» »

Linux distro za reševanje sistema

Linux distro za reševanje sistema

l0g1t3ch ::

Kater live linux distro je dober za reševanje sistema. More znat brat ntfs in imet dober antivirus ter anti spyware/malware.

Hvala

tony1 ::

Glede druge postavke: moraš da se šališ :D

Tarzan ::

tony1, zakaj? Če ne pozna virusov, misliš da protivirusne rešitve ne pozna?

Katere vrste? Katerega koli boš izbral, vsak novejši distro bo že brez težav lahko šaril normalno po NTFS. Za brisanje virusov pa namestiš želeni AV program in juriš.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

l0g1t3ch ::

A na live distro lohka inštaliraš kar programe dodatno ?
Kar AV in antispyware pa je ql na linuxu. Slišu zm že neki za clamAV.

@tony1
Linux ma antiviruse in antispyware glih za moje namene in zarad ščitenja win mašin, če ga uporabljaš kot mail server recmo.

Tarzan ::

Jaz sem si naredil Ubuntu based sistem, ki ga uporabljam 99% vsega časa kar na USB disk WD Passport. Ultra prenosljiv, butnem ga v katero koli mašino hočem, vedno se zbudi v moj sistem, imam dostop do svojega namizja, svojih gesel, svojih datotek...

Za primer, če mi windows kišto napade kak črv ali virus imam nameščene gor Avast, F-prot in AVG. Mogoče niso najboljši ampak za občasno pucanje sosedovega kompa več kot dovolj. Pozitivna stran pa je tudi da ti zalega ne more pobegniti v pomnilnik in se od tam naprej širiti, kot to golazen rada počne v windowsih.

l0g1t3ch ::

Ok bom sprobu.

Hvala

l0g1t3ch ::

Noben noce delat na mojem live ubuntuju. Vsi se poinštalirajo noben se pa ne zažene. Poskušal sm pa vsakega posamič.

Tarzan ::

Avast ima grafični vmesnik, ostali delajo kolikor vem samo iz konzole. Pri AVG, recimo, vtipkaš avgupdate in bi se ti moral nadgraditi. Za ostale komande preveri, enako pri F-prot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

dux ::

Jaz to naredim tako da z Ustvarjalcev zagonskih USB diskov (program, ki pride z Ubuntu) naredim bootable Ubuntu, ter mu dodelim še 1 GB dodatnega prostora na datotečnem sistemu.

Nato pa namesti gor antivirus po želji. Meni je najbolj všeč bitdefender, sicer pa lahko izbiraš med temile
Upanje je v nasih odlocitvah

srus ::

Moj favorit je Fedora Live USB http://fedoraproject.org/wiki/How_to_cr...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2495642433 (1746) Eliaz
»

Microsoft pravi, da mu Ubuntu predstavlja konkurenco (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11312980 (9429) noraguta
»

Najboljši antivirus do 200 EUR?

Oddelek: Programska oprema
222464 (1857) opeter
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619705 (8501) fitipaldi
»

Koliko daste uporabniki ADSL in kabelskega neta na varnost???

Oddelek: Programska oprema
151936 (1575) ombre

Več podobnih tem