo treba IRCa spomnit? Eni na ircu visimo 24/7 in nam nadomesca telefon v precej primerih.

Brane2 ::

Meni IRC nikoli ni sedel.

Feeling je ene tak, kot da bi se v folk pogovarjal med seboj med čepenjem na školjkah v kabinah javnega stranišča, po možnosti med telefoniranjem.

Šitload enih kljukcev, ki žlobudrajo eni čez druge.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

Je razlika ce prides na gradbisce kjer se delavci derejo en cez drugega ali pa ce prides na eno debato kjer se folk kulturno med seboj pogovarja. :)

guest #44 ::

ABX je izjavil:


Se kdo še spomni irc? Debate takrat so bile identične. Ali pa prve osebne računalnike. Starši so bili vsi živčni če sin je preveč časa igral igrice. Raje so videli da si igral nogomet z čefurji.



Motiš se, poglej si mal srednješolsko sceno, je kar dosti sprememb.

Tear_DR0P ::

statistika pravi da mladina ni tak hud problem, v sloveniji bojda facebookamo starejši od 18 :)
http://www.facebakers.com/countries-wit...

verjetno za to, ker nekateri slackajo v službi :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Brane2 ::

BigWhale je izjavil:

Je razlika ce prides na gradbisce kjer se delavci derejo en cez drugega ali pa ce prides na eno debato kjer se folk kulturno med seboj pogovarja. :)


Možno.

meni so vedno daleč najbolj sedle mail liste. Usedeš se, ko imaš čas in sogovorniki ti odgovorijo, ko imajo oni čas.
Feeling je tak, kot da bi se šel medplanetarno komunikacijo, kjer imajo vsi svoj timeframe in kjer je lokalnost časa vsakdanji pojav ;o)

Pravzaprav so me komaj pregovorili, da sem poskusil s Slo-Techom, ker sem na mailing listah imel vse, kar sem rabil in se mi je zdela vezava na forum butasta.

Saj je v bistvu še danes nekako tako, le da sem obstal na ST in se mi ne da iskati naprej, dokler ne pride kaka alternativa, ki bo _bistven_ korak naprej...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Lion29 ::

tale epizoda southparka je bla nora...:)
sicer zelo potencirano, ali pa tudi ne... v ameriki mogoce tako podozivljajo zadeve, da je zdaj socialni status odvisen od tega koliko kolegov mas na FB :)


meni je GB zabava. Priznam, v meni je nekaj voayerja in rad spremljam kaj folk pocne.. in obratno... ocitno je folku kul pozornost in pisejo kaj pocnejo...

jaz sem se preselil pred parimi leti na drug konec slovenije in mi FB predstavlja res dober vir informacij kako je z mojimi kolegi...

je pa tudi precej folka nadleznega... in take izkljicim iz mojega news feeda, hvala bogu, da FB omogoca to funkcijo...

kar se pa tice slik pa tako... nimam nobenih zadrzkov, ce so moje slike gor, tudi sam objavim in ne vidim razloga, da bi kaj skrival al kaj...

sicer spostujem zeljo ljudi, ki pravijo, da ne zelijo svojih slik objavit na netu... ne morem pa rect, da to razumem

FB pozdravljam in dajem veliko prednost pred drugimi zato, ker v vecini primerov se gre za prave osebe (prava imena in priimki)... in zatorej ni nekih objestnezev, ki se skrivajo za nicki in pljuvajo cez vse mogoce in izlivajo svoj zolc
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

USS Liberty ::

>>>>>>>>>>>Sej Slo-tech nekej sorodnega. Tule si človek tudi nabira prijatelje in sovražnike. Še bolj kot na FB, IMHO.


Slo techu sem hvaležen, da sem spoznal ene par fdv elitnih intelektualcev, pa moderatorja jureta....
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jzgorisek ::

ShowDown ::

jzgorisek je izjavil:

http://www.dnevnik.si/novice/zdravje/10...

hehe


Nice one :D

ABX ::

Torej kaj zdaj, Internet omogoča socializiranje v RL ali ne? Odločite se, ker en dan je en problem drugi dan pa vse obratno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jzgorisek ::

isto je kot z večino stvari. puške, monetarni sistem, internet... its not the idea, its the people that are fucked!:)

nekak se vedno vsaka dobra stvar izrodi v nekaj kar nikoli ni bilo mišljeno

McHusch ::

jzgorisek je izjavil:

http://www.dnevnik.si/novice/zdravje/10...

hehe


Bi bili o tem pisali tudi na ST, če ne bi bila vse skupaj novinarska raca.

http://www.bbc.co.uk/blogs/thereporters...

gruntfürmich ::

da je folk na FB ni problem. da pa je toliko časa gor, pa so direktno krivi njihovi starši, ker jih ne pustijo v 'lajf', ampak kaj ko so preneumni da bi to uvideli, ker za to obsojajo 'družbo'. deloma je to res, ampak to družbo so pravzaprav sami ustvarili.
kakšna težka nasprotja!:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

tinetot ::

Sicer 6 dni za zadnjim postom, pa naj podam še jaz svoje mnenje.

Namreč vprašaje je bilo ali FB omogča socializiranje v RL ali ne.
Dejansko gre za mnenje, ki ga lahko le podkrepimo z določenimi facti :))
Jaz se enolično dejansko ne bi mogel opredeliti na eno stran, namreč poznam ljudi, ki jim je FB kruh, po drugi strani poznam ljudi, ki ga sovražijo, potem sem pa tukaj še jaz, ki sem 24krat na dan na FB, za 5sekund, grem gor, pogledam, če je kdo želel kaj deliti z mano in se spokam, ker vidim, da ni nič novega, razen tega da je nekdo peljal pesa na sprehod in se po fitnesu stuširal (kar seveda ni nič novega) :))
Zato ne prebiram takih reči ampak sem pozoren na samo zgornji levi kot! - opozorila sem si večina sklopil, razen msg, komentarji mojih slik in prošnje za prijateljstvo.

Da povzamem negativne posledice FB -ja:
Mlajša generacija si že tako ali tako upa veliko več stvari početi v ralnosti, zato je potem na FB -ju še toliko več poguma, ker sedimo za enim ekranom in nas noben ne vidi kako pišemo (kao) velja za < 15let. Kar se tiče še mlajših < 10 pa je problem, da nalagajo na FB tudi zadeve drugih ljudi, recimo prijatejev, znancev staršev. Primer: Starša nista želela, da bi vsi vedeli da je mamica noseča, vendar je poba to objavil na FB in kar naenkrat to vsi vejo -> gre za banalen primer, obstajajo boljši vendar mi trenutno ne padejo na pamet.
Kar se tiče starejše generacije, pa jih večina kar jih jaz poznam tako ali tako prezira že računalnik, z izjavami: "Ja cel dan za računalnikom, raje lopato v roke ", itd.
Čeprav nismo cel čas za računalnikom, veliko večino časa pa, ampak zakaj, naj podma kar sebe za priemr:
- Obiskujem FRI(fakulteto za računalništvo in informatiko), kar pomeni, da imam nekaj dela na računalniku - logično
- Študentsko delo opravljam na računalniku
- Kar se tiče protega časa je tukaj športanje, za kar ne potrebujem računalnika, igram pa tudi ob prostem času kitaro, za kar pa rabim mašino, namreč če želim dobiti tabe za določene komade, ali pa celo lekcije, kako se kaj naučiti, rabim net, evo dejansko sem se kitaro naučil igrat preko youtuba in programa guitar-pro.
- OStane mi tisto malo časa za kako prčkarijo, kar zapravim za recimo kaj skuhat, ali pa kak špil...
Če povzamemo sem skoraj cel čas za računalnikom... Koliko od tega časa sem na FB -ju - zelo malo, če gledamo procentualno. Kaj je meni FB prinesel, praktično nič, pa ne zaradi FB -ja ampak mene(ker nisem skušal dejansko navezati kontaktov v realnosti z ljudmi ki sem jih enkrat poznal).

Če pogledamo dobre strani FB -ja:
- Lahko vzpostavimo kontakte z ljudmi, ki jih nismo videli slišalo ogromno časa (prijatelji iz otroštva, znanci iz tujine, itd)
- Za trgovce se mi zdi to dobra priložnost, saj lahko z oglaševanjem in raznimi anketami pridejo do željenega, recimo informacij kaj izdelovati (npr.: 90% ljudi je bolj všeč cocta kot sprite, zato se usmerijo v izdelavo cocte -> vem spet banalen primer, ampak upam, da je dosegu point)

Kot sem že zgoraj napisal težko bi se opredelil na eno stran, ima pa zadeva vsekakor minuse in pluse in tako eni kot drugi niso zanemarljivi.
Ampak, ker smo v NE-kameni dobi, bi rekel: FACEBOOK naj bo! -> to kaj počnejo pa otroci je odraz vzgoje, ki je seveda za moje pojme dan danes preveč permisivna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook ima resen problem: ljudje delijo čedalje manj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10026393 (21054) marS
»

Je Facebook že prešel svoj zenit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9219233 (15145) sgdjkdlsugi4
»

Facebook letos zbral dve milijardi dolarjev

Oddelek: Novice / Rezultati
249382 (7081) gzibret
»

Mobilni telefoni (verjetno) ne povzročajo raka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5216558 (15180) HeMan
»

10 nasvetov za zaščito zasebnosti na Facebooku

Oddelek: Novice / Zasebnost
308468 (6396) CaqKa

Več podobnih tem